Skiny/miecze - zamówienia

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Posty: 471
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Rada Jedi »

Ideą tematu jest proste i wygodne zamówienie skina przez rekruta, ale także w razie potrzeby przez naszych członków.

Potrzebująca skina osoba może pozostawić w nim posta z opisem tego, czego by potrzebowała - a zainteresowany pomocą także o tym informuje.

Prośby osób nieznających możliwości Jedi Academy powinny być tym prostsze i ogólniejsze, im mniej ktoś jest obyty. W wypadku, gdy nieszczególnie znamy się na tym, co jest możliwe do zrobienia, zapewnia to potencjalnemu twórcy swobodę działania. Na tak starej platformie istnieją liczne techniczne ograniczenia samych modeli - im bardziej życzenia są szczegółowe, tym większa jest szansa, że będą albo niewykonalne, albo zbyt czasochłonne, by ktoś mógł podjąć się wykonania.

Lista których postaci właściciele mogą pomóc osobiście w ew. prośbach i pytaniach (alfabetycznie):
Fell Mohrgan
Pliki:
- czyszczenie paczek, wyciąganie pojedynczych zestawów dla indywidualnej postaci z dużych paczek,
- naprawy błędów w plikach,
- montaż plików .shader.
Nesanam Kiih
Grafika 2D:
- edycja tekstur począwszy od twarzy kończąc na butach postaci,
- edycja tekstur miecza świetlnego.

Grafika 3D:
- tworzenie modeli z gotowych obiektów, frankensteining,
- edycja obiektów 3D, od skalowania po dokładne dopasowywanie ich,
- przerabianie obiektów mieczy świetlnych, tworzenie nowych poprzez mieszanie i dopasowywanie gotowych obiektów,
- portowanie (w różnym zakresie) i przerabianie modeli z innych gier pod silnik quake3engine.

Pliki:
- pakowanie plików w paczki z odpowiednim rozszerzeniem .pk3,
- edycja i tworzenie plików .skin, .shader itd plików cfg,
- dopasowywanie gotowych dźwięków do systemu JK3 (segregacja pain25, drown, death, etc.).
Orn Radama
Grafika 2D:
- podstawowe przeróbki tekstur - zmiana kolorystyki, dodawanie prostych elementów (nadruki, plamy, proste blizny, itd.),
- podstawowe holo-ikonki.

Grafika 3D:
- frankensteining - łączenie fragmentów różnych modeli w jeden nowy,
- kompleksowe naprawy, rekonstrukcje hierarchii modeli, naprawa błędów technicznych, poprawna segregacja danych, elementów, kości, czyszczenie, etc.,
- portowanie głów, włosów i gadżetów garderoby z wielu gier.

Inne:
- wszelkie naprawy, debugowanie, korekty w każdym zakresie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aetharn
Były członek
Posty: 107
Rejestracja: 14 lip 2010, 15:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Aetharn »

Jestem w stanie przenieść dowolną część z jednego modelu do drugiego - pod warunkiem, że jest to model z JA (a nie z JO, poprzedniej gry). Obejmuje to zarówno garderobę (dodanie płaszcza, kaptura), poszczególne części ciała (głowę, ręce), jak i dodatki (torby, plecaki, kabury). Cały procesy zostanie znacznie przyśpieszony, jeśli dostanę odpowiednie materiały do pracy.
Możliwe są również zmiany w samej budowie modelu, na przykład wydłużenie płaszcza, zmiana długości włosów.
Quiss
Były członek
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2013, 17:54

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Quiss »

Cześć, chciałbym zapytać czy pomógłby mi ktoś zmodyfikować tego skina https://www.moddb.com/company/jedi-knigh ... oshan-head
Chodzi dokładnie o to, aby wstawić tam trzy szaty treningowe z paczki Jedi Customization.
Szaty, które chciałbym tam wstawić zaznaczyłem na tym obrazku https://wstaw.org/h/d02b494c056/
Awatar użytkownika
Falan
Były członek
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2013, 20:14

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Falan »

Proszę o pomoc w znalezieniu/stworzeniu skina dla mojej postaci. Jedyny skin nautilianina jaki znalazłem nie nadawał się na 15latka :(

Modele Nautolan nie mają zbytnio możliwości oddawać wieku. Głowy nie będą świadczyć o nim w najmniejszym stopniu, nie na silniku Jedi Academy, który po prostu nie pozwala na bardziej subtelne przebudowy rysów twarzy. Teksturę można jednak niewątpliwie odpowiednio wygładzić, zmodyfikować kolorystykę i cieniowanie, choć nadal sama budowa modeli JK3 będzie ogranicznikiem, w wielu wypadkach subtelności po prostu nie są możliwe do uzyskania.

Każdy model jest skalowany via modelscale w taki sam sposób, więc tu już kłopotu nie ma. Mogę pomóc, gdyż kiedyś już montowałem podobny, niezastosowany skin. - Bart
Awatar użytkownika
Kal'Nar
Były członek
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2013, 0:08

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Kal'Nar »

Chciałbym prosić o pomoc z modelem. Normalnie na base moja postać posiada charakterystyczne włoski na głowie dla swej rasy. Podczas grania z wami, patrząc z lewej strony ów włosów nie widać, a z prawej widać rozciągnięty czerwony prostokąt. Wiec jeśli, ktoś by umiał prosiłbym o:
- Naprawienie włosów mojej postaci, poprzez sprawienie, że będą widziane normalnie, lub usunięcie.
- Usunięcie (szaty typowe dla jedi - Kal/h, Kal/2h, Kal/3h) czułków i innych wystających elementów spod kaptura. (uszy i czułki)
Ragnar
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2013, 19:35

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Ragnar »

Witam. A więc część z was m.in Lee powinna mnie kojarzyć. Za kilka dni złożę podanie, ponieważ trochę zatęskniłem za role-play w JK3. Potrzebował bym przeróbki tego skina: https://jediknight3.filefront.com/file/;5181 według tego co widać na tym screenie: https://screenshot.xfire.com/s/72763547-4.jpg.
Ripper
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2014, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Ripper »

Ogólnie potrzebuję kogoś kto ze mną zrobi model mojego Zabraka. Póki co nie mam żadnych plików, które mógłby ktoś wykorzystać, ale o ile coś mi wpadnie to od razu wyślę.

