10 LAT SZLACZKÓW

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Rycerz Jedi
Posty: 274
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:33

10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Fell Mohrgan »

No to Slorgi, doczekaliśmy się. Dzisiaj mija 10 lat, od kiedy powstały Szlaczki. Minęło pierdzielone 10 lat od kiedy to wszystko powstało :D Samo brzmienie tej liczby mówi dla mnie po prostu wszystko xD

Myślę, że wielu z was, bo nie udzielaliście się kiedyś za bardzo w innych miejscach w necie, może być aż trudno zrozumieć, jaki to kosmiczny, niebywały i gigantyczny ewenement. Trudno zliczyć, jakim marginesem są ekipy roleplayowe, organizacje, projekty, serwery, jak zwał tak zwał, które przeżyły rok – to jest top, to jest coś mega, coś ogromnego. Dwa lata, to jest już wow. Trzy lata? Nieśmiertelne molochy, w bardzo wielu grach/uniwersach gdzie przewinęły się dosłowne setki grup/serwerów/itd., nie było takiego ani jednego xD Te 10 lat to rekord absolutnie epicki. Z jednej strony śmiesznie mi się to pisze, bo mam wrażenie jakbym trochę pisał o sobie – przesiedziałem z tego te 4.5 roku, mam prawo się wliczać XD Z drugiej strony, jestem tylko małym kawałkiem i to przede wszystkim podziw dla reszty z was, przynajmniej z mojej strony, bo z mojej perspektywy, ja przyszedłem na coś gotowego i zarąbistego (i o tym trochę później). To jest kosmiczny czas, i to zwłaszcza, że to nie życie 10 lat w stylu takim, że ekipa co jakiś czas odnawia kontakt, spotyka się na trochę i tak cyklicznie – takich ekip żyje akurat sporo, ale tutaj? Tutaj mówimy o czymś, co od 10 lat działa nieprzerwanie, z miesiącami lepszymi i słabszymi, ale cały czas jest żywe, cały czas zasuwa. 10 lat nieprzerwanego napieprzania nieludzkich ilości contentu.

Ale wracając do tego o czym mówiłem, że w pewnym sensie dziwnie mi to pisać, no bo trochę jakbym sam siebie chwalił XD Ale. Największa siła Szlaczków to dla mnie właśnie to, że to bardzo trudno rozdzielić. Ja, ze swojej perspektywy, przyszedłem na gotowe, w superanckie miejsce, które ktoś dla mnie stworzył i ja tylko wbiłem się bawić w gotowym, zarąbistym miejscu. Ale taki Edgar który dołączył parę lat przede mną z pewnością miałby prawo czuć to samo, i taki Orn przychodząc też mógł czuć się podobnie i wliczać mnie do tych, którzy pomogli to stworzyć xD

To jest chyba dla mnie najbardziej zarąbiste, że serio wszyscy to tworzymy. Jasne, frazes, jestem pewien, że w prawie każdym miejscu to mówią i myślą, ze to głębokie, ale cholera, no serio, no jakbym na to nie patrzył, tak naprawdę uważam, że tak na Szlaczkach jest. Nie ma Rycerzy jako tej kadry tworzącej rozrywkę dla studentów, którzy mają tylko pisać sprawka. Nie mogę powiedzieć, żeby ekipa rycerska była jakaś wielce aktywniejsza od uczniowskiej. Nie da się zliczyć pokładów modeli, grafik, nowości do systemu RPG, nowości do moda (kurła samego moda XD) tworzonego przez ferajnę uczniowską. Naprawdę każdy to tworzy, każdy ma swoją cegiełkę.

Przez to nawet nie umiem pisać tu jakichś gratulacji personalnych, bo jasne, dobra, można zacząć od najbardziej oczywistego wstępu, jasne, potem natychmiast do głowy przychodzi zaraz kolejna trójeczka osób które spędziły tysiące godzin tworząc Szlaczki, ale jak ich wymienić to aż ból nie dać paru następnych... no i dobra, starczy, bo własnie, naprawdę, musiałbym każdego po kolei wymienić xD i aż niezręcznie byłoby dawać przykłady, a przecież jest wśród nas MULTUM ludzi którzy włożyli lawinę czasu, absurdalnego, kosmicznego, którym zawdzięczamy gigantyczne mapy wymagające dosłownie setek godzin pracy, dosłowne pieprzone SETKI modeli od JEDNEJ osoby, ludzie którzy katowali jakiś utwór miesiącami, by nagrać go na instrumentach na Szlaczki, ludzie którzy wyprodukowali setki stron A4 samych cholera kart medycznych... xD Nie ma jakichś "twórców" i "biorców". Każdy w obecnej ekipie poświęcił setki godzin tworząc super rzeczy na Szlaczki, po prostu po to by dawać dobrą zabawę innym, by zostawić coś super, nie za PD, nie za jakieś nagrody, po prostu by wspólnie to tworzyć. Jasne, niektórzy są z nami krótko, ale ci którzy są, to jak na swój czas, dali naprawdę kupę serca temu miejscu. Niewielu ludzi w necie w miejscu tego rodzaju będzie zdolnych do tego by posiedzieć z kimś godzinkę pomóc uporządkować coś na forum, to w przeciętnym miejscu 1 osoba na 10. A tutaj? xD

