Dane dotyczące misji:Stopień: Uczeń Jedi
Preferowana klasa: Strażnik
Poziom trudności: Średni
Ilość uczestników: 2
Miejsce misji: Zewnętrzne Rubieże, sektor Tharin, system Stacji Junkfort, planeta Junfkort - hangary przedsiębiorcze na wschodzie
{Przekaz z: Baza Jedi od: Inkwizytor Jedi Bart}
Protokół: Otwarty
Kanał: Nowy Zakon Jedi
Kod: 900-0
Sektor: 5
Świat: Prakith
{Rozpoczęcie transmisji}
- Kod: Zaznacz cały
Po długiej dyskusji na ten temat z Mistrzynią Vile i Padawanem Fenderusem, której fragment tu zamieszczam, a wcześniej z samym Uczniem Avidhalem, zdecydowałem się na praktycznie jedyną racjonalną opcję. Skonsultowałem się z Republiką - oddziały z niszczyciela Explorator, posługujące się znanymi wam zapewne doskonale nieoznakowanymi, szpiegowskimi machinami projektów Imperium, są skłonne nas wesprzeć. Nic więcej - jedynie osłaniać ewentualne lądowania. To daje nam klarowne szanse na późniejsze desanty, gdy zagrożenie najskrajniejszej skali ludobójstwem ze strony SOO minie. Nawet jednak wyłączenie broni nuklearnej i tak nie zmienia tego, że ludność planety pozostanie w skrajnym niebezpieczeństwie ze strony Służby.
Trzeba działać z ukrycia, i to jak najszybciej, nim SOO wykorzysta dowolny pretekst do użycia broni nuklearnej. Nie jestem w stanie ułożyć wariantu innego, niż przekupstwo załogi transportu w pełni legalnego i bezpiecznego - zapewne już nawet metoda taka, jak przy zrzucie Padawanów, nie sprawdzi się przy czujności SOO.
Istnieje neurotoksyna, Fex-EX, która jest w stanie Cię zahibernować, Padawanie. Właściwa dawka wyłączy układ nerwowy i doprowadzi do kilkugodzinnego paraliżu. Silna dawka stymulantu będzie mogła wybudzić Cię we właściwym momencie - sposób automatyzacji podania stymulantu, kiedy będziesz sparaliżowany, pozostawiam do opracowania Tobie, póki jeszcze masz czas.
Przewieziemy Cię do hangarów przedsiębiorstwa "FSP Patrol", które przewozi ładunek na Onderon, według zebranych danych. System Junkfort jest całkowicie neutralny, co tłumaczy współpracę z podbitym Onderonem - co zrobisz na miejscu, w hangarach, pozostawiam Tobie.
Twoim celem są ostatnie głowice. W taki sposób można wysłać tylko jedną osobę - jesteś zdany wyłącznie na siebie. Mało tego, nie widzę już żadnej opcji na Twój odwrót z planety w świetle dotychczasowych działań. Pozostaniesz na planecie - i będziesz tam czekać.
Wyświetl rejestr SDK-01 z kantynyInkwizytor Jedi|Bart: Wyczerpalismy juz praktycznie wszystkie opcje wzgledem zrzutów na Onderon. Nie sadze, aby drugi raz powiodla sie ta sama metoda - a wciaz trzeba jak najszybciej poslac kogos, kto zniszczy ostatnie glowice.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Wolalabym nie podejmowac sie tego - i wolalabym, zebys tez tego nie robil. Potrzebujemy byc w pelni sil.
Inkwizytor Jedi|Bart: Padawan Avidhal to praktycznie jedyna opcja. Obaj nasi doswiadczeni Padawani sa w zbyt marnym stanie - absolutnie nie powinni opuszczac budynku.
Inkwizytor Jedi|Bart: Z kolei nizsze grupy... Nie sadze, aby nadrobily swe braki iloscia.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Coris ma wysokie umiejetnosci manualne i niezle mysli, Alain dokladnie odwrotnie - mysli wybitnie, manualnie jest niezly.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Jednak... To moze nie wystarczyc w sytuacji krytycznej... Znasz go lepiej, to Twoj uczen... Jak duze jest ryzyko?
Inkwizytor Jedi|Bart: Powinien sie sprawdzic. Nie moge wyslac tam wiekszej grupy - nie sadze, aby nawet bylo to mozliwe. Podstawione statki beda pewnikiem dokladnie weryfikowane, skoro SOO bez watpliwosci odkrylo, jaki statek podrózowal od bazy do siedziby oporu.
