Humor

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.
Awatar użytkownika
Magnus Valador
Padawan
Posty: 441
Rejestracja: 11 kwie 2017, 20:26
Nick gracza: Zayne

Re: Humor

Post autor: Magnus Valador »

Czasowa i zastępcza karta medyczna dla Adepta Ioghnisa z ostatniej sesji. Nie chciałem by uczestnik musiał długo wyczekiwać wytycznych do rp podczas terapii, w czasie gdy ja się fajczę ze względu na temperatury powyżej 30 stopni w moim mieście studenckim.

Rany: Boskie

Diagnoza: Ioghnisa rozjebało tak, że fest. Serio, plecy mu wyparowały gościu.
Ukryte:
Przeprowadzone zabiegi: Podczas operacji w ambulatorium, upewniono się, by Adeptowi odciąć nadmiarowe ilości mięsa, tudzież nierówności grubości. Marynowane kawałki Adepta powinny być jednakowej grubości, wówczas będziemy mieć gwarancję, że marynata wchłonie się równomiernie.
Ponieważ marynujemy większy kawałek Adepta (całą chociażby jego szynkę), a mięso Iognisha jest o specyficznej budowie włókien, grono medy... kucharskie przeprowadziło wcześniejsze peklowanie, dla wygody przygotowania. Peklowanie w zależności od całkowitej wagi Adepta powinno trwać przynajmniej 3 dni po to, aby mieszanka wchłonęła w głąb mięsa, a nie tylko w jego wierzchnie warstwy. Jeśli niewłaściwie zapeklujemy mięso, będzie wciąż prezentować niezbyt estetyczny szary kolor skóry, charakterystyczny dla rasy Adepta, a w środku niestety napotkamy kolor siny.
Marynujący się Adept został natarty suchą mieszanką przypraw, oraz ziół, co połączono z oliwą z oliwek, gdyby apetyt placówki Jedi przed nadchodzącym finalnym rozstrzygnięciem był aż tak wielki, że zażądano podania posiłku natychmiast, można być pewnym, że po takim przyrządzeniu, mięso Adepta możemy od razu smażyć, piec, czy dusić, bez długiego czasu oczekiwania. Bardzo ważne jest, aby w tym okresie nikt nie wkładał Adepta do lodówek na zwłoki w ambulatorium, gdyż potem będzie oddawać wodę w dużej ilości, utrudniając tym samym smażenie i powodując, że panierka nie będzie chrupiąca. Nie wspominając, że Adeptowi będzie po prostu w lodówce zimno.

Zalecenia: Grono medy... kucharskie, poleca przygotowanie odpowiednich przystawek do głównego dania. Dodatki ziemniaczane pasują do większości rodzajów mięs w galaktyce, zaś z wekami lub duszonymi warzywami tworzą obiadowe trio, które zaspokoją potrzeby wszystkich rezydentów Zakonu Jedi.

Nakaz leżakowania - do czasu wchłonięcia się marynaty [ 23.06.22 ]
Okres zdatności do spożycia po zamrożeniu - 15 dni [ 02.07.22 ]
Czas wymagany do poprawnego uwędzenia resztek, tudzież żeberek Adepta - 23 dni [ 10.07.22 ]
Okres utrzymywania się aksamitnego smaku potrawy z Adepta Ioghnisa w pamięci biesiadników - Wieczność
Medycyna robi dziś takie postępy, że czasem trudno umrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ioghnis
Adept
Posty: 600
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:59
Nick gracza: Angar

Re: Humor

Post autor: Ioghnis »

Autentycznie rykłem ze śmiechu :D

Złoto.
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Acari
Adept
Posty: 353
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:54
Nick gracza: Key
Lokalizacja: k. Kołobrzegu

Re: Humor

Post autor: Acari »

Zrobiło mi dzień :D

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Acari
Adept
Posty: 353
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:54
Nick gracza: Key
Lokalizacja: k. Kołobrzegu

Re: Humor

Post autor: Acari »

Nie no, złoto 😆
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