Sieć wewnętrzna

Re: Sieć wewnętrzna

Postautor: Thang Glauru dodano: 10 paź 2021, 21:30

Obrazek
Kanał: Zamknięty, sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Uczeń Jedi Thang Glauru

Data wydarzenia: 07.09.21
Typ: ogłoszenie

Kod: Zaznacz cały
W bazie Jedi jest nowy kandydat - Ioghnis, blady humanoid z obrożą niewolniczą. Pochodzi z Yag'dhul, gdzie był niewolnikiem. Został uwolniony przez Cracta Sorciolese rasy Givin. Wybawca okazał się nowym właścicielem, który przywiózł Ioghnisa kandydata na Hakassi, aby Jedi wyszkolili go na wojownika. Otrzymali 15 tysięcy kredytów w gotówce, kolejne będzie po zakończeniu nauki. Givin krył się z faktem, że humanoid to jego niewolnik, ale wyszło to ostatecznie na jaw. Rycerz Ashtar Tey przyjął zapłatę, a Barabel planuje zdjąć obrożę. Na razie Jedi grają zgodę z Givinem ze względu na chęć zdobycia koniecznych środków finansowych, ale ważne będzie aresztować go w przyszłości.

Co ważniejsze, to do Barabela odezwał się Padawan Denarsk Okka'rin. Duch przekazał, że wyczuwa w humanoidzie wrażliwość na Moc, a przy tym nie widzi żadnych złych, nieczystych intencji. Z tego względu Uczeń przyjął Ioghnisa na kandydata i polecił skierować się do Rycerzy lub Mistrzyni Jedi w sprawie szkolenia oraz do innych Jedi w kwestii poznania warunków życia w bazie. Barabel wprowadził go w ogólne niebezpieczeństwa, stres i przeciwności losu doświadczane przez Jedi, ale przybysz z pewnością musi jeszcze sporo dowiedzieć się o Jedi, zanim będzie mógł podjąć finalną decyzję i starać się o przyjęcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi

Postautor: Orn Radama dodano: 11 paź 2021, 16:09

Obrazek
Nadawca: Adept Orn Radama

Data wydarzenia: 10.10.21
Typ: wydarzenie wewnętrzne

Witam.

Odebraliśmy transmisję od "Edgara Bis" w sprawie wymiany: Kurd Efe, Ralum Nege, Theresse Imagina, za trójkę komandosów Oddziału Nexu: Valvalis Freya, Tash Q'ah, Brandon Sanlev. Byłem tam ja, Rycerz Zosh Slorkan i pan Azronger Elm. Nasz wróg zaproponował na miejsce wymiany terytorium bardzo neutralne. Jest to odbudowujący się gruz Nar Shaddaa na jednym z portów. Rządzą tam niezależne od wszystkich organizacje przestępcze i one nie chcą u siebie żadnych burd z Sojuszem Galaktycznym, Imperium i ich wrogami i nikt taki nie ma tam wstępu i żadne wojska, a na wszystkie burdy takich grup zareagują agresywnie. Ich główne porty są dobrze strzeżone i pilnowane przez prywatne załogi i to fatalne miejsce na bijatyki. Tak on przynajmniej powiedział.

Powiedział też, że on wyśle tylko jeden prom z jednym pilotem Umbaran i zakładnikami i nikt więcej. I to samo ma być od nas, dlatego jako pilot ma nie być Rycerz Jedi Zosh Slorkan ze względu, że to za duży kaliber. Powiedział, że jeśli jego człowiek zauważy, że coś nie tak, to od razu ucieka i my możemy zrobić to samo. Zapytany, czy w grę wchodzą takie osoby, jak np. Padawan Khad Llynhan, albo komandos Isan Brosso, powiedział, że okej. Oba statki mają być normalnymi promami.

My zachowywaliśmy się jak bardzo sfrustrowani i niechcący takich transakcji, obok był pan Azronger Elm i on niby nas przez presję od Oddziału Nexu zmusił lekko. "Edgar Bis" pokazywał panu Azrongerowi nagrania z tego, jak Padawan Fell Mohrgan mówi, że to nieopłacalna sprawa i ma tych trzech gdzieś i to wszystko chrzani i jak bardzo Jedi nie byli chętni się wymieniać. Ale pan Azronger nie był tym przejęty i powiedział, że to normalne targowanie się i przynajmniej tak ma nadzieję.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Adept

Postautor: Alora Valo dodano: 15 paź 2021, 18:38

Obrazek
Nadawca: Rycerz Jedi Alora Valo

Data wydarzenia: 14.10.21

Wczorajszego wieczoru otrzymaliśmy kolejne połączenie od Edgara Bis. Odebraliśmy je razem z Mistrzynia Vile, Uczniem Glauru i Padawanem Mohrganem. Potwierdziliśmy warunki wymiany na Nar Shadda. Przedstawili swojego pilota, który zamiast standardowego kombinezonu Umbaran będzie korzystał z gogli, by można było go rozpoznać. Z naszej strony przedstawiliśmy potencjalnego kandydata na pilota - Padawana Llyn'hana.

