Pytania

Wszelkie informacje, których potrzebujesz przed wyruszeniem Szlakiem Jedi.

Re: Pytania

Postautor: Siad Avidhal dodano: 09 kwie 2015, 20:49

Witaj.

Jeżeli masz czas na grę tylko w późne wieczory, to z pewnością nic Cię nie ominie. Zwykle właśnie o takich porach prowadzimy rozgrywki.

Atmosfera to dość ciężki temat do wyjaśnień i nie chcę mydlić Ci oczu z tego względu, że każdy na to ma inne postrzeganie... A przedstawianie wszystkiego w superlatywach to kwestia personalna poszczególnej jednostki. W zależności od, rzecz jasna, systemu wartości. Jednakże mogę Ci powiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy - jesteśmy bardzo silnie zgranym i otwartym gronem. Sami charaktery mamy bardzo różne, jednakowoż podstawowym aspektem jaki sobie zawsze bardzo cenimy, jest po prostu szczerość. Od założenia, aż po dnie dzisiejsze. Cenimy sobie osoby, które potrafią wyłożyć ewentualne problemy "kawa na ławę" i nie kryć się, nie generować jakichś utajonych konfliktów - na bazie doświadczeń przed powstaniem naszej organizacji. Stąd też jesteśmy bardzo zgrani i "trzymamy się" świetnie ze sobą. Nie myśl sobie jednak, że to w jakikolwiek sposób wpływa na otwartość względem osób nowych. Wręcz przeciwnie.

Mam nadzieje, że taka odpowiedź Cię zadowala. Jeśli nie - z pewnością rozwinę swoją myśl, lub ktoś bardziej "na luzie" mnie wyręczy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi
 
Posty: 1617
Rejestracja: 15 lip 2010, 9:20
Lokalizacja: Ukraina, Kijów
Nick gracza: Vinax

Re: Pytania

Postautor: Krav dodano: 09 kwie 2015, 21:18

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. :)
Jakieś obostrzenia rasowe są tutaj? Chciałbym też wiedzieć, czy trzeba w podaniu podawać też te wszystkie dane, imię, miasto i wiek, mam bzika na punkcie anonimowości w sieci...

Szanse na przejście postaci rasy Yody są niemalże zerowe, ryzykowna i trudna jest też rasa Miraluki, zaś rasa Firrerreo zwyczajnie nieco przesadzona. Poza tym obostrzeń brak.

ekran-informacyjny-f180/spis-dostepnych-ras-t1133.html - tutaj znajduje się lista wspieranych ras, pod które posiadamy modele - każda rasa inna niż wymienione (i różne odmiany "Near-Human") wymaga znalezienia modelu przez gracza.

Co do danych, to straszliwie proste ogólniki, które nijak nie pozwalają kogoś znaleźć jeśli nie używa identycznych loginów czy adresu mailowego publicznie.
~Bart
Krav
 
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:29

Garść pytań

Postautor: Denarsk Okka'rin dodano: 14 sie 2016, 20:33

Witajcie.

Zamierzam złożyć tutaj podanie po wakacjach. Teraz zwykle mnie nie ma, używam hotspotów na wakacjach, lub i jestem na wsi bez dostępu i wiele by z tego nie było, postanowiłem, że łatwiej mi i wam będzie zostawić to na październik. Mam za to kilka pytań. Postanowiłem napisać o tym tutaj, bo nie jest mi w smak pisać tyle komunikatorem.

Ile pomocy mogę otrzymać w podaniu? Nie odbierzcie mnie źle, wiem, że pomysły i podanie to moje zadanie, tylko ten tyci problem, że nie wiem o ile rzeczy wolno mi pytać. Oceny motywów przed wstawką podania są passe? Pytania o planety, rasy i gwiezdne sprawy to chleb powszedni, czy mój dział? I skoro już sobie o tym gawędzimy, wiedza o wszechświecie Lucasa to podstawka, czy dodatek?

