Inwazja - Uczeń Jedi Siad Avidhal, Uczeń Jedi Fenderus

Postautor: Bart dodano: 30 mar 2015, 23:24

Dane dotyczące misji:

Stopień: Uczeń Jedi
Preferowana klasa: Obrońca/Strażnik
Wymagania: Kontakt z Mocą III
Poziom trudności: Średni
Ilość uczestników: 2
Miejsce misji: Zewnętrzne Rubieże, sektor Raioballo, system Dantooine, planeta Dantooine - Enklawa Jedi

{Przekaz z: Miasto Prak od: Inkwizytor Jedi Bart}
Obrazek
Protokół: Zamknięty
Kanał: Siły Obronne Nowej Republiki
Kod: 23-RC
Sektor: 5
Świat: Prakith

{Rozpoczęcie transmisji}

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
Inwazja *Yuuzhan Vongów* na Dantooine jest praktycznie pewna - sądzę, że to kwestia raptem kilku, jeśli nie kilkunastu dni. Każda zainteresowana sprawą osoba wie już o wszystkich poszlakach, a raport Adepta Gjyyba zamyka ostatnie kwestie.

Nie sądzę, abyśmy byli w stanie odeprzeć atak na całą planetę - musimy skupić się na wybranym rewirze. Jeśli Yuuzhan Vongowie zaatakują Dantooine, jest prawie pewnym, że celem ataku padnie również nasza dawna enklawa, a więc i okoliczne, znane nam osady. Yuuzhanie dobitnie zademonstrowali wiedzę o nas, jak i skupienie na Zakonie, atakiem na Junction. To na terenach Enklawy musimy się skupić, tym bardziej dobrze je znając i mając wiele większą wiedzę o terenie, trasach nadprzestrzennych, zaufanie mieszkańców.

Kluczem ataku niechybnie będzie Enklawa. Nie zamierzam wysyłać wszystkich naszych sił do obrony Dantooine - nie znamy wroga na tyle dobrze, aby uwięzić trzon naszych sił w walce. Znacznie rozsądniej będzie w razie potrzeby wezwać posiłki wiedzące o sytuacji z wyprzedzeniem. Poprowadzę starcie z siłami na powierzchni, razem z posiłkami z Ord Trasi, Exploratora, i fregaty Vreyxa. Siły będą działać ściśle w atmosferze, aby skupić się tylko na danym obszarze walki. Zdecyduje jednak bitwa o Enklawę - obawiam się, że los historycznego, zabytkowego budynku Jedi, może być kluczowy dla motywacji obu stron.

Enklawa jest potężnym skupiskiem Mocy. Poza naszymi Rycerzami, tylko Wy możecie liczyć na prawdziwe wsparcie tego, co Jedi zostawili po sobie w tym miejscu - z nami włącznie.

Prom pozostanie w pobliskich systemach. Wszelki przebywający tam *awaryjnie* skład pozostaje w gestii Mistrzyni Vile, lecz tak czy inaczej, w bazie musi pozostać elementarny trzon, na wypadek świadomego zwabienia nas na Dantooine.

Niewiele więcej mogę powiedzieć. Znacie już wszystko - pozostaje nam czekać na jakiekolwiek niepokojące sygnały z okolic Dantooine i wyruszyć skoordynować ewakuację i bitwę.

{Koniec transmisji}

Cele Misji:
- Skoordynować ewakuację mieszkańców dwóch osad najbliższych Enklawie Jedi.
- Ochronić transporty ewakuacyjne.
- Przedostać się do Enklawy Jedi i przygotować jej obronę w najwyższym możliwym stopniu.
- Odeprzeć wszelki ewentualny napór Yuuzhan Vongów na terenie Enklawy Jedi.
- Nie pozwolić na zniszczenie budynku Enklawy.
- Dodatkowy: Wesprzeć inne jednostki w maksymalnym możliwym stopniu.
- Dodatkowy: Uśmiercić każdego napotkanego Yuuzhan Vonga, aby uniemożliwić dowództwu poznanie stanu Enklawy.

Wskazówki:
- Brak.

Dostępny sprzęt:
- Zdobyczny myśliwiec nieznanej klasy.
- Dowolna broń palna z wyposażenia bazy.
- Dowolny sprzęt medyczny z wyposażenia bazy możliwy do transportu.
- Dowolne urządzenia elektroniczne lub narzędzia z bazy Jedi.
- Dyski ze specjalistycznymi plikami, z gotową konfiguracją do zabezpieczonej komunikacji z oddziałami Nowej Republiki, Ord Trasi i Oddziału Nexu.
- Moduł komunikacyjny pozwalający na zdalne wykorzystanie anten pojazdu powietrznego.
- Proste komunikatory do umiejscowienia w kołnierzach.
- Awaryjne maski tlenowe.

Uczestnicy Misji:
- Uczeń Jedi Siad Avidhal
- Uczeń Jedi Fenderus

Pomocnicy:
- Rycerz Jedi Gluppor
- Adept Zozoped
- Rycerz Jedi Elia Vile
- Rycerz Jedi Neil Danadris
- Padawan Tranquil

Proszę uczestników o podanie swoich terminów, tak jak każdą osobę zainteresowaną pomocą. Potrzebuję minimalnie trójki pomocników, zaś górny limit absolutnie nie istnieje.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Re: Inwazja - Uczeń Jedi Siad Avidhal, Uczeń Jedi Fenderus

Postautor: Ashtar Tey dodano: 30 mar 2015, 23:28

Od czwartku do niedzieli (w tym przypadku w godzinach wieczornych typu od 19-20) będę mógł pomóc, choć w dosyć ograniczony sposób (bez walki).
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Nick gracza: Gluppor

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 30 mar 2015, 23:32

Jak to w skrócie wygląda u mnie...
- Od dzisiaj do 10 kwietnia pasuje mi zupełnie każdy termin po 20:00, każdy dzień tak samo, nigdy wcześniej (święta także, właśnie to ograniczenie od 20 wzwyż przez święta między innymi).
- Po 10 kwietnia to co zawsze w temacie "Terminy".
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi

Postautor: Brealin Ub dodano: 31 mar 2015, 13:29

Pasuje mi praktycznie każdy termin od dzisiaj do 6 kwietnia.
Awatar użytkownika
Brealin Ub
Były członek

Postautor: Siad Avidhal dodano: 31 mar 2015, 18:33

Do świąt niestety odpadam niemal całkowicie. W święta każdy termin jest terminem przeze mnie akceptowalnym. (Nie licząc oczywiście logicznych godzin "świąteczno-wielkanocnych") Nie wiem jak wygląda sprawa po samych świętach... Podejrzewam, że z racji półmetka maturalnego kiepskawo z powodu multum zaliczeń i popraw, do których wypadałoby mi się przygotować. Więcej będę wiedział jednak w późniejszym czasie, więc w przypadku konieczności to jakoś odpowiednio rozpiszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi

Nick gracza: Vinax

Postautor: Elia dodano: 03 kwie 2015, 0:28

Chętnie pomogę - lecz mój następny wolny termin to dopiero środa 08/04/2015 po 20:00. Od czwartku wszystko wraca do normy (w tygodniu po 19, weekendy dowolnie).
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Neil Danadris dodano: 03 kwie 2015, 13:45

Pomogę, choć dostępny będę dopiero od czwartku - odpadają za to każde poniedziałki i wtorki.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Tranquil dodano: 04 kwie 2015, 15:52

Jeżeli będzie to piątek wieczór to mogę pomóc - w środę ani czwartek nie mogę, bo mam naukę na czwartek i piątek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tranquil
Były członek

Postautor: Brealin Ub dodano: 04 kwie 2015, 18:44

Piątek wieczór wobec tego jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Brealin Ub
Były członek

Postautor: Neil Danadris dodano: 04 kwie 2015, 20:50

Środa u mnie najpewniej odpada, będę w domu dopiero późno w nocy - czwartek i piątek, zaś, w pełni mi odpowiadają.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Bart dodano: 07 kwie 2015, 16:15

Nie ma już raczej powodu czekać na więcej postów - najwyraźniej największej ilości osób będzie odpowiadać piątek, więc na ten dzień ustalam misję.

Piątek, 20:00, pomocnicy na 19:00.

Na misji w ramach odwiedzin z innej organizacji pojawi się też prawdopodobnie Aayla Vigil z organizacji "JEDI" - tamtejsza wieloletnia Radna, którą z uwagi na zainteresowanie naszą organizacją postanowiliśmy w imieniu naszej Rady zaprosić na misję.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Postautor: Bart dodano: 11 kwie 2015, 13:45

Misja zakończona sukcesem, wszystkie jej cele zostały spełnione. Misja okazała się trudniejsza, niż zakładano - zmieniony poziom trudności to Trudny.

Wicegubernator Ord Trasi, Vartor Murato pisze:Utraciliśmy około 20 procent swoich sił - jak na potyczkę w granicach atmosfery to tragicznych rozmiarów straty, choć wasi republikańscy sojusznicy ponieśli najwyraźniej jeszcze większe. Nie o tym chciałem jednak rozmawiać. Wiecie o swoim sukcesie.

Według doniesień sił walczących w innych częściach planety - to na Dantooine, w zbiegu waszej akcji, sprowadzono statki z uchodźcami ze zniszczonych wcześniej światów, które ci cali *Vongowie* dogonili. Resztę Dantooine broniły siły Nowej Republiki, przewodzone przez Luke'a Skywalkera, który trafił tu z przypadku, wioząc swoją żonę na *wakacje*. Bohater.

W pewnym sensie mieliście rację. Kilka godzin po podbiciu Dantooine, armia ruszyła na Ord Trasi. Gratuluję, bardzo dobrze przewidzieliście, które tereny są zagrożone. Możecie się niezmiernie cieszyć - naszymi jedynymi ocalałymi siłami są te, które Gubernator wyznaczył wam. Zyskaliście nas na wyłączność. Jestem pewien, że radość was roznosi.

Dowódca najemników pisze:Szybka wiadomość z naszej strony...
Dzięki waszej koordynacji i szybkim taktykom w pierwszej osadzie, udało nam się wywieźć prawie wszystkich mieszkańców. Nie mieli żadnego dobytku, więc nawet wyrobili się z pakowaniem. Jesteśmy w trakcie spisywania pasażerów, ale w takim ścisku to trochę potrwa.
Co do drugiej osady, tragedia. Bez odpowiedniego uprzedzenia nie było żadnych szans na udaną ewakuację, zanim zrobiło się zbyt gorąco. Zabraliśmy tylko ludzi z centrum osady, a i tak nie wszystkich.

Ilość PD:

(Trudny - 4000 PD) * ranga uczestników (Uczeń Jedi - 2) : liczba uczestników (2) = Uczeń Jedi - 4000 PD

Rany uczestników:

- Uczeń Jedi Siad Avidhal - krytyczne, ponad klasyfikacją

- Uczeń Jedi Fenderus - ciężkie

Sprawozdania:

- Uczeń Jedi Siad Avidhal - całość
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Wróć do Zadania