Mamy zapewnienie, że Freya, Tash i Brandon są zdrowi. Poniżej własnych standardów komandosów, ale zważając na miejsce ich przetrzymywania - ich stan zdrowia ma być stosunkowo dobry.

W trakcie dalszych dyskusji o kwestiach podejścia do postrzegania lojalności Padawan Mohrgan przyznał z pełną szczerością, że spodziewamy się, że jako robak Yuuzhan Vong zdecydowanie może widzieć on to inaczej. Wspomnienie tego w dalszym rozrachunku wprowadziło klona w pewne zagubienie, konsternację. Wydaje się, że zbiło go to poniekąd z tropu, stracił pewność siebie w dalszej rozmowie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Alora Valo dodano: 18 paź 2021, 18:39

Obrazek
Nadawca: Rycerz Jedi Alora Valo

Data wydarzenia: 16.10.21

Ostatniego wieczoru, podczas rozmowy z Padawanem Panvo naszła nas wspólna wizja. Obrazy przeszłości, ewakuujących się z okrętu żołnierzy Sojuszu. Załogi, która na orbicie Hakassi przegrała bitwę z Yuuzhan Vong, teraz najpewniej spoczywając na dnie jeziora, a wśród nich niejaki Podporucznik Sarel Hain, z od którego to podczas wizji dowiedzieliśmy się w większości tego, czego dotyczyła.

Coś się dzieje, coś się zmienia. Zbadałam to jeszcze w Mocy. Nie ma wątpliwości, że nie tyle stoi za tym Thon, to w jakiś sposób to on spowodował, nazwijmy to, odgrzebanie przeszłości. Całość tego echa była jednocześnie z emanującą, przeszłą śmiercią otoczona śladami Thona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Elia dodano: 21 paź 2021, 20:24

Obrazek
Nadawca: Mistyk Jedi Elia Vile

Data wydarzenia: 21.10.21
Typ: ogłoszenie

Za trzy dni planujemy ostatnie pożegnanie Rycerza Hookera. Zostaną odczytane jego ostatnie słowa kierowane do tych, których znał. Każdy, kto chciałby wziąc udział, jest mile widziany, nawet jeśli nigdy nie spotkał Rycerza.

Ukryte:
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Orn Radama dodano: 02 lis 2021, 20:37

Obrazek

Data wydarzenia: 02.11.21

Witam.

Do budynku przyleciał transport wojskowy z jakimś ciężkim uzbrojeniem pirotechnicznym, ponoć Uczeń Thang i Adept Ioghnis zamawiali. Z tego co wiem to w środku jest od groma granatów wszelkiej maści, zapas na całą wojnę, do kompletu jest także... wyrzutnia polowych minirakiet z zapasem pocisków!

Niestety nie spodziewałem się tego transportu i uzbrojony facet lądujący w środku bazy z zapasem bomb przestraszył mnie i skołował. Sytuacja ta skończyła się z wybiciem mi szczeki i dwóch zębów i złamaniem zebra. Zareagowałem debilnie i fatalnie się skończyło, na szczęście SDK do których darłem się na ratunek powiedziały że sam zacząłem i nie będą pogarszać syfu. Na szczęście dogadaliśmy się i sprzęt jest bezpieczny.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Adept

Postautor: Thang Glauru dodano: 07 lis 2021, 10:53

Obrazek
Nadawca: Uczeń Jedi Thang Glauru

Data wydarzenia: 06.11.21

Adept Orn przebywa obecnie w ambulatorium w krytycznej kondycji. Z jakiegoś powodu stwierdził, że w jeziorze czai się jakiś wróg, po czym wjechał do niej wózkiem inwalidzkim. Uczeń i Padawan Mohrgan natychmiast rzucili się mu na pomoc. Uczeń zrzucił go z wózka, a Padawan niemal samodzielnie wyciągnął go z wody poprzez Moc. Adept stracił przytomność, więc nie zdołali dowiedzieć się, dlaczego popełnił takie głupstwo, mimo wielokrotnych ostrzeżeń, by nie zbliżać się do wody — szczególnie w przypadku bycia przykutym do ciężkiego wózka.

