Sieć wewnętrzna

Re: Sieć wewnętrzna

Postautor: Tanna Saarai dodano: 09 sty 2021, 22:38

Obrazek
Kanał: Zamknięty, sieci wewnętrznej
Sektor: -
Planeta: Hakkasi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Uczeń Jedi Tanna Saarai

Data wydarzenia: 05.01.21
Priorytet: niski

Kod: Zaznacz cały
Odebrałam zamówioną amunicję oraz zapasy medyczne (zestaw igieł do aplikatorów ICG-412T, zestaw do zwykłych strzykawek, 5kg glukozy oraz 20l soli fizjologicznej). Ulokowałam wszystko w odpowiednich miejscach w ambulatorium.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Zayne Vergee dodano: 15 sty 2021, 14:53

Obrazek
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-14
Nadawca: Padawan Zayne Vergee

Data wydarzenia: 13.01.21
Priorytet: wysoki

Dobry wieczór wszystkim,

Chciałbym przekazać bardzo ważną informację dotyczącą sprawy Aurożercy. Z naszą bazą skontaktował się Nadinspektor Rein Tremul. Transmisję odebrał Uczeń Jedi Edgar Alexander, któremu towarzyszyłem. Wspomniany jegomość bardzo szybko przeszedł do sedna sprawy, prosząc abyśmy zjawili się pod magazynem policyjnym w Braxant, ponieważ jak słusznie pan nadinspektor ocenił, nie była to rozmowa na komunikator. Edgar poprosił mnie, abym zajął się tą sprawą i wybrał do Braxant, ponieważ sam miał wiele spraw na głowie. Zgodziłem się oczywiście od razu i po nałożeniu na siebie dodatkowej warstwy ochronnej z ubrań w postaci szaty i płaszcza, oraz pobraniu medpakietu na wszelki wypadek, wyruszyłem w drogę wypożyczając jeden ze śmigaczy w garażu.
Podróż była raczej monotonna, choć obfita w piękno surowego otoczenia. Jedyna sprawa warta nadmienienia to fakt, że przeszedłem kontrolę wojskową. Gdy mknąłem śmigaczem przez jałowe pustkowia, tuż przed dziobem mej maszyny zatrzymała się inna, znacznie masywniejsza i budząca respekt. Instynktownie wcisnąłem hamulce do spodu, aby uniknąć kolizji z myśliwcem i oczekiwałem dalszego rozwoju sytuacji. Ze środka wyszli mi na spotkanie dwaj żołnierze, którzy bardzo uprzejmie i szczegółowo poinformowali mnie o celu i przebiegu kontroli. Ja oczywiście nie miałem najmniejszego powodu, by stwarzać problem, toteż posłusznie wykonywałem każde polecenie żołnierzy od przekazania dokumentów potwierdzających mą tożsamość, po zezwolenie na przeszukanie śmigacza. Gdy wszystko okazało się być w porządku, wymieniliśmy jeszcze parę życzliwych zdań i udaliśmy się w swoje strony. W moim wypadku było to dotarcie w końcu pod magazyn policyjny w Braxant.
Prędko wpadłem do środka poczekalni, gdy droid potwierdził szczegóły mojego spotkania z nadinspektorem, raz że z pośpiechu, a dwa ponieważ pragnąłem prędko odtajać i odzyskać utracone ciepło w wyniku podróży. Droid poinstruował mnie także gdzie mam się dokładnie udać by napotkać nadinspektora Tremula.

