Rekrutacja - jak dołączyć?

Wszelkie informacje, których potrzebujesz przed wyruszeniem Szlakiem Jedi.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Rekrutacja - jak dołączyć?

Post autor: Rada Jedi »

Przed zabraniem się za opis, jak do nas dołączyć, warto zapoznać się z tym linkiem:
  • O nas - dokument objaśniający ideę i kształt naszej gry, a także obecny kształt Galaktyki. Newralgiczna lektura, opowiadająca, kim jesteśmy i co gramy!
Po tym tekście powinieneś wiedzieć już z czym masz do czynienia. Jeśli chcesz dołączyć do naszej zabawy, przed Tobą opracowanie postaci do gry wśród naszych Jedi i wstawienie wypełnionego wzoru historii postaci, którego oczywistym głównym punktem jest historia Twojej postaci. Na wszystko są wygodne, klarowne schematy i tematy/działy, do których przejdziemy na końcu. Na ten moment jednak nie musisz wiedzieć niczego więcej, nie musisz orientować się w żadnych innych kwestiach - na tym etapie liczy się tylko Twój pomysł na kandydata na Jedi i wiedza o tym, w jakim środowisku musisz go umieścić.

Przeczytawszy tekst "O nas" powinieneś już wiedzieć w jakim - Twoja postać będzie potencjalnym uczniem w uniwersum "Legend", w epoce odbudowy Galaktyki z dymiących zgliszczy, po dewastacji cywilizacji przez rasę zwaną Yuuzhan Vongami. To epoka, w której świat podnosi się po tym, jak do walki podrywano każdy ledwo działający wrak, każde ogniwo do blastera było rekwirowane na poczet walki, a zatajanie posiadania najżałośniejszej krypy mogącej przysłużyć się w walce milionów okrętów z destrukcją życia w kosmosie, kończyło się egzekucją na miejscu. W całej tej epoce, nasze postacie były i są najbardziej związane z terytorium Głębokiego Jądra.

W naszej organizacji na pierwszym miejscu stoi postać - bohater, który będzie współtworzył naszą historię, którego działania wpłyną na losy całych planet, a może i Galaktyki. Nie szukamy herosa z barwną przeszłością - Twoja postać ma w końcu dopiero przeżyć prawdziwą przygodę swojego życia. Szukamy osoby z krwi i kości, z zainteresowaniami, bolączkami, paletą zalet i wad. Przy tworzeniu charakteru postaci masz, oczywiście, pełną dowolność, ale postaraj się, by Twój bohater był kimś, kogo polubisz, z kim chętnie spędzisz dziesiątki godzin gry, kto otworzy Ci możliwości interakcji. Nikt nie lubi ponurych gburów, którzy za wszelką cenę chronią swoją prywatność i pragną świętego spokoju. Tworząc taką postać z góry skazujesz się na nudę - i na oglądanie wszystkiego z boku. A w końcu nie o to chodzi!

Nie musisz umieć pisać ciekawych opowiadań, ale musisz mieć pomysł na barwną, realną postać ciekawą do odgrywania, a niezbędną do ich tworzenia smykałkę najlepiej prezentują właśnie tego rodzaju teksty. Biografia może być nieciekawa jako tekst – dla nas liczy się postać, którą w niej zaprezentujesz i demonstracja, że rozumiesz ciągi przyczynowo-skutkowe w wydarzeniach fabularnych, realny przebieg życiorysów, wpływ okoliczności na kreację bohatera. Nie mamy też żadnych większych wymogów językowych – póki umiesz pisać czytelnie i bez łez u czytelnika nie nadążającego za kanonadą „ortów”, zupełnie sobie poradzisz. Naturalnie trudno o coś bardziej przydatnego w storytellingu pisanym, niż zręczne pióro, choćby by umieć przekazać emocje naszych postaci zręcznie i klimatycznie, ale cenny atut to nie od razu wymóg. Mocno w cenie będzie także wykreowanie postaci, której wrażliwość na Moc i potencjał na Jedi daje już jakieś objawy, a biografia jest nakierowana w jakimś stopniu na jej poznanie, bądź coś kieruje ją ku terenom związanym z Jedi, a może historiom związanym z Yuuzhan Vongami. Wspólne motywy tego rodzaju pozwolą wiele mocniej związać wprowadzenie w nasz świat z historią Twojego bohatera – i zapewnią Ci ciekawszą przygodę! Nie musisz jednak o samym uniwersum Gwiezdnych Wojen wiedzieć wiele, wystarczy znać to, co wykorzystujesz – poczytać o rasie i planecie pochodzenia wybranej dla bohatera, postać nie musi znać rzeczy spoza nich. W tym streszczeniu mieści się w zasadzie wszystko, co się dla nas liczy, ale gdybyś tylko chciał wiedzieć więcej, jak zabrać się za przedstawienie tych spraw, jak napisać swój tekst, mamy dla Ciebie na ten temat poradnik, który każdy z możliwych aspektów wyjaśnia jak najdokładniej. Znajdziesz go na końcu tego tekstu.

Przed Tobą tylko przelać myśli na papier, lub w międzyczasie zapoznać się z kolejnymi tekstami! Wzór historii postaci znajdziesz pod tym linkiem, ale pojawi się on także automatycznie gdy tylko otworzysz okno pisania nowego tematu w dziale ”Historie postaci”. Zasady i przebieg tego procesu są opisane w Regulaminie, w punkcie 9.

Kliknij by otworzyć podgląd fragmentu Regulaminu

9. REKRUTACJA
9.1. Historia postaci
9.1.1 Nazwą tematu powinno być imię i nazwisko postaci.
9.1.2 Wzór historii postaci:

         1. Postać
            a. Imię i nazwisko:
            b. Wiek:
            c. Pochodzenie:
            d. Rasa:
            e. Wygląd:
            f. Historia (minimum 800 słów):
         2. Gracz
            a. Imię:
            b. Wiek:
            c. Zainteresowania/Hobby:
            d. Kilka zdań o sobie i swoim charakterze:
            e. Nazwa konta Steam:
         3. Doświadczenie z RP
            a. Formy rozgrywki:
            b. Projekty/Grupy/Miejsca gry:
            c. Staż:
         4. Informacje dodatkowe
            a. Czego szukasz w organizacji RP i co przekonało Cię do złożenia historii postaci?
            b. Skąd wiesz o naszej organizacji?

9.2. Uwagi
9.2.1. Historie postaci można składać jedynie w wyznaczonym do tego dziale, przestrzegając dodatkowych instrukcji w nim umieszczonych.
9.2.2. Wypełniony wzór historii postaci musi uwzględniać wszystkie podane punkty i spełniać wymóg 800 słów w historii – inaczej zostanie automatycznie odrzucone.
9.2.3. Po publikacji historii postaci nie można nanosić poprawek.
9.2.3. Postać kandydata nie może posiadać żadnych zdolności w Mocy, nie może też być w żaden sposób związana z Ciemną Stroną Mocy.
9.2.4. Kandydat może jednorazowo złożyć wyłącznie jedną historię postaci. Jeżeli zostanie ona odrzucone, kandydat może złożyć kolejną po upływie 14 dni od dnia zakończenia głosowania. Zakładanie dodatkowych kont i składanie z nich następnych historii z pominięciem czasu oczekiwania wiąże się z automatycznym odrzuceniem wszystkich historii kandydata i zbanowaniem go na pełen rok.

9.3. Dalsze postępowanie
9.3.1. Temat jest zamykany zawsze po upływie siedmiu dni. O werdykcie decyduje bilans głosów, o którym traktują dalsze punkty.
9.3.2. Członkowie mogą zagłosować za bądź przeciw wprowadzeniu kandydata do gry, mogą też wstrzymać się od głosu.
9.3.3. Jeśli przeważają głosy pozytywne, historia postaci zostaje zatwierdzona, a kandydat otrzymuje stosowne dalsze instrukcje prywatnie.
9.3.4. Jeśli ilość głosów pozytywnych równa się ilości głosów negatywnych, decyduje bilans głosów członków Rady Jedi.
9.3.5. Po akceptacji historii postaci, kandydat ma tydzień na wykonanie odpowiednich zadań. Należy do nich wysłanie listy terminów dogodnych na przeprowadzenie wprowadzenia, umieszczenie na forum skina swej postaci w odpowiednim temacie, przesłanie konta Steam i dostarczenie karty postaci wyznaczonemu członkowi organizacji. W tych czynnościach kandydat jest prowadzony przez członków organizacji.
9.3.6. Od momentu zaakceptowania historii przygotowywane jest wprowadzenie postaci kandydata. Jego termin zostaje ogłoszony do siedmiu dni od akceptacji historii, po spełnieniu przez kandydata wyznaczonych zadań.


I to już wszystko. Niczego więcej nie trzeba, choć w razie potrzeby mamy dla Ciebie sporo pomocnych materiałów. Nie musisz jednak szukać nigdzie dalej, z tego punktu możesz śmiało zabrać się za pisanie historii swojej postaci! Będzie czekać Cię jeszcze na przykład ułożenie karty postaci w naszym Systemie RPG, instalacja naszego moda, ale przez wszystkie te kroki będziemy prowadzić Cię sami, prezentując stosowne instrukcje.

Udanego wymyślania postaci!


Gdybyś szukał więcej informacji, znajdziesz je w poniższych tekstach.
  • „Udana postać - idee, wartości, realizacja" - praca Noama nie jest Ci potrzebna do przygotowania swojej postaci, ale tekst powstał z myślą o tym, aby każdy wiedział, co naprawdę liczy się w naszej grze i czego szukamy.
  • „FAQ” - jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, jak działa nasza rozgrywka, ten tekst powinien objaśnić wszystkie szczegóły.
  • "Tworzenie historii postaci - poradnik" - tekst, który słusznie może wydawać się sporych rozmiarów - lecz po solidnym zapoznaniu się z nim, stworzenie udanej historii będzie gwarantowane. Objaśnia każdy możliwy aspekt pisania historii i jego znaczenie.
  • "Spis dostępnych ras" - dowiesz się, jakie rasy możesz wybrać.
  • "Galaktyka po inwazji Yuuzhan Vongów" - tu znajdziesz krótką listę planet o potwierdzonym i ugruntowanym statusie po inwazji w latach 25-29 ABY.
  • "Pytania" - nazwa mówi wszystko!
Obrazek
ODPOWIEDZ