Spis dostępnych ras

Wszelkie informacje, których potrzebujesz przed wyruszeniem Szlakiem Jedi.
Awatar użytkownika
Cradum Vanukar
Padawan
Posty: 1276
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47
Nick gracza: Neil

Spis dostępnych ras

Post autor: Cradum Vanukar »

To, co przed sobą widzicie, to efekt dosyć długich prac nad spisem ras przeznaczonym głównie dla kandydatów, choć nie tylko. Lista ta ma w zamierzeniu ułatwić osobom piszącym historię postaci wybór rasy oraz sprawić, by podróże Szlakiem Jedi zaludniły postacie będące nie tylko ludźmi. Każdy opis składa się z paru punktów:
Nazwa rasy: jeśli w bibliotece istnieje stosowny artykuł, kliknięcie w nazwę spowoduje przeniesienie na odpowiednią stronę, gdzie można zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi danej rasy.
Zdjęcie: przedstawia wygląd zewnętrzny typowego przedstawiciela danej rasy.
Wzrost: przeciętna wysokość rasy.
Waga: przeciętna waga rasy.
Planeta pochodzenia: tak jak w nazwie rasy, może zawierać odnośnik do odpowiedniego artykułu w bilbiotece.
Opis zewnętrzny: ogólny opis najbardziej charakterystycznych cech wyglądu danej rasy.
Charakter: ogólny sposób zachowania, usposobienia czy osobowości przedstawicieli danej rasy, zawiera zazwyczaj wskazówki do RP.
Informacje dodatkowe: ciekawostki, które mogą pomóc w RP.
Należy pamiętać, że podane informacje to jedynie ogólne wskazówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć postać unikatową i nie mieszczącą się w schematach rasy. Trzeba jednak pamiętać, że wybór ciekawej rasy i dobre jej opisanie w historii postaci z pewnością pomoże wam w zebraniu pozytywnych głosów.

Powodzenia w pisaniu historii!

Kal'Dar i San Duur


Ludzie
Obrazek
wyświetl hologram kobiety
Obrazek


Wzrost: około 170 cm
Waga: 60 - 100 kg
Planeta pochodzenia: Nieznana, prawdopodobnie Coruscant.
Opis zewnętrzny: Kolor skóry ludzi waha się od bladego po ciemno brązowy. Ich włosy mają różne odcienie, jednak wraz z wiekiem stają się szare lub białe. Jak większość istot, ludzie mają jedną głowę oraz parę rąk i nóg.
Charakter: Ich charakter potrafi bardzo się różnić, duża część ludzi jest porywcza, inna zaś spokojna.
Uwarunkowania rasowe: Brak.
Informacje dodatkowe: Średnio ludzie żyją do 100 lat (Ludzie wrażliwi na Moc mogą żyć do 300 lat). Są najliczniejszą i dominującą politycznie rasą w Galaktyce.
Rodianie
Obrazek
Wzrost: Od 150 do 170 cm
Waga: 40 - 70 kg
Planeta pochodzenia: Rodia
Opis zewnętrzny: Rodianie mają zieloną skórę o różnych odcieniach w zależności od podgatunku. Posiadają uszy przypominające trąbki, dzięki którym lepiej słyszą. Kolor ich oczu waha się pomiędzy różnymi odcieniami czerni. Ich głowy pozbawione są włosów, a palce zakończone są przyssawkami.
Charakter: Większość z nich jest zawzięta, często wzajemnie sobie coś udowadniają, potrafią być też bardzo porywczy.
Uwarunkowania rasowe: Potrafią widzieć w podczerwieni.
Informacje dodatkowe: Większość Rodian, którzy opuszczają Rodię zostaje Łowcami Nagród.
Kel Dorowie
Obrazek
Wzrost: około 180 cm
Waga: 70 - 100 kg
Planeta pochodzenia: Dorin
Opis zewnętrzny: Kolor ich skóry waha się od jasno pomarańczowego po ciemny czerwony. Większość z nich ma ciemne oczy, lecz bywają też osobniki o srebrnych tęczówkach, co jest uznawane za znak dużej wrażliwości na Moc. Z dolnej partii twarzy wyrastają im małe, czarne kły. Wszyscy przedstawiciele tej rasy muszą nosić specjalne maski, gdy przebywają w atmosferze bogatej w tlen, który jest dla nich zabójczy. Ich oczy chronione są przez gogle, bez których byliby ślepi.
Charakter: Kel Dorowie są rasą stosunkowo cichą, jednak troskliwą. Duża część istot postrzega ich jako bardzo mądrych. Żaden z nich nigdy nie odmówi pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Niestety, często lubią wtrącać się w czyjeś sprawy i bywają wścibcy.
Uwarunkowania rasowe: Z powodu szkodliwości tlenu i dostosowania do warunkach panujących na Dorin, charakteryzują się przeciętnie słabą kondycją fizyczną. Mają za to znakomity słuch i wzrok, a noszone przez nich gogle umożliwiają widzenie w ciemności.
Informacje dodatkowe: Mają bardzo bogatą i długą tradycję dotyczącą Mocy.
Wookiee
Obrazek
Wzrost: 190-210 cm
Waga: 110 – 130 kg
Planeta pochodzenia:Kashyyyk
Opis zewnętrzny: Ich ciało jest pokryte gęstą sierścią, najczęściej koloru brązowego lub czarnego, choć zdażają się też białe osobniki. Posiadają ostre pazury, dzięki którym wchodzenie na drzewa nie stanowi dla nich kłopotu.
Charakter: Wookiee są bardzo honorową i lojalną rasą, z czego znani są w całej Galaktyce. Przede wszystkim wierzyli oni w dług wobec życia, który polegał na dozgonnej wierności osobie, której złożono przysięgę. Przedstawiciel, który tego dokonał, musiał chronić osobę nawet za cenę własnego życia. Bywają też często porywczy i mają trudności w opanowaniu swoich emocji. Pomimo tego są inteligentną, choć bardzo niedocenianą rasą.
