Dauns Zand - Zneutralizowane

Punkt składania aplikacji - stale otwarty.
Regulamin forum
Przy składaniu podania należy wykorzystać wzór pojawiający się przy zakładaniu nowego tematu w tym dziale. Można go pobrać jednak także ręcznie, z tego tematu.

Bezwzględnie proponujemy także zapoznanie się z tym tematem z największą dokładnością, wliczając w to lekturę Regulaminu.

Dauns Zand - Zneutralizowane

Postautor: Tauns dodano: 01 kwie 2019, 22:36

1. Informacje bazowe
a. Imię: Tymonix
b. Wiek: 20
c. Zamieszkanie: Warzszawa
d. Zainteresowania/Hobby: Raczej zainteresowania niż hobby - masochizm i syndrom sztokholmski
e. Kilka zdań o sobie i swoim charakterze: Jezu co to was obchodzi cokolwiek tu mogę napisać przecież.
f. Kontakt:
- email fejkmail@o2.pl
- steam infinity slorg

2. Scena FFA w JK3
a. Formy rozgrywki: mmorpg z opcją abonamentu stałego
b. Organizacje/Grupy: Akademia Jedi na Yavin 4
c. Staż: no tak prawie 5 lat będzie
d. Powód zakończenia gry: brak

3. Postać
a. Imię i nazwisko: Dauns Zand
b. Wiek: 20
c. Pochodzenie: Dorin
d. Rasa: Kel Dor
e. Wygląd: Kroczący w Twoją stronę młody Rycerz Jedi chodzi wyprostowany, zdecydowanie stawiając kroki. Nie ma sposobu na zgadnięce jakie emocje skrywa jego maska - poza ruchami kości brwiowych. Pomarańczowa skóra zawsze jest czysta, a każda otrzymana rana jest dokładnie zabandażowana, a szaty Rycerza pachną świeżością. Zdaje się, że ten młody Kel Dor stanowi wzorowy przykład wymuskanej, dbającej o siebie istoty. Jednakże, w razie potrzeby całe ciało Taunsa staje się pełne energii i giętkie, a rękojeść miecz świetlnego wędruje samodzielnie do pomarańczowej, trójpalczastej dłoni, emitując purpurową klingę. Zwykle jednak stawia on na pierwsze wrażenie i elegancko wita nowo poznane istoty. Często można zobaczyć, jak posługuje się telekinezą w codziennych sprawach robiąc wiele rzeczy na raz.
f. Historia:

Proloque
Tauns z zadowoleniem spojrzał na duży, dość toporny nagłówek na stronie holonetowej którą przeglądał. Dobrze. Bardzo dobrze. Podanie otwarte. Czas rozpocząć przygodę. Prom, którym leciał zaczął procedurę lądowania na opustoszałej platformie na środku opustoszałego miasta na opustoszałej planecie. Nie ma zbyt wielu światków, sprytnie to sobie zaplanowali. Kel Dor uśmiechnął się pod maską, po czym wysiadł wraz z innymi pasażerami z małego statku.
Historia właściwa
Droga nie była trudna, bo Moc jasno wskazywała dokąd ma się udać. Po paru godzinach stanął u bram placówki, która przypominała mu bazę wojskową. Kilkoro niedoświadczonych adeptów powitało go w pierwszym pomieszczeniu w którym się znalazł. Gdy go zobaczyli, zrozumieli intencje, z którymi tu przyszedł. Każdy z nich sięgnął po broń treningową, której obecnie używał, i ruszyli grupą na pojedynczego Kel Dora. Kolejny raz w ciągu paru godzin twarz Taunsa rozciągnęła się w uśmiechu. Głupcy. Nawet łącznie ich modyfikatory siły były za małe, żeby cokolwiek zdziałać. Nie musiał nawet walnąć opisu, wystarczyło machnąć mieczem a jego imię pojawiło się na górze tabeli wyników na serwerze z wynikiem 4. Fell, Ulfur oraz biedna Ayri padli na ziemię – dla pewności uderzył ich trupy ręką, żeby się zdezintegrowały. Jeden z nich próbował kontrować po fakcie, ale zorientował się, że i tak nie ma szans, więc po prostu napisał ładny opis bohaterskiego umierania z jednoczesnym naciskaniem przycisku na komunikatorze. Tauns pokręcił głową. No dobra, i tak to nic nie zmienia. W placówce rozległ się alarm, a Kel Dor poczuł na sobie czyjś wzrok. Zacmokał, co w masce wywołało dość komiczny efekt dźwiękowy.