Stworzyliście (ci co byli przede mną :D) naprawdę wspaniałe, cudne, epickie miejsce. Nieludzko cieszę się że tu z Wami jestem, ekipa, i mogłem razem z Wami budować te ostatnie 4.5 roku Szlaczków.

Jesteście wszyscy cudną ferajną i nieludzko cieszę się, że jestem tu z Wami nie tylko jako kumplami od RP, ale że naprawdę mogę na Was liczyć jako na ludzi i mam nadzieję, że wy na mnie też. Że pomagamy sobie nawzajem w potrzebie w realu, że przyjaźnimy się, wspieramy psychicznie w dołach, jesteśmy obok, by się kimś zainteresować, podać pomocną dłoń, wesprzeć, pożyczyć kasę, naprawić kompa, przeprowadzić przez instalkę nowego windowsa czy pomóc ze SQLem xD Bez cienia żenady i zawahania powiem, że połowa moich najlepszych przyjaciół to ludzie ze Szlaczków. Nie wiem szczerze z czego to wynika, nie wiem jak to możliwe że w ekipie erpowych ziomeczków trafili się kuhwa ludzie, którzy potrafią dla drugiego załatwić leki, wywózkę na operację, znaleźć pracę, przewieźć z Niemiec do Polski w potrzebie XD I uważam że możemy być z tego naprawdę dumni i bez żadnego zawstydzenia o tym szczerze piszę, bo to jest naprawdę niesamowite i wzruszające. Jesteście super i uwielbiam was i cieszę się, że jestem z wami w jednej ekipie. Lofciam <3

Wraz z Denarskiem i lawiną innych osób stworzyliśmy wielkie podsumowanie tych 10 lat, statystyki kompletnie wszystkiego, ale honor wstawienia tego zostawiam już Denarskiemu jako głównemu autorowi, gdy już wstanie, bo biegliśmy skończyć ten projekt tak bardzo, ze musiał ostatecznie iść spać xD

WSZYSTKIEGO SZLACZKOWEGO! SLORGI Z WAMI!

PS: walnijcie Ctrl+F5 na głównej forum :D
mały gift urodzinowy od mojej żonki xD
Awatar użytkownika
Noam Panvo
Padawan
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2016, 21:32

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Noam Panvo »

Cóż lepszego na dziesięciolecie, niż wielkie podsumowanie wszystkiego co się da i jubileuszowe tabelki ze statystykami xD. Pora zobaczyć, ile wszystkiego powstało przez te 10 lat.

Wespół z ogromnym zespołem od ponad roku kompletowaliśmy do gigantycznego Excela… no, wszystko. Wielkie tabele z każdą misją, każdym eventem. W wielkich tabelach znajduje się przerzucona z forum każda misja, z danymi uczestników i pomocników. Każdy z TYSIĄCA eventów z pełnymi danymi. Arkusz ma nawał formuł porównujących imiona starych postaci z nowymi, aby zrzucać gdzie trzeba sumaryczne dane poszczególnych graczy. Ręcznie przemierzone, kto od kiedy miał prawo głosu, by zliczyć jego frekwencję w podaniach, a dalej już poprzez sprytnie obmyślone przez innych zapytania SQL zbierane były same liczniki, ile dany delikwent tam postował. Podobnie zsumowane wszystkie możliwe sprawozdania, ale tutaj dzięki eksportowi SQL, sprytnym makrom do Notepada++, zachowane same „Autor raportu” i na tej podstawie dużo szybciej krojone i sumowane, ale wciąż z ręcznie ogarnianymi sprawkami zespołowymi. Nie da się opisać, ile za tym szło gromadzenia tysięcy danych przez ten rok i ile epickich patentów na SQLe i regexy ludzie mi nawymyślali i zaserwowali.