Uwarunkowania rasowe: Dzięki potężnej posturze cechują się wyjątkową siłą i wytrzymałością. Mają niemalże naturalne zdolności w mechanice i naprawach, dodatkowo większość z nich potrafi posługiwać się kusza energetyczną.
Informacje dodatkowe: Przedstawiciele tej rasy, którzy urodzili się z białą sierścią byli traktowani z pogardą. Przeciętna długość życia jest bardzo duża i sięgająca 400 lat.
Chissowie
Obrazek
Wzrost: około 180 cm
Waga: 50 – 80 kg
Planeta pochodzenia: Csilla
Opis zewnętrzny: Są wysokimi, człekokształtnymi istotami o bladoniebieskiej skórze i czarnych włosach. Ich charakterystyczna cecha zewnętrzna to czerwone, świecące oczy.
Charakter: Chissowie są inteligentni, tajemniczy i honorowi. Przeważnie trzymają się na uboczu od innych ras, często popadają w zadumę i medytację.
Uwarunkowania rasowe: Przeciętnie są mocniej zbudowani niż ludzie. Odznaczają się wyjątkową inteligencją i zdolnością logicznego myślenia.
Informacje dodatkowe: Chissowie są traktowani zazwyczaj nieufnie ze względu na swój wygląd, szczególnie przez ludzi. Mają bardzo bogatą i skomplikowaną kulturę, są także bardzo dobrze zorganizowani społecznie. W porównaniu do ludzi o wiele szybciej osiągają dojrzałość.
Twi’lekowie
Obrazek
wyświetl hologram kobiety
Obrazek


Wzrost: od 160 do 240 cm
Waga: 70 – 100 kg
Planeta pochodzenia: Ryloth
Opis zewnętrzny: Najbardziej charakterystyczną cechą Twi’leków są lekku wyrastające z tyłu ich czaszek, czyli specyficzne „głowoogony”. Kolor ich skóry może być przeróżny: niebieski, zielony, czerwony, pomarańczowy, aż po szary. Nie posiadają włosów.
Charakter: Wielu z nich jest handlarzami niewolników i prowadzą kryminalne życie, co przyniosło im złą sławę w Galaktyce. Na ogół jednak Twi’lekowie z chęcią przyjmują gości i są pokojowo nastawieni do innych, nawet pomimo swojej długiej tradycji wojennej.
Uwarunkowania rasowe: Brak.
Informacje dodatkowe: Przywiązują bardzo duże znaczenie do imion i nazwisk.
Zabrakowie
Obrazek
Wzrost: około 180 cm
Waga: 60 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Iridonia
Opis zewnętrzny: Zabrakowie są istotami humanoidalnymi, jednak posiadają parę cech, które odróżniają ich od na przykład ludzi. Ich charakterystyczną cechą są wyrostki kostne czaszki, które przypominają rogi. Kolor ich skóry potrafi być bardzo zróżnicowany, jednak przeważnie jest on czerwony lub brązowy. Mają też oryginalne pigmenty oczu takie jak na przykład żółte, czerwone czy fioletowe. Niektóre podgatunki posiadają normalne owłosienie, jednak żaden Zabrak nie posiada owłosienia twarzy, łącznie z brwiami. Ponadto prawie wszyscy przedstawiciele tej rasy tatuują sobie ciało (w szczególności twarz).
Charakter: Zawsze uważają, że wszystko da się zrobić i podejmują się różnorakich zadań. Są bardzo dumni, honorowi, wytrwali i zdeterminowani w dążeniu do celu. Większość z nich cechuje się dużą odwagą i nie boi się podjąć ryzyka.
Uwarunkowania rasowe: Dzięki posiadaniu dwóch serc wyróżniają się nadzwyczajną kondycją. Są także wysoce niewrażliwi na fizyczny ból. Bardzo często są dobrze obyci z bronią palną.
Informacje dodatkowe: Często pracowali w przemyśle medycznym i rozrywkowym. Są niezwykle biegli w walce wręcz oraz produkcji broni.
Kiffarowie
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: 60 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Kiffu
Opis zewnętrzny: Kiffarowie są odmianą rasy ludzi, podobnie jak oni mają zróżnicowany kolor skóry i zazwyczaj czarne włosy. Ich cechą charakterystyczą są tatuaże na twarzach, z którymi związane jest pochodzenie i pozycja społeczna danego osobnika.
Charakter: Mają charakter podobny do ludzi, są dość spokojni.
Uwarunkowania rasowe: Większość z nich posiada umiejętność psychometrii rozwiniętą w różnym stopniu, która pozwala im na odczytywanie wspomnień z przedmiotów nieożywionych.
Informacje dodatkowe: Brak.
Nautolanie
Obrazek
Wzrost: około 180 cm
Waga: 65 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Glee Anzelm
Opis zewnętrzny: Kolor ich skóry jest najczęściej zielony, niebieski lub brązowy. Nie posiadają oni włosów, mają jednak duże, czarne i owadzie oczy. Z tyłu ich czaszek wyrasta 14 „macek”, podobnie jak u Twi’leków, jednak u Nautolan są one cieńsze i występują w większej ilości. Często wyrażają one stan emocjonalny, jednak najbardziej przydatne są w wodzie.
Charakter: Nautolanie są spokojną i pogodną rasą, choć często bywają konserwatywni w poglądach.
Uwarunkowania rasowe: Ze względu na ich naturalne środowisko potrafią oddychać pod wodą (nawet do 3 godzin) i świetnie się w niej poruszać, nie mając przy tym żadnych problemów na lądzie, dodatkowo dobrze widzą nawet w słabym świetle. Dzięki głowoogonom mają wzmocniony zmysł węchu i świetnie wyczuwają feromony.
Informacje dodatkowe: Z racji życia w środowisku wodnym rozwinęli język związany z mową ciała, głównie oczami, mackami i feromonami.
Chistori
Obrazek
Wzrost: 190 – 210 cm
Waga: 90 – 120 kg
Planeta pochodzenia: Brak danych
Opis zewnętrzny: Mają wielką czaszkę, szeroką szczekę z pełnym garniturem zębów i małe oczy. Są całkiem podobni do Trandoshan. Kolor ich skóry jest różny, jednak przeważnie to pomarańczowy i fioletowy , z czego jeden z kolorów pokrywa wyłącznie czubek głowy.
