Sieć wewnętrzna

Awatar użytkownika
Noam Panvo
Padawan
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2016, 21:32

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Noam Panvo »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Koros Major
Współrzędne planetarne: J-41
Nadawca: Padawan Noam Panvo

Data wydarzenia: 17.08.23
Typ: zadanie ternowe

Kod: Zaznacz cały

Drodzy Jedi,

powracamy z szanowną panią Kiih z Koros Major, gdzie udałem się jako obrońca Thanga Glauru, aby go ocalić, a ona jako świadek. W wielkim i wystarczającym mniemam skrócie, moja inicjatywa i plan przedstawienia sprawy Służbie Cesarskiej opierały się o trzy podstawowe punkty:

- nasz udział jako jego obrony, gdyż jako obywatele Koros Major mogliśmy się pojawić bez zdradzania obecności Jedi jako grupy,

- zupełną prawdomówność na temat tego wszystkiego co się działo - służby Koros na sto procent zdążyłyby powiązać dziwnego mutanta z wysadzonego mieszkania Lesiharda (polującego na Rugu Opo) z jego krewniakiem z Kalist walczącym z Valadorem, a krewniaka z Kalist z jego szefem Acuno, a Acuno z magazynami na Koros Major, w których doszło do tragedii - prawda, prawda i tylko prawda mogła nam pomóc,

- oraz założenie, że to pani Kiih prowadziła śledztwo na Gillad w wyniku którego starła się z Lesihardem, a potem zawiązała szyki z Padawanem Glauru, który faktycznie był na Koros z powodu wyroku - to jedyna zmiana, że pani Kiih była inicjatorką i Padawan Glauru był sam, wszystkie ich działania i wydarzenia to sama prawda.

Po niesłychanym umysłowym przepoceniu wierzę, że nasze dotychczasowe starania zasługują na miano sukcesu, wierzę, że wywalczymy wolność Thanga Glauru. Żadnego kłamania Służbie Cesarskiej, to nie wyjdzie.

Dodam, że na miejscu w celu zastraszenia Thanga Glauru był opancerzony człek, który wziął udział w masakrze w magazynie. Mniemam, że to mi udało się pokrakę zastraszyć.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2168
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Ashtar Tey »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Rycerz Jedi Ashtar Tey

Data wydarzenia: 11.09.23/12.09.23/19.09.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

T-t-t-ta wpis to podsumowanie na-na-najważniejsze in-informacja w sp-sprawie atak nie-nie-nieśmiertelna napastnik sp-sp-sprzed t-t-tygodnia, kt-kt-które udało do ta pora u-u-ustalić.

1. Sie-sierżant Tremaine zostawiła na sw-sw-swoja czę-częstotliwość wiadomość dla n-n-nas. Od dłuż-dłuższa czas miał wraże-że-żenie, że jest o-o-obserwowana i za-zauważał dookoła s-s-s-swoja po-po-po-posesja zwi-zwiększona ruch i a-a-a-aktywność. Zn-zn-zn-znalazł również po-po-podsłuch w swoja my-my-myśliwiec i z-z-z-zdecydował, że nie chce r-r-ryzykować dla sprawa ży-ży-życie. O-o-o-opuścił Gi-gi-gillad i pr-pr-prawdopodobnie, je-je-jeśli to pr-pr-prawda, już nigdy go nie z-z-z-zobaczą. Nadal o-o-opierają się tu w pełni o je-je-je-jego słowa, więc nie-nie-niewykluczona, że przez c-c-c-cała ta czas pracował ja-ja-jako szpieg dla Gi-gi-gildia. Na s-s-s-swoja posesja miał w-w-wiele kamery i s-s-s-sensory, mo-mo-możliwa, że coś zostawił lu-lu-lub zapomniał z-z-z-zabrać - to po-po-potencjalna ź-ź-źródło i-i-informacja, kt-kt-która można sprawdzić.

2. A-a-adept Li-li-liren w-w-w-wpadł na ś-świetna pomysł, by z-z-z-zebrać pr-pr-próbki kr-kr-krew, na-naskórek i t-t-tak dalej z mie-mie-miecz C-c-c-cryxen. Z-z-z-zebrał c-c-co się dało, a A-a-a-adept prze-prze-przeprowadził b-b-b-badania w nasza a-a-a-aparatura b-b-b-badawcza - w-w-wyniki po-po-powinna być ju-ju-już dostępna do a-a-analiza.