Lista autorów ciągnie się niebywale. Nie rozpisywałbym jej tak, ale jednak składa się ze mnie tylko w jednej części i czuję się w obowiązku oddać honory mym tytanicznym współautorom ^^.
- Noam – no, ode mnie montaż głównego arkusza, cały przekrój, wprowadzanie tych wszystkich stosów danych, myślę, że tak z 60% event klepania tych wszystkich nawałów misji i eventów jedne po drugich,
- Fell – wprowadzanie całego nawału danych przez stos godzin, budowanie listy graczy i postaci pod wszystkie calci, przekładanie danych wszelakich misji i eventów, zliczanie podań,
- Ashtar – montaż struktur pod różnorakie tabele, przeliczniki, formuły,
- Bart – konstruowanie zapytań SQL pod sprawdzanie roczników poszczególnych postów, automatyczne zliczanie sprawozdań, ręczne uzupełnianie listy pomocników i uczestników z każdego eventa sztuka po sztuce z logami serwera,
- Orn – wprowadzanie lawiny danych misji i eventów, wertowanie Chronologii, Sprawozdań i Sieci Wewnętrznej i wyklepanie przynajmniej 40% (nie licząc pomocników, co mógł tylko Bart), ręczne zliczanie mnóstwa danych, dokańczanie po reszcie z nas, gdy już nie daliśmy rady xD,
- Cryxen – wprowadzanie następnych lawin danych,
- Nalik – i kolejne wprowadzanie lawin danych do arkusza, pomoc z update’ami tabel, ekstraktami,
- Zosh – plan segregacji danych, podziału tabel, jakie dane jak pozbierać z forum.

Kombinowaliśmy długo z jakimś sensownym przedstawieniem, jakimiś ładnymi wykresami i fajnymi data visualization. Ale niestety, dwie sprawy:
- kończył nam się czas – mimo szykowania tego projektu rok, tak,
- większość z tych rzeczy to nieprzeplatające się dane kategorii 2 kolumn: gracz/rocznik/coś tam & liczba w ilości kilkudziesięciu wpisów – niewiele tu idzie zrobić.

Z tego względu stanęło na surowych tabelach Excela. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak boleć w oczy ^^.

Jeśli jakaś tabelka wygląda nieczytelnie - open image in new tab. Całość jest absolutnie mobile unfriendly. Jak ktoś się spodziewał giga-tabel z Excela wygodnych do przeglądania na kom*rkach, to nie wiem w jakim świecie żyje xD.


Podziękowania dla wszystkich, którzy przez ponad rok wojowali ze mną kawałek po kawałku w kompletowaniu wielkiej bazy danych aktywności Szlaczków. A teraz zapraszam do wertowania cyferek xD.

1. Aktywność serwerowa

To chyba wszystkich ciekawi najbardziej. Ze względu na gargantuiczny rozmiar i zerowe opcje na upchanie tego w ładny wykres, tutaj lecimy surowym tekstem xD. Poza Top 25, które daje się zjadliwie wepchnąć na wykres.

Obrazek
1. Bart - 10189.7h
2. Elia Vile - 7581.9h
3. Alora Valo - 3778.9h
4. Siad Avidhal - 3227.5h
5. Thang Glauru - 2908.6h
6. Ioghnis - 2476.4h
7. Zosh Slorkan - 2451.8h
8. Tanna Saarai - 2374.7h
9. Fell Mohrgan - 2314.2h
10. Ashtar Tey - 2037.9h
11. Namon-Dur Accar - 1712.7h
12. Arelle Deron - 1669h
13. Rhenawedd Alna - 1641.2h
14. Cradum Vanukar - 1599.9h
15. Magnus Valador - 1395.4h
16. Bar'a'ka - 1331.3h
17. Noam Panvo - 995.3h
18. Brealin Ub - 839h
19. Orn Radama - 781.1h
20. Tranquil - 684.4h
21. Halseth Letvaine - 448.9h
22. Farhir Carr - 402.2h
23. Garrin Sul - 385.2h
24. Cryxen - 355h
25. Nuru'acari'uminatta - 344.7h
26. Grevar Tali - 324.7h
27. Coris Quorrom - 300.4h
28. Revel - 278.1h
29. Alain Xeren - 249.6h
30. Raoob Gjybb - 208.1h
31. Ulfur Rh'annix - 149.2h
32. Vexis - 147.9h
33. Aetharn Calius - 138.3h
34. Aetas Hyenn - 126.6h
35. Revin Sarst - 108.4h
36. Effie Eyan - 92.2h
37. Nalik Reave - 82.7h
38. Avekias Cad - 61.3h
39. Mic Ho - 56.8h
40. Xarthes - 51.9h
41. Fenris Ladd'ar - 47.3h
42. Hakk Raal - 41.9h
43. Blank - 36h
44. Dule Phylkus - 35.5h
45. Atlan Quo - 29.2h
46. Gedra Suord - 26.6h
47. Kal'Nar - 25.7h
48. Maal E'ho - 23.7h
49. Luki Withdrawn - 12.5h
50. Helrun Keithel - 12h
51. Yoh - 11.5h
52. Rasheen Calvaris - 11h
53. Geno Ghoon - 10.6h
54. Savonir Zhorrus - 10.3h
55. Ogrorec Trokar - 10.2h
56. Ayon Unn - 9.9h
57. Sevthon - 8.7h
58. Alex Perro - 7.2h
59. Pag Akyat - 7.1h
60. Dartan Bortealis - 7h
61. Raclous - 6.7h
62. Tiras - 6.5h
63. Ataarf'avn'nthrw - 6h
64. Simon Arrs - 5.9h
65. Deen Kha - 5.7h
66. Sekerc Hondt - 5.6h
67. Amir Keleran - 5h
68. Nahen - 4.5h
69. Zoktur Kendmul - 4.1h
70. Igin - 3.9h
71. Ron Kavos - 3.8h
72. Nifdas Calarth - 3.7h
73. Aaron Nexos - 3h
74. Tyris Wyle - 2.6h
75. Kaiser Unaku - 1.3h
76. Aayla - 1.1h
77. Satur Kasabow - 0.5h
78. Darkent - 0.3h

