Sieć wewnętrzna

Awatar użytkownika
Nesanam Kiih
Uczeń Jedi
Posty: 656
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:39
Nick gracza: Khad
Lokalizacja: Polska :<

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Nesanam Kiih »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Kapitan Vicious Umra

Data wydarzenia: 08.05.23
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały

Kapitan Vicious Umra, piąta baza lotnicza Hakassi. Wyspa z placówką Horizon na jeziorze w regionie VIII, niedaleko miasta Tuvila została doszczętnie zniszczona w wyniku walki Jedi z Plagą. Obecnie niewiele z niej zostało. Po ogromnych trzęsieniach ziemi i wybuchu reaktora, została zatopiona, szczęśliwie tuż po ewakuacji grupy Jedi pani Vile. Wojsko Hakassi zamknęło cały teren jeziora, jako wybitnie skażone i niestabilne miejsce, kontrolujemy i monitorujemy stan całego, zniszczonego w wyniku trzęsień o ogromnej magnitudzie kontynentu. W wyniku ostatecznej walki z Plagą, zniszczone zostały satelity monitorujące teren w tym regionie, odnotowano także ponad 100 awaryjnych lądowań, a także zawalenie się znacznej ilości budynków głównie we wschodniej i południowej dzielnicy Tuvili. Wierzymy, że państwo Jedi wybrali mniejsze zło i uratowali nas od nieuchronnej katastrofy na skalę planetarną. Obecnie Jedi zamieszkują wyspę wynajętą przez Mistrzynię Jedi Elię Vile - która dokładnie za osiem dni, o godzinie 9:42 czasu lokalnego, według naszych naukowców, ma ulec całkowitemu zatopieniu przez narastające fale powstające na jeziorze przez zniszczenie płyty tektonicznej w tym regionie.

Niech żyje Hakassi - wolne od Plagi. Niech żyją Jedi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Liren Monper
Padawan
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:50

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Liren Monper »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-4
Nadawca: Adept Nalik Reave

Data wydarzenia: 11.05.23, 14.05.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Garść informacji.

Odwiedził nas zaprzyjaźniony pilot, niejaki Nird Guocco, który kiedyś pomagał zbombardować sondy Sektora. Przywieźli nam od porucznika Denifiera cały zamówiony sprzęt na operację na Kalist. Wszystko czeka bezpiecznie na promie. 

Drugie: Radama ledwo żyje, przeżył tylko dzięki kosmicznemu wsparciu Mocy w nieziemskich pokładach w wydaniu pani Vile. W efekcie tego wszystkiego znosi wirusa i leki jeszcze gorzej niż do tej pory. Mimo to, udało się nam wspólnie naprawić AirSwipera, któremu usmażyło elektronikę.

Trzecie: Hakassi w razie czego oferuje pomoc z przeprowadzką i przewozem wszystkiego. Co więcej, chcą zrobić nam ceremonię pożegnalną w mediach, tak jak prosiła pani Vile: aby z jednej strony robaki z Sektora myślały "no, Jedi uciekają, wygraliśmy", przy jednoczesnym oczywiście robieniu tego przez nas tak, jakbyśmy starali się, by wcale tak to nie wyglądało. Hakassi zorganizuje nam huczne pożegnanie, prosto po którym odeskortują nas do nowego domu.

Czwarte: z wyspy i bazy nic nie zostało, wszystko zatonęło. O tym nie opowiadam w szczegółach, bo bez kontekstu z "rytuału" scalania Wodo-Ducha nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2168
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Ashtar Tey »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Rycerz Jedi Ashtar Tey