3. P-p-p-padawan C-c-c-cryxen sk-sk-skojarzył k-k-kolory u-u-ubiór na-na-napastnik z mu-mundur P-p-pani Ki-ki-kiih, co mo-mo-może sugerować ja-ja-jakaś związek z Koros. Pa-pa-padawan Noam jed-jednak zi-zi-zidentyfikował pa-pa-pancerz ja-ja-jako na-na-należący do Krath, kt-kt-którzy ty-ty-tysiące la-la-lat temu byli u-u-uczniowie E-e-exar Kun, Mr-mr-mroczny Je-jedi. E-e-exar Kun po-po-pomógł st-st-stworzyć na K-k-koros se-se-sektę Krath, kt-kt-która z ko-ko-kolei u-u-u-umożliwiła prz-prz-przejęcie władza przez A-a-aleema i S-s-s-salar Keto, pie-pie-pierwsi w-w-wrażliwi na M-m-m-moc w d-d-d-dynastia. Po-po-pomimo brak w-w-wyraźna w-w-wpływ Cie-ciemna S-s-s-strona w-w-wygląda na to, że mogą mieć do cz-cz-czynienie z ja-ja-jakaś antyczna ma-ma-magia Sith, w-w-wskrzeszona cz-cz-czy ożywiona s-s-sekta a-a-albo u-u-ukryta prz-prz-przez t-t-tysiąclecia s-s-sekta jak na Pr-pr-prakith. W-w-w-według Pa-pa-padawan s-s-specjalizowali się w i-i-i-iluzja i pr-pr-profil na-na-napastnik nie-nie-niezbyt pod t-t-t-to pasuje.
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Thang Glauru »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Thang Glauru

Data wydarzenia: 20.09.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Barabel przeanalizował dane zebrane przez Adepta Nirrama Deseliska. Musi być powiedziane, że zmarły Adept wykonał doskonałą robotę i zdobył drogocenne informacje, które mogą pomóc Jedi rozpracować wroga. Okazuje się, że na Gillad jest kilka punktów, które w sposób nieproporcjonalny i kompletnie chaotyczny pobierają i wydzielają energię. Jest to niczym nieuzasadnione i najpewniej wskazuje na aktywność wroga:
- fabryka nutripasty w Rhael Koa,
- odwierty energotwórcze w Rhael Koa (najpewniej po prostu źródło energii dla fabryki),
- trzy duże farmy w regionach K-2, M-7 i E-8.

Jako, że próby infiltracji fabryki zakończyły się niepowodzeniem, farmy stanowią kolejny, najlepszy trop. Barabel musi zaczekać na koniec kuracji, zanim się tam uda. Prosiłby, aby kto może, zbadał te miejsca natychmiast. Wrogie działania w tych farmach mogą być tymczasowe.

PS. Adept Liren przekazał wyniki badań tkanki nieśmiertelnego. To coś to najzwyklejszy człowiek, a do tego spokrewniony w ponad trzydziestu procentach z Adeptem. Barabel przewiduje, że jest to inny daleki krewny rodziny cesarskiej, wrażliwy na Moc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Thang Glauru »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: J-6
Nadawca: Padawan Thang Glauru

Data wydarzenia: 23.09.23
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Do bazy przylecieli Azronger Elm i Brandon Sanlev z byłego oddziału Nexu. To pożegnanie, oddział został rozwiązany. Dowództwo podjęło decyzję, że utrzymanie takiej jednostki superkomandosów jest niepotrzebne w obecnych czasach. Większość członków została rozproszona po Głębokim Jądrze. Major Vreyx poleciał na Rubieże, gdzie ze względu na swoje liczne rany wykonuje raczej papierkową robotę. Isan Brosso zniknął.

Po rozmowie z nimi i za radą Padawana Orna Barabel poleciał do Rhael Koa, aby zakupić leki. Musi potwierdzić, że ludzie wydają się bardzo nieobecni i skołowani. Opowiadali o większej ilości bójek w mieście, a także o ogromnych problemach z siecią kanalizacyjną. To raczej podkreślenie dotychczasowej wiedzy, niż coś nowego.

