Christopher - Odrzucone

Punkt składania aplikacji - stale otwarty.
Regulamin forum
Przy składaniu podania należy wykorzystać wzór pojawiający się przy zakładaniu nowego tematu w tym dziale. Można go pobrać jednak także ręcznie, z tego tematu.

Bezwzględnie proponujemy także zapoznanie się z tym tematem z największą dokładnością, wliczając w to lekturę Regulaminu.

Christopher - Odrzucone

Postautor: Christopher dodano: 25 lut 2019, 14:15

1. Informacje bazowe
a. Imię: Krzysztof
b. Wiek: 16
c. Zamieszkanie: Lublin
d. Zainteresowania/Hobby: Bardzo interesuję się fantastyką i gram też w gry RPG.
e. Kilka zdań o sobie i swoim charakterze: Jestem bardzo rozrywkowym człowiekiem, lubię rozmawiać z ludźmi i rzadko usiedzę w jednym miejscu na długo.
f. Kontakt:
- email: christophervvvv@tlen.pl
- steam: brak

2. Scena RP/RP w JK3
a. Formy rozgrywki: Brak
b. Organizacje/Grupy: Brak
c. Staż: Brak
d. Powód zakończenia gry: Brak

3. Postać
a. Imię i nazwisko: Christopher
b. Wiek: 16
c. Pochodzenie: Nieznane
d. Rasa: Człowiek
e. Wygląd: Bardzo wysoki i wychudzony młody chłopiec o długich, bujnych blond włosach i zielonych podkrążonych oczach
f. Historia:

Okręt przemytnika
Christopher: Kapitanie bardzo chciałbym iść do miasta, obiecuję że tym razem nie będę próbował uciec
Kapitan: Nie myśl o tym mały gnojku nie będziesz poszedł do miasta bo znowu spróbujesz uciec
Christopher: Obiecuję że nie
Kapitan: Nie kłam albo ci przyłożę, dziesięć razy próbowałeś uciec ze statku a ja żyły wypruwam sobie żebyś miał co jeść niewdzięczny gnoju
Christopher: Kapitanie zawsze muszę kraść pieniądze na jedzenie z portu od ludzi, w tym czasie w tym ty sprzedajesz przemycony towar
Kapitan: Nie pyskuj gnoju

Port
Kapitan: Wylądowaliśmy w porcie, nie wychodź z stąd albo tym razem dostaniesz
Christopher: Dobrze

Christopher wychodzi ze statku i rozgląda się, jest już bardzo późno, jest noc i jest ciemno, wtedy podchodzi do niego strażnik portu.

Strażnik: Chłopcze zgubiłeś się?
Christopher: Nie proszę pana, jestem z tego statku który tu stoi na nim mieszkam.
Strażnik: Czemu mieszkasz w domu nie powinieneś chodzić do szkoły?
Christopher: <Jąka się>
Strażnik: Coś mi tu nie gra, halo centrala znalazłem zabłąkanego dzieciaka w porcie
Przemytnik 2: Strażniku ten dzieciak to przybłęda, schował się na statku poprzednim razem odwiedzaliśmy, odwozimy go do domu wagarowicz
Strażnik: Nie wierzę ci, jesteście aresztowani

Przemytnik wyciąga broń ale strażnicy zawsze chodzą w pary drugi był po prawej stronie, upadł na podłogę, próbował zabić strażnika więc zabili psychopatę, przylatuje więcej strażników, po wejściu na statek zabijają przestępców, Christopher zostaje zawieziony do centrali porozmawiać, jest w szoku, długo nie mówi, przychodzi psycholog, Christopher mieszka w przytułku dla bezdomnych.