- To jest metagejming. Nie można na specu szukać przeciwników. Nie wychowali was?
- (Typie co ty robisz??? Kto cię tu w ogóle zaprosił?) – Po lewej dolnej stronie pola widzenia Taunsa pojawił się nerwowy komunikat od jednej z niewielu kobiet w placówce Jedi.
- Ostrzegałem – Kel Dor pokręcił głową i wypowiedział brzemienne słowa - /amkick 4.

W tym momencie Elia nie mogła już nic zrobić, duży centersay jasno wskazywał na stan w którym się znajdowała (p.s. prawdopodobnie oglądała menu). Tauns kontynuował wyprawę w głąb bazy placówki, co jakiś czas napotykając pomniejszych studentów, z którymi radził sobie bez problemu, niektórzy nie mieli nawet Manipulacji Mocą 3. W końcu wszedł do pomieszczenia gdzie znajdował się pewien Kalamarianin.

- K-kim jesteś? – wrzasnął zdziwiony Rycerz, zachowując się zupełnie inaczej niż jego opis wyglądu: Wszystko co robi - włącznie z samą specyfiką chodu - robi na pozór nieskwapliwie; choć ewidentnie tkwi w tym wiele ogłady i swoistej harmonii oraz nieskrępowania.
- Hejka, nazywam się Tauns – powiedział Tauns – Tak jakbyś nie widział nicka, cepie. Jesteście szkodliwą grupą, którą trzeba wyeliminować zanim zepsujecie więcej żyć.
- Po moim trupie! – Wrzasnął znowu Siad.
- Taki jest plan, właśnie ci powiedziałem. A teraz siad! – Uśmiał się Tauns, a karuzeli śmiechu nie było końca dopóki Kalamarianin nie włączył Ataru. – nie cierpię tego stylu, wiesz? – sapnął Kel Dor.
- Nie, nie wiem, i masz mało fp więc zaraz umrzesz.
- Nie tak szybko – szepnął Tauns – /give force.
- nieeeeee! – Kalamarianin padł na ziemie zaskoczony nagłą kontrą która odcięła mu głowę i powieliła trupa bo jk3 jest zbugowane.

Do sali wpadł nagle Gluppor i zaczął pisać skomplikowany opis Mocy, coś że jakoś tak się skupia i w ogóle. Całkiem groźnie. Nie można mu było pozwolić dokończyć, więc Tauns po prostu zabił lamusa ingame.

- <… aż w końcu wypuszcza gigantyczną falę uderzeniową, skumulowaną w jednym punkcie – ciele przeciwnika – licząc na to, że jednym atakiem zmiecie zagrożenie z powierzchni ziemi> ^5 manipulacje mocą iv ^1 inteligencja +2 mądrość +3 – wycharczał znikający trup Rodianina, rozglądając się po pustej sali – A niech cię…

Tauns wkroczył do pomieszczenia gdzie wszystko miało się zakończyć. Już czuł te głosy pozytywne i komentarze członków, że jeszcze nigdy nie widzieli takiego podania. To był ostateczny sprawdzian jego umiejętności. Dla pewności mruknął „/give armor”, bo jednak czasem na szarży się nadziewał na te wykałaczki adeptów. Po środku sali siedział drugi Kel Dor.

- Kim jesteś? – powiedział lekko zdziwiony, ale tak naprawdę to nie, bo wszystko widział na sense 3.
- Jestem tobą, ale lepszym. – Parsknął po chwili Tauns. – Bart, słyszałem, że niezły z ciebie kozak. Przekonajmy się? Jesteś ostatnim żywym Jedi z tej okropnej grupy, którą muszę zniszczyć. - Na te słowa Bart podniósł się i odpalił swój megacziterski miecz.

- Zobaczymy kogo z nas Kannos lepiej nauczył używać /+button 12 – warknął, zirytowany intruzem rozwalającym mu jego Purée RP.
- Hm… Interesujące. Pewnie będziesz próbować mnie pullować po kopniaku? Żałosny typek z ciebie, Caldain mnie bardziej lubił. – powiedział Tauns bo w sumie już nie miał po całym dniu hejcenia ludzi ze Szlaku pomysłów na kreatywne docinki.
- Nie gadaj tylko walcz!