Obrazek
Dokładnie tak wygląda moja postać i jeżeli chodzi o głowę to właśnie coś w ten deseń. Ubiór to zwykła czarna szata z jakimiś fajnymi czerwonymi wzorkami. Wersja z płaszczem i bez płaszcza. Jeżeli ktoś się chce podjąć tego to w sumie większe szczegóły omówię to poprzez rozmowę prywatną. Dziękówka, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ioghnis
Były członek
Posty: 668
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Ioghnis »

Szukam pomocy kogoś chętnego w zrobieniu Skina. Kompletnie się na tym nie znam, ale gdyby znalazł się ktoś chętny, podałbym mu informacje co do kolorystyki, czy wyglądu ubioru/ciała. Zostało to wyszczególnione w moim podaniu. Chciałbym, aby twarz mojego skina prezentowała się następująco :
https://img233.imageshack.us/img233/3707 ... opyrr0.jpg

Chciałbym też, aby włosy były dłuższe (mogą być podobne do fryzury młodego Boby Fetta), skórę lekko rozjaśniono ,oczy zmieniono na niebieski kolor i dodano tę bliznę, przecinającą wargi pod kątem 20 stopni. Dobrze by było, by strój cywilny był w barwach purpurowych bądź granatowych. A jeśli chodzi o szaty treningowe, to dobrym pomysłem byłoby, gdyby były w prostym, białym kolorze, z dodatkiem w postaci czaszki Mitozaura umiejscowionej na rękawie prawego ramienia.

Z góry dziękuję za pomoc, wszelki odzew na PW, bądź na moim Xfire.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Falan
Były członek
Posty: 85
Rejestracja: 08 lip 2013, 20:14

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Falan »

Hejho!

Poszukuję kogoś kto mógłby zrobić dla Falana strój cywilny gdyż będzie mi potrzebny na zbliżającą się misję :) Ze względu na charakter misji szukam czegoś pomiędzy strojem codziennym a lekką zbroją - czyli jakieś drobne utwardzane wstawki które chroniłyby raczej przed obiciami niż czymkolwiek innym a nie ograniczały ruchu, ewentualnie jakaś skórzana kurtka czy coś w tym guście.
Awatar użytkownika
Ioghnis
Były członek
Posty: 668
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Ioghnis »

Spróbuję coś sklecić, ale nic nie obiecuję.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Blank
Były członek
Posty: 15
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:12

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Blank »

Jako, że na filefront'cie nie działają mi zdjęcia, a na JKHubie nie znalazłem niczego interesującego...
Poszukuję skina młodego mężczyzny (zależy mi na tym, aby po prostu nie było zarostu) o jasnej cerze, białych włosach i srebrnych tęczówkach. Zależy mi także, aby miał na sobie najzwyklejsze w świecie ubrania, bez żadnych części pancerza, czy niczego takiego. Nie pogardziłbym też dodatkowymi wariantami z płaszczem i kapturem.
Posiada ktoś, lub jest w stanie wykonać coś takiego?

Edycja: Zgłosił się Padawan Fenderus, dziękuję :)
Awatar użytkownika
Zoktur
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2015, 20:14

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Zoktur »

Mógłbym prosić o wykonanie dla mnie skinu żółtego zabraka? Moja wizja na to jasno szara szata, z czarnymi butami bo takie najlepiej będą pasować. Jeśli ktoś się ma jakiś fajny skin zabraka, bo ja takowego nie znalazłem jeszcze niestety to wystarczyłoby zrobić tylko jakiś rekolor.
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Były członek
Posty: 1878
Rejestracja: 15 lip 2010, 10:20
Nick gracza: Vinax

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Siad Avidhal »

Jasne. Odezwij się do mnie na xfire.
Obrazek
Pag Akyat
Posty: 6
Rejestracja: 08 lip 2015, 10:22

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Pag Akyat »

Cześć :)
Potrzebuję skina do postaci - nie znam się, nie grałem wcześniej w taką formę RPGa, więc podam tu tylko parę ogólników, jak to zasugerował w pierwszym poście Council i zapytam czy ktoś mi może pomóc.

Moja postać jest Calamarem, ma błękitną skórę, typowe dla rasy żółto-złote oczy. Jeśli chodzi o szaty, to jestem ograniczony regulaminem, więc zostaje tylko ich kolorystyka - brązowy i kremowy będą chyba ok. Skin powinien obejmować jeszcze miecz, prawda? Tu nie wydziwiam wystarczy jakaś broń o niewielkiej rękojeści i klasyczne niebieskie ostrze.

Czy ktoś z Was mógłby mi z tym pomóc? :)
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Były członek
Posty: 1878
Rejestracja: 15 lip 2010, 10:20
Nick gracza: Vinax

Re: Skiny/miecze - zamówienia

Post autor: Siad Avidhal »

Oczywiście. Dzisiaj się za to zabiorę. Miecz póki co nie jest Ci potrzebny z racji tego, że własne buduje się dopiero na randze Padawana.
Obrazek
ODPOWIEDZ