SUMA - 56757.2h
Roczniki:
1. Rok 2019 - 7369.4h
2. Rok 2020 - 6512.6h
3. Rok 2017 - 6446.7h
4. Rok 2014 - 5914.6h
5. Rok 2021 - 5834.6h
6. Rok 2022 - 5643.7h
7. Rok 2015 - 5162.7h
8. Rok 2018 - 4893.3h
9. Rok 2016 - 4682.8h
10. Rok 2013 - 3252.1h

(Roku 2023 nie uwzględniamy, bo złożony z 2 miesięcy… no xD).

Ranking miesięczny – pod spoilerem, bo jest zbyt absurdalnie ogromne.
Ukryte:




2. Misje i wprowadzenia


Myślę, że to drugie najbardziej ciekawe dane – statystyki misji i wprowadzeń razem wziętych, czyli szeroko rozumianego organizowanego pieczołowicie przez GM’ów i twórczych pomocników mięska RP.

Tu idziemy tylko w statystyki indywidualne – zbiorczo ciężko je w jakiś sposób przedstawić.

Obecność – czy to jako uczestnik, pomocnik czy organizator:

Obrazek

Organizatorzy – oczywiste + Pomocnicy:
Obrazek






3. Misje


No i lecimy już w same misje.

Dane globalne:
Suma w tabeli rocznikowej. Reszta raczej self-explanatory.

Obrazek

Organizatorzy (gracze) + Pomocnicy (gracze):

Obrazek

Uczestnicy (postacie):

Obrazek

I wreszcie, ostatnie – obecność na misjach, w każdej roli:

Obrazek






4. Wprowadzenia


Roczniki, suma wprowadzeń i ich rezultaty:
Obrazek

Organizatorzy (gracze) + Pomocnicy (gracze):
Obrazek

Obecność na wprowadzeniach:
Obrazek
(Tak, wiem, że został warning Excela, ale nie ma znaczenia xD)






5. Eventy


Jasna cholera. Stworzenie tych calców to była niesłychana agonia. Każde sprawko, każdy wpis w wewnętrznej, każda linijka w chronologii przelatywane od góry do dołu przy okazji wielkiej dziesięcioletniej weryfikacji dat i sprawdzaniu każdego z wydarzeń z osobna w logach… xD

Dane ogólne:
Obrazek

Słowem wyjaśnienia:
- planeta – tutaj mamy wpisane, na jakiej planecie mieszkaliśmy w czasie danego eventa,
- rezultaty – całkiem oczywiste, z tym wyjątkiem, że „katastrofa” to eventy, które powinny w najtragiczniejszym wypadku skończyć się paroma obelgami dla uczestnika i ranami lekkimi, a zakończyły się krytycznymi i porwaniem xD taki mały „justszlakiemthings” stat,
- rodzaje – większość oczywista, poza tym, że: „task” – to rzeczy, których uczestnicy podjęli się sami z siebie, jakiś problem w bazie do rozwiązania; „incydent” to event który powstał z przypadku, bo uczestnik wkręcił się fujarą w tokarkę czy coś; „narada” to dyskusja z której przerodziło się miejsce głównych decyzji fabularnych; „kandydat” to od biedy event w postaci przylotu nowej postaci.

Roczniki i suma:
Obrazek

Organizatorzy (gracze) + Pomocnicy (gracze):
Obrazek

N/d – event bez organizatora, coś co wyszło samo z siebie w wyniku działań uczestników, a GM był tam tylko jako pan od opisów/pomocnik i realnie nie był organizatorem za bardzo.

Uczestnicy (postacie):
Obrazek

Obecność na eventach (org., pom., uczestn.):
Obrazek

Suma eventów przez te wszystkie lata – 962. 962 eventów. Prawie tysiąc eventów xD.