Dwa ostrza starły się, jedno bardziej cziterskie od drugiego. Przez chwilę obaj przeciwnicy wymieniali pojedyncze ciosy, chcąc wybadać poziom skilla wroga, ale zaraz przeszli do typowej wymiany ciosów. Bart zaczął wygrywać bo szybko rusza myszką, a Tauns w sumie nie ćwiczył szermierki od wyjazdu na studia, więc po chwili obaj zaczęli gonić się po całej sali na speedzie. Tauns zaczął trochę panikować, bo widział, że nie będzie tak łatwo, a nie miał czasu napisać dobrego opisu (co gorsza, ten drugi używał prawniczego języka, więc pewnie by się czepiał ciągle). Na szczęście przypomniał sobie jak kiedyś ćwiczył szermierkę w śmieszny sposób. Teraz mu się to opłaci.

- /npc spawn toss_crate02 – wrzasnął Tauns po zeskoczeniu na jedną z krawędzi mapy.
- Huh? – supermózg Barta zaczął intensywnie przypominać sobie wymiary spawnowanego modelu, bo on wie tak dużo rzeczy, np. interesuje się medycyną, prawem, strzelectwem, polityką, komputerami, no i muzyką z epoki późnego romantyzmu, no to musiał sobie sprawdzić co to będzie za npc właściwie. A gdy już to sprawdził to zorientował się, że Tauns posłał tego npca w jego stronę za pomocą pusha 3 i gripa 3 (wtf skąd ten grip???). Kel Dor w kościanej masce przeleciał całą mapę i umarł, niestety bez fraga dla Taunsa. Na szczęście nie włączył noclipa po drodze bo wtedy walka by pewnie trwała dalej…

Tauns usiadł na środku sali i zastanowił się. Musieli go teraz przyjąć, to proste. Przede wszystkim podanie było świetne, dobry balans akcji i charakteru postaci… Poza tym, i tak wszystkie ich postaci były teraz martwe, więc ktoś musiał dołączyć, żeby w ogóle to działało wszystko. W sumie to muszą mu dać JM od razu no bo jak nie mają żadnego to trochę słabo. Chyba że wszyscy przeniosą sobie świadomości postaci do innych istot…. Opcji później jest dużo, ale na razie pozostaje tylko jedna.
- cg_thirdpersonangle 180 – powiedział Tauns, po czym wskazał palcem przed siebie i się trochę skupił ale nie za dużo, bo nie trzeba było – Zagłosuj na tak! ^5sztuczki umysłowe 2

4. Informacje dodatkowe
a. Czego szukasz w RP w organizacji i co jest dla Ciebie w grze najważniejsze? No przede wszystkim fajnej zabawy i dobrego RP... hmm no i trochę ffa nie zaszkodzi czasem. A tak to najważniejszy sabering, bo chcę być mistrzem świata w to a wy chyba dobrzy jesteście.
b. Skąd dowiedziałeś się o organizacji? No więc jedni powiedzą że to nie jest właściwie 'sposób' na dowiedzenie się, to właściwie się jakoś tak stało... Moim zdaniem nie ma tak ze to jakis 'argument' przemawia za tym, ze sie dowiedzialem o 'organizacji' (no i tu troche logika lezy moim zdaniem XD bo co to znaczy 'organizacja'? w sensie na papierze oficjalnie istnieje, czy co? XD), tylko to Ja osobiście po prostu zobaczyłem że taka grupa istnieje no ale tak naprawdę to wiedziałem od dawna tylko nie chcialem nic z tym robic i nie zamierzam za to przepraszać.


http://forum.yavin4.pl/viewtopic.php?f= ... 450#p26450
Awatar użytkownika
Tauns
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 9:15

Re: Tauns Zand

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 01 kwie 2019, 22:48

Są różne podania, takie nie do końca jak Roberto, zjadliwe jak moje, świetne jak Shorrury, mistrzowskie jak Tannana, no a dalej są takie dzieła sztuki jak to, w których każde słowo kipi niecodziennym klimatem, pierwszy raz widzę podanie opisane od meta perspektywy mechaniki gry, ile bym w życiu nie czytał fantastyki, tak nigdy nie widziałem tak twórczej, nowatorskiej i łamiącej kanony konstrukcji narracji. Nowa forma zapisu literackiego opracowana specjalnie na potrzeby podania, no co tu dużo mówić, po prostu wielki POZYTYW.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi
 