Pokój do przesłuchiwania

Oficer: Musisz mi powiedzieć, jak się znalazłeś u tych przestępców chłopcze oni nie żyją
Christopher: Porwali mnie gdy byłem mały, zabił moich rodziców, zawsze byłem niewolnikiem
Oficer: To dobrze, że ich dorwaliśmy, teraz jesteś bezpieczny, gdzie mieszkałeś
Christopher: Byłem bardzo mały, nie pamiętam planety, nie wiem skąd jestem, nie mam rodzicówjestem sam
Oficer: Jesteś już duży masz 16 lat, powinieneś skończyć szkołę, nie wzięty będziesz do adopcji, bo jesteś za duży
Christopher: Nigdy nie chodziłem do szkoły, już za późno, nie wiem co ze sobą zrobić
Oficer: Porozmawiamy z ekspertami w tej sprawie i spróbujemy coś ci zrobić

Ulica

Christopher robił spacer wieczorem, nie wiedział, co się z nim stanie. Nigdy nie chodził do szkoły, za 2 lata byłby pełnoletni, nie mógł nic ze sobą zrobić, nie mógł skończyć szkoły, nie wiedział co zrobić, zostały mu 2 lata bez przyszłości a potem pełnoletność bez wychowania naprawdę. Całe życie stanęło w gruzy, był szesnastolatkiem bez szkoły, rodziny i domu, nic nie mógł zrobić 2 lata żeby później dało mu dobre życie. Blaster strzelił mu obok nóg, krzyknął i odwrócił się, a tam stał Kapitan.

Kapitan: Mały gnoju, co zrobiłeś, mojego statku nie ma a ludzie powieszeni
Christopher: Przysięgam że nie chciałem, strażnik sam przyszedł, a jeden z przemytników był głupi i zaczął strzelać, zabili go a potem zabrali powiesić resztę
Kapitan: Nie wierzę ci, całe życie próbujesz mnie ograć a ja żyły dla ciebie wypruwam
Christopher: Przestań to mówić, zniszczyłeś mi życie, przez ciebie nie mam rodziców i nie wiem skąd żyję, wykorzystywałeś mnie do niewolnictwa, nigdy nie dostałem jeść, nienawidzę cię, chciałbym żebyś umarł, jesteś tylko porywaczem, nienawidzę cię, szkoda że oni nie żyją ale żyjesz ty kiedy słyszę niewdzięczny gnoju chcę was pozabijać zabiłeś mi rodziców i porwałeś mam być wdzięczny że pozwalasz mi spać w ładowni, nienawidzę cię
Kapitan: Jak możesz tak mówić ty gnoju, zabiję cię, wszedłeś mi w drogę ostatni raz!

Wściekły Christopher pobiegł w jego stronę i przybiegł tak szybko, że Kapitan nie zdążył strzelić, wstąpiła w niego jakaś siła, pokonał Kapitana bardzo łatwo, patrol strażników zauważył, że coś się dzieje.

Christopher: To on, to on mnie porwał, to ich szef
Strażnik: Dobra robota chłopcze
Christopher: Teraz powie skąd jestem
Strażnik: To niemożliwe, zabiłeś go
Christopher: Jak to się stało? NIEEEEEEEEEEEE

Policja

Policjant: Chłopcze, ktoś chce się z tobą widzieć
Christopher: Kto to?
Rycerz Jedi: Ja. Jestem Jedi, wyczułem zaburzenie Mocy, ktoś silny Mocą wykorzystał ją silnymi emocjami, wiem, że pokonałeś tego przemytnika gołymi rękami, to mówi mi, że musiałeś być ty, jesteś silny Mocą, to dlatego go pokonałeś bez broni, opanowała cię siła gniewu i dzięki Mocy wygrałeś, ale łatwo stracić nad sobą kontrolę i przejść na Ciemną Stronę, musisz nauczyć się panować nad tym darem, albo zniszczysz siebie i innych. Przychodzę zaoferować ci szkolenie Jedi, nauczysz się kontrolować ten dar i używać go do wielkich rzeczy, inaczej znów stracisz nad sobą kontrolę.
Christopher: Masz rację Mistrzu, Nie chciałem go zabijać, chciałem dowiedzieć się, skąd pochodzę tylko on to wiedział, teraz nigdy nie dowiem się, gdzie jest mój prawdziwy dom.
Rycerz Jedi: Nigdy nie mów nigdy, życie potrafi nas zaskakiwać, ale ja chcę zaproponować tobie nowy dom, Zakon Jedi będzie twoim nowym domem.
Christopher: To wielki zaszczyt Mistrzu, nie mogę odmówić, myślałem, że jestem zagubiony, ale dzisiaj odkryłem nowe życie, dziękuję, nie mogę się doczekać
Rycerz Jedi: W drogę, zaczynasz dzisiaj nowy rozdział.