Barabel zabrał Adepta do ambulatorium. Padawan Mohrgan tkwił na plaży, ale cały czas doradzał Barabelowi, co ma robić. Najpierw Adept został wykąpany w gorącej wodzie, podano mu również dwa (!) stymulanty, aby podtrzymać serce, które prawie się poddało. Potem podłączono go pod kroplówkę z glukozą. Gdy gorąca woda zaczęła parzyć Adepta, Barabel wyciągnął go z niej, wytarł i przeniósł do ambulatorium — w tym czasie dołączył Padawan. Stan Zabraka pozostawał ciężki — tętno i puls skakały radykalnie, ale po bardzo niskich wartościach. Padawan zwrócił uwagę, że Mistrzyni Jedi korzystała z leków po Rycerzu Hookerze przy stabilizacji przywiezionego z obozu Twi'leka. Podano leki na wzmocnienie pracy serca, a potem również na usprawnienie nerek, dodatkowo obciążonych zmęczeniem organizmu.

Adept Orn wydaje się pozostawać we względnie stabilnym stanie, ale jego ciało jest zrujnowane. Barabel nie ma pojęcia, co za absurd popchnął Zabraka w objęcia śmierci. Na wyjaśnienie tego trzeba czekać, aż Adept się obudzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 07 lis 2021, 23:23

Obrazek
Nadawca: Padawan Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 06.11.21

Ja i Uczeń Glauru zakończyliśmy przesłuchanie Harlaxa Dushela, organizatora rekrutacji śmietnika hakassańskiego na napady na Jedi. Głównie ten drugi, ale dysproporcja nie była raczej ogromna.

Przede wszystkim Dushel był świetnie zorientowany we wszelkiego rodzaju bandyterce i półświatku na Hakassi. Weequay perfekcyjnie obyty z patologią wszelkich sortów, wiedzący gdzie złapać punkty zaczepienia. Wygląda na to, że facet był tu chyba od samych początków na tej planecie. Miał kontakty wszędzie. Załatwiał im nie tylko rekrutów z marginesu tak jak sądziliśmy. Cała organizacja sprzętu należała do niego: śmigaczy, gnatów, nawet ładunków i tak dalej. Miał także kilka bardziej detalicznych wytycznych. Co zabawne i do czego szczerze się przyznał, wierzył w to, że serio pomaga pozbyć się szkodników i sługusów cenzury i dyktatury na Hakassi. Oczywiście może blefował, ale kto by blefował "ej ja was personalnie nienawidziłem, nie tak że brakowało mi kasy i byłem desperatem"? Na ironię, kupuje mnie to. Reszta kwestii to generalne potwierdzenie tego co wiedzieliśmy. Choć pojawiło się dużo detali co do tego jak wróg nas personalnie odbiera.

- Mistrzyni Vile, Rycerz Avidhal, Rycerz Valo - trio wyjęte spod ich listy i planów, wyłączone z wszelkich koncepcji udziału w tych atakach i napuszczaniu na nas najemników, uznali, że nie ma żadnych szans zdjąć ich takimi zamachami.
- Rycerz Slorkan, Rycerz Tey, Padawan Deron, Padawan Llyn'han, Adept Carr - do zdjęcia, do zabicia; zresztą oni nie są idiotami i od zawsze było forsowanie by wobec poważnych celów nie bawić się w żadne ogłuszania i porwania, ma być trup, żadnych komplikacji.
- ja - trzymali mnie na czołówce listy, ale stwierdzili, że nie ma szans bym został wciągnięty w jakąś pułapkę i w coś wkręcony przez normalnych gości. Theresse Imagina miała zastawić na mnie pułapkę osobiście, o czym już wiemy z jej przesłuchań. Reszta miała nie ruszać - strata czasu.
- Padawan Alaeta, Padawan Vanukar - osoby sklasyfikowane jako cenne i mogące nas interesować, a przy tym tak mało im znane, że jako jedyne bardziej do wzięcia żywcem (choć za trupa nikt się oczywiście nie obrazi).

Do kompletu: ci z którymi udało nam się dogadać to byli naturalnie albo desperaci, albo jacyś ideolodzy. Ci z którymi sie nam jednak nie udało? Zwykła bandyterka, mordercy za 50 kredytów.