Data wydarzenia: 22.05.23/23.05.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Na-na-na początek d-d-dobre wi-wi-wiadomości. O-o-odwiedził n-n-nas p-p-pułkownik Haname z in-informacjami o zn-zn-znalezionych przy V-v-v-valahimie s-s-substancjach. J-j-jedna z f-f-fiolek to j-j-jakiś na-narkotyk, a-a-ale jedna rz-rz-rz-rzeczywiście za-zawierała lek, a d-d-dokładnie d-d-dwie d-d-dawki. W-w-wystarczająco, by u-u-uratować d-d-dwóch za-zakażonych w-w-wirus a-a-albo j-j-jednego i r-r-resztę prz-przeznaczyć na b-b-badania, dzi-dzi-dzięki czemu być mo-może u-u-udałoby się go z-z-zreplikować... po r-r-roku. Po-pomimo s-s-sprzeciwu p-p-pułkowni-wnika, kt-kt-który u-uważa, że O-o-orn i t-t-tak nie d-d-dożyje a-a-aktywacji sz-szczepionki (d-d-dwa t-t-tygodnie), l-l-lek d-d-dostał O-o-orn i N-n-nalik. Przy t-t-tym drugim w-w-wybór r-r-również po-po-podyktowana b-b-była pierwszą po-po-potrzebą - w-w-według pu-pu-pułkownika Na-nalik ma może t-tydzień, d-d-dwa, Ma-ma-magnus z-z-zaś co na-na-najmniej p-p-półtora mie-mie-miesiąca. A N-n-nalik je-je-jest potrzebny do r-r-realizacji n-n-nasz plan, by z-z-zdobyć wi-więcej lek i b-b-być mo-mo-może odkryć po-po-pochodzenie wi-wi-wirus. By u-u-uspokoić nie-nie-nieco w-w-wojskowy, Mi-mi-mistrzyni zn-zn-znalazła r-r-resztki leku na w-w-wszystko c-c-co Vong z Ku-ku-kuźnia. Po u-u-usłyszeniu c-c-co to jest, sp-spokojny, w-w-w-wyważony, ch-ch-chłodny P-p-pan Ha-ha-haname zmienił się w a-a-arkaniańska galareta w eksta-ta-taza, b-b-bo najwyraźniej mieliśmy w sw-swoje po-posiadanie a-a-absolutny c-c-c-cud chemii, kt-kt-który nie mieści się zu-zu-zupełnie w po-po-pojmowaniu na-nauka. Hmpf. W su-su-sumie nic dzi-dzi-dziwne.

T-t-teraz z-z-zła wi-wi-wiadomość. W-w-wczoraj na w-w-wyspa niespodziewanie po-pojawiła się Rh-rh-rhena. Wy-wy-wylądowała my-my-myśliwcem w C-c-cryxen i R-r-rycerz V-v-valo, po cz-cz-czym pr-prosiła nas o po-po-pomoc. By-by-była wyraźnie za-za-zakażona wirus Sek-sektor i to w na-na-najgorsze s-s-stadium, prz-prz-przypominała ju-już ba-bardziej zw-zw-zwłoki. Pr-pr-próbowali ja-ja-jakoś jej po-po-pomóc, ale rz-rz-rzuciła się na nas w-w-wszystkich i nic do niej nie d-d-docierało. Bilans: Rh-rh-rhena ma-martwa, Ha-ha-halseth w s-s-stan krytyczny z przebity b-b-brzuch, R-r-rycerz V-v-valo le-le-ledwo żywa, ja z-z-zraniony w pie-pierś, Th-th-thang poobijany, Cr-cr-cryxen poobijany. T-t-tragedia. R-r-rycerz V-v-v-valo zł-zł-złoży sz-sz-szczegółowy r-r-raport.

U-u-udało w-w-względnie u-u-ustabilizować się sta-stan Halseth w-w-wspólnymi siły, a-a-ale po-po-potrzebuje pi-pi-pilna operacja, kt-kt-której nie u-u-u-umie w-w-wykonać, a prz-prz-przynajmniej nie chce r-r-ryzykować, sz-sz-szczególnie w ta s-s-s-stan.. Po-po-po-pozostali z-z-zostali po-po-pozszywani.
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi
Posty: 941
Rejestracja: 23 gru 2016, 17:21
Nick gracza: Oem

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Alora Valo »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Rycerz Jedi Alora Valo

Data wydarzenia: 27.05.23
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Galaapir się mści i posuwa się w tym dalej, niż ktokolwiek dotychczas. Wysłał jednego z wynajętych samobójców do jednej z hakassanskich szkół. 21 ofiar, w tym napastnik. Grozi, że za 10 dni zorganizuje kolejny tego typu atak, jeśli Valahim nie zostanie przed tym terminem dostarczony na planetę J't'p'tan. Sama podróż na nią może zająć od 5 do 7 dni, więc nie mamy dużo czasu.

Rząd byłby generalnie przeciwny ugodzie, ale też to potencjalnie ostatni ich problem z Sektorem, który zaniknie po naszym wyjeździe. Decyzja należy do nas, co z tym zrobić. Nasza walka, nasz więzień.