6. Eventy i misje


Może ktoś jest ciekaw, ile łącznie jego postać brała udział we wszystkim? Mamy i to!
Uczestnicy (postacie):
Obrazek







7. M-W-E (misje, eventy, wprowadzenia)


Obrazek

(ułamek w organizatorach wynika z tego, że były eventy w których, jak wcześniej wspomniane, np. pół eventa było realnie bez GM’a)






8. Szkolenia


Podział na dyżury Adeptów, treningi Padawanów i spotkania z Uczniem:
Obrazek

Suma graczy:
Obrazek

Suma wszystkiego:
Obrazek






10. Podania


Dane rocznikowe:
Obrazek

Ratio ocen:
Obrazek
„Dostępne” to ilość podań, które pojawiły się za czasu czyjegoś prawa głosu.

Ocen per podanie – 5,4.






11. Staż

Każdy wie, że w zasadzie liczenie stażu na Szlaczkach było niemożliwe. Tylko kompletny idiota mówiłby o tym, że ktoś kto dawał tu podanie w 2014 ma staż 9 lat, gdy grał rok, poszedł na 2 lata, wrócił na następne 2 lata, zniknął na 4 i potem wrócił. No, ale teraz już mamy! Dzięki kolejnej partii męczarni i sprytnym regexom do logów, dzięki którym jest liczony realny staż, nie jest liczony czas, gdy kogoś nie było miesiąc wzwyż.

Obrazek






12. Wpierdol Med-dział


Jaki to jubileusz Szlaczkowy bez statystyk łomotu xD.

Karty medyczne:
Obrazek

Historia łomotów:
Obrazek

Przekrój typów ran:
Obrazek






13. Produkcje na forum


Komentarze do misji:
Obrazek

Sala Obrad - ilość tematów:
Obrazek

Sugestie RPE:
Obrazek






14. Sprawozdania i wewnętrzna


Roczniki:
Obrazek
(No, panie i panowie, porządziliście w 2022, nie ma co xD Tutaj wychodzi nam małe wyjaśnienie niewielkiej ilości misji w ’22 – tyle sprawko-eventów, że nie było po co).

Sieć wewnętrzna – postaciami + graczami:
Obrazek

Sprawozdania – postaciami + graczami:
Obrazek






15. Losowości


Obrazek

Bo czemu nie xD.

Moderacja i administracja forum (ilość „akcji” – edycji posta, ustawień forum, edycji danych czegoś):
Obrazek



Ja nawet nie komentuję. Popatrzcie na te statystyki, popatrzcie na te epickie liczby i uśmiechnijcie się z dumą, jakie hałdy wszystkiego żeście natworzyli (Wy, bo moje staty mówią same za siebie xD).
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
Posty: 683
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Bart »

Nawet nie chcę próbować gonić Fellusia w ładnych słowach - po prostu gratulacje z całego serca dla wszystkich, mordercza robota Noama i innych nad tabelkami wszechczasów pokazuje, ile żeście wszyscy włożyli pracy, czasu, wysiłku i serca w tworzenie tego miejsca i mam nadzieję, że jesteście dumni z historii, scen, modeli, tekstów, jakie natworzyliście, bo powinniście :D I mam nadzieję, że ja też powinienem :D

Wszystkiego szlaczkowego! Dzięki wszystkim za te piękne 10 lat wspaniałej zabawy i twórczości!
Awatar użytkownika
Liren Monper
Padawan
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2022, 19:50

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Liren Monper »

Ja pierniczam, nie wiem kiedy widziałem 10 lat czegokolwiek roleplayowego, chyba że we wspomnianym przez Fella trybie, że co roku się wskrzesza na parę tygodni.

Wielki szacun dla Waszej załogi. Zwłaszcza, że to nie tylko po prostu trwanie tego przez dekadę, ale to że przez tą dekadę wytworzył się niesłychanie solidny skład. Załoga, w której staż 2 lat, to coś takiego tam, normalnego, dolnego na tle pozostałych. 2 lata to u was ledwo Top 20.

Nie dziwię się, że tyle czasu to trwa, bo przyznam, że dawno nie widziałem tyle ambicji fabularnej i tworzenia tego typu rzeczy z tak ogromnym zaangażowaniem na miarę jakiegoś dobrego kółka pisarskiego. Po graniu tu 1.5 miesiąca (i wertowaniu nawału raportów, bez którego pewnie nie miałbym AŻ takiego zdania, przyznam) jestem naprawdę zachwycony i ani trochę zdziwiony tym, jak długo to wszystko żyje. Z perspektywy takiego prawie z zewnątrz człowieka, mogę Wam powiedzieć, że było warto, bo kurczak świetnie się patrzy na to, co wypociliśta.