Nadinspektor na wstępie naszej rozmowy poprosił, abym zdeponował wszystkie urządzenia elektroniczne, które mam przy sobie, aby uniknąć ryzyka wydostania się poufnych informacji w niepowołane ręce. Dopiero gdy upewniliśmy się, że nie ma ryzyka podsłuchu nadinspektor przystąpił do przekazania mi wiadomości.
Jak się okazuje aktywność Aurożercy znacznie wzrosła w wyniku prawdopodobnie naszych ostatnich odkryć. Nadinspektor poinformował mnie, że kilkanaście godzin przed moim przybyciem, w mieście Gialrith, w okolicy głównego centrum rozładunkowego umiejscowionego na obrzeżach miasta, doszło do masowego ataku Aurożercy w wyniku którego poszkodowanych jest czterystu dwudziestu dziewięciu obywateli. Dodatkowo doszło do zmiany wystąpienia objawów, które zazwyczaj występowały falowo, a teraz już przy pierwszym ataku stwierdzono ich obecność. Odtwarzając z pamięci słowa nadinspektora, "psychozy występują natychmiast po pozostałych objawach - zimnie, awitaminozie, spadku pracy serca, osłabieniu". Dalej, doszło też do eskalacji przemocy jak i ofiar śmiertelnych. Jeden z pacjentów wedle słów nadinspektora zabił się będąc już w sali szpitalnej, kolejna ofiara udusiła własne dziecko podczas odwiedzin, a trzecia dokonała zabójstwa pacjenta wyrwanym od personelu skalpelem. Sami więc widzicie, że sprawa robi się co raz bardziej poważna.
W trakcie reszty naszej rozmowy upewniłem się jeszcze, że rząd Hakassi nie powinien mieć problemów z hospitalizacją osób poszkodowanych ponieważ personel medyczny jest liczny i dobrze przeszkolony. Nadinspektor bardzo dokładnie zaznaczył też, że ta informacja, a szczególnie problem pojawiających się psychoz nie może zostać wydostać się do opinii publicznej, gdyż to oznaczałoby dalszą katastrofę dla wizerunku planety i masowe ucieczki. Na podsumowaniu naszej rozmowy zapewniłem, że ta kwestia będzie naszym priorytetem i postaramy się jak najdokładniej zbadać sprawę nasilających się ataków Aurożercy. Przypominam też, że musimy zachować bezwzględną dyskrecję przy posługiwaniu się tą informacją. Rząd Hakassi nie waha się nawet przed stawianiem błędnych diagnoz osobom poszkodowanym, byleby upewnić się, że ten horror nie wydostanie się poza planetę i nie zaszkodzi jej wizerunkowi.
Medycyna robi dziś takie postępy, że czasem trudno umrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zayne Vergee
Padawan

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 18 sty 2021, 22:56

Obrazek
Współrzędne planetarne: D-6
Nadawca: Padawan Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 16.01.21

Ugh, druga próba wysyłki, może tu nie wyrzuci tylu błędów.

Wybrałem się na spotkanie w Ord Trasi z jednym facetem. Po wysłaniu przeze mnie zapytań w sprawie tajemniczego *tajemniczego użytkownika z logów z Coruscant* od Rycerz Valo ten koleś skontaktował się ze mną. Już kupę czasu wcześniej myszkowałem po jego danych i wysyłałem zapytania do całej tony instytucji, detale się wam nie przydadzą. W toku tych poszukiwań wysłałem też zapytania o to nazwisko, wraz ze znanymi nam detalami, do Stowarzyszenia Łowców Nagród Ruin Środka. Nie tylko do nich, kierowałem zapytania do wszystkich legalnych instytucji rządowych tamtego terytorium, jak i po różnych organizacjach lotniczych, poszukiwawczych... wszystkich, meh. Ta ekipa to taka gildia gildii łowców nagród, ale porządnych, biorących zlecenia tylko na różnego rodzaju mendy, albo poszukiwane oficjalnie, albo takie które uciekły prawu z obcych regionów. Pewien facet z tej organizacji zna tego Ilusa Xicana. Mówi, że to jedno z trzech nazwisk, jakimi posługiwał się pewien facet, który kiedyś go wyruchał, krótko mówiąc.