Inkwizytor Jedi|Bart: Zrzut kapsulami zapewne równiez bedzie skreslony - zbadaja, w jaki sposób przedostala sie grupa Padawanów.
Inkwizytor Jedi|Bart: Jedyna opcja byloby przewiezc pojedyncza, zahibernowana osobe - na pokladzie stuprocentowo legalnego transportu... Lecz ta osoba bylaby bezbronna. I nie mialby kto wyciagnac jej na miejscu.
Inkwizytor Jedi|Bart: Pomijam fakt, ze teraz nie mamy zadnych szans na wyciagniecie wyslanych osób z powrotem, jak dotychczas - to zdaje sie równiez wykluczone. Ktokolwiek tam trafi, bedzie zmuszony czekac i sluzyc za wsparcie.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Beda szukac sladow zycia... Hibernacja, taka, ktorej Ty probowales, bylaby idealna. Zadnych maszyn. Zadnej elektroniki. Tylko uspiony organizm.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Ustawienie automatycznego odmrozenia... Ale to byloby rowniez niebezpieczne.
Padawan|Fenderus: Moze troche prostsze metody? Te legalne promy skads tam lataja. Mozna przekupic zaloge...
Inkwizytor Jedi|Bart: W takim wypadku równiez konieczna bylaby obecnosc kogos, kto pomóglby Padawanowi sie wydostac - choc moge zahibernowac go Moca, musialbym zrobic to tuz przed odlotem. A ten stan nie utrzyma sie w nieskonczonosc - i nie moge go dokladnie wyliczyc.
Inkwizytor Jedi|Bart: Kazdy przypadek jest unikalny.
Rycerz Jedi|Elia Vile: W tym przypadku mogloby to byc zamrozenie mechaniczne. Ktore moze odpadac ze wzgledu na knieczna aparature, ktora powinna dzialac... choc, byc moze, nie musi. Zwykle aparatura monitoruje stan ladunku.
Rycerz Jedi|Elia Vile: W przypadku Siada nie musialaby. Nie mialaby komu raportowac... Wystarczylyby tylko stale impulsy... A gdyby tak go odizolowac... zamknac w czyms, co ekranowaloby impulsy wysylane przez mierniki...
Rycerz Jedi|Elia Vile: W... pancerzu droida? Nie wiem czy to by przeszlo, tak naprawde... Droidy niczego nie ekranuja.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Bylby intrygujacym ksztaltem na skanach.
Inkwizytor Jedi|Bart: Cos, co oszukaloby sensory, musialoby byc niewykrywalne samo w sobie - aparatura wykrywa, gdy cos jest przez nia niepenetrowalne. Przez to Padawan musialby leciec zahibernowany w bardziej konwencjonalny sposób.
Inkwizytor Jedi|Bart: Byc moze wlasciwymi chemikaliami, kontrolowanymi toksynami - lecz tu wciaz potrzebowalby wsparcia na planecie.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Pomysl fenderusa bylby niezly, gdyby Siad byl czlowiekiem. Nie wpuszcza tam Kalamarianina, za nic.
Padawan|Fenderus: To czemu tego... Nie zmienimy? Jesli naprawde solidnie przekupic zaloge, ale tak, zeby nie zrobili nas w jajco...
Padawan|Fenderus: Moga sami zamrozic Siada, a na Onderonie go wypakoawc...
Rycerz Jedi|Elia Vile: Nie jestem pewna. Ludzie pod presja robia rozne rzeczy. Jelsi odejmiemy presje mszczacego sie Jedi, zostanie wylacznie presja SOO. A jesli w przyplywie paniki postanowia wyrzucic niewygodny ladunek w proznie?
Padawan|Fenderus: Musza dostac... Jakas naprawde solidna oferte. Nie musimy udawac Jedi: zaoferujemy przekupstwo jako sithowie, którzy w wypadku zdrady oskóruja ich i zjedza zywcem.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Jest to... jakis... pomysl... Jesli nie bedzie lepszych. Wiem, ze nie czulabym sie komfortwo oddajac sie calkowicie bezbronna w rece kogos, kogo nie znam. Ale chyba nie mielibysmy wyboru, tak czy siak.
Padawan|Fenderus: Hmmm. Mamy tu Redga...