Ze wstępnych rozmów ustaliliśmy jakie mamy opcje:
- Musimy przesłuchać więźnia jak najszybciej, jak najsprawniej. Może uzyskać od niego coś, co pozwoli nam przejść inicjatywę w konflikcie. Pierwszymi osobami, które przyszły mi na myśl to Padawan Mohrgan do przesłuchania, jako nasz chyba najlepszy... Psycholog(?) i Mistrzyni, jako potencjalne wsparcie do wyczytania ewentualnych szczegółów z jego głowy.
- Możemy wysłać Valahima w drogę wcześniej, z możliwością zawrócenia pilota, w razie rozwinięcia sytuacji, które pozwoli nam - dzięki pozyskanym od niego informacjom - dopaść Galaapira przed upływem 10 dni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ioghnis
Były członek
Posty: 668
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Ioghnis »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Adept Ioghnis

Data wydarzenia: 14.06.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Pokój Wam.

Odwiedził nas osobiście Wielki Minister Levyzman Rall - czwarty doradca cesarski do spraw wspólpracy z podmiotami pozaplanetarnymi, służący na chwale Jego Cesarskiej Mości Bellstera Keto, dziedzica Tronu Koros, Kontynuatora Dziela Tety, Wnuka Lady Teta, Serca Koros, Tronu Wody i Ziemi, oraz jego ochroniarz Garmoc Hetz.
Przybyli, by przekazać nam najważniejsze fakty dotyczące naszego pobytu na Gillad:

- Planeta ma w zupełności ograniczoną komunikację, zatem żaden mieszkaniec nie powinien wiązać nas z niczym więcej poza serialem produkowanym na Hakassi.

- W toku rozmowy poinformowaliśmy Wielkiego Ministra, iż sługa Nieprzyjaciela - Galaapir - zdążył się zorientować, że tu jesteśmy. To wywołało niepokój ze strony naszego gościa, zatem poradził nam, byśmy nie przedstawiali się oficjalnie jako członkowie Zakonu nigdzie na planecie. Nawet przy wzywaniu służb porządkowych.

- Tylko najbliższe otoczenie Cesarza wie o naszej obecności na Gillad. Dało to podejrzenie, iż w strukturach dworu może znajdować się Ucho Nieprzyjaciela. Minister zaprzeczył jednakowoż, ze względu na przysięgę, która ciąży na najbliższym otoczeniu Cesarza, oraz jego przenikliwej nieomylności, żaden z tych nie może być Uchem Nieprzyjaciela. Gildia Górnicza w większości pokrywa sferę gospodarczą systemu Koros, ingerując w nią bezpośrednio, w wyniku czego Cesarz ma związane ręce i nie jest w stanie zadziałać w tym polu w żaden sposób, stąd zasadne jest założyć, że doszło do sabotażu.

- Od niespełna czterech lat Cesarz wyczuł zaburzenia w Mocy na powierzchni planety. Wiąże to z niewątpliwą ingerencją Nieprzyjaciela na te tereny. Prawdopodobnie Gildia Górnicza czegoś tu szuka, na modłę Nieprzyjaciela, jednakże trudno powiedzieć, czego dokładnie. Badano teren zarówno fizycznie, jak i sam Cesarz próbował zbadać w Mocy przyczynę tych zaburzeń - bez skutku.
Wysnuliśmy hipotezę, jakoby Gildia szukała czegoś... pod ziemią. Być może w samym jądrze planety, dlatego te zaburzenia czuć wszędzie w ten sam sposób. Oddano nam tę sprawę do zbadania.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Ioghnis
Były członek
Posty: 668
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Ioghnis »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Adept Ioghnis

Data wydarzenia: 20.06.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Pokój Wam.

Stało się, co miało się stać. Padawan Valador przegrał swoje życie. O fakcie tym poinformował mnie Padawan Halseth, będący bezpośrednim świadkiem tych wydarzeń. 

Magnus Valador nie żyje. Zginął z ręki Halsetha broniącego personelu medycznego przed szałem na w pół żywego Padawan. Podobne oznaki poznaliśmy już przy okazji sprawy z Rhenaweed.

