Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 683
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Post autor: Bart »

Dane dotyczące misji:
Stopień: Padawan
Preferowana klasa: Obrońca/Strażnik
Poziom trudności: Łatwy
Ilość uczestników: 1
Miejsce misji: Głębokie Jądro, system Kalist, planeta Kalist VI
{Przekaz z: Biuro Gubernatora od: Connor Saite}
Obrazek
Protokół: Zamknięty
Kanał: Jedi
Kod: 1458-CS
Sektor: brak
Świat: Hakassi
{Rozpoczęcie transmisji}

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Pani Alno, reprezentanci Kalist zwracali się już do nas z oficjalną prośbą o aprobatę współpracy państwa komórki Jedi z reprezentantem sił wojskowych Kalist. Kwestia, o której rozprawiają, to oczywiście badanie terrorystycznego ataku gangów z Nar Shaddaa na placówkę dziennikarską. Słynne i dobrze znane państwu ISK, intensywnie oczerniające Hakassi w wyniku operacji specjalnej przeciwko grupie "Edgara Bis" przez panów Teya, Slorkana i Llyn'hana. Naciski ze strony Kalist trwają od pewnego czasu. Żołnierz, który trafił na Hakassi, wydaje się mieć pozytywne zdanie o panu Glauru. Ze strony reprezentanta tych sił mamy - prawdopodobnie - do czynienia z dobrym gruntem do współpracy.

Nie mogę tego powiedzieć o mocodawcach Kalist. Liczę, że jest pani zdolna odtworzyć sobie z państwa archiw ogólną postawę Kalist względem Hakassi. Nie ma tutaj szczególnej zmiany. W tamtym czasie rząd kalistański co prawda został skutecznie uciszony przez pana Avidhala, otwarcie przyznającego się do śledztwa pań Valo i Deron w efekcie "doniesień" o tamtejszej bitwie na miecze świetlne; wątek ten został skutecznie uciszony. Niemniej, obecność imperialnych maszyn w których rozpoznano produkty z czasów Ord Trasi sprawiła, że stosunek do naszego rządu się nie zmienił. Opracowane wówczas usprawiedliwienia pozwoliły ten temat zakopać jako nie do rozstrzygnięcia. Dla rządu Kalist jednakże do końca pozostaliśmy podejrzanym numer jeden. Całkiem wyraźnie nie inaczej jest i teraz.

Negatywne naciski ze strony rządu Kalist i potencjalne tragiczne wizerunkowo skutki naszego braku zainteresowania w badaniu tej sprawy zmuszają nas do reakcji. Pozytywne nastawienie kalistańskiego oficera, z którym spotkał się pan Glauru, jednak do niej nie zmusza - a zachęca. Jestem przeświadczony, że jeśli zajmiemy się tą sprawą w innym towarzystwie, to będzie to znacznie trudniejsze. Nawet jeśli to nastawienie to ledwie fasada i budowanie komunikacji. Oficer ten wydaje się przynajmniej kompetentny i zrównoważony, co na tle poziomu kompetencji władz Kalist można ocenić jako i tak rzadkie.

Słyszeliśmy o pani z raportów z oblężenia państwa bazy w ataku ze strony sprawców Plagi. Ma pani kluczową zaletę. Jest pani nierozpoznawalną szerzej twarzą. Wszelkie błędy, problemy i kontrowersje związane z panią będą dalece mniej problematyczne, niż gdyby dotyczyły rozpoznawalnych medialnie Jedi. Jednocześnie spośród znanych nam, a nie światu zewnętrznemu osób, wydaje się pani jedyną, której posłanie do tego zadania nie kojarzy się z idiotyzmem. Jak w wypadku pana Radamy.

Poproszę ministra Visentera o wyrażenie aprobaty na wysłanie reprezentanta Jedi w naszym imieniu do współpracy z kalistańskim oficerem w celu zbadania sprawy tego ataku i kulisów zdarzeń na Kalist.

Pragnę przy tym zaznaczyć, pani Alno. Nie oczekuję od pani żadnego sukcesu na tym zadaniu. Nie oczekuję wnikliwego, udanego śledztwa. Oczekuję skutecznych pozorów i wizerunku. Niczego więcej. Oczywiście, bestialski, terrorystyczny atak nawet na propagandzistów wroga, w wydaniu hołoty tego rodzaju, jest dla mnie obrzydliwy. Ale sprawcy są już martwi. A dla nas ważniejszy jest interes Hakassi. Pragnę tylko, aby upewniła się pani, że sprawa zostanie zamknięta w taki czy inny sposób; a wszelkie wątki związane z państwem, czy z samym Hakassi, odsunięte i zamknięte. Gdyby cokolwiek miało na to wskazywać, jakkolwiek niesłusznie, chcę, aby usunęła pani takie poszlaki. Pani zadanie to przede wszystkim dobra i wiarygodna prezencja i oddane służenie kalistańskiemu oficerowi mieczem, jeśli będzie to potrzebne, a sądząc po tej planecie, mniemam że będzie. Ostatnie lata nie były dla Kalist zbyt łaskawe - może pani spodziewać się agresji, prymitywizmu, chamstwa, niechęci do wszystkich osób innych niż uwięzione na Kalist, absolutnie wrogiego otoczenia.
{Koniec transmisji}


Cele Misji:
- Rozeznać się w kulisach ataku mafijnego na siedzibę ISK.
- Zadbać o brak powiązań ataku z Jedi bądź siłami hakassańskimi.
- Dodatkowy: zdobyć przydatną dla Jedi i Hakassi wiedzę na temat samego ISK bądź ataku.

Wskazówki:
- [ W poszukiwaniu sprawiedliwości - raport Ucznia Jedi Thanga Glauru i Adepta Orna Radamy z przybycia emisariusza wojsk Kalist na Hakassi ]
- [ Dziennikarze - raport Rycerz Jedi Alory Valo ze śledztwa w sprawie informacji medialnych odnośnie bitwy przeciwko Edgarowi Bis i YVH-1 ]
- [ Opracowanie na temat planety Kalist VI]
- Według wszystkich raportów, ostatnie 2 lata sprawiły, że atmosfera na Kalist znacząco się pogorszyła. Choć na terenach miast przestępczość ma miejsce tylko pod osłoną konkretnych dachów, spodziewać można się niechęci lokalnej ludności do kogokolwiek spoza Kalist, agresji na ulicach, atmosfery buntu i niechęci wobec władzy, która utrzymuje rządy tylko przez całkowity brak alternatywy. Napięcie między ludźmi jest widoczne na każdym kroku. Ostatnie 2 lata prób odbudowy Kalist to jawna, całkowita porażka.

Dostępny sprzęt:
- 1500 kredytów na wydatki.

Uczestnicy Misji:
- Padawan Rhenawedd Alna

Pomocnicy:
- Padawan Magnus Valador
- Uczeń Jedi Thang Glauru
- Uczeń Jedi Fell Mohrgan
- Rycerz Jedi Ashtar Tey

Proszę uczestnika o podanie swoich terminów, tak jak wszystkie osoby zainteresowane pomocą. Potrzebuję minimalnie 2 pomocników, ale mile widziane więcej.
Awatar użytkownika
Nesanam Kiih
Uczeń Jedi
Posty: 656
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:39
Nick gracza: Khad
Lokalizacja: Polska :<

Re: Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Post autor: Nesanam Kiih »

Woow, ale zajebisty render, spędziłem na podziwianiu więcej czasu niż na czytaniu briefingu, ale power :D.

U mnie totalna klasyka. Terminy mam bardzo elastyczne, ze względu na pracę, jaką wykonuję. Jeszcze jestem przed przeprowadzką do Krakowa, której terminu dokładnie nie znam, więc na spokojnie powinienem się dostosować i nie mówię tutaj "nie" przeciwko jakiemuś terminowi. Mi pasuje dosłownie każdy wieczór z wyprzedzeniem oczywiście, bym mógł sobie klientów poustawiać tak, żeby wrócić na spokojnie, zjeść i się przygotować do gry :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Magnus Valador
Były członek
Posty: 556
Rejestracja: 11 kwie 2017, 20:26
Nick gracza: Zayne

Re: Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Post autor: Magnus Valador »

Chętnie pomogę! Również jestem w stanie zarezerwować sobie praktycznie każdy wieczór z wyprzedzeniem, oprócz najbliższego czwartku, bo mam wtedy wyjątkową drugą zmianę w kołchozie i wrócę do domu dopiero około 22:30.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Post autor: Thang Glauru »

Postaram się pomóc, aczkolwiek moje terminy w najbliższym czasie są znacznie ograniczone.
Jestem w tym tygodniu dostępny w środę i czwartek od 19:00, ale cały weekend, wliczając piątek, mam zajęty. W kolejnym tygodniu również wchodzi w rachubę tylko środa i czwartek w tych godzinach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Na chwałę kolektywu - Padawan Rhenawedd Alna

Post autor: Thang Glauru »

Misja zakończona połowicznym sukcesem - nie doszło do kompromitacji Hakassi, choć w zamian doszło do kompromitacji Jedi.
Chad Champion pisze: Członkowie redakcji są zszokowani nie mniej, niż Państwo. Jak mogliśmy wszyscy usłyszeć, Padawan Jedi Rylanor Loken przyznał się do potajemnego zinfiltrowania Nar Shaddaa oraz potwierdził, że Padawan Jedi Besha'laet'aune podszył się pod terrorystę, aby nastawić siły nar shaddaańskie przeciwko wrogom Jedi. Za tych wrogów uznała nikogo innego, jak niewinnych członków naszej redakcji, nasyłając uzbrojonych morderców na dziennikarzy. Zgodnie ze stanowiskiem Rhenawedd Alny, reprezentantki Zakonu, Jedi biorą pełną odpowiedzialność za zamach, brutalny gwałt na cywilizacji i morderstwa, jakich dokonano z inicjatywy jednego z nich.

Nie jest wiadome, jaką rolę w całym wydarzeniu rzeczywiście odgrywa autorytarny reżim Hakassi. W przeszłości Jedi współpracowali bardzo blisko z post-imperialnymi elitami planety. Wspomniany wyżej Rylanor Loken był już bohaterem poprzedniego materiału, jako Jedi biorący udział w zbrojnym wysiedleniu ludności klatooińskiego pochodzenia z Hakassi. Calud Rarru, asystent urzędującego gubernatora Connora Saite, został wskazany jako główny sponsor operacji. Brak jednak dowodów, na bezpośredni angaż w napaść na ISK.

Ten dzień, jest smutnym pokazem, że nikt nie jest bez winy, że w każdej organizacji trafiają się rysy. Pani Rhenawedd Alna wskazała nie tylko Besha'laet'aune, ale również Edgara Alexandra i Angara Makkaru jako osoby niebezpieczne, potencjalnie psychopatyczne, które działały w obrębie Zakonu Jedi. Nazwisk może być dużo więcej. Chociaż wszyscy znamy Jedi jako wielkich bohaterów, w ich szeregach najwyraźniej trafiają się niebezpieczne jednostki, których ci herosi nie są w stanie rozpoznać i upilnować przed mordowaniem niewinnych osób z użyciem swoich nadludzkich zdolności. Redakcja ISK wierzy jednak w integralność moralną i poczucie sprawiedliwości Zakonu, stąd osobiście nie wątpię, że nie spoczną, aż sprawiedliwości stanie się zadość, a winni poniosą należytą karę.

Dla Państwa,
Chad Champion.


Ilość PD:
[ (Łatwy - 2000 PD) - (skrajny cios wizerunkowy dla Jedi - 1000 PD) ] * ranga uczestników (Padawan - 1,5) : liczba uczestników (1) = 1500 PD

Rany uczestników:
- Padawan Rhenawedd Alna - średnie

Sprawozdania:
Obrazek
ODPOWIEDZ