Wiemy też jeszcze jedno. Ich statek. Tak jak oceniła Mistrzyni Vile badając miejsce batalii z Azatu, latają promem, który wygląda absolutnie jak Lambda, wszystko z zewnątrz co do milimetra pasuje do Lambdy, ale w środku jest ogołocone. Co więcej, latają tym w kosmos. Widział się z nimi 10 razy, z czego 2 razy lecieli potem gdzieś w kosmos.

Kolejny fakt: według niego na Hakassi było ich czterech. Z dwoma pracował: Kurd Efe, Ralum Nege. Dalej jakieś dwa anonimy. Trzeci to będzie Moore Vry, ten z walki w bazie na wschodzie, z Azatu, Rycerz Valo, Thonem, Okka'rinem. Czwarty został kiedyś złapany przez przypadkowy patrol i popełnił samobójstwo. To oznacza, że Umbaranie na Hakassi są całkiem rozbici.

I wreszcie. Stwierdziłem, że jeśli wróg będzie próbować coś kontynuować na Hakassi, to na pewno będzie się poruszać w półświatku. Półświatku, który ten Weequay zna doskonale. A wróg nie spodziewa się że gość będzie na wolności. Zamierzamy zainstalować mu wszczep śledzący i pozwolić szpiegować na Hakassi dla nas w ramach próby odpracowania części grzechów i złagodzenia wyroku. To może być cenny as...
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan

Postautor: Orn Radama dodano: 13 lis 2021, 21:18

Obrazek

Data wydarzenia: 12.11.21

Witam, wczoraj w ambulatorium Padawani Mohrgan i Panvo doprowadzali do porządku pana Marina Sagę, Twi'leka ofiarę Thona o której macie w sprawozdaniu Padawana Mohrgana. Dowiedzieliśmy się od niego, że on w dużej części pamięta to co się działo za czasów pobytu w obozie, lecz jakby to był sen i jakby tylko śnił w swoim ciele i nie kontrolował do końca własnych czynów, tak jak we śnie, a do tego wiele rzeczy, które dziś wydają mu się absurdalne, wtedy miało jakiś sens, którego on nie rozumie. Takie wnioski Padawani tu wyciągnęli, że to wszystko nie jak hipnoza albo opętanie demoniczne itd. tylko take wpakowanie w dziwny sen, w którym świat i wszystko inne jest poryte, ale z jakiegoś powodu we śnie sobie myślimy że te porąbane rzeczy mają sens. Tutaj to oni główne wnioski wyciągnęli, bo ja tylko tego gościa przestraszyłem, a potem się pokłóciliśmy i krzyczeliśmy.

Jest też warte wspomnienia, że on nie rozumie zupełnie kim/czym był ten duch, ale dobrze go pamięta. To są te rzeczy, o których już wspominał Padawan Mohrgan. Teraz mówi to trochę zrozumialej i spokojniej. Mówi, że w jakiś sposób ten duch od zawsze miał wizję pewnego zjednoczenia śmierci z życiem, a podczas ewolucji pod wpływem "jakiejś kobiety, chyba tej co tu była" (czyli pewnie pani Mistrzyni Elia Vile) te rzeczy w nim wyewoluowały w inny sposób. Tego jednak ten pan Saga zupełnie nie rozumie. Za to rozumie pewne inne rzeczy. Tutaj dużo pomogło, że Padawani Panvo i Mohrgan skorzystali z odkryć na temat istoty jakiegoś "instynktu tkanek Gen'dai" na podstawie wylotu Rycerz Alory Valo na Brentaal IV. Według nich, od dawna wszyscy wiedzą, że wygląda na to, że ten instynkt ciągłego rozrostu, ciągłego absorbowania składników aż wszystko się ze sobą połączy i odbuduje działa w nieskończoność zmuszając "Thona" do zjadania energii ze swoich ofiar zdalnie. Thon oszukał ten instynkt i próbuje realizować go poprzez zabieranie ze swoich ofiar tych cząstek siebie używanych do zdalnego zjadania z nich energii i rozszerzania swojego wpływu i "zarażania" "Thonizmem" wszystkiego dookoła. Thon jednak nie rozumie istoty wyboru, decyzji, różnych opcji. W jego "istocie" (ponieważ nie da się mówić o umyśle itd. pojęciach według Padawanów) naraz leżą dwie całkowicie rozdzielne opcje. Nie dzieli się na to, że jest coś, czego chcą instynkty, a świadomość chce coś innego i ona wygrywa. U Thona naraz istnieje jedno i drugie. W tej istocie nie ma takich rzeczy, nie ma tej abstrakcji jaka jest u nas, że są różne warstwy, te podświadome odpowiedzialne za różne instynkty i świadomość, która to kontroluje. U niego to istnieje równocześnie i nierozdzielnie! To także sprawia mu pewien ból, kiedy te dwie sfery się ze sobą kłócą i nie kompletują... ponieważ to nie są dwie sfery, to nie są nawet rozdzielne myśli. To stworzenie, które jest definiowane tylko przez fundamentalne instynkty życia, którym jakiś "przewodnik" (znowu najwyraźniej ruda kobieta, tj. Mistrzyni Elia Vile) pozmieniała pewne zabarwienia, czy coś takiego (tu nie wiem czy do końca rozumiem).