Może przy okazji zapytam, jak widzicie tyci gigantyzm Bothanina, 170 w obcasie? Nie odbierzcie mnie źle, nie jestem dzieciakiem nakręconym na łysego Wookiee, pamiętam, że to choroba, która występuje na naszym świecie i chciałbym ją obdarzyć swojego trędowatego wśród swoich Bothanina. Nie mam w planach mutacji, eksperymentów genetycznych i Broni X, ale zrozumiem, jeśli to nie w smak :].
Awatar użytkownika
Denarsk Okka'rin
Padawan
 
Posty: 33
Rejestracja: 14 sie 2016, 20:32

Re: Garść pytań

Postautor: Tanna Saarai dodano: 14 sie 2016, 21:39

Witaj :-)

Pomocy możesz otrzymać tyle ile będziesz jej potrzebował. Oczywiście nikt za Ciebie nie napisze podania, historii, nie wymyśli ci postaci, ale w każdym aspekcie owego możesz pytać o co chcesz. Ba, nawet znajdą się osoby, którym jeśli wyślesz wcześniej swoją historię to pomogą Ci ją poprawić.
Wiedza o świecie Star Wars nie jest wymagana. Jest bardzo pomocna, owszem, ale właśnie rozmawiając z ludźmi możesz ją zdobyć. Pytaj o co chcesz. Nikt Cię tu za to nie będzie karał, czy oceniał negatywnie. Wręcz przeciwnie. Każdy z nas kiedyś jakoś zaczynał swoją przygodę z RP i Star Wars, każdy tę wiedzę musiał jakoś zdobyć. W skrócie "Kto pyta, nie błądzi" ;-)

Odnośnie Bothanina giganta... cóż... Jeśli będziesz potrafił to odpowiednio umotywować. Będzie to miało ręce i nogi... To ja nie widzę w tym większego problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi
 
Posty: 905
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Nick gracza: Binol

Re: Garść pytań

Postautor: Edgar Alexander dodano: 15 sie 2016, 0:01

Jak wspomniano wyżej, nie ma rzeczywiście żadnego problemu, jeśli chodzi o którąkolwiek z kwestii.

Pytanie w sprawie historii, czy samego podania jest jak najbardziej na miejscu. Nasza fabuła rozrosła się dość sporo i wręcz wskazane jest, by przed wstawieniem podania skonsultować niektóre treści z osobami w pełni z tą fabułą rozeznani, by nie było żadnych zgrzytów. Poza tym, małe pchnięcie w dobrym kierunku czy opinia trzeźwo myślącego może uratować kiepsko zapowiadające się podanie - wiem z autopsji ;) .

Kwestia wiedzy o uniwersum... cóż, nie ma teoretycznie gigantycznego znaczenia, aczkolwiek nie może jej istnienie lub brak przeszkadzać w RP. Tzn, jeśli masz małą wiedzę o uniwersum, nie ma mowy żeby twoja postać była w pełni obeznana z każdym elementem galaktyki, od nauki, po społeczeństwo. Musi to mieć ręce i nogi.

Co do Bothanina... Cóż, ja z żadnymi dziwactwami problemów nie mam. Sam lubię czasami lekkie udziwnienia i dodatki przyprawiające rumieńca historii, nawet jeśli nie pasują do prostego obywatela. Możesz nawet zrobić jakąś udziwnioną hybrydę - choć nie zalecam - ważne, żeby był to element tej postaci, nie jej jedyna cecha definiująca, ale też żeby odgrywało to rolę. Wiesz, ma być wiarygodnie. Jak z tatuażami, czy bliznami - dodane z dupy dla samego "cool-factor" tylko psują cały wizerunek. Unikalność i wyjątkowość postaci może być naprawdę genialna, po prostu nic na siłę.
Samo zaznaczenie, że ma to być na zasadzie zrobienia z twojej postaci "trędowatego" jest jak dla mnie na plus i raczej wskazuje myślenie w dobrym kierunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Edgar Alexander
Uczeń Jedi
 
