Handel uchodźcami - Padawan Alora Valo

Handel uchodźcami - Padawan Alora Valo

Postautor: Bart dodano: 15 wrz 2017, 3:00

Dane dotyczące misji:

Stopień: Padawan
Preferowana klasa: Strażnik/Negocjator
Poziom trudności: Łatwy
Ilość uczestników: 1
Miejsce misji: Głębokie Jądro, system Dremulae, planeta Dremulae - Komenda Stołeczna Dremul

{Przekaz z: Wydział Śledczy KSD od: Inspektor Jim Ruddeau}
Obrazek
Protokół: Otwarty
Kanał: Służby Porządkowe Dremulae
Kod: 18-S
Sektor: brak danych geograficznych
Świat: Dremulae

{Rozpoczęcie transmisji}

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
Pani Valo.

Zgodnie z moją deklaracją, zająłem się szczegółowo sprawą pani porywacza. Jak sama Pani wie, materiał dowodowy w sprawie Pani porwania opiera się fundamentalnie na pani zeznaniach jako uczennicy Jedi z poparciem komendy tego miasta z Prakith - proszę wybaczyć, zapomniałem nazwy, niech mi pani wierzy, mam tu setkę miast i adresów... - które to udało mi się wynegocjować, wraz z dokumentacją pani dwóch śledztw i pełnymi aktami. Materiał ten jest całkiem zadowalający, byłby wystarczający do postawienia pana Scerexona w stan oskarżenia, ale jak rozmawialiśmy, nasz były radny planuje także dużo gorsze operacje i w ich powstrzymaniu wraz z dużo szerszym gronem przestępców i zasobem dowodów przydatna byłaby pani pomoc.

Oferuję dobrą reputację Jedi na swojej ojczyźnie, wstawiennictwo w państwa polityce na Prakith i skromną nagrodę za pomoc policji. I oczywiście umieszczenie pani niedoszłego gwałciciela za kratkami.

Zapraszam.

{Koniec transmisji}

Cele Misji:
- Spotkać się z inspektorem Ruddeau.
- Powstrzymać operacje Variana Scerexona wymierzone przeciw uchodźcom.
- Zebrać wszelkie dostępne dowody.

Wskazówki:
- Dremulae to planeta wyjątkowo sprzymierzona z Sojuszem, ale jako świat Głębokiego Jądra o trudnym i przede wszystkim mało opłacalnym dostępie w lotach nadprzestrzennych, jest stosunkowo wyłączona z bieżących wydarzeń, a wielu mieszkańców wciąż mylnie nazywa Sojusz Galaktyczny Nową Republiką. Mimo lokalizacji wielkiego garnizonu armii, większość Dremulae dzieli bardzo mało wiedzy z wojskami, które stacjonują na uboczu, nie wtrącając się w sprawy planetarne.
- Wojska Sojuszu, przewidywalnie, nie mają nawet czasu na angażowanie się w sprawy lokalne. Garnizon jest jednym z niewielu w Głębokim Jądrze, co zwłaszcza w obecnych czasach - przy niewyobrażalnych potrzebach wojny poza Jądrem i równie wielkiej fortyfikacji Jądra jako ostatniej nadziei na przetrwanie - sprawia, że mimo tysięcy żołnierzy, wiecznie brakuje rąk do pracy.
- Siły porządkowe Dremulae mają bardzo dobrą reputację, przynajmniej w najnowszych danych dostępnych w odległym kosmosie sprzed kilku lat - wysokie wymagania i równie wysokie płace przynosiły jeszcze 2 lata temu niezwykły prestiż dremulaeńskiej policji, choć często krytykowano niezależność komend miejskich i regionalnych i ich podwładność pod rządy lokalne z bardzo niewielkimi strukturami ogólnoplanetarnymi.

