Racja stanu - Arelle Deron

Racja stanu - Arelle Deron

Postautor: Ashtar Tey dodano: 15 mar 2020, 22:33

Dane dotyczące misji:

Stopień: Adept
Preferowana klasa: Obrońca/Strażnik/Negocjator
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Ilość uczestników: 1
Miejsce misji: Dzika Przestrzeń, system Katorrs, planeta Adumar, miasto Cartann

{Przekaz z: Pałac Najwyższego Przywódcy w Cartannie od: Perator Cartannu Balass ke Teldan}
Obrazek
Protokół: Szyfrowany
Kanał: Prywatny
Kod: 325-A23
Sektor: brak
Świat: Adumar

{Rozpoczęcie transmisji}

Obrazek
Kod: Zaznacz cały
Obywatelko Deron,

Twoja Ojczyzna wzywa Cię do wypełnienia swojego patriotycznego obowiązku w chwili najwyższej potrzeby. Zostałaś wezwana w charakterze świadka jako jedyna ocalała z bestialskiego ataku Vongów na naszą piękną planetę, który miał miejsce rok temu. Perator Twojej ojczyzny, Tetanne, Lucius Raylof, został oskarżony o zdradę stanu. Zgodnie z naszymi tradycjami, jedyna osoba do tego zdolna to następca tronu, jego syn Belerion. W przypadku uznania peratora za winnego, zajmie jego miejsce. Jeśli jednak oskarżenia okażą się bezpodstawne, czeka go wygnanie.

Ze względu na konieczność zachowania tajemnicy państwowej, nie jestem w stanie udzielić teraz więcej informacji, Obywatelko. Jestem jednak przekonany, iż doniosłość i waga tego wydarzenia jest dla Ciebie oczywista. Wierzę, że Adumar może liczyć na Twoje pełne zaangażowanie i kooperację w trakcie procesu. Niewielu Obywateli dostępuje zaszczytu stanięcia przed Zlotem Królów. To niezwykle rzadki honor, który powinien być nagrodą samą w sobie.

W niemożliwym przypadku braku chęci stawienia się na procesie, będę zmuszony wystosować oficjalną prośbę do rządu Hakassi o ekstradycję. Spróbujmy uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji, obywatelko Deron.

Podpisano,
Najwyższy Przywódca, Pierwszy Przedstawiciel Całego Narodu Adumarskiego, Król Nad Królami, Wskazujący Drogę Promień Słońca, Perator Certanu Balass ke Teldan

{Koniec transmisji}

Cele Misji:
- Stawić się na procesie w charakterze świadka
- Doprowadzić do uniewinnienia peratora Tetanne
- Dodatkowy: Odkryć przyczynę ataku Vongów na Adumar

Wskazówki:
- Adumar charakteryzuje się mocno zhierarchizowanym społeczeństwem oraz przywiązaniem do tradycji i protokołów. Znajomość i przestrzeganie ich jest uznawane na planecie za absolutnie niezbędne i oczywiste.

Dostępny sprzęt:
- brak

Uczestnicy Misji:
- Adept Arelle Deron

Pomocnicy:
- Uczeń Jedi Edgar Alexander
- Adept Zayne Vergee
- Padawan Violet Suntessi
- Uczeń Jedi Alora Valo
- Uczeń Jedi Tanna Saarai
- Mistrz Jedi Elia Vile
- Rycerz Jedi Siad Avidhal
- Adept Hope Novastar

Proszę uczestnika i osoby zainteresowane pomocą o podanie swoich terminów. Liczba miejsc nieograniczona.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Nick gracza: Gluppor

Re: Racja stanu - Arelle Deron

Postautor: Arelle Deron dodano: 15 mar 2020, 22:41

W tym tygodniu czeka mnie wyłącznie radość z kwarantanny, w przyszłym będę już mieć pracę online i nie wiem w jakich godzinach, więc bardzo bym prosiła o termin do 21 marca włącznie, o wszystko jedno jakiej godzinie.
Awatar użytkownika
Arelle Deron
Padawan

Postautor: Edgar Alexander dodano: 15 mar 2020, 22:54

Pomogę. W tym tygodniu godziny praktycznie dowolne od 16 w górę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edgar Alexander
Uczeń Jedi

Postautor: Zayne Vergee dodano: 15 mar 2020, 23:05

Podobnie jak Edgar, tylko bardziej od 18 w górę.
Medycyna robi dziś takie postępy, że czasem trudno umrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zayne Vergee
Adept

Postautor: Khad Llyn'han dodano: 15 mar 2020, 23:26

Pomogę, dowolnie.
Awatar użytkownika
Khad Llyn'han
Padawan

Nick gracza: Violet

Postautor: Alora Valo dodano: 15 mar 2020, 23:28

Pomogę, wieczory.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Tanna Saarai dodano: 16 mar 2020, 0:37