Skonfrontował się natomiast z Vivien. Catharka przyleciała na Gillad. Przekazała aptekarzom, aby dawali jej cynk, kiedykolwiek ktoś zrobi ogromne, absurdalne zakupy medyczne. Na szczęście nie doszło między nimi do walki, ze względu na otoczenie cywilów.

Okazało się, że zaszła jakaś usterka w konstrukcji jej miecza świetlnego. Kobieta najwyraźniej odczuwa bóle przy używaniu broni i chciała zyskać wiedzę, jak naprawić lub wykuć nowy kryształ. Barabel powiedział jej, że musi wykuć nowy kryształ, do czego potrzebny jest piec. Ostatecznie się rozeszli, nie mogąc zmusić się do niczego bez rujnowania przykrywki. Na przyszłość radzi robić mniejsze zakupy partiami.

Obrazek Kanał: Prywatny, szyfrowany
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: J-6
Nadawca: Padawan Thang Glauru
Odbiorca: Elia Vile, Zosh Slorkan, Fell Mohrgan, Ashtar Tey, Orn Radama, Cryxen, Noam Panvo

Kod: Zaznacz cały

Powyżej dano oficjalną wersję. Tak muszą wierzyć wszyscy w Sektorze i Gildii, aby Vivien jeszcze kiedykolwiek była otwarta na współpracę i nie postanowiła kogoś z Jedi zabić w zemście za paplanie.

Dowiedziała się, że Sektor odnalazł planetę droidów uwolnionych przez Rycerza Slorkana. Wysłali tam flotę wojenną w wysokości do czterech gwiezdnych niszczycieli Victory. Rozkaz poszedł z najwyższej góry, daleko wyżej nad rodziną Galaapira. Gdy tylko flota tam doleci, Jedi zostanie postawione ultimatum. Albo wyniosą się z Jądra i zapomną o sprawie Gillad, albo ta planeta zostanie zbombardowana, a droidy zabite.

Vivien podała dane przekaźnika używanego do komunikacji, tak to zrozumiał. Zamieszcza identyfikator urządzenia. Jeżeli kontakt przezeń zostanie zablokowany, to przedstawiciel Sektora będzie musiał przybyć osobiście. To daje Jedi do kilku tygodni wyprzedzenia, O ILE zachowają pełną dyskrecję.

Zdaniem Vivien Jedi nie mają szans tam dotrzeć przed wrogiem. Nie jest to raczej kłamstwo, ale nawet jeśli, to nie wolno im go zignorować. Trzeba powstrzymać tę flotę, albo zapewnić droidom ochronę. Barabel wątpi, aby udało się zebrać siły do kontrataku, ale być może któryś sojusznik zgodzi się przekazać choćby tarcze ochronne zdolne przetrwać bombardowanie orbitalne. Coś, co da czas na odsiecz.

Barabel uwzględnia tylko w pełni zaufanych i aktywnych członków. Jeżeli ktoś inny ma być poinformowany, nie stawia barier.
Obrazek
Awatar użytkownika
Liren Monper
Padawan
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:50

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Liren Monper »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Adept Liren Monper

Data wydarzenia: mnogość
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały

Milady Mistrzyni Jedi z uwagi na moje uzasadnione lęki przed skalą infiltracji wroga przekazała mi zadbanie o bezpieczeństwo naszego terytorium przed obserwacją... na tyle, na ile jest to możliwe.

Tak, wiemy, że wróg raczej we wcześniejszym czasie nie miał nad tą wioską obserwacji audio. Po przybyciu przez Jedi, wioska była starannie badana przez duet Radama-Cryxen. Jesteśmy jednakże całkowicie osaczeni i Oni mogą zrobić wszystko co chcą i kiedy chcą, jedynie powstrzymując się przed tym przez rozgrywki polityczne. Musimy być gotowi na to, że w każdej chwili mogą postanowić postawić nowe satelity, kamery, sondy, przypadkowego wieczora.

Naniosłem według instrukcji wszystkie możliwe środki.

1) Personel serwisantów-zarządców: droid Mango, droid P2-P2 i Szanowny Pan Porgo nie są na terytorium wioski potrzebni jako konserwatorzy i sprzątacze, z tego względu wyznaczone są im trasy patrolowe ze sprzętem skanującym mającym wykrywać aktywność podejrzanej elektroniki i fal komunikacyjnych/skanujących. Komplet trzech skanerów z komponentów z demontażu Bazy Horizon wykonali Ekscelencja Rycerz Slorkan i Padawan Radama. Trasy tej trójki trwają codziennie, pod ochroną nie-żywej tarczy w postaci droida-imbecyla.
2) Domek szpitalno-biblioteczny oraz domek gościnny zalaminowano specjalną farbą metaliczną, która powinna zmniejszać szanse działania wrogich fal.
3) Przy altanie postawiono urządzenia radiowe emitujące w małym promieniu nawałnice chaotycznych fal. Nie będą zaburzać regularnych normalnych połączeń.
4) Przebywając na zewnątrz uprasza się zasłaniać twarze rękoma, maskami lub chustami. Każdego dnia o każdej godzinie wróg może postanowić postawić w oddali kamerę nagrywającą ruchy ust.
5) Zalecam ograniczyć użytek z komunikatorów do wiadomości niezawierających wątków strategicznych.
6) Zalecam starać się zmylić wroga co do naszego statusu. Ranni niech przemieszczają się jak zdrowi i odwrotnie, zdrowi niech udają ciężko okaleczonych i czołgających się, wywracających. *Wiemy*, że wróg wie o tym terenie wszystko, o czym już wszyscy wielokrotnie rozmawialiśmy. Kwestie mylenia wroga i kołowania go to idea milady Mistrzyni.

Przy tej okazji informuję co do naszego polowego biblioteko-szpitala, który zbudowaliśmy ja, Padawan Radama i Padawan Cryxen. Zasilanie wszystkiego znajduje się pod podłogą, paliwowe. W budynku cały czas przebywa MD-01 lub jego zamiennik. W razie minimalnych powodów do niepokoju, wszystko jest odłączane od prądu. W razie minimalnie większych, smażone magnesem. Żadnych szans na kradzież danych.

Chcę także poinformować że na zlecenie milady Mistrzyni Jedi uzupełniłem raport Zasłużonego dla Republiki, Padawana Halsetha Letvaine, o dodatkowe opisy napastnika skompletowane z relacji, aby uporządkować wątki.
Awatar użytkownika
Cryxen
Padawan
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2022, 21:23

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Cryxen »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Cryxen

Data wydarzenia: 22.09.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Odwiedziła nassss Assi, dziewczynka Aleena wydossstana przez poległego Adepta Nalika z Quessh, ze ssswą mamą. Zaprzyjaźniony "konsssspiracyjny" pilot pana Azabe, który częsssto nam pomagał, przywiózł je bez ich wiedzy co to za planeta i adresss na niej.

To była... trudna wizyta. Trudniejsssza niż ciężkie negocjacje o losssy Jedi czasssem. Przekazanie biednemu dziecku, że Adept Nalik traktowany przez nią jak członek rodziny, poległ, było niezwykłym wyzwaniem psssychicznym. Wiele ciężkich słów, emocjonalnego ciężaru w gardle. Padawan Orn przessszedł sssamego sssiebie w empatii i ssssercu i zdołał usspokoić dziecko i nadać mu otuchy pośród tej marności.

Sssama rodzina przywiozła trochę prezentów od dziecka dla różnych osssób i zwierzątek.

Radzą sobie na Hakassi dobrze, mimo iż przepaść cywilizacyjna jessst dla nich ssszokująca. Matka jessst wdzięczna za zabranie ich z Quesh, aż trudno jej zrozumieć jak działa reszta kosmossu, znała tylko okrucieństwo tej żałosssnej planety. Ich hissstorię sspotkał dobry i radosssny koniec.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Rycerz Jedi
Posty: 274
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:33

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Fell Mohrgan »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Rycerz Jedi Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 18.11.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Glauru przetrzepał dane z cyfronotesu inżyniera z wykopów Gildii/Sektora.

Trudno było zrozumieć, co oni badali, bo wyglądało na to że wszystko. I w pewnym sensie tak było. Znacie na pewno wszyscy kompresory geologiczne od np. naszych kryształów - machiny, które symulują naturalne procesy kształtowania geologicznego z tempem 5000-krotnie większym. No. Z ich badań wynika, że wszystko co jest w skorupie Gillad... wygląda jak produkt sztucznej akceleracji kompresorem geologicznym. Tak. Jakby cała planeta była produktem sztucznej hodowli.

Niektóre bazgroły sugerują, że realny wiek określonych produktów może wynosić tylko 60 tysięcy lat. Planeta mająca tylko 60 tysięcy lat... chyba nie muszę tego komentować. To skala, która mnie przeraża, a jeśli kogoś nie, to nie dam rady uzmysłowić jaki to fizyczny absurd.

Co więcej, wygląda na to, że dostarczano tam co miesiąc partię niewolników, która była "zużyta"... martwa... na... następny... dzień. 

Oni robili to... chyba... żeby ta masowa śmierć i bezdenne skurw... argh... po prostu... tworzyło w Mocy tarczę przed nami, aby zasłona Ciemnej Strony mgliła nasze zmysły... ar...gh...
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 160
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Orn Radama »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: K-3
Nadawca: Padawan Orn Radama

Data wydarzenia: 18.11.23 / 26.11.23
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Wróciłem do domu po tragicznie kończącej się eskapadzie rozeznawczej po terenach, na jakich wcześniej kręcił się "Nieśmiertelny". Przez swoje upośledzone i porażone wszystko i dysfunkcje wszystkich zmysłów i fragmentów mózgu nie zauważyłem farmera, którego rozjechałem i wciągnąłem nogi w repulsor. Zostałem aresztowany przez Służbę Cesarską.

Mistrzyni wyciągnęła mnie z aresztu po dłuższych konsultacjach i problemach. Ofiarę ze zmielonymi nogami reprezentował prawnik z Koros Benjamin Kreiston, na miejscu był chorąży Vallon Percer ze Służby Cesarskiej. Wszystko oczywiście było w Cesarskim Centrum Komunikacyjnym, jedynym miejscu łączącym Gillad z cywilizacją i wielką siedzibą dla 9 tysięcy oficerów, którzy muszą z niego latać po całej planecie w sprawach wypadków tego sortu (i właściwie tylko takich, bo przestępczości "świadomej" tu praktycznie nie ma, tylko różne wypadki i pijackie incydenty w wydaniu naprutej szlachty).

Będzie spory rachunek do zapłacenia za protezy faceta i jego znokautowanie z pracy.

Jest za to pewien problem, okazało się, że nawet badania lekarskie prowadzone dla służb i sądów są związane z pieprzoną Gildią. Wysłali mnie na Koros na badania do weryfikacji stopnia upośledzenia, a listę specjalistów publikuje... "Zrzeszenie Medyczne Gildii Górniczej"... Super...
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 160
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Orn Radama »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Orn Radama

Data wydarzenia: 03.12.23 / 07.12.23
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Do wioski trafił kompletnie pijany, i wciąż zadziwiająco kulturalny (chyba taka natura systemu Koros...) Kubaz, który okazał się być uśpionym agentem bothańskim. Dla wyjaśnienia, wygląda na to, że na interesujących ich planetach Bothanie wynajmują za mikroskopijne pieniądze "czujkę", która nawet nie wie dla kogo pracuje i w razie potrzeby ma niepostrzeżenie coś dostarczyć.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda sytuacja z oblężeniem. Bothańskie siły zdołały połączyć się z droidami poprzez częstotliwości i dane autoryzacyjne od Rycerza Zosha. Planeta droidów jest gdzieś na Rubieżach, typ IV, niezdatna do życia dla normalnych. Dotarli na miejsce i zdążyli przeprowadzić ewakuację połowy planety, nim na miejsce dotarł oddział Sektora Korpo. Planeta znalazła się pod bombardowaniem orbitalnym, siły bothańskie zostały uwięzione na powierzchni. Powiadomili o tym swoich i na miejsce mają dotrzeć posiłki, Bothanie nie chcą przyznawać się przed Sektorem i prosić o wypuszczenie, bo są na pozycji negocjacyjnej przegrańców proszących o życie i nie wchodzi to dla nich w rachubę. Czekają pod osłonami planetarnymi na bothańskie posiłki i negocjacje jak równy z równym. Chcą mówić, że zajęli planetę i droidy pierwsi i to teraz ich. To wiadomości naturalnie sprzed dosyć dawna: przekaz z Rubieży do Bothan, od Bothan do jakiegoś agenta, od niego do czujki na Gillad... tak naprawdę równie dobrze wszystko zostało już rozstrzygnięte i Rycerz Ashtar i Padawan Noam uważają, że niewiele ma sensu byśmy się tam wciskali. Co więcej, Rycerz Ashtar uważa, że Bothanie mogli się w to władować specjalnie.