4. Informacje dodatkowe
a. Czego szukasz w RP w organizacji i co jest dla Ciebie w grze najważniejsze? Szukam przygód Star Wars i czuję że granie Jedi jest czymś dla mnie
b. Skąd dowiedziałeś się o organizacji? Z grupy na Facebook "Rycerze Ossusa"

Christopher

Re: Christopher

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 25 lut 2019, 16:44

Nie no, tego się w żaden sposób przyjąć nie da, wszystko co tylko się da jest na najgorszym możliwym poziomie. Nie da się grać RP z czymś takim, historii nie da się przełknąć. W niektórych częściach nie wiadomo o co chodzi nawet: "Przemytnik wyciąga broń ale strażnicy zawsze chodzą w pary drugi był po prawej stronie, upadł na podłogę, próbował zabić strażnika więc zabili psychopatę, przylatuje więcej strażników, po wejściu na statek zabijają przestępców" i z tego typu stwierdzeń składa się pół historii, zwykle zrozumiałe, ale za każdym razem czytanie boli nawet mnie, często to jakiś słowotok bez przecinków. Z takim poziomem pisania nie da się grać.

Dialogi są po prostu takie, że nie da się grać postaci żadnych, bo nikt nie rozmawia w tak dziwaczny sposób. Są nie do opisania sztywne, kiczowate, a często po prostu bez żadnego sensu. Nie wiem nawet jaki przytoczyć przykład, bo wszystkie są takie. Szesnastolatka każdy traktuje jak małego dzieciaka, on sam też się zachowuje i mówi jak by miał 12 lat. Wszyscy starsi jakby byli niespełna rozumu i mówili po troglodycku, poza Jedi, któremu brakuje jeszcze cytatów z Yody do pełni patosu.

To jest po prostu tekst na poziomie pierwszych historyjek pisanych do szkoły, nie umiem tu napisać Ci jakiejś sensownej krytyki i ładnie opisać, bo tu trzeba zdolności pedagogicznych i wiedzenia tego jak pokierować rozwojem twórczym od pierwszych pisanych do szkoły opowiadań, nie umiem tego robić, nie dam rady Ci opisać tych braków, nie jestem nauczycielem.

Negatyw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi

Postautor: Christopher dodano: 25 lut 2019, 18:14

Dziękuję Ci za przeczytanie, przykro mi, że podanie się Ci nie podobało, chciałbym udowodnić grą Role Play, że umiem wiele więcej postaram się, proszę o szansę, nie zawiedziesz się. Miło się zaskoczysz mną.

Pozdrawiam.
Christopher

Postautor: Christopher dodano: 25 lut 2019, 18:24

Są kiepskie dialogi, bo moja postać wychowała się u przemytników i ma problemy, po szkoleniu będzie rozmawiać dobrze
Christopher

Postautor: Christopher dodano: 25 lut 2019, 18:28

Chciałbym też powiedzieć, że mam dużo czasu i szybko uczę się rzeczy związanych z informatyką, nie pożałujesz będę bardzo przydatny
Christopher

Postautor: Christopher dodano: 25 lut 2019, 20:00

Proszę przemyślcie to, czekam na więcej głosów jutro, pozdrawiam, dobranoc.
Christopher

Postautor: Tanna Saarai dodano: 25 lut 2019, 22:25

Przeciw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Gluppor dodano: 25 lut 2019, 23:04

Nie bardzo wiem co można dodać ponad to, co napisał wprost Fender. Historia jest po prostu za słaba i nie prezentuje sobą choćby minimalnego poziomu, który umożliwiłby jakąś sensowną ocenę. Wytłumaczenie, że słabe dialogi wynikają z wychowania postaci zwyczajnie nie trzyma się kupy, bo w taki sposób wypowiadają się w opowiadaniu wszyscy. Jestem przeciw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gluppor
Rycerz Jedi