Pomogę, dowolnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Elia dodano: 16 mar 2020, 12:23

Pomogę, 18:00+
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Ashtar Tey dodano: 16 mar 2020, 18:13

Proponuję piątek 20.03, godzina 20:00, pomocnicy jak zwykle godzinę wcześniej.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Postautor: Siad Avidhal dodano: 17 mar 2020, 0:35

Postaram się być. Tak na 98% bo zmiany w robocie przez koranowirus i mogę mieć jakąś dziwną zmianę typu 13:00-21:00 XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi

Nick gracza: Vinax

Postautor: Hope Novastar dodano: 20 mar 2020, 15:42

Jesli jeszcze nie jest za późno , jestem chętny do pomocy. Przepraszam że na ostatnią chwilę ,ale miałem niepewny wyjazd i odłożył się.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Hope Novastar
Adept

Nick gracza: Angar

Postautor: Ashtar Tey dodano: 21 mar 2020, 2:12

Proponuję dokończyć misję w niedzielę o 20. Głosy sprzeciwu w sprawie terminu zbieram do jutra do 19.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Postautor: Ashtar Tey dodano: 22 mar 2020, 16:46

Arelle otrzymała w nocy wiadomość od nieznanego nadawcy o szyfrowanych sygnaturach. Cele misji uległy zmianie.

Panno Deron. Przepraszam, jeśli niepokoję, jednak w związku z Pani ostatnim połączeniem bardziej zainteresowałem się na powrót sprawą Adumaru. Domyślam się, że jest Pani osobą o wątpliwym doświadczeniu w dziedzinach politycznych, jednakowoż aktualnie wysoce preferowanym przez Hakassi, a także sam Sojusz byłoby, aby zadbała Pani o to, by głowa Pana Luciusa pozostała na swoim aktualnym, żywotnym stanowisku. Jest obecnie w pełni za nami, jest osobą, na której dość ważny kontrakt handlowy tak naprawdę niemalże w pełni spoczywa. Nasi szpiegowie donoszą, że jego syn jest dość mocno niepewny. Mniemam, że może być tak naprawdę przez kogoś kontrolowany, a wtedy nasz jedyny sojusznik na Adumarze po prostu zostanie w jakiś sposób skontrolowany, może aneksowany? Ciężko ocenić. Pewne jest na pewno to, że polityka to ciężka gra, tym bardziej w takim chaosie jak Adumar i osoba równie młoda jak on, z pewnością przy tylu politycznych graczach, gdzie każdy ma w pogotowiu nóż za plecami - będzie oznaczać cokolwiek, a nawet wszystko.

Krótko zarysuję Pani, jak mniej więcej obecnie wygląda sytuacja każdego z państw.

Cartann to mocny zawodnik, który piekli się przez wieczne ograniczanie ich zapędów do kontrolowania całego Adumaru. Nie mają tak naprawdę żadnego konkretnego sojusznika. Co by nie mówić - są najbardziej przywiązani do tradycji i tych bestialskich obyczajów, a to może oznaczać, że i my i Sojusz zostaniemy całkowicie odgrodzeni. Balass ke Teldan to kawał skurwysyna i ja go nawet trochę za to szanuje, bo realnie to osoba, która walczy wręcz na pięć frontów od dawien dawna.

Yedagon i król Escalion II. Szczerze? Wydają się być całkiem progresywni, jednak kooperują raczej bezpośrednio z Sojuszem - dlatego zyskują coraz większe wpływy. Jak nie szanować czegoś, co kooperuje z Sojuszem. Realnie jednak to dalej Adumar i ich durne postrzeganie rzeczywistości, więc ciężko naprawdę nazwać ich "światłą częścią", daleką od tych idiotycznych obyczajów.

Tetanne to na chwilę obecną najlepsza opcja. Lucius jest naprawdę progresywnym władcą, rozumie, że obyczaje i tradycje Adumaru są barbarzyńskie. Słyszałem, że przejęli od Certannu korporację Tarrvin-on-Kallik i pewnie głównie o tą korporację wszystkim się rozchodzi. Zapewne wszystkie pięć królestw ma na to smaka. To korporacja, która jest głównym producentem myśliwców w tym kurwidołku. Niewykluczone, że jeśli korporacja przejdzie w ręce Cartannu albo Yedagonu, to mamy wojnę z powietrza? Hm. Lucius musi zostać tu, gdzie jest, dla dobra zarówno traktatu handlowego, jak i całego Adumaru, sądzę.

Halbegardia i jej król, Xizzin Ha-Shin, są dość nieprzewidywalni. Mamy o nich mało informacji. Są raczej traktowani z góry przez resztę Adumaru. Hm. Trochę jak miastowi z góry źle traktują istoty ze wsi? Ciężko mi coś o nich więcej powiedzieć. Wiem, że współpracują dość dobrze z Yedagonem.

Thozzeling i Jarr D'Orlegia może i na swój sposób są podobni do Halbegardii pod kątem cywilizacyjnym, ale jednocześnie mają dużo więcej specjalistów. To na swój sposób ludzie gór, którzy wiedzą jak być twardzi i jak sobie radzić jako najmniejsze państwo wśród politycznych gigantów. Nawet jeśli to oznacza skakanie między Tetanne i Cartann w sojuszach. Swoją drogą to dość śmieszne. Jarr uważa chyba Króla Królów za sojusznika, przy czym to nie działa w drugą stronę. Jednocześnie to jedyny lud, który WYBIERA swojego króla, a nie idzie po dziedziczności.

Musisz naprawdę bardzo mocno uważać, bo gdzie by nie dać pozytywów - to dalej wszyscy banda graczy, skurwysynów, nierzadko pewnie gorszych ode mnie. Rozumiem, że nie masz doświadczenia. Ale jeśli będziesz mogła zrobić coś, co sprawi, że młodzian zostanie wygnany i stary zachowa pozycję - proszę, zrób to. W szerszej perspektywie prawda nie ma znaczenia ani dla Hakassi, ani dla samego Adumaru, a już na pewno nie dla jego władców. Jeśli musisz, kłam. Rozumiem, że poświęcenie swojej integralności i wartości może być dla ciebie nieintuicyjne czy wręcz odrażające, lecz z własnego doświadczenia mogę cię pocieszyć - z czasem się przyzwyczajasz i przestaje to robić na tobie wrażenie. Interes polityczny Sojuszu, Hakassi i Adumaru to uniewinnienie peratora. Zrób, co w twojej mocy, wynagrodzę Cię.

Z poważaniem,
Sama pewnie doskonale wiesz kto

Notka OOC
Autorem powyższej wiadomości jest Siad
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Postautor: Ashtar Tey dodano: 25 mar 2020, 20:57

Misja zakończona sukcesem, wszystkie jej cele zostały spełnione. Cel dodatkowy nie został spełniony.

Minister Spraw Zewnętrznych Hakassi Gellian Visenter pisze:
Panno Deron,

Mam nadzieję, że podróż powrotna na Hakassi przebiegła bez większych zakłóceń i problemów. Odbyłem przed chwilą długą, niezwykle owocną rozmowę z peratorem Raylofem i wyrażał się zarówno o Pani, jak i o wszystkich jej staraniach z najwyższym uznaniem. Zapewnił mnie jednocześnie, że wszystkie podpisane z nami traktaty są nadal aktualne i tak pozostanie, cytując: "czy się to Balassowi podoba, czy nie". Przyznam, że jestem mile zaskoczony takim obrotem sprawy. Nie sądziłem, że posiada Pani wystarczająco rozwinięte zdolności chłodnej kalkulacji i opanowania w tak młodym wieku. Proszę przyjąć moje przeprosiny za chwile zwątpienia i niedocenienie Pani talentów.

Chciałbym jednocześnie podkreślić, że wynik procesu jest najlepszy zarówno dla Adumaru, jak i Hakassi. Ten werdykt to powrót do normalności i stabilności, a kto wie, czy nie nawet uniknięcie kolejnej wojny domowej. Młody Belerion Raylof być może kieruje się szlachetnymi pobudkami, jednakże nawet w opinii ojca nie nadawał się na władcę, a już na pewno nie na swojej ojczystej planecie. Potrzeba czegoś więcej niż podniosłych hasełek i pomysłu na pozbycie się ojca z tronu, kto by pomyślał. Być może gdzieś w Galaktyce uda mu się znaleźć swoje miejsce, czego z całego serca mu życzę. Jeśli martwi się Pani o potencjalną zemstę, perator stanowczo zaprzeczył, by interesowało go cokolwiek poza wygnaniem. Ba, stwierdził, że gdyby mógł, to zrezygnowałby nawet z tej kary. Sytuacja polityczna sprawia jednak, że ta decyzja nie należy do niego. Ot, kolejna lekcja, którą zalecam wziąć sobie do serca i wyciągnąć wnioski.

Z ciekawością będę się przyglądał rozwojowi Pani kariery. Miejmy nadzieję, że uda się Pani utrzymać tendencję wzrostową.

Z poważaniem,
Minister Spraw Zewnętrznych Hakassi, Gellian Visenter

PS Liczę, że nie zapomniała Pani o moich kremówkach.

Ilość PD:

(Bardzo łatwy - 1000 PD) + (Cel dodatkowy - 0 PD) * ranga uczestników (Adept Jedi - 1) : liczba uczestników (1) = 1000 PD

Rany uczestników:

- Padawan Arelle Deron - brak

Sprawozdania:

- Padawan Arelle Deron - całość
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Wróć do Zadania