Jego ciało KZB przeznaczyło do badań nad wirusem.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Thang Glauru »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Thang Glauru

Data wydarzenia: 24.06.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Jedi mają pierwszego nowego kandydata na Gillad. Jest nim Nirram Deselisk, Muun z Hakassi, który podczepił jednej z eopie pluskwę, gdy ta była na przechowaniu w centrum opieki nad zwierzętami. Jest kompetentny, bardzo uzdolniony jako programista, jednak to fanatyk. Połowę rozmowy zapewniał i pchał się do tego, kogo to może "zlikwidować" dla Jedi. Dość powiedzieć, że w rozmowach światopoglądowych wydawał się bardzo nastawiony na przemoc. Rycerz Ashtar pozwolił mu ostatecznie zostać. Słusznie, Barabel uważa.

Na pewno okazał swoją przydatność w trakcie wykonywania zadania, jakie Barabel i Padawan Orn mu powierzyli. Pomyśleli, że jeśli źródłem zakłóceń na Gillad są działania Gildii Górniczej, to z pewnością muszą zostawiać jakieś ślady, choćby odznaczając się nadprogramowym wydzielaniem ciepła i pobraniem energii w danym regionie. Jedi polecili Muunowi, aby zdobył i przeanalizował statystyki, w których tego typu dane będą dostępne. Udało mu się znaleźć i zidentyfikować satelitę, który pobiera odczyty termiczne z powierzchni planety. Satelita przekazuje dane do siedziby jednego z oddziałów Gildii, zapewne na Koros Major.

Istnieją trzy ogólne pomysły na zdobycie tych danych, każdy bardzo ogólny i surowy:
1. Upozorowanie straty satelity przez Gildię tak, by nikt nie zorientował się, że została pojmana, niezniszczona.
2. Bezpośrednie podłączenie się do satelity. Wymagałoby złapania poruszającego się z ogromną prędkością punktu tak, by haker miał do niego bezpośredni, bezpieczny dostęp. Czy to przez zdalnie sterowanego droida, czy w kombinezonie ochronnym.
3. Zdalne przechwycenie i rozszyfrowanie danych. Nirram może je pobrać, ale potrzeba byłoby superkomputera o mocy pozwalającej na obliczanie tras nadprzestrzennych, żeby to złamać. Poza zasięgiem nawet Hakassi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Liren Monper
Padawan
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:50

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Liren Monper »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Adept Nalik Reave

Data wydarzenia: 28.06.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Ustawa "Kontrola Mocy" już prawie przeszła. Wszyscy niezdecydowani są za.

Lista systemów:
Prakith - za
Odik - przeciw
Symbia - za
Kuar - brak prawa głosu
Koros Major - Cesarz odwleka ile może, ale czas mu się kończy
Vulpter - za, z małymi poprawkami
Dremulae - wciąż czekają na jakieś tam konsultacje z nami z jakiejś ugody, o której nie wiemy nic, bo brak raportu i nikt nie wie co robić, temat chyba leży
Cambria - za
Ottabesk - za, z wieloma poprawkami
Constancia - za
Khomm - za
Zamael - brak władz, brak głosu
Dulvoyinn - za
Besero - za, z małymi poprawkami
Iope - przeciw
Jerrilek - za
Crystan - za, z wieloma poprawkami

Ja tam się w to nie wtrącam, mi się ta ustawa podoba.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2168
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Ashtar Tey »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Rycerz Jedi Ashtar Tey

Data wydarzenia: 29.06.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

W-w-wczoraj mia-miała mie-mie-miejsce ko-ko-kolejna wi-wi-wizyta Minister Levyzman Rall, w r-r-rozmowa u-u-uczestniczy-czył jeszcze Pa-pa-padawan O-o-o-orn. Na-na-najważniejsza pu-pu-punkty:

