Grafika

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Grafika

Post autor: Elia »

Dziś popełniłam pierwszą w życiu działającą mapę. Sądzę, że jest to dobra okazja do inauguracji tematu poświęconego grafice wszelkiej maści.

Mapa jest trochę biedna - woda nie działa, za oświetlenie nawet się nie brałam, nie potrafię dodać normalnego skyboxa ani "ogranicznika" przestrzeni, nie wiem jak importować modele... Spodziewałam się też, że będzie większa - i że nie będzie dziurawa. Jest jednak pierwsza i śmiga ^^
Ukryte:
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Były członek
Posty: 1878
Rejestracja: 15 lip 2010, 10:20
Nick gracza: Vinax

Re: Grafika

Post autor: Siad Avidhal »

Ooo :) Gratuluje. Pierwsza mapa, ale i tak o niebo lepsza, niż ta, która była mojej produkcji na potrzeby triala pewnego Pana L. (Przypomnę - pomieszczenie 5x5x2,5 z małym światełkiem po środku i drzwiami... Też po środku xD)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Trzecia mapa mojej produkcji, tym razem nadająca się do użytku:

Obrazek
Obrazek

Zdecydowanie najwięcej czasu zajęło mi ustawienie światła (dwa dni). Wielkie podziękowania dla Kaldara (aka Gluppora) za dobry wstęp do skyboxów i świetny poradnik - bez niego byłoby ciężko. Równie wielkie podziękowania dla Barta za kompilację wersji finalnej (mój komp nie dawał rady z ogromnym oshaderowanym skyboxem).


Obrazek
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2170
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: Ashtar Tey »

Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę pod wrażeniem Twoich postępów :D. Naprawdę musisz mieć do tego talent, jeśli w tak krótkim czasie zdołałaś tak bardzo powiększyć wachlarz swoich umiejętności. Dodatkowo widać duże wyczucie estetyki i zmysł artystyczny (czego zawsze mi brakowało w mapowaniu, nawet po zdobyciu pewnej biegłości w technicznej części). Mogę jedynie powiedzieć, że czekam z niecierpliwością na dalsze efekty pracy. No i chyba zmotywowałaś mnie to odświeżenia sobie Radianta i stworzenia czegoś samemu.

PS Ładne drzewa i gratuluję skyboxa.
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Coś z zupełnie innej kategorii, tzw. bazgroł. Anatomia nie jest moją mocną stroną :D
Ukryte:
Obrazek
Awatar użytkownika
Revel
Były członek
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2013, 16:12

Re: Grafika

Post autor: Revel »

Ładne, ale ręka wygląda faktycznie na złamaną. :D W każdym bądź razie i tak jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek
Posty: 556
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:47

Re: Grafika

Post autor: Namon-Dur Accar »

Stary animowany awatar wciąż wygrywa. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Obrazek
(większa wersja po kliknięciu obrazka)

Stock:
   [ podstawa ]
   [ szata ]

Oryginał jest duuuży (2000x1300px). Największym funem była zmiana rysów twarzy : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Xarthes
Były członek
Posty: 163
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Grafika

Post autor: Xarthes »

Rzecz lekko, acz jednak - w temacie, więc nie zakładam nowego by nie zaśmiecać. Czy ktoś posiada na zbyciu (na sprzedaż rzecz jasna) tableta graficznego (do rysowania) ? Jeśli nie, to może jakieś sugestie co i gdzie kupić ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Tylko Wacom - mam starego Graphire i trzyma się rewelacyjnie (po 7 latach użytkowania!). Jedyne, co się "zepsuło", to kolor gumki na rysiku, jest nieco bardziej zielona niż szara. Mimo wieku, test linijki mój tablet zdaje koncertowo, spokojnie konkuruje z nowymi modelami.

Wacomy wybierają wszyscy profesjonaliści, których znam. Z Wacomem przytulił się Samsung w rysikach do Note'ów. Z moich znajomych, tylko ci od Wacomów nigdy na nic nie narzekają... Pentagram miał szczególnie złe opinie.

Nie wiem co tam teraz wypuszcza Wacom w wersji dla "nie tak bardzo pro" - wcześniej miał bardzo ciekawe Bamboo, ale nie jestem pewna, czy są jeszcze produkowane. Graphire to już zabytek ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Obrazek

Tehee :D
Jakby proporcje obrazka były na odwrót, od wczoraj byłaby z tego moja sygnaturka XD
~Fenderus
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2170
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: Ashtar Tey »

Chcę Gluppora z takimi słodkimi, wyłupiastymi oczkami ;_;
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2639
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: Grafika

Post autor: Elia »

Popełniłam kolejne dzieło z MV w roli głównej. Tym razem Elia i postacie, które mają na nią największy wpływ (bez martwych i zaginionych). Klik w obrazek po większą wersję.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Były członek
Posty: 1878
Rejestracja: 15 lip 2010, 10:20
Nick gracza: Vinax

Re: Grafika

Post autor: Siad Avidhal »

Nigdy nie wyjdę z podziwu jak można tak piknie przerobić w fotosklepie modele ze zwykłego MV ;_; Nigdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2170
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: Grafika

Post autor: Ashtar Tey »

Poproszę o reupload :P

Naprawione - Elia
ODPOWIEDZ