Posty: 597
Rejestracja: 18 wrz 2015, 12:09

Re: Garść pytań

Postautor: Siad Avidhal dodano: 15 sie 2016, 15:08

Nasza fabuła nie wykracza poza tą, która była zgodna z kanonem. Jednak są prowadzone kampanie, które mają swoje umiejscowienie tylko i wyłącznie w naszej grze. Zawsze miło patrzy się na kandydata, który w jakiś - chociaż drobny sposób - zahaczył swoją historią o jakąś tematykę, która jest stricte związana z wytworami wyobraźni naszych Mistrzów Gry. Warto dopytać się o pewne rzeczy, możliwości. Ba... Udostępniamy sprawozdania, wpisy z sieci wewnętrznej naszych postaci. To taka drobna rada, do której rzecz jasna ustosunkować się nie trzeba.

Raoob o uniwersum wiedział niewiele. Stworzył więc postać Rattakanina, który z cywilizacją miał niewiele wspólnego. Ja, zaczynając swoją przygodę, również byłem noga... Uzupełniałem swoją wiedzę zarówno poprzez grę, ale i własną dociekliwość. (wookieepedia, ossusy, ksiunżki etc.) Nie trzeba zatem nijak mieć pojęcia o obecnych technologiach w uniwersum, wydarzeniach. Na pewno też nie należy udawać, że się ją posiada. Może tych czysto podstawowych na nasze czasy, takich jak inwazja Yuuzhan Vongów - ale i to można ominąć. Liczy się chęć do gry i własna wyobraźnia pod tym kątem.

Oceny motywów... To zależy w sumie jakich, tak naprawdę. Zapytać o to zawsze można... Po prostu w granicach normy przy uwzględnieniu, że nikt Ci postaci i jej historii nie ułoży. No i - rzecz jasna, błahy, prostacki przykład - odrealnione rzeczy pokroju "wleciałem krążownikiem w słońce i przeżyłem bez ręki, ale teraz muszę chodzić w czarnej zbroi" xD Odpadają definitywnie. Ale z tego co widzę to Tobie tego mówić nie trzeba.

Planety, rasy i gwiezdne sprawy - dlaczego nie. Możesz pytać śmiało. Ale pamiętaj, że internet daje Ci o wiele ciekawsze i rzetelniejsze źródła informacji... fabularnych.
starwars.wikia.com (jest też polska, okrojona wersja) lub nasze biblioteki
Ja osobiście nie widzę powodów dla których pod tym kątem i tak miałbyś nie móc zapytać.

Odnośnie Twojej postaci. Przy jej kreacji - myślę - że w większości Twoje pytania będą rozwiane przez Bartowe poradniki. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to gorąco zachęcam do przeczytania:

porady-rp-jk3-f139/popularne-bledy-wazne-motywy-t1639.html
porady-rp-jk3-f139/kreacja-postaci-i-idea-rp-t1638.html

To trochę obszernego teksty, ale - jak sądzę - wielu kandydatów po przeczytaniu tego nie potrzebuje wiele więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi
 
Posty: 1617
Rejestracja: 15 lip 2010, 9:20
Lokalizacja: Ukraina, Kijów
Nick gracza: Vinax

Re: Pytania

Postautor: Gurd dodano: 30 cze 2017, 18:22

Hej, miałbym kilka pytań. Uprzedzając zapoznałem się z tym tematem i tym także, ale poprosiłbym o wyjaśnienie mi jeszcze, czym różnią się tutejsze rangi? W jaki sposób się komunikujecie, bo chyba nie tylko przez forum? Jak ma się sprawa z umiejętnościami poza blokami systemu, szczególnie interesuje mnie jak się to przedstawia w przypadku ras o rozbudowanym węchu?

Rozgrywka osadzona w Canon, Legends, świecie autorskim?