Podobno istniała również pewna teoria powstała w dyskusjach Mistrzyni Elii Vile i Padawana Mohrgana. Taka, że Thon nie ewoluuje i rozwija się sam z siebie, tylko w miarę bezpośredniego kontaktu i wpływu jako syntetyczny byt zrodzony znikąd i oparty o statyczną tkankę. To również się tutaj potwierdzać wydaje. Ponieważ ten Twi'lek mówi, że jemu też się tak wydaje, że ten "duch" jest statyczny i jakby realizuje tylko pewne odgórnie narzucone zamiary, ale co jakiś czas on pamięta, że to stworzenie się zmieniało, ale nie przez spokojne progresowanie, tylko przez różne skoki. Tak więc i tu jest racja.

Niesamowita historia...

Na zakończenie, że Twi'lek jest w marnym stanie i wygląda na to że ma trwałe urazy psychiczne. Co jakiś czas dostaje napadów strachu od jakiś pierdół, prawie mdleje od każdego złego samopoczucia, jest strasznie strachliwy jakiś. Mimo to, on świadomość ma zupełnie w porządku, tylko bardziej jakby fizycznie mu się wrażliwość na wszystko w mózgu pogorszyła, ogólnie zachowuje się i rozmawia jak zdrowy. Jest też bardzo słaby fizycznie i do niczego, stan fizyczny pięciolatka, ale to nic dziwnego po tym obozie.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Adept

Postautor: Ioghnis dodano: 15 lis 2021, 22:25

Nadawca: Adept Ioghnis

Data wydarzenia: 15.11.21

badzcie pozdrowieni

do naszej bazy przybyl weequay rasy weequay o nazwisku ramm zadura szuka pomocy mistrzow uzdrowicieli jedi w leczeniu swojej przypadlosci jaka jest zainfekowanie nasionami korala yorik nie wydaje sie byc wrogo nastawiony bo byl calkowicie przestraszony gdy go zlapalem gdy wszedl na wewnetrzny teren kompleksu i pukal do drzwi wowczas oddelegowalem go do celi numer piec ktora jest rowniez moja kwatera wizytor czeka na pomoc i oferuje zaplate za wyleczenie wedlug szacunkow lekarzy zostalo mu okolo roku zycia jego bron pistolet blasterowy zdeponuje do kontenera z bronia

zostancie w pokoju
Obrazek
Ukryte:
Awatar użytkownika
Ioghnis
Adept

Nick gracza: Angar

Postautor: Orn Radama dodano: 23 lis 2021, 16:19

Obrazek

Data wydarzenia: 15.11.21, 22.11.21

Przed wylotem Ioghnisa, skontaktował się z nami jakiś dziwny gość nadający na ogólnym zasięgu terenu naszej bazy. Przedstawił się jako dziennikarz z planety Kalist IV. Ioghnis spławił go mówiąc że jest zwykłym pracownikiem grupy, ja zrobiłem to samo. Po tym jak Ioghnis wyjechał i dziennikarz nie mógł połączyć się z jego częstotliwością, zaczął nękać mnie. Ponoć tworzy jakiś materiał o Jedi i chce dać nam okazje przedstawić się ze swojej perspektywy. Bardzo ciekawi go także perspektywa takiego cywilnego pracownika Jedi.

Po rozmowie z Rycerz Valo postanowiliśmy, że spotkam się z tym dziennikarzem, któremu w wypadku wszelkiej niepewności powiem, że się nie znam i jestem tylko cywilnym pracownikiem, który pomaga organizacji. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ lepiej, by pogadał z nami bezpośrednio, niż szukał źródeł alternatywnych, które narobią nam bałaganu.
Awatar użytkownika
Orn Radama
Adept

Poprzednia

Wróć do Informacje