Padawan|Fenderus: Mozna oblozyc Siada ladunkami wybuchowymi, zeby bali sie przy nim kombinowac cos innego niz odmrozenie wedlug instrukcji. Baaa. Redge na pewno moze zamontowac udawane ladunki, ale i atk przestrasza.
Inkwizytor Jedi|Bart: Trudno nie nazwac tej metody ekstremalnie niespotykana - choc nie moge odmówic dosc intrygujacej logiki za takim dzialaniem.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Pozstaje tylko znalezc wariatow, ktorzy sie na to zdecyduja... Mielibysmy w sumie jedna jedyna szanse. Jelsi trafimy na zle osoby, szybko sie rozniesie na co uwazac.
Inkwizytor Jedi|Bart: Tak - jak w kazdym dotychczasowym dzialaniu. Nie sadze jednak, aby tak czy inaczej pozostawal nam inny plan. Oszustwo zlecone Padawanom Xerenowi i Quorromowi jest juz skreslone, tak jak kapsuly ratunkowe. Nie pozostala juz zwyczajnie... inna metoda.
Inkwizytor Jedi|Bart: I tak srubujemy to do granic - omijamy te sama blokade na przytlaczajaco mnogie sposoby, mimo ich korekt co kazde nasze podejscie.
Rycerz Jedi|Elia Vile: A bedzie nasz czekac jeszcze jedna taka przeprawa...
Padawan|Fenderus: Mysle, ze po Siadzie juz sie wiele nie wymysli... Ale nie trzeba, chyba. Jesli unicestwimy te wzsystkie glowice, cywile beda w miare bezpieczni. Republika bezdie mogla oslaniac dalsze najazdy...
Padawan|Fenderus: Chyba.
Rycerz Jedi|Elia Vile: A jesli ruszymy wszyscy?
Inkwizytor Jedi|Bart: Problemem jest komunikacja, koordynacja. Jesli trafimy na Onderon, teraz nie bedziemy miec juz z niego drogi wyjscia, az do konca.
Rycerz Jedi|Elia Vile: Trudno... i tak musielibysmy tam trafic zaraz za Siadem.
Inkwizytor Jedi|Bart: Teraz mozna jeszcze obrac pewne wskazania - punkty przyszlej koordynacji, spotkan Padawana z ewentualnymi nastepcami. Mozemy skoordynowac dzialania pozostalych, które tam trafia - jesli wszyscy trafimy na Onderon, nie bedzie juz opcji odwrotu.
Inkwizytor Jedi|Bart: Bede musial skontaktowac sie z Republika, ocenic szanse i racjonalnosc pelnego ataku, gdy glowice zostana unicestwione - takiego, aby pozwolic nam sie przedostac.
Padawan|Fenderus: Rozumiem, ze po zniszczeniu glowic... Atak na kluczowe dla SOO punkty, a potem Iziz?
Inkwizytor Jedi|Bart: Niewiele tych kluczowych punktów bedziemy miec. Byc moze uda sie zeslac kogos jeszcze dla Avidhala, gdy ten zostanie na planecie, aby przejeli centrum komunikacyjne - ale zaraz potem trzeba ruszyc w strone Iziz.
{Koniec transmisji}Cele Misji:- Przekraść się niepostrzeżenie i bezpiecznie, na pokładzie statku transportującego żywność, na Onderon.
- Odnaleźć dogodne schronienie dla siebie i następców na planecie, poznając także efekty działań Padawanów Fenderusa i Tranquila.
- Zinfiltrować ostatni punkt składowania głowic jądrowych i całkowicie je unieszkodliwić.
- Ewakuować się ze wszystkimi możliwymi zapisami.
Wskazówki: - Substancja sparaliżuje Cię na kilka godzin i pozbawi możliwości jakiegokolwiek działania - upewnij się o absolutnie pewnym bezpieczeństwie.
Dostępny sprzęt:- Neurotoksyna Fex-EX odmierzona i rozcieńczona na miejscu.
- Dowolny sprzęt medyczny z bazy Jedi.
- Dowolny sprzęt specjalistyczny, jeśli zostanie zamówiony z wyprzedzeniem.
Uczestnicy Misji:- Padawan Alain Xeren
- Adept Quear'rem'Grahrk
Pomocnicy:- Rycerz Jedi Elia Vile
- Padawan Tranquil
- Adept Girouliar
- Rycerz Jedi Gluppor
Proszę uczestnika o podanie swoich terminów. Wszystkie osoby zainteresowane pomocą również.