Do tego naprawdę świetna z Was załoga. Znaczy, ledwo tu trafiłem, gram jakieś 2 tygodnie, a chwilę po zagadaniu z Fellem, że studiował 10 lat temu na trochę podobnym kierunku, dostaję pakiet wskazówek, loginy do szkoleń z software'u tematycznego i tak dalej. Jesteście kompletnie pojebani pod tym kątem, pozytywnie.

I gratulacje ludziom od statów (ja tam trochę powklejałem z 2023 do tabelek tylko. Lubię autyzm i numerki i wklejanie). Weaponized autism at its finest. Czapeł bas.

Keep it up, nie zdychajcie póki nie dojdę chociaż do Padawana.
Awatar użytkownika
Cryxen
Padawan
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2022, 21:23

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Cryxen »

Jak każdy z pewnością wie, nie jestem człowiekiem od dobrych wywodów w takich wątkach.

Najzwyczajniej w świecie, gratulacje dla każdego, kto dorzucił swoją cegiełkę do czegoś trwającego nieprzerwanie całą dekadę, dziesięciolecie i to w takim stylu. Świetnie się z Wami bawię i mam nadzieję, że jeszcze niejedną rocznicę zobaczę. :D

I pokłony dla Noama, bo ja w tych statach jakieś 3% contentu włożyłem. Pozytywnie chory projekt. Respekt. :D
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi
Posty: 1293
Rejestracja: 18 wrz 2015, 13:09

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Thang Glauru »

Dołączyłem do szlaczków w 2015 roku i czasami zapominam, jak wielki kawał życia spędziłem w tej grupce. Jestem niesamowicie wdzięczny Wam wszystkim za to niesamowite dzieło, jakie wspólnie tworzymy. Chylę czoła i biję pokłony za skompilowanie tych statystyk i wykresów. Pozwalają dobitnie pokazać skalę tego, jak wiele wszyscy wnieśliśmy w Szlaki. I z każdym kolejnym rokiem myślę sobie tylko, że chcę, żeby to trwało dalej. Podtrzymajmy ten poziom, to będziemy świętować i jeszcze jedną dekadę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
Posty: 2638
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:29

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Elia »

Sto lat, Szlaczorki! Jesteście super <3 Bez Was nie byłabym tym, kim jestem. Szlaczki to ogromna część mojego życia, mojego serducha, nie wyobrażam sobie już siebie bez erpów i tej wspaniałej ekipy. Wiem, słodzę, ale kiedy tu słodzić jak nie na dziesięciolecie?

Te megatony statów to prawdziwa petarda, ogromny szacunek za zebranie, liczenie... to niebywały ogrom pracy. Wow.
Obrazek
Awatar użytkownika
Garrin Sul
Były członek
Posty: 41
Rejestracja: 22 lut 2018, 15:15

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Garrin Sul »

Woow, gratulacje, to jest wynik ;D Jest się z czego cieszyć!

Niezłe wrażenie robi liczba rzeczy: 161 misji, 94 wprowadzenia, 962 eventy, łącznie 1217 organizowanych RP ;D Przez 10 lat co 3 dni jakieś GMowane RP, robi wrażenie ;D
Awatar użytkownika
Brealin Ub
Były członek
Posty: 220
Rejestracja: 29 cze 2013, 12:24

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Brealin Ub »

1.4 cykle Jowisza, 5 cykli marsjańskich i 10 cykli ziemskich odpierania Yuuzhan Vongów, walki z kultystami, śledztw, kampanii wojennych, odkrywania tajemnic, szkolenia bezwartościowych adeptów, poznawania dróg Mocy i doznawania nieodwracalnych uszkodzeń ciała. Nieźle, całkiem nieźle:).
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
Posty: 2168
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Gluppor
Kontakt:

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Ashtar Tey »

Sporo zastanawiałem się co tu napisać, bo przy takiej rocznicy ciężko nie wpaść w jakieś przesadnie patetyczne czy emocjonalne tony. 10 lat to w przypadku niektórych naszych członków połowa życia, w przypadku większość całe dorosłe życie lub jego większość. Ciężko byłoby mi nawet ubrać w słowa jak wielki wpływ Szlaki i wspaniali ludzie, którzy je tworzą mieli na moje życie i jak bardzo się cieszę mogąc być tego częścią. Liczby robią wrażenie, ale za każdą tą godziną kryję się tona wspomnień, epickich wydarzeń, małych chwil spędzonych w dwie osoby, sukcesów pełnych satysfakcji, najbardziej porąbanych, bekowych porażek, całe tomy najróżniejszych, pięknych historii. Niesamowite 10 lat warte całej włożonej w nie pracy od każdego z Was. Dzięki wszystkim za ten czas i oby do następnej takiej rocznicy :D

Osobno, olbrzymi szacunek i podziękowania dla osób, które przygotowały te statystyki. W niektóre z nich aż nie chce się wierzyć, że udało się to w ogóle wyciągnąć i zebrać. Wiem, że to projekt, który zjadł całe miesiące i to chyba najfajniejsza, namacalna pamiątka (i prezent jednocześnie) na taką okazję. Super się to czytało i przeglądało, dzięki dla każdego, kto wziął w tym udział!