Postautor: Christopher dodano: 26 lut 2019, 15:09

Witajcie, chciałbym poprosić o przemyślenie tych głosów wiem, że historia może mieć swoje wady, ale wszyscy jesteśmy ludźmi czasami potknie się noga jestem chętny nadrobić to Role Play, nie pożałujecie kiedy wtedy zobaczycie mnie na Role Play, mam dużo zapału i szybko się uczę, nic nie tracicie możecie tylko zyskać na daniu mi szansy bardzo proszę pomyśleć czasem zdarza się zły dzień, pozdrawiam.
Christopher

Postautor: Christopher dodano: 26 lut 2019, 15:24

Umiem zmieniać postacie Photoshopem i pisać skrypty do strony w języku HTML, proszę o przemyślenie, nie rozczarujecie się wiele zyskacie
Christopher

Postautor: Gluppor dodano: 26 lut 2019, 15:39

Podstawą do oceny jest podanie i zawarta w nim historia, ciągłe spamowanie błagalnych postów nie dość, że nie pomaga, to może tylko zniechęcić innych, bo szczerze mówiąc, jest delikatnie żałosne, szczególnie w tej formie. Odrzucenie pierwszego podania nie jest żadną tragedią, zgodnie z regulaminem można podjąć kolejne próby:

9.2.4. Kandydat może złożyć tylko jedno podanie na miesiąc, prawo do złożenia kolejnego przysługuje mu po upływie 30 dni. Zakładanie dodatkowych kont i składanie z nich następnych podań wiąże się z automatycznym odrzuceniem obu i zbanowaniem na pełen rok.

Dlatego nawet, jeśli tym razem nie wyjdzie, radzę po prostu przemyśleć błędy i spróbować je poprawić przy następnym podejściu. Pisanie czterech postów pod rząd w ciągu 2 godzin jedynie zmniejsza Twoje szanse przy kolejnych próbach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gluppor
Rycerz Jedi

Postautor: Christopher dodano: 26 lut 2019, 16:44

Chciałbym prosić o skrócenie czasu zrobiłbym nową historię pojutrze nie chcę tracić zapału nad długim czasem pauzowania.
Christopher

Postautor: Christopher dodano: 26 lut 2019, 20:29

Czy mogę spróbować jakoś inaczej? Historie nie są moją dobrą stroną chciałbym spróbować pokazać się na żywo. Dziękuję, przepraszam to ostatni post, pozdrawiam.
Christopher

Postautor: Alora Valo dodano: 26 lut 2019, 20:51

Dużo więcej tutaj też nie dodam. Historia ta jest o kilka poziomów za słaba. Sama zaś umiejętność stworzenia dobrej, wiarygodnej historii, postaci i jej zachowań zalicza się do tych, które wykorzystujemy na co dzień podczas gry. Regulamin zaś jest też czymś, czego przestrzegamy. Przez lata przetrwał próbę czasu. Pod tym względem zawsze jesteśmy uczciwi względem każdego, względem podań, jak i reszty spraw których dotyczy. Nie robimy wyjątków. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś napisał sobie historię na brudno pojutrze, będziesz mógł też ją dokładniej przemyśleć, modyfikować, ulepszać. Okres 30 dni jednak pozostanie. Też to nie jest koniec świata.

Oddaję głos negatywny.

Polecałbym podejście do tego jeszcze raz, od początku, na spokojnie. Poświęcając chwilę na ułożenie sobie - kogo tak naprawdę chciałbyś odgrywać. Gdy już będziesz miał jakiś zarys, to wszelkie pytania, wątpliwości możesz wrzucić za pośrednictwem TEGO tematu, albo spróbować prywatnie przez PW. Polecam też zapoznać się z TYM. Większość z nas z chęcią pomoże, poradzi na tyle, na ile będziemy w stanie. Zaznaczę jednak, że nikt historii za ciebie nie napisze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Padawan

Nick gracza: Oem

Postautor: Christopher dodano: 26 lut 2019, 20:55

Witaj, dziękuję za przeczytanie, uważam, że umiem pisać dobre dialogi które mówię jedną postacią odgrywaną własną, nie umiem grać dwóch postaci naraz gdy pisząc dialog jedną postacią z drugą postacią innym graczem sądzę że bym sobie poradził, proszę to przemyśleć, pozdrawiam.
Christopher

Następna

Wróć do Podania