- Mi-mi-minister przyleciał po-po-pogratulować nam pie-pie-pierwsza sukces. W w-w-wioska nie-nie-nieopodal nas *ja-ja-jakiś* Mu-mu-muun zr-zr-zrobił spo-spora wrażenie i został z-z-zaraportowany przez g-g-gwardia ce-ce-cesarka jako ps-ps-psychopatyczny, nie-nie-niepełnosprawna umy-umy-umysłowo i podejrzana o-o-osoba. Z-z-z-został u-u-uznany za s-s-spłoszonego a-a-agenta Gi-gi-gildia G-g-górnicza. N-n-nasza pr-pr-propozycja na ro-ro-rozwiązanie sytuacja: zn-zn-znaleźli Mu-mu-muun, o-o-okazał się u-u-u-uszkodzony przez wr-wr-wrażliwość na Moc i prz-prz-przyjęty na le-le-leczenie, b-b-b-bo niebezpieczny. Mi-mi-minister przy-przyznał, że pomimo c-c-cesarz, bardzo nie-nie-niewiele wiedzą i ro-ro-rozumieją o Moc, w-w-więc nie powinno być problem.
- C-c-cesarz nie mo-mo-może dł-dł-dłużej odwlekać de-de-decyzja w spr-sprawie ustawa. Z ra-ra-racji jego tru-trudna i ch-chwiejna pozycja, od-od-odrzucenie us-us-ustawa nie wchodzi w pra-pra-praktyka w grę.
- III Sąd Ga-galaktyczny wy-wy-wymieniany, zg-zg-zgodnie z po-po-podejrzeniami, t-t-to najgorsza dla nas o-o-opcja, z dzi-dzi-dziwne wpły-wpływy i po-po-powiązania z ob-ob-obce korporacje spoza J-j-jądro... czy-czy-czyli pewnie S-s-sektor. Na-na-najlepsza d-d-dostępna opcja do po-po-poprawka to Sąd I, g-g-gdzie co pra-prawda są w-w-wpływy Gi-gi-gildia (jak wsz-wsz-wszędzie), a-a-ale sy-sytuacja nie jest t-t-tak tragiczna i nie pow-pow-powinno mieć miejsce łamanie pra-prawo.
- Pu-pu-punkt o p-p-publikacja lokalizacja b-b-baza je-je-jest najbardziej ko-kontrowersyjna i po-po-powszechnie ws-ws-wskazywana jako pr-pr-problematyczna. Nie powinno b-b-być problem z pozbycie się-się-się go, o ile nie zd-zd-zdarzy nam się ko-ko-kolejna wielka, me-me-medialna wp-wp-wpadka.
- Po-po-po-pozostała punkty nie wzb-wzbudzają po-po-podejrzenia Mi-mi-minister.
- Ja za-za-zasugerował, by Ko-ko-koros zg-zg-zgłosiło te dwie po-po-poprawki, a je-je-jeśli przejdą, po-po-podpisało u-u-ustawa. Ma-ma-mają jeszcze tr-tr-trochę czas, b-b-bo procedowanie tr-tr-trochę zajmie, a-a-ale to a-a-a-a-absolutnie ostatnia mo-moment, by mieć je-je-jeszcze jakaś wpływ na t-t-treść ta ustawa.

Przy o-o-okazji, je-je-jest potencjalna t-t-trop do zbadanie. U-u-u-ustawa z-z-z-została napisana przez o-o-organizacja ASF z D-d-dremulae, z kt-kt-której na d-d-debacie by-by-była I-i-ildiko. T-t-to niezależna or-or-organizacja, kt-kt-której profil z pe-pe-pewnością pasuje do r-r-regulacja t-t-t-tego typu kw-kw-kwestie, a-a-a-ale z pe-pe-pewnością kt-kt-ktoś z z-z-zewnątrz d-d-dodał do u-u-ustawa sw-sw-swoje pu-punkty. Wy-wy-wystarczy, że je-je-jedna z osób w ASF z-z-została prz-prz-przekupiona przez S-s-sektor. Zn-zn-znalezienie ja-ja-jasne po-po-powiązanie pomiędzy ustawa, ASF, S-s-sektor i Gil-gil-gildia wraz z d-d-dowody b-b-byłoby olbrzymia su-su-sukces.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Rycerz Jedi
Posty: 274
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:33

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Fell Mohrgan »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-2
Nadawca: Uczeń Jedi Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 08.07.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Trzy informacje, które mogą się wam przydać. Obecni dzisiaj: Radama, Muun.

1. Doradcy cesarskiemu Rallowi zostało przedstawione, że po tym jak Nirram był w wiosce obok i "kupował" zapasy zachowując się jak obłąkany, przechwyciliśmy go, odkryliśmy że jest wrażliwy na Moc i trzymamy go ze sobą, by był we właściwych rękach, a ponadto Moc dała mu cenne zdolności. Rall jest przerażony Nirramem i tym co wygadywał i jego... wszystkim, ale kupił wersję Rycerza Ashtara, mimo że z lekką rozpaczą. Dla jasności, oficjalnie Nirram nie ma prawa nigdy opuszczać wioski bez starszego Jedi, jest w statusie zwierzątko-pacjenta, który jest pożyteczny.