PS Zawsze fajnie widzieć, jak stare twarze nas odwiedzają, choćby na chwilę :D
Awatar użytkownika
Tranquil
Były członek
Posty: 196
Rejestracja: 16 sty 2014, 20:12

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Tranquil »

To zabawne, bo wczoraj wszedłem na forum po długim, długim czasie i nie zauważyłem tego tematu. Ponadto zajmowałem się dzisiaj sprzątaniem skrzynki mailowej, gdzie bardzo długi czas w nieposortowanej części wisiał mail "5 lat Szlakiem Jedi" - przypadek?

Spędziłem tutaj wspaniałe chwile, chociaż w porównaniu do całej reszty pograłem niedługo, bo niecałe dwa lata. Odetchnąłem z ulgą, gdy zobaczyłem, że mimo bycia w trzeciej dziesiątce pod względem stażu zamykam pierwszą pod względem wpierdolu <3

Wielu z Was nie znam i nie kojarzę, ale ta grupa, którą znam - bardzo jestem ciekawy jak potoczyło się dalej Wasze życie. Ja nie spodziewałem się, że będę w "sytuacji", w której się znajduję. Miło jest zerknąć w tył i zastanowić się co myślał człowiek wchodzący dopiero w dorosłość. Na pewno chciałbym mieć tyle czasu i energii, ile miałem 9 lat temu.

Przyznam się, że jest mi ciepło na serduszku, gdy wchodząc tutaj i czytając to, co można z pozycji byłego członka widzę, że to wszystko "żyje" i historia tworzy się dalej.

Wszystkiego najlepszego!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi
Posty: 571
Rejestracja: 16 wrz 2013, 21:33

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Zosh Slorkan »

Tranquil pisze: 02 mar 2023, 22:03
Ukryte:
Ło panie, trochę się przez te wszystkie lata działo u wszystkich, i w życiu prywatnym w znaczeniu wszelakich hobby itd i w życiu zawodowym, rodzinnym... każdym XD Nie chcę mówić za innych za nich na publicu, ale ja ostatecznie zostałem detektywem policji amsterdamskiej i od paru dobrych lat w tym siedzę, zdążyłem przejść nowotwór i postawić w 90 % samodzielnie dom (co zajęło mi 5 lat i dalej nie skończyłem do końca tak po prawdzie XD). U innych równie kolorowe perypetie lol.

Co nieco napiszę od siebie dla wszystkich wieczorkiem, jak zbiorę mózg, bo ten temacik zasługuje na trochę głębszych słów ode mnie, ale shit, aż ciężko myśli zebrać, to jednak pierdzielone 10 lat, cholerna dekada XD Damn, miałem 20 lat jak zaczynałem się z Wami bawić, praktycznie całe dorosłe życie z Waszą ferajną spędziłem...
Obrazek
Awatar użytkownika
Effie Eyan
Były członek
Posty: 30
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:07

REEEEEEE: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Effie Eyan »

Jako, że dopiero dzisiaj dostaję tego maila i mam okazję przeczytać ten wspaniały temat, mogę powiedzieć, że dzisiaj RÓWNIEŻ czuję się częścią tej społeczności, pomimo, że około trzy lata temu w pewnym sensie się odciąłem.

Przyznam się nieskromnie, że w każdej tabelce egoistycznie szukałem swojej postaci w celu porównania mojego marnego wkładu przez 2/3 miesiące w porównaniu do całej reszty weteranów. No i 92 godziny to wcale nie tak mało w porównaniu do 10 tysięcy godzin Barta?! Można byłoby stwierdzić, że średnio tysiąc godzin rocznie to wcale nie tak dużo i powinien mieć jakieś 20 lekką ręką! Oczywiście żartuję. ^^

Dzięki za czas, który z wami spędziłem! Mam nadzieję, że wszyscy zbierzemy się w tym miejscu ponownie za kolejne dziesięć lat na dwudziestolecie.

Może w międzyczasie nawet jeszcze kiedyś wrócę - na dłużej, czy krócej. Na pewno nie zachowałbym się w tak marny sposób, jak kiedyś i nie był tym przysłowiowym duchem w organizacji.

Trzymajcie się!
Awatar użytkownika
Ioghnis
Były członek
Posty: 668
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Ioghnis »

Nie chciałbym w żaden sposób dublować tego, co pisali przedmówcy. Prace nad statystykami były mi znane, natomiast w skali całego czasu prac, jestem absolutnie pełen podziwu wkładu pracy, jaki odegraliście.