Posty: 511
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:33

Re: Tauns Zand

Postautor: Tauns dodano: 01 kwie 2019, 22:57

Dzięki, starałem się oddać realistyczność świata RP jak tylko się dało :D
/victory
Awatar użytkownika
Tauns
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 9:15

Re: Tauns Zand

Postautor: Siad Avidhal dodano: 01 kwie 2019, 23:55

W sumie miałem pisać bardzo długą rozprawkę na temat jakości tego podania i widać, że roleplayowo radzisz sobie znakomicie, ale troche za mało nawiasów OOC będąc szczerym. Nie wiem, czy nadążysz za naszą rozgrywką RP, skupiając się na RP. (Wiem, nazwa może być myląca, że RP bo gramy RP - z góry za to przepraszam) No ale po szóstym akapicie zachwalającym jakoś tego podania wpadło mi do głowy, że troszeczke nasz tu okłamujesz, a my nie lubimy okłamywania bo tak trzeba. Ja to myślę, że ściemniasz mocno bardzo, ale trudno no cóż. Moja strata, zobaczymy.

Tauns pisze:młody Kel Dor stanowi wzorowy przykład wymuskanej, dbającej o siebie istoty

Tauns pisze:b. Organizacje/Grupy: Akademia Jedi na Yavin 4
c. Staż: no tak prawie 5 lat będzie

Heheh.

No ale gotów jestem dać Ci szanse i chętnie oddam miejsce w radzie żebyś się mógł sprawdzić troche. Ale ranga Mistrza JEdi troche przegięte jest i nie na nasze realistyczne standardy, więc co Ty na tygodniowy okres próbny jako Rycerz, a potem awans co? Jak na moje to pozytyw mocny bo podanie fajne. I ja to myslę, ze Ty się sprawdzisz tutaj ale nie wiem. Zobaczymy, pomyślimy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi
 
Posty: 1315
Rejestracja: 15 lip 2010, 9:20
Lokalizacja: Ukraina, Kijów
Nick gracza: Vinax

Re: Tauns Zand

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 02 kwie 2019, 0:07

Podanko jest świetne, bardzo dobry pomysł na historię, na pewno przejdzie, ale jako kolega Adept podrzucę kilka rad. Pewne rzeczy są niezgodne z kanonem i będziesz musiał poprawić je po przyjęciu podania. Pisz PW, lub na Discorda/Steam, chętnie pomogę.

- Ostrzegałem – Kel Dor pokręcił głową i wypowiedział brzemienne słowa - /amkick 4.
Elia ma najwyższe uprawnienia w każdym systemie Szlaków, nie można jej kickować i banować. Proponowałbym coś kreatywniejszego. Na przykład zespawnowanie modelu Tanny i zabicie go, co dałoby Elii FPS 1 z powodu bugów hierarchii.

Do sali wpadł nagle Gluppor i zaczął pisać skomplikowany opis Mocy, coś że jakoś tak się skupia i w ogóle. Całkiem groźnie. Nie można mu było pozwolić dokończyć, więc Tauns po prostu zabił lamusa ingame.
Postać Gluppora jest martwa. Gluppor gra teraz droidy i postacie poboczne. Proponuję dać tutaj SDK, któremu Tauns opisowo odtworzył nagrania z ćwiczenia Róży Wiatrów przez Fella, co zawiesiło SDK z powodu żeżuncji. Gluppor był pewnie mocniejszy od jednego SDK, dla równowagi możesz dodać też tutaj Brostalta i zawrzeć motyw nieprzewidywalności losu i prostego szczęścia Taunsa. Brostalt ginie przez AFK, bo logował się w tle na duty w GTA.

- Kim jesteś? – powiedział lekko zdziwiony, ale tak naprawdę to nie, bo wszystko widział na sense 3.
Nie znam dokładnie karty Barta, ale zdaje mi się, że jego postać ma słabe zmysły, zapewne ma Sense 2 najwyżej.

bo on wie tak dużo rzeczy, np. interesuje się medycyną, prawem, strzelectwem, polityką, komputerami, no i muzyką z epoki późnego romantyzmu
Research nie wyszedł jak należy, wymieniłeś tylko sfery, w których Bart ma wiedzę na poziomie studenta/absolwenta powiązanego kierunku, zabrakło tych, w których jest dobry tylko jak typowy miłośnik, np. historia, piwowarstwo, 3d art, strategia militarna, łowiectwo.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Adept
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 20:33

Re: Tauns Zand

Postautor: Tauns dodano: 02 kwie 2019, 0:21

@Siad no okej, to się dogadaliśmy, fajno. Z tym Mistrzem to zobaczysz, że nie ma co mnie hamować.