Jak mówi Kubaz, Sektor nie będzie chciał likwidować Bothan - nie chcą z nimi wojny, bo mimo że mogliby ich rozgromić, to Sojusz musiałby zareagować, inaczej okazałby się zupełnie nic nie warty i bojący się bronić swoich, a więc do olania, a to oznaczałoby kompletny rozpad bezpieczeństwa w Galaktyce. Mimo że Sojusz też nigdy w życiu by tego nie chciał, bo straty byłyby niewyobrażalne. Rycerz podejrzewa, że Bothanie mogą świadomie próbować zmusić Sojusz.
Awatar użytkownika
Cryxen
Padawan
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2022, 21:23

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Cryxen »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: H-5
Nadawca: Padawan Cryxen

Data wydarzenia: 14.12.23
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Nie dane jessst mi pojąć, czemu wcześniej tego nie dokonaliśmy i nigdzie nie padła takowa wizja... otóż nigdy do tej pory nie ssspróbowaliśmy podjąć kontaktu z sssąsiadami Rugu Opo, którzy przecież czynili raporty o jego tajemniczych, dziwnych zachowaniach.

Ja i Padawan Radama udaliśśmy sssię do nich. Wylegitymowaliśmy sssię jako emissariussze cessarssscy, dokumentami które dossstaliśmy na rzecz "inssspekcji zdrowotnych" w fabryce nutripassty, aby nie zmagać sssię z wymyślaniem zaowalowanych hissstorii i wymówek. Sąsiedzi mieszkają dość daleko i są zwykle zajęci i ich wiedza o ossstatnich dniach Rugu Opo przed wypadkiem jest luźna i rozsssiana.

Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że definitywnie żywot farmera był prawdziwy, to żadna podpucha. Rugu Opo prowadził ssswoją farmę warzywną ssam, miał sstałych partnerów wykupujących jego towary od wielu lat. Jednocześnie ssąssiedzi przyznali, że około trzy miesssiące przed tymi dziwnymi zajściami - a więc jessszcze przed nasszym przyltoem na Gillad - zaczął nawiązywać kontakty z nieznanymi osssobami, które zjeżdżały sssię do jego farmy na różne wizyty i odjeżdżały. Pozostali ssąsssiedzi ich nie znali, a Rugu Opo mówił tylko, że to jego nowi potencjalni kontrahenci. Odległości między farmami są duże, więc nikt im się zbytnio nie przyjrzał, ale jedna twarz powtarzała sssię dość częssto. Wygląda na to, iż to ten Tirris Fadey, ssszef ekipy wykopalisskowej.

Rugu Opo przez osstatni czass popadał w problemy finansssowe, jego farma przędła gorzej niż kiedyś, ze względu na podrożenie niektórych komponentów do produkcji massowej.

Ponadto przez ossstatni rok był w kiepsskim ssstanie zdrowotnym, sąsiedzi zachęcali go, by udał się na Koross Major na badania, bo od dobrego roku wyglądał na chorego i sssłabego.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 160
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Orn Radama »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Orn Radama

Data wydarzenia: 27.12.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Komplikacje na pokładzie?

Zeo Galarus, ostatnia ofiara "pęknięć" na Gillad, Veknoid na którego trafili Rycerz Fell, Uczennica Nesanam i Uczeń Thang, o dziwo nie doznał amnezji. Wszystko pamięta, ale jest zdewastowany zdrowotnie i przytomnościowo, jak po wielomiesięcznej kuracji. Jest zupełnie bezsilny.

Wygląda na to, że usmażenie wspomnień i tożsamości nie występuje zawsze. Cryxen, wrażliwy na Moc, dostał częściowej amnezji, a ten zwykły Veknoid żadnej. Być może amnezja to efekt wyłącznie kontaktu z tym co czyha pod fabryką nutripasty w Rhael Koa.