10 lat. Nie sądziłem, że tak szybko minie ten czas, ale z drugiej strony byłem pewien że Szlaki w żaden sposób się nie zachwieją. Od razu uprzedzam że post ten będzie również moim personalnym wyznaniem, a gdy myślę o tym wszystkim, to w oczach mam łzy szczęścia.

6,3 roku aktywności, według statystyk. Mimo iż minęło stosunkowo szybko, dla mnie był to czas największych zmian w moim życiu. Dołączając na Szlaki byłem w zasadzie gnojem świeżo przed zakończeniem gimnazjum - niewiele mającym w głowie i przesiąkniętym literalnym gównem z otoczenia i wcześniejszych platform RP z jakimi miałem styczność. Mogę z pełną świadomością powiedzieć, że gdyby mnie tu nie było, to z pewnością mój los potoczyłby się gorzej - być może nawet wybuchnąłbym psychicznie w którymś momencie.
Szlaki - wszyscy spotkani tutaj ludzie, wszystkie rozmowy, upadki i wzloty dały mi prawdziwą lekcję życia i ogromne wsparcie w płynnym przejściu we wczesną dorosłość (kiedy to po zawaleniu technikum musiałem iść do pracy, gdy koledzy w moim wieku byli świeżo przed maturą). Tyle życzliwości i wsparcia ile otrzymałem przez te 6,3 roku, nie dostałem tak naprawdę nigdzie wcześniej i w takiej skali.

Jestem naprawdę wdzięczny osobom, które tu funkcjonują do teraz; tym którzy również odeszli i tym, którzy sami w pewnym momencie doznali upadku, z którego nie chcą się podnieść. Mogę z pełną świadomością powiedzieć, że byliście i jesteście dla mnie drugą rodziną z innych krwi.
Wspólne interakcje postaci, budowana przez ten cały czas historia, w której nawet moje drobne udziały miały wpływ na późniejszą eskalację wypadkowych to fragment mnie, z którego po czasie zacząłem być dumny - mimo, że początkowo negatywnie je odbierałem, ale przede wszystkim zwykła koleżeńska sympatia i pomoc w przejściu przez niejedną przeszkodę, która mi stanęło na drodze.

Bardzo was kocham. Wszyscy tutaj jesteście dla mnie (przynajmniej na ten moment) najważniejszymi osobami w moim życiu. Mimo, że dzielą nas setki, czy tysiące kilometrów, to poczułem przyjacielską - wręcz braterską a momentami nawet ojcowską - relację, dzięki której nie tyle w tematach samej rozgrywki można było odczuć, ale przez praktycznie większość czasu "OOC".

Niech to trwa dalej. Mam nadzieję, że jako ustatkowany człowiek będę miał możliwość wypowiedzieć się tutaj, jak będzie osiemnastka, czy nawet dwudziestka i skonfrontować to, co napisałem powyżej i jak dużo się w tym czasie zmieni.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Magnus Valador
Były członek
Posty: 556
Rejestracja: 11 kwie 2017, 20:26
Nick gracza: Zayne

Re: 10 LAT SZLACZKÓW

Post autor: Magnus Valador »

Mmm... Ależ okrągły jubileusz, aż trudno uwierzyć, że związany tylko i aż z grupą zaangażowanych internetowych fanów w kilku przypadkach, i wieloletnich towarzyszach i przyjaciołach w innych. Jest mi bardzo miło od paru już lat być częścią tej organizacji i od siebie dokładać cegiełki w jej rozwoju, aby to wszystko dalej trwało i dalej uderzało w powiedzmy... dwudziestolecie?! Ściągam kapelusz i chylę czoła przed projektem wymienionych panów w zebranie tak wielu danych na przestrzeni istnienia całej organizacji, gdzie można zagłębić się w cały przebieg życia organizacji i zabawy samych członków i chlubnych rekordzistów ;D. Chyba najbardziej chwyciła mnie za serce wspomniana informacja, że średnio na Szlaku rp ma miejsce co trzy dni od czasu powstania, co jest w moich oczach miażdżącą statystyką.
Nie jest to jeszcze ostatni post ode mnie, ponieważ od jakiegoś czasu też od siebie przygotowuję małą pracę-prezent dla wszystkich z okazji tego pięknego jubileuszu, ale jeszcze do końca kilka pociągnięć dłuta, ale chciałem choć w dwóch zdaniach udzielić się w temacie, nim dokończę to, do czego się zabrałem :D. Także mam nadzieję niebawem zajrzeć tutaj ponownie. W końcu obchodzenie jubileuszu takiego kalibru prędko nie dobiega końca!
Obrazek
Zablokowany