Dostępny sprzęt:
- Dowolne wyposażenie z bazy Jedi
- Blaster policyjny SS-410 z wyposażenia Komendy Stołecznej
- Podstawowy policyjny śmigacz patrolowy

Uczestnicy Misji:
- Padawan Alora Valo

Pomocnicy:
- Padawan Tanna Saarai
- Padawan Bar'a'ka
- Rycerz Jedi Fenderus
- Padawan Hanz Aderbeen

Proszę uczestnika i osoby zainteresowane pomocą o podanie terminów. Potrzebuję minimalnie trzech osób - a maksymalnie tylko czterech.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Re: Handel uchodźcami - Padawan Alora Valo

Postautor: Tanna Saarai dodano: 15 wrz 2017, 8:27

Pomogę chętnie. Do terminów będę musiał się dostosować zapewne, gdyż w przyszłym tygodniu mam już wiele rzeczy ustalonych, które jeśli będzie konieczność, spróbuję poprzestawiać.
Najlepszymi dniami byłyby czwartek oraz sobota w przyszłym tygodniu, godziny wieczorne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Alora Valo dodano: 15 wrz 2017, 14:09

Nie mam żadnych specjalnych planów na nadchodzące wieczory, więc każdy dzień równie dobrze będzie mi odpowiadał. Chociaż czym wcześniej, tym lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Bar'a'ka dodano: 15 wrz 2017, 17:13

Pomogę w dowolnym terminie.
Awatar użytkownika
Bar'a'ka
Były członek

Postautor: Bart dodano: 18 wrz 2017, 13:15

Szkoda, że tylko dwie osoby, ale wobec tego zmieniam pewne elementy i jakoś sobie poradzimy. Misja w środę o 20:00, pomocnicy na 19:30 (ale bez +/- 10 minut, tylko bezwzględnie na 19:30).
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Postautor: Edgar Alexander dodano: 18 wrz 2017, 13:49

Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale powinienem być w stanie pomóc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edgar Alexander
Uczeń Jedi

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 18 wrz 2017, 18:02

Bart pisze:Szkoda, że tylko dwie osoby, ale wobec tego zmieniam pewne elementy i jakoś sobie poradzimy. Misja w środę o 20:00, pomocnicy na 19:30 (ale bez +/- 10 minut, tylko bezwzględnie na 19:30).

Zazwyczaj wolę zadeklarować obecność już po wyznaczeniu terminu. Pomogę!
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Bar'a'ka dodano: 19 wrz 2017, 11:07

Jednak nie mogę pomóc. Miałem wyjeżdżać w czwartek, a wyjeżdżam dzisiaj wieczorem. Dopiero się dowiedziałem. Przepraszam, że tak późno info.
Awatar użytkownika
Bar'a'ka
Były członek

Postautor: Edgar Alexander dodano: 19 wrz 2017, 21:34

Sprawy rodzinne i jeszcze sercowe utrudnią mi dotarcie na misje. Najwcześniej będę w domu 21:30 lub 22:00. Jeśli będzie coś do pomocy, chętnie dołączę, jeśli nie - no to gorzej.
Przepraszam za utrudnienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edgar Alexander
Uczeń Jedi

Postautor: Hope Novastar dodano: 20 wrz 2017, 10:58

Będę.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Hope Novastar
Adept

Nick gracza: Angar

Postautor: Bart dodano: 21 wrz 2017, 20:23

Misja zakończona sukcesem, wszystkie jej cele zostały spełnione.

Inspektor Jim Ruddeau pisze:Do wiadomości Komendy Głównej Skoth, Ambasady Światów Sprzymierzonych Głębokiego Jądra, Reprezentacji Sojuszu Galaktycznego na Prakith, Departamentu Współpracy z Siłami Porządkowymi Ministerstwa Dyplomacji i Mistrzów niesklasyfikowanej komórki Jedi.

W imieniu własnym, a także niżej podpisanych - Komendanta Głównego Policji Dremul, inspektora generalnego Sarima Xadura; wiceprezydenta Dremul, Zandera Runa; pełnomocnika ds. kontaktów rządowych Ministerstwa Spraw Sojuszu, Lassa Varena - pragnę oficjalnie wyrazić podziękowania za udaną współpracę z Padawan Jedi Alorą Valo, pełnomocniczką Oddziału Nexu Wojsk Specjalnych Sojuszu Galaktycznego występującą w sprawie nr. 1743/SK/45 z ramienia Komendy Głównej Skoth.

Pani Valo skutecznie zinfiltrowała spotkanie świeżo skonstruowanej grupy przestępczej drogą morską w śledztwie wynikłym z państwa sprawy nr. 1743/SK/45. Na spotkaniu tym udało jej się zdobyć kompromitujące Variana Scerexona zeznania, poświadczające jego bliżej - formalnie - niesprecyzowane plany porwań i handlu ludźmi na terenach zagrożonych wojną. Pani Valo w stu procentach wykonała postawione przez nią zadanie, działając ścisle według wyznaczonych jej celów z poszanowaniem wszystkich newralgicznych dla śledztwa elementów. Padawanka zdobyła szerokie nagrania audio i częściowo wideo dobitnie poświadczające o zorganizowaniu grupy przestępczej przez Variana Scerexona, co było zadaniem naprawdę wyjątkowo trudnym. Podejrzany jest osobą niezwykle majętną o rozległych kontaktach sprzed ponad dekady, kiedy pracował jako członek Rady Dremul. Zeznania pani Valo, uprzednio zakupionej przez podejrzanego, doprowadziły do powołania prowadzonej przeze mnie grupy śledczej - gdyby nie to, o przestępczych zamiarach Variana Scerexona nie posiadalibyśmy wiedzy. Zeznania okazały się całkowicie prawdziwe i bezcenne do powołania śledztwa, w którym mój zespół zdobył bardzo szczegółowe dane o transakcji, która była finałem porwania pani Valo.

O szczegółach tej sprawy dowiedzą się państwo z załącznika do tej wiadomości. Niestety, z uwagi na zawiłe sieci powiązań, jednostronną komunikację i brak danych identyfikacyjnych osób, które pomogły panią Valo pojmać, rozbicie tych operacji na Dremulae nie pomoże państwu w dokończeniu Waszej sprawy.

Powracając do wcześniej opisanych kwestii - pani Valo zasługuje na najwyższą rekomendację z uwagi na staranne wywiązanie się z zadania, zdobycie solidnych materiałów dowodowych i pozostawienie podejrzanych bez drogi ucieczki, co z pewnością byłoby wielkim kłopotem przy lokalizacji miejsca operacji na pojedynczej wyspie na morzu i wyposażenie w pojazdy powietrzne. Odpowiedzialni za zorganizowanie grupy zostali aresztowani i staną w najbliższych dniach przed sądem, zaś trójka osób wynajętych do współpracy w operacjach przestępczych zginęła w strzelaninie z panią Valo. Zaznaczyć należy, że dwójka spośród nich została wyeliminowana w wymianie ognia z oddziałem antyterrorystycznym - sama pani Valo poraniła potencjalnych podejrzanych w sposób niezagrażający życiu, separując ich kończyny od ciała.

Współpraca z panią Valo była nienaganna, a wspólne ustalanie operacji i przygotowanie do działania doskonałe. Pani Valo powróciła do operacji w ciężkim stanie zdrowia, niezdolna do chodu, na moje polecenie - na co dowód odnajdą państwo w kolejnym załączniku. Dołączam także następny załącznik z odtajnionych akt przygotowania infiltracji - jest to nagranie ze spotkania w moim biurze. Cały materiał dowodowy zebrany przez panią Valo odnajdą państwo w czwartym załączniku.

Padawan Jedi doznała poważnych obrażeń w trakcie swej operacji. Pozostanie ona pod naszą opieką do czasu ustabilizowania pracy organizmu i zainstalowania niezbędnej cybernetyki. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, potrzebnych jest tylko kilka dni w ciepłym łóżku.

Gratuluję i pozdrawiam państwa serdecznie.

Ilość PD:

(Łatwy - 2000 PD) * ranga uczestników (Padawan - 1,5) : liczba uczestników (1) = Padawan - 3000 PD

Rany uczestników:

- Padawan Alora Valo - ciężkie/krytyczne

Sprawozdania:

- Padawan Alora Valo - całość
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Wróć do Zadania