Charakter: Większość z nich pracuje jako łowcy nagród, żołnierze bądź zabójcy. Są zawzięci i często chcą dopiąć swego, bywają też agresywni.
Uwarunkowania rasowe: Z reguły są bardzo silni, a dzięki łuskowatej skórze także wytrzymali.
Informacje dodatkowe: Podobnie jak Trandoshanie są zimnokrwiści. Z racji, że rasa Chistorich nie zna Mocy w żadnej formie, osobniki wrażliwe na nią są zazwyczaj prześladowanymi odrzutkami.
Ithorianie
Obrazek
Wzrost: 180 – 220 cm
Waga: 65 – 95 kg
Planeta pochodzenia: Ithor
Opis zewnętrzny: Ich najbardziej charakterystyczną cechę stanowi głowa w kształcie litery T, przez co często nazywani są "Młotogłowymi". Posiadają dwoje ust i cztery gardła. Ich oczy są niebieskie lub czarne. Ich skóra jest błyszcząca i zazwyczaj brązowego koloru, jednak zdarzają się przypadki z ciemnozielonym ubarwieniem.
Charakter: Są bardzo pokojowo nastawioną rasą oraz zwolennikami demokracji i sprawiedliwości. Czują silną więź z naturą, dlatego często pracują przy faunie i florze.
Uwarunkowania rasowe: Ich refleks i koordynacja są zazwyczaj o wiele wolniejsze niż w przypadku innych ras humanoidalnych.
Informacje dodatkowe: Przedstawiciele tej rasy żywią się wyłącznie roślinami.
Rattatakanie
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: około 65 kg
Planeta pochodzenia: Rattatak
Opis zewnętrzny: Mają trupiobladą cerę i są pozbawieni włosów. Oprócz tych cech charakterystycznych przypominają ludzi. Zazwyczaj posiadają niebieskie oczy.
Charakter: Często izolują się od innych, przebywają w samotności. Ze względu na bardzo krwawą historię swojej rasy są zazwyczaj agresywni, nieufni i uparci.
Uwarunkowania rasowe: Z powodu niemalże kompletnej izolacji od reszty Galaktyki oraz brutalną naturę nie robią dobrego wrażenia na innych rasach i kiepsko radzą sobie w kontaktach z nimi.
Informacje dodatkowe: Zazwyczaj nie akceptują rozwiązań pokojowych, nigdy też nie zajmowali się handlem.
Miraluka
Obrazek
Wzrost: około 175 cm
Waga: około 75 kg
Planeta pochodzenia: Alpheridies (druga po zniszczonym Katarrze)
Opis zewnętrzny: To humanoidalne istoty podobne do ludzi, jednak z tą różnicą, że przedstawiciele tej rasy nie mają oczu, dlatego noszą opaski zasłaniające oczodoły.
Charakter: Miraluka to bardzo ostrożna, spokojna i rozważna rasa. Jej przedstawiciele bardzo często długo rozmyślają przed podjęciem decyzji.
Uwarunkowania rasowe: Z racji braku zmysłu wzroku w rasie tej wykształciła się naturalna umiejętność widzenia przez Moc.
Informacje dodatkowe: Brak.
Echani
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: około 60 kg
Planeta pochodzenia: Eshan
Opis zewnętrzny: Echani są istotami bardzo podobnymi do ludzi. Różnią się tylko kolorem skóry, który jest bardzo jasny, włosów, które są siwe i oczu o srebrnym odcieniu. Nie różnią się zbytnio między sobą pod względem budowy ciała oraz fizjonomią.
Charakter: Pomimo bardzo długiej tradycji wojennej przedstawiciele tej rasy są zazwyczaj dosyć spokojni i pokojowo nastawieni do innych. Bardzo cenią sobie honor i lojalność.
Uwarunkowania rasowe: Odznaczają się wyjątkową zręcznością i gibkością w ruchach.
Informacje dodatkowe: Walka jest najważniejszym elementem kultury Echani. Wykształcili w sobie doskonałość znajomość mowy ciała.
Arkanianie
Obrazek
Wzrost: około 180 cm
Waga: około 80 kg
Planeta pochodzenia: Arkania
Opis zewnętrzny: Arkanianie są humanoidalną rasą o zazwyczaj białych włosach i oczach. Ich skóra przybiera najczęściej różne odcienie brązowego, czasami pomarańczowego lub żółtego, choć zdażają się osobniki o zupełnie białej cerze. Posiadają też łapy z czterema palcami zakońocznymi pazurami. Często też dokonują manipulacji genetycznych bądź też modyfikują swoje ciało za pomocą cybernetyki.
Charakter: Z powodu powszechnej arogancji uznają się za najwyższy szczebel w ewolucji. Powoduje to częste traktowanie innych ras z góry, szczególnie tych nie będących humanoidami.
Uwarunkowania rasowe: Cechują się ekstremalnie wysoką inteligencją oraz zamiłowaniem do nauki. Oczy Arkanian są czułe na podczerwień, co pozwala im widzieć nawet w słabo oświetlonych miejscach.
Informacje dodatkowe: Brak.
Vurkowie
Obrazek
Wzrost: od 185 do 205 cm
Waga: 75 – 110 kg
Planeta pochodzenia: Sembla
Opis zewnętrzny: Vurkowie są wysoką, mocno zbudowaną rasą łączącą w sobie cechy zarówno gadów jak i ssaków. Posiadają bardzo charakterystyczną, wydłużoną głowę i małe, ciemne oczy. Każda ich kończyna kończy się trzema palcami, z czego jeden z nich jest przeciwstawny.
Charakter: Są znani z tego, że popierają rozwiązania pokojowe, a nie siłowe, dlatego zostają wyśmienitymi dyplomatami.
Uwarunkowania rasowe: Ich inteligencja stoi na bardzo wysokim poziomie, co przejawia się w ich filozofii życia, która zakłada wolność jednostki oraz jej odrębność i wyjątkowość. Są powszechnie uważani za bardzo mądrą i rozważną rasę.