@Fell cicho tam lamusy w tylnich rzędach. zazdrościsz fajnego podanka i tyle. Nawet nie chce mi się z tobą dyskutować, bo nie ma po co. Takie dobre napisałem podanie, o!
Awatar użytkownika
Tauns
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 9:15

Re: Tauns Zand

Postautor: Neil Danadris dodano: 02 kwie 2019, 9:16

Pragnę przypomnieć, że w punktach 2b. oraz 2c. kandydat ma obowiązek przedstawić swoje doświadczenie ze sceną RP.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek
 
Posty: 1177
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Tauns Zand

Postautor: Tauns dodano: 02 kwie 2019, 11:38

rekt
Awatar użytkownika
Tauns
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 9:15

Re: Dauns Zand

Postautor: Siad Avidhal dodano: 02 kwie 2019, 11:59

Edytowano nazwę tematu, punkt 1d, punkt 2 oraz punkt 3a wedle standardów aplikującego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi
 
Posty: 1315
Rejestracja: 15 lip 2010, 9:20
Lokalizacja: Ukraina, Kijów
Nick gracza: Vinax

Re: Dauns Zand

Postautor: Tauns dodano: 02 kwie 2019, 12:22

Dzięki
Awatar użytkownika
Tauns
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2014, 9:15

Re: Dauns Zand

Postautor: Bart dodano: 02 kwie 2019, 18:49

Ja to myślę, że w pewnym sensie to oddałbym głos pozytywny ale negatywny to w pewnym sensie też. A co ja tu mam na myśli, otóż to że tak naprawdę to nie ma obiektywnych standardów do oceny podania, bo jakby ktoś może powiedzieć, że najwarzniejsze to są pomysły i wyobraźnia, a drugi że tak naprawdę to realizm. No i co ja na przykład na to powiem? No bo nie mogę powiedzieć obiektywnie, że ten pierwszy ma rację, a drugi nie, albo na odwrót, bo tak naprawdę to tutaj jest kwestia pewnego gustu jakby i tego co ktoś uważa za ważniejsze w RP, a karzdy widzi takie rzeczy po prostu inaczej.

I ja tu też powiem, że Denarsk to dał kulturalną opinię, a dostał chamską odpowiedź, ale też tak naprawdę no to nigdy nic nie wiadomo jak to z ludźmi jest, "coś" "mogło" w "zachowaniu" Denarska na przykład być złe dla Taunsa powiedzmy i tak naprawdę to zwykle wina leży po obu stronach, no i bardziej się liczy tutaj kto wyciongnie do kogo renkę i będzie starał się rozwiązać konflikt, a Denarsk nie próbował dogadać się z Taunsem po jego ataku i uwarzam, że to w pewnym sensie antyspołeczne podejście jest, ale ja też tutaj tak powiem że tak naprawdę to też nie ma co się jakoś rozliczać tylko starać się jakoś dogadać bo to jednak po prostu między ludźmi już tak jest.

No to ja dlatego oddaję głos neutralny tutaj jakby <_<
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
 
Posty: 1226
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Dauns Zand

Postautor: Tanna Saarai dodano: 05 kwie 2019, 11:19

Za.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi
 
Posty: 777
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Lokalizacja: Kraków
Nick gracza: Binol

Re: Dauns Zand

Postautor: Elia dodano: 06 kwie 2019, 0:19

Przeciw za zabicie Fella. Ale za za mojego kicka, bo mogłam pójść oglądać Netflixa. Ja to myślę że prawda leży po obu stronach i dostajesz zaprzeciw ode mnie.
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
 
Posty: 1647
Rejestracja: 03 lip 2011, 13:29

Re: Dauns Zand

Postautor: Rada Jedi dodano: 07 kwie 2019, 21:15

Podanie otrzymało trzy głosy pozytywne, jeden głos neutralny, jeden głos zaprzeciw i dwa głosy nieważne. Z uwagi na przewagę głosów neutralnych lub nieważnych, podanie zostaje zneutralizowane. Kandydat może złożyć następne podanie po upływie czasu przeznaczonego na Brexit.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 441
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47


Wróć do Podania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość