Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 682
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Bart »

Dane dotyczące misji:
Stopień: Uczeń Jedi
Preferowana klasa: Negocjator
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Ilość uczestników: 3
Miejsce misji: Głębokie Jądro, system Hakassi, planeta Hakassi, miasto Hakassi - Pałac Gubernatorski
{Przekaz z: Ministerstwo Technologii i Rozwoju od: Wiceminister Savil Dun}
Obrazek
Protokół: Zamknięty
Kanał: Wewnętrzny
Kod: 1458-CQ
Sektor: -
Świat: Hakassi
{Rozpoczęcie transmisji}

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Dzień dobry, szanowni państwo.

Tak więc stosowne osoby w szeregach rządu, bardziej obyte politycznie i gospodarczo niż ja, ustaliły już... właściwie wszystko. Ministerstwo Finansów zgodziło się na wzięcie następnego kredytu, mającego opłacić projekt filtracji jeziora. No więc... wszystkie kwestie, zagrożenia i problemy, już państwo raczej znają. I chyba, tak mi się wydaje, nie ma potrzeby, abym tu przedłużał... Proszę wybaczyć, jeśli trochę się plączę. Tego rodzaju sprawy to dla mnie nowość. Tak więc. Tak więc, detale projektu państwo znają, to państwa projekt, więc chcę tylko powiedzieć, że Gubernator się zgodził, po tym jak mój szef, minister Sherben, przedstawił wszystko po naszych konsultacjach i udało się zaprezentować Ministerstwu Finansów niezbędność kolejnego kredytu na rzecz zamknięcia sprawy Plagi. Dla jasności, oczywiście nie każdy w rządzie wie o przerażających kulisach tego horroru, który zamordował tysiące hakassańczyków, a następne tysiące zamknął w izolacji... Bez większych komplikacji jednak Ministerstwo Finansów zrozumiało problematyczne położenie i zgodziło się na Państwa udział w negocjacjach nowego kredytu od, jak państwo sami wybrali, Skarbu Cesarstwa Teta.

Nasz rząd, jak na pewno Państwo doskonale sami rozumieją, zaciągnął każdy możliwy i opłacalny kredyt przez ostatnie lata od każdego źródła, które nie stanowiło dla nas zagrożenia politycznego i warunki były akceptowalne. Oczywiście jeśli chodzi o tego detale, muszą państwo pytać kogoś bardziej zorientowanego politycznie i finansowo. Jestem tylko specjalistą od spraw bardzo, bardzo technologicznych, po prostu przekazuję Państwu te wiadomości jako główny odpowiedzialny za sam projekt... Wracając do tematu... Tak się składa, że nasz rząd sam w sobie dotarł do szczytu naszych możliwości. Przez ostatnie lata wszyscy bez przerwy wyciskali co mogli z każdego źródła, jakie było w naszym zasięgu. Tu więc główna przestroga, że muszą państwo polegać na sobie i swoim autorytecie; nasz rząd wyciągnął co mógł z takich źródeł, jakie tylko były dopuszczalne. Z tym ważnym zastrzeżeniem, że rozumiejąc krytyczną wagę wykonania Państwa projektu, Gubernator zgodził się, by ten pojedynczy kredyt mógł być zaciągnięty nawet na niekorzystnych warunkach, byleby zrealizować Państwa plan.

Ministerstwo Finansów ustaliło już spotkanie z reprezentantem Skarbu Cesarstwa Teta. Wedle zgłoszenia pani Valo i proponowanego przez państwa trojga, postawiono na to, aby pojawili się Państwo wszyscy, by nie zrezygnować z żadnego potencjalnego zysku, z tą różnicą, że pani Vile ma być obecna na zewnątrz holoprojektora, aby w razie potrzeby moderować panią Valo i pana Mohrgana na żywo, lecz bez obecności osobistej na hologramie, aby nasza reprezentacja nie wyglądała zbyt desperacko i wyciągająca wszystkie możliwe nazwiska. Zapewne słusznie. Ten świat polityki, wizerunku i tym podobnych, jeszcze raz powtórzę, jest nie dla mnie. Powtarzam to nie dlatego, że chcę to tak zawzięcie forsować, po prostu siłą rzeczy muszę do państwa dziś dużo na ten temat mówić i nie chce, by przez to odruchowo kojarzyli mnie państwo z tym tematem, do którego naprawdę się nie nadaję.

Spotkanie odbędzie się w formie holograficznej z Sali Konferencyjnej Pałacu Gubernatorskiego. Razem z państwem obecny będzie Wiceminister Finansów, a kierownik Departamentu Zadłużenia, pan Vim-Ha w imieniu Hakassi. Przed spotkaniem mogą Państwo w razie potrzeby porozmawiać ze mną odnośnie projektu.

Jeszcze raz przypomnę, że cały projekt jest gotowy, wszystko z mej strony jest już przygotowane i rozpracowane po kilku tygodniach ciężkiej pracy. Nie chcę nawet zamęczać państwa detalami tego, jak trudno było opracować rozwiązanie tego w sposób prędki i wydajny, nie rozłożony na kilka lat, i niewymagający większych nakładów personelu niż najwyżej trzydziestka osób; tylko tyle person wtajemniczonych w ten dramat mogący zetrzeć Hakassi w pył można oddelegować i/lub nadają się one w ogóle do pracy w tej sferze. Wtajemniczonych w ten horror jest w skali planety nie więcej, niż siedemset osób, z tego co mi wiadome. Musimy ruszać w kierunku gigantycznej skali automatyki, wliczając kupno kilkuset droidów; przy tej skali poufności projektu wynajem sprzętu odpada. Ten projekt oczywiście mógłbym zrealizować za raptem 5 milionów kredytów rocznie, ale w skali przynajmniej dziesięciolecia... W skali o jakiej rozmawiamy, którą mam już precyzyjnie rozpracowaną co do szczegółów - projekt powinien pochłonąć od 313 milionów kredytów do 498 milionów. Czyli 0.5-0.8 % całego produktu planetarnego brutto...
{Koniec transmisji}


Cele Misji:
- Wynegocjować kredyt na finansowanie projektu filtracji "jeziora Jedi".

Wskazówki:
- [ Podstawowe dane o gospodarce hakassańskiej ]
- [ Struktura zadłużenia Hakassi ]

Dostępny sprzęt:
- Brak.

Uczestnicy Misji:
- Mistyk Jedi Elia Vile
- Rycerz Jedi Alora Valo
- Uczeń Jedi Fell Mohrgan

Pomocnicy:
- Padawan Magnus Valador
- Uczeń Jedi Thang Glauru

Proszę uczestników o podanie swoich terminów, tak jak wszystkie osoby zainteresowane pomocą. Wystarczy mi 1 pomocnik, ale miejsca są dla dwóch.
Awatar użytkownika
Magnus Valador
Były członek
Posty: 556
Rejestracja: 11 kwie 2017, 20:26
Nick gracza: Zayne

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Magnus Valador »

Proszę mnie wpisać na rezerwowego pomocnika-fotografa, bo nie jestem do końca pewien, jak będzie się malować mój czas w przyszłym tygodniu, ale standardowo, gdy będę mieć termin ustalony przez uczestników wcześniej, to postaram się dostosować. Gdybym miał się nie pojawić, to ostrzegę Barta wcześniej, a gdyby sprawy naukowe zajęły mi wieczór, to wbiję na serwer i tak, by powiększać nasze zbiory zdjęć z sesji rp :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2637
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Elia »

W tym tygodniu dni robocze z piątkiem włącznie odpadają, nie dam rady. W weekend wieczorem wygospodaruję czas. W przyszłym tygodniu 20:30 najwcześniej dla mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi
Posty: 941
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:21
Nick gracza: Oem

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Alora Valo »

U mnie ww najblizszych tygodniach w gre wchodza poniedzialki, wtorki, piatki i soboty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Thang Glauru »

Jeżeli by misja odbywała się w najbliższą sobotę, postaram się pomóc, ale nie gwarantuję. W kolejnym tygodniu zaś dowolnie od 19.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 682
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Bart »

Przy tej krzyżówce terminów jedyna racjonalna opcja to ta sobota, 22.10, inaczej musiałby to być dopiero 28 października najwcześniej. Godzina niech będzie 20:00, pomocników proszę na 19:45.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 682
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Re: Kredyty - Mistyk Vile, Rycerz Valo, Uczeń Mohrgan

Post autor: Bart »

Misja zakończona sukcesem, jej główny cel został spełniony. Zadanie okazało się trudniejsze, niż przypuszczano - ustalony poziom to Łatwy.
Wiceminister Technologii i Rozwoju, Savil Dun pisze: Dobrze, kulisy sprawy zostawiam państwu i państwa raportom. Ja pragnę tylko poinformować państwa z radością o tym, że dotarły do nas pieniądze i zaczęliśmy już natychmiastowe wdrażanie projektu. Rozwiązania, które opracowałem pod państwa idee póki co na etapie wykonania wyglądają znakomicie. Na terenach stoczni przygotowywane są już wszystkie podstawowe, nieidentyfikowalne elementy kluczowe, których następny montaż i cała szersza konstrukcja spadnie w ręce ponad tysiąca droidów konstrukcyjnych, przy wsparciu specjalnych sekcji naszego wojska i najlepszego, potwornie drogiego sprzętu konstrukcyjnego, którego część szczęśliwie można wypożyczyć ze Stoczni. Bardzo trudno odnaleźć fizyczne osoby do prowadzenia tutaj jakiejkolwiek działalności... wszystkie osoby z zaufanego grona wewnętrznego zajmują się obserwacją i filtracją państwa pacjentów. Z tego powodu całość projektu jest prowadzona w pełnej automatyzacji.

Konstrukcja będzie gotowa w raptem tydzień przy tym poziomie inwestycji i zaawansowanych technologii. Następnie przyjdzie już pełne wykonywanie filtracji, które nie powinno potrwać powyżej miesiąca.

Proszę jak najszybciej przesłać mi dokładne dane poszukiwanego materiału biologicznego, lub próbkę do analizy laboratoryjnej, a najlepiej oba.

Ilość PD:
[ (Łatwy - 2000 PD) - (wsparcie drugiego negocjatora korosjańskiego - 500 PD) * ranga uczestników (Uczeń Jedi - 2; Rycerz Jedi - 2,5; Mistrz Jedi - 3) : liczba uczestników (3) = Uczeń Jedi - 1000 PD; Rycerz Jedi - 1250 PD; Mistrz Jedi - 1500 PD

Rany uczestników:
- brak

Sprawozdania:
- Rycerz Jedi Alora Valo - całość
ODPOWIEDZ