Informacje dodatkowe: Żyją zarówno na lądzie jak i na wodzie, prowadzą głównie koczowniczy tryb życia.
Togruta
Obrazek
Wzrost: 150 – 190 cm
Waga: 50 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Shili
Opis zewnętrzny: Kolor ich skóry przybiera odcienie od pomarańczowego po brązowy. Posiadają kolorowe plamy na całym ciele, dzięki czemu mogą się kamuflować w florze ich rodzimej planety. Ich charakterystyczną cechą są głowoogony wyrastające z czaszki, oraz rogi, najczęściej w poziome pasy, puste w środku, umożliwiające echolokację i wyostrzające słuch.
Charakter: Są rasą spokojną, lubiącą przebywać w towarzystwie i pracować w grupach, przez co zawsze szukają w swoim otoczeniu potencjalnych przyjaciół, wobec których zachowują wierność i lojalność. Sądzą jednak, że najsłabsze jednostki stanowią tylko niebezpieczeństwo dla innych. Interesują się innymi kulturami i tolerują je. Czują też niezwykłe przywiązanie do swoich wierzeń i przekonań.
Uwarunkowania rasowe: Rosnące przez całe życie rogi umożliwiają im pasywną echolokację, czyli wykrywanie ruchu dzięki czułości na ultradźwięki.
Informacje dodatkowe: Brak.
Aqualishowie
Obrazek
Wzrost: 170 – 200 cm
Waga: 80 – 100 kg
Planeta pochodzenia: Ando
Opis zewnętrzny: Są to humanoidalne istoty, posiadające czarne oczy i pięć chwytnych palców. Ich skóra może mieć kolor czarny lub brązowy. Charakterystyczną cechą Quaran są duże, wystające zęby.
Charakter: Uważani są za gatunek agresywny, duża część przedstawicieli tej rasy zostaje najemnikami, piratami lub łowcami nagród.
Uwarunkowania rasowe: Z powodu budowy dłoni bez kciuka nie są tak zręczni jak reszta ras, ogranicza to również ich zdolności manualne. Wrodzona genetycznie nadpobudliwość i gburowatość negatywnie nastawia do nich inne rasy.
Informacje dodatkowe: Dzielą się na trzy podgatunki: Aqualan, Ualaqan oraz Quaran. Ualaqanie i Quaranie są biegli w technice dzięki ich budowie, jednak spotykani są niemal wyłącznie na swojej planecie.
Pau’anie
Obrazek
Wzrost: około 190 cm
Waga: 70 – 80 kg
Planeta pochodzenia: Utapau
Opis zewnętrzny: To wysokie istoty o szarym kolorze skóry. Mają łysą czaszkę, duże, czarne oczy z czerwoną obwódką wokół nich, oraz ostre zęby. Noszą długie, często kunsztowne szaty, dzięki którym wydają się być wyżsi. Mają chude, długie ręce i palce.
Charakter: Są bardzo przyjaźnie nastawieni do innych istot, a w szczególności gości. Większość z nich pracuje umysłowo jako liderzy i koordynatorzy, przez co często mają cechy charakterystyczne dla tych zajęć.
Uwarunkowania rasowe: Naturalne środowisko mrocznych jaskiń rozwinęło u nich zdolność widzenia w ciemnościach.
Informacje dodatkowe: Przeciętnie żyją ponad 700 lat, co dało im przydomek "Pradawni".
Iktotchi
Obrazek
wyświetl hologram kobiety
Obrazek

Wzrost: około 180 cm
Waga: 80 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Iktotch
Opis zewnętrzny: Posiadają dwa zakręcone w dół rogi po obu stronach głowy, co nadaje im agresywnego wyglądu. Ich skóra jest twarda, najczęściej koloru zbliżonego do różowego. Nie mają włosów, ich dłonie są większe o półtora razy niż ludzkie, a palce grubsze, co utrudnia im wykonywanie czynności manualnych.
Charakter: Są bardzo wrażliwymi istotami, jednak skrywają się za maską obojętności i uporu. Często zyją w izolacji i trzymają się z dala od innych.
Uwarunkowania rasowe: Posiadają zdolność prekognicji, czyli przewidywania najbliższej przyszłości, która jest jednak mocno ograniczona poza ich planetą pochodzenia. Dodatkowo, potrafią porozumiewać się telepatycznie. Ich zdolności manualne i zręczność są jednak mocno ograniczone przez wyjątkowo duże dłonie z grubymi palcami.
Informacje dodatkowe: Dzięki silnym wiatrom planety Iktotch rasa ta wydaje świetnych pilotów.
Bothanie
Obrazek
Wzrost: 150 – 160 cm
Waga: 60 – 70 kg
Planeta pochodzenia: Bothawui
Opis zewnętrzny: Ich ciało pokryte jest futrem takim, jak u zwierząt. Ich niski wzrost i nieproporcjonalna budowa powoduje, że sprawiają wrażenie masywnych istot. Twarze mają podobne do niektórych zwierząt. Charakterystyczną cechą jest to, iż posiadają oni pysk.
Charakter: Cenią sobie sukcesy polityczne i gospodarcze. Najważniejsze są dla nich klany, które stanowią ich rodzinę i w stosunku do których pozostają lojalni.
Uwarunkowania rasowe: Cechują się ponadprzeciętną zręcznością i inteligencją oraz zamiłowaniem do intryg i forteli.
Informacje dodatkowe: Większość przedstawicieli tej rasy specjalizuje się w szpiegostwie, przekazywaniu, a nawet sprzedawaniu informacji. Potrafią porozumiewać się za pomocą subtelnych zmarszczek na futrze.
Mirialanie
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: 50 – 70 kg
Planeta pochodzenia: Mirial
Opis zewnętrzny: Posiadają żółto-zieloną skórę, kolor ich włosów przyjmuje różne odcienie czarnego lub brązowego. Kolor oczu jest przeważnie niebieski lub zielony, rzadziej pomarańczowy. Większość przedstawicieli tej rasy posiada tatuaże na twarzach i rękach.