Jego kolegę odstawiliśmy bezpiecznie do domu, nie miał z nami za wiele wspólnego i Sektor/Gildia nie powinni sie nim interesować. Co innego to sam Zeo. Nie wiemy co z nim zrobić, Gillad może być dla niego niebezpieczne, polowali już w końcu na Rugu Opo. Jednocześnie, on nie ma żadnego pojęcia o tym co się dzieje i nie mamy jak go przekonać do przeprowadzki z żoną w inne gwiazdy. Nie wiemy co z nim zrobić, na razie leży u nas i mówimy, że jest za słaby na opuszczanie wioski, co zresztą jest prawdą.
Awatar użytkownika
Nesanam Kiih
Uczeń Jedi
Posty: 652
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:39
Nick gracza: Khad
Lokalizacja: Polska :<

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Nesanam Kiih »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Uczeń Jedi Nesanam Kiih

Data wydarzenia: 09.01.24
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Po treningu Soresu, Padawan Liren podszedł do mnie, Ucznia Thanga i Padawana Halsetha, informując nas o porwaniu go przez pracowników Gildii. Wspominał o nanowirusie stworzonym pod DNA rodu cesarskiego, do którego stworzenia wykorzystali właśnie jego. Pierwsza reakcja - zimny pot, natychmiastowe wszczęcie alarmu w Pałacu Cesarskim, próby ratowania Padawana Lirena przez Ucznia Thanga, jako najbardziej zaznajomionego z medycyną. Diagnoza - niewydolność nerek, gorączka. Jedynym ratunkiem na nanowirusa wydawała nam się transfuzja krwi, całkowita, co zasugerował Thang. Byliśmy naprawdę w kropce, jeszcze w szoku, nie wiedzieliśmy do końca co robić, aż pojawił się pan Trox, który uratował sir Monpera.

Jak się okazało, z opowieści pana Troxa - sir Liren nie trafił na trop Gildii, tylko na trop handlarzy narkotykami. Naćpał się grzybami halucynogennymi i, ech, nie każcie mi tłumaczyć. Całe szczęście wielki minister Levyzman Rall, czwarty doradca cesarski, zrozumiał sytuację i odwołał alarm bez komplikacji. Upokorzenie? Trochę. Ale kto nie popełnia durnych błędów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Rycerz Jedi
Posty: 274
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:33

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Fell Mohrgan »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Rycerz Jedi Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 01.02.24
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Nowy delikwent w wiosce. Przywiązałem go do pudeł w stodole. Ta, zaraz wyjaśnię czemu.

Nazywa się, chyba, Kilus. Przywiózł go Gellen Verc, oficer Służby Cesarskiej znany ze sprawy Glauru i magazynu Sektora, który po wpadnięciu w tą sprawę w wielkim skrócie dołączył do lojalistów cesarskich.

Kilus to ofiara popularnego procederu Gildii - ściąganie z najbiedniejszych planet galaktyki kompletnych przegrańców do rzekomej roboty, a potem realnie przetrzymywanie ich w obozach pracy niewolniczej, wszystko w ramach biznesów bez formalnych powiązań z Gildią. Są tego setki, Służba Cesarska próbuje to zwalczać, ale bez powodzenia (czy kogoś to dziwi przy fakcie, że same szkoły Służby są sponsorowane przez Gildię? I Gildia jest... szarą eminencją finansową zarządzania służbami...?). Kilus przyciągnął uwagę chorążego Verca, bo wyglądał jak pół-opętany albo jakiś przypadek w stylu Rugu Opo, ale mogę już powiedzieć, że nic takiego nie jest na rzeczy.

Kilus to wrażliwy na Moc Gran, który przez kontakt z Mocą bez przerwy był przytłaczany emocjami kipiącymi na Taris, aż zakopał się gdzieś w ruinach jako czternastolatek i spędził tam całe życie. Jest uwsteczniony w rozwoju, jego umysł to umysł dziecka. Zachowajcie stosowną ostrożność.
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Thang Glauru »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: H-4
Nadawca: Padawan Thang Glauru

Data wydarzenia: 03.02.24
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Rycerz Mohrgan, a potem Barabel wyczuli jakieś zawirowania w Mocy. Pojechali na miejsce śmigaczem, gdzie Rycerz kierował, a Barabel prowadził. Na miejscu natrafili na symptomy jakichś zawirowań w Mocy. Najpierw musieli zrobić unik, gdy coś wydawało się pęcznieć pod nimi. Potem Rycerz czuł wyraźnie, że reakcja zmalała, straciła na intensywności. Jasno rozdzielił ją jednak od tego, co wyczuła Mistrzyni Jedi, od wcześniejszych pęknięć w strukturze Gillad. Nie było w tym Ciemnej Strony na pewno.

Dość szybko odkryli prawdopodobne źródło tych zawirowań. Na miejscu pojawił się profesor Seris Keto, Nieśmiertelny. Zakradł się do Jedi od tyłu i zaatakował Rycerza Mohrgana Mocą. Spowodował, że Rycerz cierpiał, był jak napromieniowany energią, wypocił się i zemdlał. Barabel próbował się porozumieć z profesorem. Podobnie, jak w przypadku Rugu Opo, podsunął mu cytaty:
- Seris Keto,
- Zave Keto,
- Krastlin Sarcev,
- "Wszystko, co wykracza poza natury Mocy, jest aberracja, zlem. Tylko czysty nurt Mocy zapewnia zyciu w kosmosie wzrost i harmonie."

Próby te spaliły na panewce. Profesor próbował skierować to działanie na Barabela, więc Barabel go zaatakował. Wywiązała się walka, z której Barabel uciekł ledwo - zwabił profesora do niewielkiego wąwozu i gdy zadał mu tymczasową ranę, zniszczył mieczem strukturę klifu i zawalił ziemię na przeciwnika. Dopadł potem do śmigacza i uciekł z Rycerzem.

W bazie Mistrzyni Jedi zbadała Rycerza i przywróciła mu świadomość. Doszli do wniosku, że profesor nie zaatakował Mocą w sposób świadomy, był raczej węzłem, przez który popłynęła czysta energia, którą próbował wypalić spaczenie w Rycerzu. I udało mu się to - najwyraźniej z jego aury zniknęły ślady po kontakcie z Thonem. Profesor chciał zrobić także z Barabelem, ale z oczywistych względów wywiązała się walka.

Innymi słowy, profesor ma nowe narzędzie, żeby ściągać Jedi w pułapkę i ich brutalnie zaatakować... ale już nie zabić. Zostawia to jednak Jedi tak obezwładnionego, że wymaga interwencji, aby poskładać jego świadomość do kupy... lub ogromnej ilości czasu. Lepiej się mimo wszystko nie dać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Thang Glauru »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Thang Glauru

Data wydarzenia: 14.03.24
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały

Barabel, Rycerz Ashtar i Padawan Liren podsumowali wszystkie procesy tyczące się polowania na glistę. To ostatnia prosta - przygotowania kończą i lecą w najbliższym możliwym czasie. Tutaj wypisze pozostałe do spełnienia kroki:
1. Wynająć bazę przeładunkową w okolicy Sektora Korporacyjnego.
2. Przygotować aparat bazujący na falach radiowych lub wysokoenergetycznym promieniowaniu, aby określić położenie kamery z wnętrza beczki.
3. Sprawdzić materiał konstrukcyjne rezydencji, aby dokładnie ocenić konieczną moc ładunku wybuchowego potrzebnego do wysadzenia i zawalenia sufitu.
4. Sprawdzić alternatywny sposób zawalenia sufitu biorąc pod uwagę pkt. 3 - mianowicie, zawalić sklepienie topiąc je mieczami świetlnymi.
5. Upewnić się, gdzie Jedi mają odstawić glistę.
6. Dokładnie nauczyć się na pamięć, dosłownie wkuć trasę na pamięć oraz wielokrotnie przećwiczyć posługiwanie się przyssawkami, wychodzenie z beczki i telekinetyczne przełączanie przycisków na dużym dystansie.
7. W razie dalszej nieobecności Rycerza Slorkana wynająć statek kosmiczny na wyprawę.
8. Zakupić dodatkową wyrzutnię linek dla Barabela i plecak do spakowania sprzętu.

Barabel zajmie się przede wszystkim kwestiami technicznymi. Pomoc przyda się jeśli już, to w finałowym wynajęciu statku i znalezieniu tejże bazy. Jak tylko dopną te rzeczy, to wylatują.
Obrazek
ODPOWIEDZ