2. Jeśli chcemy dalej walczyć medialnie z ustawą, to ostatni moment. Dremulae nie będzie dłużej czekać na naszego wysłannika. Tak jak mówione, wysłannik musi być personalnie zaakceptowany przez jakiegoś Rycerza. Wśród ludzi, z którymi gadaliśmy przez ostatnie tygodnie na ochotnika poza mną zgłosił się tylko Cryxen. To najlepsza opcja jaką mamy, bo ja odpadam, ponieważ...

3. Dowództwo Sojuszu z Odika przekazało sprawę naszego przelotu yuuzhańską korwetą odpowiednim jednostkom centralnym w Światach Środka. Sojusz szuka nas do wyjaśnienia sprawy. Z uwagi na skalę bagna, samodzielnie dałem się aresztować i wywieźć, by nie pogarszać sprawy. To może być moja ostatnia wiadomość na nieokreślony czas. Jakbym zniknął bez śladu, to postarałem się skoncentrować bagno na mnie, by reszta z was była w spokoju i zostaje wam zapomnieć o mnie. Cześć.
PS: Radama, Cryxen, pod żadnym pozorem nie próbujcie mi pomóc. Tylko pogorszycie sytuację.
Awatar użytkownika
Nirram Deselisk
Były członek
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2023, 23:45

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Nirram Deselisk »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Adept Nirram Deselisk

Data wydarzenia: 19.07.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Z tej strony Adept Nirram, witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam kilka ważnych wiadomości.

Udało mi się przechwycić dane satelitarne, jakich szukał Padawan Thang Glauru. Są to dane satelitarne badawcze z satelity rotującego wokół Gillad, które pozwolą mu namierzyć miejsca o podejrzanych zjawiskach termicznych i tak dalej. Niestety nie mamy jak ich złamać, to niewykonalne, potrzeba superkomputera takiego jak urządzenia konstruujące aktualizacje tras nadprzestrzennych.

Mistrz Ashtar wpadł na genialny pomysł, jakim jest wynajem takiego urządzenia na godziny, lecz zaznaczył, że musi to być gdzieś w miejscu, w którym nikt nie ma o nas pojęcia. Wybrałem firmę HyperCalc z mojego rodzinnego światu Balosar. Wynajem na 3 godziny, a tyle trzeba by złamać klucz szyfrowania tych danych, wyniesie nas 18 500 kredytów. Jeśli ktoś jest zainteresowany, wystarczy wysłać pieniądze, wszystko jest gotowe do wysłania przelewu.

Poza tym kontaktował się niejaki Galaapir, z tego co rozumiem, to niejako przekupiony szef wrogów. Jest poirytowany brakiem odzewu w sprawie wykupienia jego usług i ostrzega, że daje nam 10 dni na reakcję, inaczej wróci do pracy dla swojego brata. Przekazałem mu, że Uczeń Fell został aresztowany, lecz nie obchodzi go to i za 10 dni umowa będzie nieważna i powróci do agresji przeciw nam.

Podkreślę również, że jestem w każdej chwili do dyspozycji w sprawie Adepta Nalika, jedynie dzis wieczor nie, od dnia jego schwytania pojawiałem się każdego wieczora licząc na kontakt Adepta Ioghnisa bez skutku i brak wykonanych prac jest winą tego, że nie dostałem jeszcze zlecenia.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 161
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Orn Radama »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Orn Radama

Data wydarzenia: mieszane
Typ: zadanie terenowe

Kod: Zaznacz cały

Zbieram katalog i rejestr wypraw po Gillad i poznawania tutejszych zagadek i szukania anomalii i problemów.