Charakter: Są bardzo religijni i starają się zrozumieć Moc. Wierzą, że każde zdarzenie ma wpływ na ich los. Tatuują sobie twarz i ręce na znak ukończonej misji, próby lub powierzonego zadania.
Uwarunkowania rasowe: Charakteryzują się dużą zręcznością i gibkością.
Informacje dodatkowe: Ilość tatuaży symbolizuje osiągnięcia i umiejętności danego osobnika.
Granowie
Obrazek
Wzrost: 150 – 180 cm
Waga: 60 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Kinyen
Opis zewnętrzny: Mają troje czarnych oczu umieszczonych na wyrostkach, duże uszy, a z tyłu głowy małe rogi. Nie posiadają włosów, kolor ich skóry jest matowy, zazwyczaj pomarańczowy lub brązowy.
Charakter: Granowie są rasą zgodną i spokojną, z natury pokojowo nastawioną do innych. Nie popierają rozwiązań siłowych, uważają, że wszystko można załatwić poprzez konwersację, stąd też lubią rozmawiać. Są bardzo lojalni wobec bliskich im osób, mają silną potrzebę przebywania w towarzystwie. Rzadko bywają samolubni i zazwyczaj pracują wspólnie dla dobra ogółu. Pozostawienie w samotności może doprowadzić ich do szaleństwa, a nawet śmierci, dlatego wygnanie było dla nich najokrutniejszą karą.
Uwarunkowania rasowe: Dzięki specyficznej budowie oczu widzą więcej kolorów niż ludzie i dostrzegają wiązki podczerwieni.
Informacje dodatkowe: Cenią sobie sztuki wizualne.
Cereanie
Obrazek
Wzrost: około 200 cm
Waga: 90 – 115 kg
Planeta pochodzenia: Cerea
Opis zewnętrzny: Ich skóra jest bladoróżowa, włosy przybierają różne odcienie, najczęściej brązowy lub czarny, rzadziej blond lub czerwone. Mają wydłużone czaszki, w których umieszczone są duże mózgi, dzięki którym są w stanie myśleć o kilku rzeczach na raz oraz dodatkowe serce w głowie, które dostarcza krwi do mózgu.
Charakter: Cenią sobie życie na swojej mało rozwiniętej technologicznie planecie, dlatego rzadko ją opuszczają. Po zakończeniu wojen klonów Cereanie odizolowali się. Z natury są łagodni, jednak w sytuacji zagrażającej ich życiu stają się dzicy i nieustraszeni. Mają też naturalne zdolności przywódcze.
Uwarunkowania rasowe: Są bardzo inteligentni, ich zdolności intelektualne sprawiają, że są niezastąpieni w rozwiązywaniu problemów.
Informacje dodatkowe: Często pogrążają się w medytacji, w czym znacznie pomagają im kryształy Kasha.
Kalamarianie
Obrazek
Wzrost: 170 cm
Waga: 65 – 80 kg
Planeta pochodzenia: Kalamar
Opis zewnętrzny: Są istotami wodno-lądowymi, ich skóra przybiera odcienie pomarańczowego lub czerwonego. Mają wysokie czaszki, z boku których umieszczone są wyłupiaste oczy oraz płetwiaste dłonie, co pomaga im w poruszaniu się w wodzie.
Charakter: Są dobrymi, szlachetnymi istotami. Słyną z łagodnego zachowania, spokoju i uprzejmości. Z rasy Kalamarian wywodzi się wiele świetnych dyplomatów i przywódców.
Uwarunkowania rasowe: Potrafią oddychać zarówno na lądzie jak i pod wodą.
Informacje dodatkowe: Większość czasu spędzają w wodzie.
Quarrenowie
Obrazek
Wzrost: 170 – 180 cm
Waga: 70 – 90 kg
Planeta pochodzenia: Kalamar
Opis zewnętrzny: Quarrenowie mają 4 macki na twarzy, które pomagają im w zdobywaniu pokarmu oraz twardą, pomarańczowo-białą skórę. Mają małe usta, z dwoma podobnymi do kłów zębami odstającymi po każdej stronie i długi, cienki język wystający spomiędzy kłów. Na czubkach ich palców znajdują się przyssawki.
Charakter: Są konserwatywni i praktyczni w ich myśleniu, większa część tej rasy nie lubi podróżować. Często nie myślą o przyszłości, lecz o przeszłości i wspomnieniach.
Uwarunkowania rasowe: Potrafią oddychać zarówno na lądzie jak i pod wodą, a także zanurzać się na głębokość nawet 300 metrów.
Informacje dodatkowe: Brak.
Catharowie
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: 65 – 85 kg
Planeta pochodzenia: Cathar
Opis zewnętrzny: Ich skóra pokryta jest futrem o kolorze złotym lub żółto-brązowym. Z wyglądu przypominają lwy. Mają potężne pazury, dzięki którym mogą zadawać przeciwnikom śmiertelne ciosy.
Charakter: Cenią sobie życie, po śmierci męża lub żony nie wiążą się z nikim innym. Są zdecydowani, lojalni i stali w uczuciach, choć bywają zapalczywi i agresywni.
Uwarunkowania rasowe: Naturalne środowisko zapewniło im nieco wyższą od przeciętnych siłę i zręczność.
Informacje dodatkowe: Na swojej planecie żyją na wielkich drzewach, dlatego też lubią przebywać na wysokościach.
Devaronianie
Obrazek
Wzrost: około 190 cm
Waga: 90 - 110 kg
Planeta pochodzenia: Devaron
Opis zewnętrzny: Wygląd Devaronian drastycznie różni się w zależności od płci. Samce posiadają bezwłosą skórę, zazwyczaj czerwonego bądź brązowego koloru. Z ich czaszek wyrastają charakterystyczne zgrubienia w kształcie rogów, a uzębienie jest typowe dla drapieżników. Osobniki płci żeńskiej wyróżnia z kolei grube futro koloru z zakresu od brązowego do białego, zaś ich zęby są charakterystyczne dla roślinożerców.
Charakter: Podobnie jak w przypadku wyglądu, zachowanie przedstawicieli tej rasy zależy w dużym stopniu od płci. Samce cechuje wysoce agresywne i aroganckie podejście od otoczenia, w przeciwieństwie do samic, które preferują zdecydowanie bardziej spokojny i pokojowy tryb życia.