Z góry dzięki za odpowiedź :).
Gurd
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 15:15

Re: Pytania

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 30 cze 2017, 19:39

Gurd pisze:Uprzedzając zapoznałem się z tym tematem i tym także, ale poprosiłbym o wyjaśnienie mi jeszcze, czym różnią się tutejsze rangi?


Adept jest regularnym graczem i może uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach na serwerze, ale OOC nie posiada prawa głosu w sprawach organizacji, podań i tym podobnych. Adept uczy się w luźnym, otwartym systemie, gdzie przydzielony opiekun zajmuje się na dyżurach kontrolą postępów i testami, a Adept uczy się wedle uznania na RP od dowolnych uczniów i Rycerzy (poza innymi Adeptami). Padawan z kolei uczy się w regularnych, cyklicznych treningach i może dysponować pełnym prawem głosu, z kolei Uczeń jest uczniem jednego, konkretnego mentora na prywatnym szkoleniu i może przygotowywać się do ról typowych dla Rycerza... gdy Rycerze i Mistrzowie to już z kolei zazwyczaj GM'owie, administracja, itd.

Gurd pisze:W jaki sposób się komunikujecie, bo chyba nie tylko przez forum?


Używamy platformy Steam. Nakładka Steam in-game jest na tyle nieinwazyjna, że nie sprawia problemu nawet najbardziej średniowiecznym komputerom. (na przykład u Fenderusa) Steam pozwala nam też na tworzenie rozmów grupowych, co bardzo ułatwia organizację misji/eventów.

Gurd pisze:Jak ma się sprawa z umiejętnościami poza blokami systemu, szczególnie interesuje mnie jak się to przedstawia w przypadku ras o rozbudowanym węchu?


Takie rzeczy najczęściej rozstrzyga mistrz gry w trakcie rozgrywki - wykorzystanie przytoczonego rozbudowanego węchu może być na przykład zakłócone warunkami panującymi w okolicy. MG uwzględnia wszystkie czynniki, a efekt wykorzystania takiej rasowej zdolności pojawia się na ekranie w formie opisu.

Gurd pisze:Rozgrywka osadzona w Canon, Legends, świecie autorskim?


Gramy w starym kanonie, czyli obecnych Legendach. Aktualnie w świecie gry mamy rok 28 ABY, co oznacza, że galaktyce wciąż zagraża inwazja Yuuzhan Vongów. Mamy tu jednak sporo ze świata autorskiego, nasza grupa żyje zazwyczaj na światach słabiej opisanych w źródłach, więc sporo fabuły/postaci/lokacji to dzieła naszych mistrzów gry. Jeśli nasze postacie uczestniczą w wydarzeniach opisanych w źródłach, znajdują się zazwyczaj gdzieś na uboczu, by zwyczajnie nie zaburzać kanonu Star Wars.
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek
 
Posty: 555
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:47

Re: Pytania

Postautor: Gurd dodano: 30 cze 2017, 19:53

Wielkie dzięki ;). Teraz żeby tak napisać udaną historię...
Gurd
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2017, 15:15

Re: Pytania

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 30 cze 2017, 19:58

Powodzenia! Jeśli będziesz miał wątpliwości związane z umiejscowieniem postaci gdzieś w Legendach Star Wars - warto zapytać kogoś na PW lub bezpośrednio na Steam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek
 
Posty: 555
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:47

Re: Pytania

Postautor: Aven dodano: 22 lut 2018, 15:27

Witam.