Brak jakichkolwiek raportów, dwa powody:
- To generalne poszukiwania stuprocentowo z naszej własnej inicjatywy, bez udziału czynników zewnętrznych, bez związku z terytorium wioski, nikt do nas nie przyszedł, nic się nie działo na terenie wioski. Możecie to nazwać prywatnymi misjami czy jak ktoś chce.
- Nie da się tego sensownie spisać. To często wielogodzinne zwiedzanie jakichś dziwnych jaskiń. Kilka godzin przesiadywania z wędkarzem nad wodą i poznawanie historii z Gillad i próby różnych rozkmin. To byłyby niebotyczne słowotoki by wypisać kilkadziesiąt rzeczy o jakich nam opowiadał i opowiadać o codziennym życiu planety, bo takie rzeczy badamy. Takie rzeczy opisuje się bardzo trudno i wymagałyby nagrywania epopei zamiast skupienia się na robocie.
- Nie są do niczego potrzebne by ktoś do nas dołączył i nie chcemy tworzyć iluzji, że trzeba jakichś nawałów kontekstu by rozeznać się w czymkolwiek. Jak do nas dołączył Padawan Halseth to w 10 minut powiedzieliśmy mu co i jak i ruszyliśmy w teren. Nie ma żadnego kontekstu, nic nie trzeba wiedzieć, każdy może wejść prosto z ulicy po rocznych wakacjach, chyba że mu się nie chce.

10.06.23: osada Calim na zachód od wioski: Halseth Letvaine, Orn Radama
11.06.23: miasto Novas oraz miasto Odandin i poznanie pilota, sierżanta Tremaine'a: Orn Radama, Cryxen
17.06.23: miasto Desiv: Rycerz Zosh Slorkan, Noam Panvo, Halseth Letvaine, Nalik Reave 
21.06.23: jaskinie, kwadrat H-4: Orn Radama, Cryxen
22.06.23: gruzy świątyni, kwadrat E-6 : Orn Radama
28.06.23: miasto Remton: Fel Mohrgan, Nalik Reave
28.06.23 (późna noc): osada Calim: Nirram Deselisk
07.07.23 (późna noc): stare gruzy, kwadrat E-7: Orn Radama, Cryxen
08.07.23: miasto Rhael Koa: Fell Mohrgan, Orn Radama
16.07.23 (późna noc): miasto Odandin: Cryxen, Nirram Deselisk
21.07.23 (późna noc): miasto Rhael Koa: Noam Panvo, Nirram Deselisk
Awatar użytkownika
Nesanam Kiih
Uczeń Jedi
Posty: 656
Rejestracja: 11 cze 2019, 16:39
Nick gracza: Khad
Lokalizacja: Polska :<

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Nesanam Kiih »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Korporacyjny
Planeta: Etti IV
Współrzędne planetarne: E-2
Nadawca: Navban Nesanam Shiyashi Tehi Kiih

Data wydarzenia: 25.07.23
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały

Drodzy Jedi. 
Kontaktuję się przez urządzenie prywatne Rycerz Alory Valo, która nie była w stanie nagrać tej wiadomości osobiście. Nasza wyprawa zakończyła się niepowodzeniem. Nieprzyjaciel dokonał egzekucji pana Nalika Reave na planecie Etti IV, egzekucji, której mogłyśmy zapobiec. Egzekucji, która doszła do skutku przez naszą fatalną decyzję. Składam najszczersze wyrazy kondolencji, śmierć pana Nalika to ogromny cios nie tylko dla was, ale i dla mnie i dla Jaśnie Oświeconego Cesarza Bellstera Keto. 
Niech Moc ma go w swojej opiece, na zawsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cryxen
Padawan
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2022, 21:23

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Cryxen »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Cryxen

Data wydarzenia: 01.08.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Do nassszej wiossski dotarł niewielki droid infiltrator. Wyposssażony w emiter laserowy i moździerz na granaty gazowe i błyssskowe. Chwilę po wrzuceniu ładunków do domku, w którym odbywaliśmy ssspotkanie - czcigodna Rycerz Valo, ja, oraz wielce ssszanowny Adept Liren, nassz nowy nabytek, droid pognał do promu Sssentinel i usssiłował wbić sssię do środka.

Nassz nowy kamrat sssłussznie zauważył... że wróg wie. Wie gdzie jesst Duross. Wie że na promie. Wiedzą o nassszej wiosssce... przerażająco wiele. O nasszych ruchach. Droid wiedział gdzie mamy ssschowanego pacjenta, który prawie sstamtąd nie wychodzi!

A zarazem... czemu używał zwykłego gazu łzawiącego? Czemu nie wirusssa, a najlepiej obu? Miałby tak łatwo nass znisszczyć... a jednak... czemu?

Rycerz Valo w ssswej wielkości dziecinnie łatwo znokautowała masszynę i zamknęła ją w swym domku na badania...

Tego dnia dotarł też do nasss wsspomniany Adept Liren. Sssyn ziemi Gillad, choć pochodzi on akurat z miliardów Korosssjańczyków, nie z małego Gillad. Kamrat ów trapiony anomaliami na ziemi gilladzkiej i ssszukający rozwiązania, wierzący, że jako dotknięty przez Moc, winien ocalić Gillad... oddany i jakościowy śledczy. Będzie nam cennym kamratem.


Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Cryxen

Data wydarzenia: 05.08.23
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały

Minęliśmy sssię dziś ja, Padawan Orn, Adept Liren, Rycerz Zossh i Padawan Noam... rzadko ssspotyka ssssię takie grono w jednym miejssscu. Possstanowiliśmy ssskorzyssstać z tego ssspotkania i zorganizować sssymboliczną ceremonię pożegnalną dla poległych w osstatnich miessiącach: niesszczęsssnej Uczennicy Rhenawedd, czcigodnego Adepta Nalika i biednego Adepta Nirrama... z kurtuazji omijając losss Padawana Magnusssa.

Żałujemy, że Padawana Thanga nie mogło z nami być, gdyż wyrażał on zainteresssowanie pochówkiem tych niesszczęśników, lecz nie wiadomo, kiedy nam dane będzie go znów ujrzeć.

Miejmy nadzieję, że ta godna symboliczna ceremonia pomoże w godzeniu się z tragediami i ossamotnieniem jakie na nasss ssspadło w minionym czasie.

Ponadto, wyleciałem na Dremulae na negocjacje w ssssprawie ussstawy i jessstem już na promie. Rycerz Zosssh zdecydował, aby wysssłać jak najssszybciej pierwssszego ochotnika dossstępnego tu i teraz, by zamknąc ten wątek póki sssytuacja nie pogorsszy ssssię przez dramat wokół zasssadzki Sssektora na niesszczęsnych kamratów Padawana Thanga i Adepta Nirrama.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Padawan
Posty: 161
Rejestracja: 05 kwie 2021, 23:36

Re: Sieć wewnętrzna

Post autor: Orn Radama »

Obrazek Kanał: Sieci wewnętrznej
Sektor: Koros
Planeta: Gillad
Współrzędne planetarne: I-5
Nadawca: Padawan Orn Radama

Data wydarzenia: 10.08.23
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Kod: Zaznacz cały

Rycerz Ashtar przy mojej bardzo niedużej asyście usiadł do bardzo szczegółowych badań pana Rugu Opo.

Wnioski są... bardzo dziwne. Najpierw kwestia badań mózgu i intensywności poszczególnych fal...
- Fale beta prawie nie istnieją, jak u śpiącego pacjenta.
- Fale delta ekstremalnie wysokie, one są im wyższe w im głębszym śnie ktoś jest, ale one docierają powyżej zdrowego maksimum, przekraczają każdą zdrową normę. 
- Fale theta, rosnące w transach hipnotycznych albo bardzo silnych emocji także przekraczają zdrowe maksimum.
-  Fale gamma odpowiedzialne za motorykę są w normie.

W chwilach, w których przebija się do niego jakieś skojarzenie, jak rozpoznanie swojego imienia "Rugu Opo": skoki theta sięgają absurdu, gamma też, ale na krótką chwilę.

Ale to nie wszystko. Jest jeden przerażający aspekt. On nie ma kory retrosplenialnej, odpowiedzialnej za pamięc i wyobraźnię. Nie ma jej. Wcale. Jakby wyparowała. Jakby część mózgu wyparowała od środka. Bez śladów żadnych operacji, ran, penetracji. Zanihilowany kawałek mózgu i tyle.

Do tego ma wszędzie zmiany nowotworowe w mózgu, ale wszystkie mikroskopijne, albo jak świeżo powstałe, albo świeżo zabite. Mimo wielkiej ilości niegroźne, bo to bardziej mikro-ślady po nowotworach.

Na polu Mocy sytuacja wygląda jeszcze dziwniej. Jego aura ma ślady po zderzeniu z jakąś wielką siłą Mocy. Ale nie ma w tym żadnego spaczenia czy Ciemnej Strony.

Wniosków mamy mnóstwo, pytań trzy razy więcej...
ODPOWIEDZ