Uwarunkowania rasowe: Ze względu na posiadanie kilku wątrób oraz gęstszą budowę ciała, cechują się wyjątkową wytrzymałością.
Informacje dodatkowe: Ze względu na skojarzenia z diabłami występującymi w mitologiach wielu innych ras, Devaronianie często traktowani są z dużą dawką ostrożności, czy wręcz strachu.
Dugowie
Obrazek
Wzrost: około 1 metra
Waga: 50 - 70 kg
Planeta pochodzenia: Malastare
Opis zewnętrzny: Najbardziej wyjątkową cechą Dugów jest ich sposób poruszania się na wielkich, umięśnionych rękach, podczas gdy znacznie chudsze nogi służą im do chwytania bądź manipulowania przedmiotami. Ich gładka, bezwłosa skóra przybiera ciemne odcienie, zazwyczaj będące pochodną brązów bądź szarości.
Charakter: Dugowie są znani z ciętego języka i częstych, obraźliwych uwag skierowanych w stronę praktycznie każdego. Ich kultura jest oparta na licznych pokazach siły mających na celu ukazanie ich dominacji, a także nierzadko ksenofobicznym podejściu w stosunku do innych ras.
Uwarunkowania rasowe: Ich cechy charakteru powodują, że nie są zbytnio poważani ani lubiani przez inne rasy.
Informacje dodatkowe: Ze względu na podrzędne traktowanie na ich rodzimej planecie, wielu przedstawicieli tej rasy okupuje ryzykowne bądź nielegalne profesje.
Gunganie
Obrazek
Wzrost: około 190 cm
Waga: 70 - 80 kg
Planeta pochodzenia: Naboo
Opis zewnętrzny: Główną charakterystyczną cechą Gungan są ich długie, obwisłe uszy - zwane haillu - oraz równie długie, giętkie języki. Ciała pokryte są śliską, bezwłosą skórą, przybierającą barwę ciemnych odcieni brązu lub zieleni. Przedstawiciele tego gatunku poruszają się na dwóch dobrze umięśnionych kończynach dolnych, które umożliwiają im swobodne przemieszczanie się zarówno w wodzie jak i na lądzie.
Charakter: Gunganie to rasa silnie przestrzegająca swojego prawa, lubująca się w ładzie i porządku. Wszelkie wykroczenia są przez nich karane bardzo surowo, nawet te najmniejsze. W stosunku do postronnych istot pozostają z reguły nieufni, dopóki te nie zyskają w ich mniemaniu odpowiedniego szacunku. Podobnie jak Wookiee silnie wierzyli w dług wobec życia.
Uwarunkowania rasowe: Brak.
Informacje dodatkowe: Ze względu na przystosowanie do egzystencji w środowisku wodno-lądowym, skóra Gungan bardzo źle znosiła kontakt z gorącym, jałowym i suchym klimatem. Samice tego gatunku cechują się nieco niższym wzrostem i bardziej gładką, lśniącą twarzą.
Kaleeshowie
Obrazek
Wzrost: 160 - 180 cm
Waga: 60 - 80 kg
Planeta pochodzenia: Kalee
Opis zewnętrzny: Z racji pochodzenia od gadów, Kaleeshowie posiadają łuskowatą skórę w kolorze brązowym bądź czerwonym. Szerokie nozdrza, duże uszy oraz kły wyrastające z ich górnej szczęki nadają im drapieżny, surowy wygląd. Ciekawą cechą ich morfologii jest fakt, iż posiadają cztery palce u dłoni, z których dwa stanowią przeciwstawne kciuki.
Charakter: Kaleeshowie wytworzyli prymitywną kulturę opartą o liczne plemiona oraz wojny pomiędzy nimi. Wiodąc życie według tradycji, cenią sobie honor oraz duchowość, przejawiającą się między innymi w umiłowaniu śmierci podczas walki.
Uwarunkowania rasowe: W toku ewolucji Kaleeshowie wykształcili u siebie znakomity węch, a także umiejętność widzenia w ciemności.
Informacje dodatkowe: Większość przedstawicieli tej rasy podczas kontaktu z obcymi nosi tradycyjne maski, które zasłaniają większą część twarzy.
Ongree
Obrazek
Wzrost: około 190 cm
Waga: 80 - 90 kg
Planeta pochodzenia: Skustell
Opis zewnętrzny: Skóra tych istot - całkowicie pozbawiona włosów - przybiera najczęściej barwę brązową lub żółtą. Jednak najbardziej charakterystyczną rzeczą, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny Ongree, jest bez wątpienia ich głowa, sprawiająca wrażenie odwróconej o 180 stopni. Usta, pozbawione warg, znajdują się nad nozdrzami - te z kolei leżą nieco niżej względem oczu.
Charakter: Ongree uważani są za rasę niezwykle dyplomatyczną i umiarkowaną w swoich poglądach. Ma to dość silny związek z ich specyficznym narządem wzroku. Uważa się bowiem, że dzięki właśnie tej specyfice Ongree są w stanie przeanalizować wiele punktów widzenia w jednej chwili, wobec czego mogą podjąć najlepszą, najbardziej roztropną decyzję.
Uwarunkowania rasowe: Gałki oczne, dzięki swojemu umiejscowieniu, gwarantują przedstawicielom tej rasy szeroką, wręcz nieograniczoną wizję - pozwalając na postrzeganie obiektów z wielu odrębnych, różnych perspektyw jednocześnie.
Informacje dodatkowe: Gatunek ten, choć posiada zaledwie dwa grube palce i przeciwstawny kciuk u każdej dłoni, jest w stanie operować drobnymi przedmiotami bez większych problemów. Średnia długość życia tych istot oscyluje w granicach 90 standardowych lat.
Sullustanie
Obrazek
Wzrost: od 100 do 170 cm
Waga: 50 – 100 kg
Planeta pochodzenia: Sullust
Opis zewnętrzny: Sullustanie, mimo dużych różnic w fizjonomii, są klasyfikowani jako odmiana gatunku ludzkiego. Wyróżnia ich wiele cech: najczęściej szara skóra, czasem bladoczerwona, bladobrązowa i bladoniebieska - a ponadto wielkie, czarne oczy i obwisła skóra polików.
Charakter: Sullustanie często posiadali smykałkę do handlu, a z powodu dorastania w trudnych warunkach, funkcjonowani w jaskiniach, w plemieniach, dla których nie istniało pojęcie monogamii. W zamian, przez zwartość społeczeństw w takich warunkach rodziła się w nich z pokolenia na pokolenie nie tylko praktyczność, ale też lojalność, otwartość i ciepło.
Uwarunkowania rasowe: Sullustan wyróżnia doskonały zmysł wzroku, także w ciemności, a także słuchu, z którego wywodzi się również ich legendarna orientacja w terenie.
Informacje dodatkowe:
Toydarianie
Obrazek
Wzrost: około 120 cm
Waga: 40 – 50 kg
Planeta pochodzenia: Toydaria
Opis zewnętrzny: Toydarian na początku wyróżnia ich rzadka zdolność latania na swych dwóch skrzydłach. Szybko zwraca uwagę także spora ilość kłów na zewnątrz jamy ustnej i trójpalczaste kończyny. W połączeniu z trąbkowatym nosem, ich szara, zielona lub niebieska skóra prawie nie zwraca uwagi, tak jak niewielka masa.
Charakter: Pokolenia Toydarian dorastały w różnych warunkach i klasach społecznych, stąd jest bardzo niewiele bardziej powszechnych cech osobników tej rasy - poza ich obrotnością w biznesie i częstą chciwością. Wśród wychowywanych na Toydarii krzewiono lojalność i dumę, zaś wśród służących u Huttów krętactwo i oportunizm.
Uwarunkowania rasowe: Wyjątkowa budowa mózgu znacznie utrudnia stosowanie na nich oddziaływań telepatycznych.
Informacje dodatkowe: Toydarianie mogą unosić się na kilkadziesiąt centymetrów nad ziemię i poruszają się zwykle tylko lotem, co jednak sprawia, że mają olbrzymie zapotrzebowanie na jedzenie. Żywią się rybami i algami, nie spożywają popularniejszych odmian mięsa.
Weequayowie
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: 50-80 kg
Planeta pochodzenia: Sriluur
Opis zewnętrzny: Skóra Weequayów jest chropowata i przypominająca czasem skórzaną kurtkę, niż normalne ciało. Ich skóra jest najczęściej brązowa, często w ciemniejszych odcieniach tego koloru. Oprócz budowy skóry, wyróżnia ich też brak ust.
Charakter: Weequayowie żyli w społeczeństwach, które wykształciły w nich zupełną obojętność wobec indywidualności. Najważniejsze były dla nich rodziny, klany i plemienia, dobro ogółu. Mimo to bywali wulgarnie bezpośredni, a bardzo wielu z nich przez wychowanie w bardzo trudnych i nieprzyjemnych warunkach miało talent do przestępczości.
Uwarunkowania rasowe: Odznaczają się znaczną siłą fizyczną. Wyjątkową cechą Weequayów jest ich zdolność porozumiewania się między sobą poprzez feromony, które są niezauważalne dla innych ras.
Informacje dodatkowe: Przeciętny Weequay żyje do 90 lat.
Neimoidianie
Obrazek
Wzrost: około 160 - 200 cm
Waga: 70 – 110 kg
Planeta pochodzenia: Neimodia
Opis zewnętrzny: Neimoidianie mają zielonoszarą skórę i oczy barwy ciemnoróżowej lub pomarańczowej. Skład atmosfery ich planety przyczynił się on do zróżnicowania w barwach skóry i oczu. Twarze Neimoidian są bardziej pociągłe, a ciała szczuplejsze. Są oni także nieco wyżsi od swoich przodków - Durosjan.
Charakter: Są bardzo tchórzliwymi istotami, ze skłonnościami do stresu. Gdy podczas walki istnieje prawdopodobieństwo śmierci Neimoidianina, istoty te poddają się lub uciekają.
Uwarunkowania rasowe: Brak.
Informacje dodatkowe: Neimoidianie ubierają się zazwyczaj w fałdziste szaty, a na głowy zakładają wymyślne nakrycia. Każdy element ich stroju ma symboliczne znaczenie i oznacza status społeczny danego osobnika. Poza tym, większość z nich, ze względu na obsesję na punkcie pieniędzy, wpływów i ich statusu, najczęściej zostaje handlowcami bądź politykami.
Durosi
Obrazek
Wzrost: około 170 cm
Waga: 60 – 100 kg
Planeta pochodzenia: Duros
Opis zewnętrzny: Durosi są wysokimi, człekokształtnymi istotami o niebieskiej skórze, dużych czerwonych oczach i cienkich ustach wyglądających jak rozcięcie. Rasa ta nie ma nosów, lecz odpowiednikami tego organu są odpowiednie gruczoły pod oczami. Poza tymi cechami, nie różnią się zbytnio od ludzi.
Charakter: Są bardzo otwarci, przyjacielscy i zrównoważeni. Jedynym sposobem na wyprowadzenie ich z równowagi jest porównanie bądź pomylenie z Neimoidianami, gdyż nienawidzą być porównywani z tymi istotami. Wpadają wtedy we wściekłość i zazwyczaj stają się niemili dla obrażającej osoby.
Uwarunkowania rasowe: Wielu Durosów jest znakomitymi pilotami i budowniczymi statków.
Informacje dodatkowe: Durosi są zaawansowani pod względem technicznym, o czym świadczy ich sława projektantów wielu statków kosmicznych. Najwięcej radości sprawia im podróżowanie po galaktyce, gdy nieważny jest cel podróży. Wielu młodych Durosjan zostaje pilotami, byle tylko dołączyć do jakiejś eskadry, bądź wyprawy.