Chcę założyć na waszym serwerze postać, ale niektóre rzeczy wyglądają na skomplikowane i nie wiem jak się za nie zabrać. We wzorze podania na postać znajduje się steam, z tej platformy nigdy nie korzystałem. Chciałem zrobić tam dzisiaj konto, ale nie chciałbym złapać się na jakieś pułapki, skoro to cała platforma na sklep gier, a oryginały to dla mnie "obcy świat". Poprosiłbym o instrukcję, jak założyć poprawnie konto Steam. Chciałbym dowiedzieć się też, co zrobić, aby używać odpowiedniej tekstury dla swojej postaci. Tam gdzie grałem wszystko było wbudowane w kreator, tworzenie postaci ręcznie to dla mnie czarna magia. Jeśli w czymś pomogę, moja postać to młody Sullustanin w wieku 24 lat. Poza tym chciałbym wiedzieć, czy Sullust jest bezpiecznym wyborem, czy nie obudzę się na terraformowanym przez Yuuzhan Vongów spalonym kawałku asteroidy?

Grę już zainstalowałem i poznaję, czy serwer posiada własnego gamemoda o innej obsłudze?

Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Awatar użytkownika
Aven
Były członek
 
Posty: 63
Rejestracja: 22 lut 2018, 15:15

Re: Pytania

Postautor: Tanna Saarai dodano: 22 lut 2018, 15:49

Hej :')
Założenie konta na Steam jest całkowicie darmowe i nie da się tam kompletnie nic zepsuć, więc śmiało i bez obaw ;') Jedyny wydatek to 5$, które da Ci dostęp do dodatkowych funkcji, jak na przykład możliwość rozmawiania na chatach grupowych (co u nas przydaje się jedynie podczas pomocy w misjach). Warto ten koszt ponieść, ale to możesz wydać dosłownie na cokolwiek w sklepie steam chcesz i kiedykolwiek chcesz. Nikt Cię do tego nie zmusi ^^'

Co do modelu postaci. Nie musisz nic umieć sam robić. Jest u nas parę osób, które ogarniają grafikę 3D/2D na świetnym poziomie, z pewnością chętnie Ci pomogą. Ja sam też coś tam nawet potrafię ^^'
kantyna-f174/skiny-miecze-zamowienia-t1985.html - Tu jest temat, w którym możesz napisać prośbę o złożenie odpowiedniego modelu postaci :')

Sullust jest w tej wojnie bezpieczne ;') Potwierdzone info ;') Więc nie musisz się bać, że twoja postać już na starcie będzie się musiała zmagać z armią Yuuzhan Vongów ^^'
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi
 
Posty: 905
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Nick gracza: Binol

Re: Pytania

Postautor: gwen dodano: 15 kwie 2018, 19:15

Chciałbym wiedzieć, jak zapatrujecie się na włączenie do projektu na krótszy okres czasu, mam na myśli kilka miesięcy? Przemyśliwuję złożenie podania od kilku dni i nie wiem, czy ma to sens, w końcu dzisiaj myślę, sami mi powiedzcie, rzecz w tym, że obecnie mam dużo czasu, ale w połowie wakacji kończy mi się i czy jest sens dołączać na taki czas, czy to więcej zachodu niż to warte?

Pozdrawiam.
gwen
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:12

Re: Pytania

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 15 kwie 2018, 21:16

Celem tego wszystkiego jest dobra zabawa i spędzenie czasu w klimacie Star Wars, z powodzeniem można to osiągnąć na przestrzeni kilku miesięcy. Twoja postać nie zostanie może nawet Padawanem, ale z pewnością będzie miała okazję uczestniczyć w przynajmniej kilku eventach. Zawsze warto!
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek
 
Posty: 555
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:47

Re: Pytania

Postautor: Elia dodano: 16 kwie 2018, 1:46

Zgadzam się z Namonem - u nas gra zaczyna się od pierwszego wejścia na serwer, nie od osiągnięcia X levelu. Na etapie Adepta też jest intensywnie i zdecydowanie można się dobrze bawić. Ja bym próbowała, przynajmniej się przekonasz co my tu robimy i czy Ci się to podoba. A potem? Kto wie, może się wciągniesz i dasz radę znaleźć dwie godziny w tygodniu na grę. A może wrócisz, gdy będziesz mieć luźniejszy okres w życiu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
 
Posty: 1957
Rejestracja: 03 lip 2011, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekran informacyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości