9 Axes

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.
Awatar użytkownika
Brealin Ub
Były członek
Posty: 220
Rejestracja: 29 cze 2013, 12:24

Re: 9 Axes

Post autor: Brealin Ub »

Kazdan pisze:
Co roku co Święta o Was sobie przypominam, sam nie wiem czemu tak ;)
Pewnie masz nadzieję na prawdziwe białe święta :).
Richter
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2020, 0:35

Re: 9 Axes

Post autor: Richter »

Obrazek
Awatar użytkownika
Hoss
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2020, 14:47

Re: 9 Axes

Post autor: Hoss »

Nie pchałbym się w temat, ale dostałem zaproszenie ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Były członek
Posty: 1878
Rejestracja: 15 lip 2010, 10:20
Nick gracza: Vinax

Re: 9 Axes

Post autor: Siad Avidhal »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Igin
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2020, 19:36

Re: 9 Axes

Post autor: Igin »

Z ciekawości wrzucę tutaj też swoje, zawsze jest to jakaś okazja, aby trochę się "poznać" :p Większość wyników mnie nie zaskakuje, może poza Equality-Markets, ponieważ jestem typowym wyznawcą kapitalizmu, ale mocno kontrolowanego i z mądrym prawem, no i może Progress-Tradition, bo jestem raczej umiarkowanym konserwą, a wynik zawyża to, że uważam, że jeśli można coś zrobić dla innych bez straty, to czemu nie (więc takie związki partnerskie może mi się nie podobają, ale nic mi do tego, a stworzyć je nikomu krzywdy nie robi).

Obrazek
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 683
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Re: 9 Axes

Post autor: Bart »

Myślałem, że już wrzucałem.

Obrazek


Awatar użytkownika
Farhir Carr
Padawan
Posty: 81
Rejestracja: 22 paź 2020, 16:56

Re: 9 Axes

Post autor: Farhir Carr »

Kolega Fell sugerował, bym się tym quizem pobawił. Pomysł dobry, w końcu poglądy to częsty temat rozmowy, a jedni wolą rozmawiać z osobami o podobnych, drudzy dyskutować z innymi stanowiskami, a jeszcze inni jedno i drugie ale bez przesady;)

Obrazek

Drobna garstka adnotacji.

Ocena bycia prodemokratywnym kontra proautorytatywnym jest bardzo zaburzona. System oceny kwalifikuje do postawy proautorytarnej na podstawie samej akceptacji pewnych wad demokracji, co jest konstrukcją wołającą o pomstę do nieba. Sam sobie dałbym "100 % democracy" bez momentu wątpliwości; zaledwie rozumiem określone wady i rozumiem, kiedy lepsza jest demokracja reprezentacyjna w miejsce bezpośredniej i tak dalej... Nigdy w życiu nie popierałbym systemów skrawkowo nawet autorytarnych (o czym już z kolei nieźle świadczy oś Security-Freedom!).

Oś ekonomiczna winna być trójkątem regulacjonizm vs. centralizm vs. rynkowość. Obecny podział jest to śmieć. Ekonomiczny podział jednoosiowy to zdewaluowany staroć zeszłego wieku, nijak niereagujący na epokę globalizacji, rozrostu korporacji, całkiem innej epoki nierówności ekonomicznych (nie na polu skali a źródeł i mechanizmów rynkowych itd!).

Oś progres-tradycja jest zaburzona. Sam jestem personalnie tradycjonalistą, konserwatystą, ale jestem też liberałem. Uważam, że nie mam absolutnie nic do powiedzenia co mają robić inni, a wszelkim rządom już absolutnie wara od narzucania stylu życia społecznego. Progresywizm i aprobatę dla tych wartości sprzężono z liberalizmem, co jest... no głupie, no ot.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 161
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: 9 Axes

Post autor: Orn Radama »

Ukryte:
Awatar użytkownika
Cryxen
Padawan
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2022, 21:23

Re: 9 Axes

Post autor: Cryxen »

Obrazek

"Jakie ma pan poglądy?
Tak"
ODPOWIEDZ