Bithowie
Obrazek
Wzrost: 150-175 cm
Waga: 75 – 110 kg
Planeta pochodzenia: Clak'dor VII
Opis zewnętrzny: Bithowie są istotami człekokształtnymi, mają wielkie czaszki i równie duże mózgi. Swój rozwój zawdzięczają wielu wiekom świadomej hodowli, dzięki której wyjątkowo dobrze rozwinęły się u nich fragmenty mózgu odpowiadające za funkcje wyższego rzędu, zaś części odpowiadające za instynkty takie jak strach czy agresja - prawie wcale. Ponieważ Bithowie nie sypiają, ich oczy nie mają powiek. Narządy powonienia znajdują się w fałdach skóry policzków. Ich organ węchu jest bardzo czuły toteż wyczuwają nawet najmniejsze zmiany składu chemicznego w atmosferze.
Charakter: Bithowie nie znoszą przemocy i bardzo powściągliwie wyrażają uczucia. Wciąż pamiętają, że kiedyś pozwolili, aby ich uczucia wymknęły się spod kontroli, co omal nie zakończyło się ich samozagładą.
Uwarunkowania rasowe: Rasa Bithów słynie z wysokiej inteligencji wynikającej z odmiennej, specyficznej budowy ich mózgów.
Informacje dodatkowe: Ze względu na naturalne uwarunkowania Bithów wiele agencji i towarzystw naukowych zatrudnia ich jako naukowców, matematyków lub księgowych.
Shistavaneni
Obrazek
Wzrost: 170 -200 cm
Waga: 75 - 80 kg
Planeta pochodzenia: Uvena Prime
Opis zewnętrzny: Oprócz naturalnej ewolucji, gatunek Shistavanen ukształtowany został przez nieznanych inżynierów genetycznych.
Charakter: Są rasą wyjątkowo odizolowaną od reszty społeczeństwa. Mniejszość Shistavanenów jest bardziej towarzyska.
Informacje dodatkowe: Ze względu na naturalne instynkty drapieżne, najmowano ich jako zwiadowców, czy najemników. Wielu z nich funkcjonowało również jako łowcy nagród.
Noghri
Obrazek
Wzrost: 140 - 170 cm
Waga: 70 - 80 kg
Planeta pochodzenia: Honoghr
Opis zewnętrzny: Noghri są krępymi, szaro lub niebiesoskórymi istotami człekokształtnymi. Są bardzo umięśnieni, a przy tym nieprawdopodobnie zwinni i szybcy. Noghri są drapieżnikami o bardzo ostrych zębach, wielkich ruchliwych oczach, oraz bardzo wrażliwym węchu.
Charakter: Ich rasa charakteryzuje się wielkim uporem i bezwzględnością. Związani ściśle ze swoją kulturą, nie pozwalają zszargać swojego honoru.
Informacje dodatkowe: Żyją w klanach, a każdy może składać się z wielu rodzin, mieszkających zazwyczaj w odrębnych wioskach. Noghri mają zwyczaj obwąchiwania każdej napotkanej istoty - pozwala im to na zorientowanie się kim byli przodkowie tej osoby.
Klatooinianie
Obrazek
Wzrost: 170 - 200 cm
Waga: 65 - 90 kg
Planeta pochodzenia: Klatooine
Opis zewnętrzny: Klatooinianie byli humanoidalnymi istotami. Byli łysi, mieli głęboko osadzone oczy, obwisłe podgardla, paszcze pełne ostrych kłów. Skórę mieli koloru od oliwkowozielonego po ciemny brąz.
Charakter: Była to rasa bardzo przywiązana do tradycji oraz wiedzy przodków. Klatooinianie byli jedną z najstarszych ras w Galaktyce. Bardzo popularne było nazywanie dzieci imionami bohaterów lub innych sławnych Klatooinian z przeszłości.
Informacje dodatkowe: Bardzo popularne było nazywanie dzieci imionami bohaterów lub innych sławnych Klatooinian z przeszłości. Przeważnie byli to łowcy nagród albo wojownicy.
Quermianie
Obrazek
Wzrost: 200 - 240 cm
Waga: 80 kg
Planeta pochodzenia: Quermia
Opis zewnętrzny: Quermianie mają długie szyje, dzięki którym mogą patrzeć ponad roślinami. Posiadają dwie pary patykowatych ramion, jednak przeważnie jedną z nich ukrywają pod ubraniem. Mają oni także dwa mózgi - jeden umieszczony jest w czaszce, a drugi w klatce piersiowej. Ich umysły mogą być przyczyną choroby psychicznej, gdyż dwa mózgi mogą wykształcić dwie różne osobowości. Przedstawiciele tej rasy nie posiadają nosów, a ich zmysł powonienia znajduje się w dłoniach.
Charakter: Quermianie mają skomplikowane filozoficzne ideały i wielu wybitnych dyplomatów galaktyki pochodzi właśnie z tej rasy.
Informacje dodatkowe: Powszechnie wierzono, zwłaszcza wśród ksenobiologów, że Quermianie posiadają zdolność telepatii. Podstawą tego twierdzenia była niezwykła nad aktywność mózgów Quermian. Początkowo sądzono, że był to efekt genetycznej manipulacji, lecz później uznano że była to naturalna cecha tej rasy, jak również ich przodków, Xextonian. Sami Quermianie utrzymywali, że to ich umiejętność odczytywania mowy ciała drugiego osobnika była błędnie brana za telepatię.
Tekst: San Duur
Dodatkowe opracowania: Kal'Dar/Fenderus/Girouliar
Zbiór/edycja modeli: Aetharn Calius
Grafika: Elia Vile
Źródła: https://www.ossus.pl/
https://starwars.wikia.com/
The New Essential Guide to Alien Species
Bart pisze:Nie stawiajcie mi pomników, słuchajcie Mahlera i Sibeliusa, wieczna chwała Mistrz Luki
Awatar użytkownika
Rada Jedi
Posty: 478
Rejestracja: 08 kwie 2010, 10:47

Re: Spis dostępnych ras

Post autor: Rada Jedi »

Spis ras został rozbudowany o nowe przykłady, które nie ujrzały wcześniej światła dziennego przez stratę plików. Autorką oprawy graficznej jest jak do tej pory Elia Vile, a autorem archiwalnych tekstów Ioghnis.
Obrazek
Zablokowany