Gość przyleciał osobiście na Hakassi z nami pogadać. Poluje na tego faceta. Żadne sprawy związane z nami, Gen'Daiami, Hakassi, z niczym takim. Sprawy kompletnie, totalnie niezwiązane z nami. Wyłącznie wyruchanie faceta na kasę. W trakcie wyprawy dołączył do mnie Alaeta. Facet jest... nerwowy, w gorącej wodzie kąpany, ogólnie charakterowe dno. Ale to przyzwoity gość, tylko cham, prostak, narwaniec i tak dalej. Ma jednak cudowną kartotekę, całe życie polował tylko na kompletne odpady, ma 37 morderców i zbrodniarzy wojennych na koncie i 89 uratowanych normików. Teraz jednak jest zniedołężniały przez wojnę. Zgodziliśmy się zawieźć go do nas. Chce się spotkać z kimś chętnym tego faceta dorwać. Z naturalnych przyczyn poleciłem Rycerz Valo. Jak mówi, on nie zamierza na niego polować osobiście, bo wywalą go z jego organizacji za prywatne porachunki, zwłaszcza gdy nie ma na faceta żadnych dowodów względem jego czarnych biznesów. Ale chętnie pomoże nam ogarnąć jak go dorwać. Warunek jest taki, że chce gadać z tym, kto załatwi temat. Nie chce żadnych pogadanek, wywiadów środowiskowych, zbierania informacji przeze mnie i Chissa do raportów i do planów narodowych całej grupy i do obrad. Chce jedną konkretną osobę, z którą pogada i z którą zorganizuje wszystko. Żadnych pogadanek, obrad, przekazywania planów i konsultacji hierarchicznych.

Cała reszta kwestii to... moje i Alaety poznawanie hakassańskiego folkloru i problemów ekonomiczno-społecznych, co zasługuje na inne miejsce. Poza tym. Śmigacz onderoński zdechł w trakcie drogi, nie było co zbierać w środku tego mrozu. Po prostu jechałem i w pewnym momencie stanął, coś w nim puściło odgłos wybuchającego zasilacza, a po otwarciu maszyny wysypało się z niej kilkadziesiąt części. Pieprznęło samo. Wiek wygrał. Udało mi się przetrwać do przyjazdu Alaety, który mnie zabrał, spaliłem resztki komunikatora we wraku i zostawiliśmy je tam, więcej wydalibyśmy na przewóz resztek niż były warte.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan

Postautor: Elia dodano: 20 sty 2021, 11:40

Obrazek
Nadawca: Mistyk Jedi Elia Vile

Data wydarzenia: 19.01.21

Wyłowiłam z jeziora kolejnego krabika, prawie zamarzł. Fale jeziora próbowały wyrzucić go na brzeg, ale postępujące zamarzanie wody uwięziło zwierzątko. Krabik został ogrzany i nakarmiony, znajduje się pod obserwacją.

Krabik miał przyczepione do pancerzyka miniaturowe pakunki na małych szelkach. W pakunkach było kilka kolekcjonerskich żetonów z Krabikowa (taka miejscowość na Hakassi) i kolorowe cukierki. Wszystko wskazuje na to, że jest czyimś zwierzątkiem.

Zamieściłam w lokalnym holonecie ogłoszenie o znalezionym krabiku z plecaczkami, w których są cukierki z Krabikowa (nic o żetonach, na wszelki wypadek, może ktoś udawałby właściciela tylko dla tych żetonów). Opisałam gdzie krabik został wyłowiony i podałam nasze dane kontaktowe. Może ktoś się do nas zgłosi.

Krabik na razie jest w mojej kwaterze. Łatwo go rozpoznać - ma trochę inny kolor niż reszta i nosi plecaczki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Zayne Vergee dodano: 21 sty 2021, 16:53

Obrazek
Nadawca: Padawan Zayne Vergee

Data wydarzenia: 20.01.21

Adept Maal E'ho nie żyje. W dniu wczorajszym wraz z Rycerz Alorą Valo oraz Adeptem Farhirem Carrem odnaleźliśmy jego zwłoki w jednej z toalet w naszej placówce. Same okoliczności śmierci nie są do końca pewne, znaleźliśmy jego ciało zatrzaśnięte w kabinie, którą udało nam się otworzyć po... niezbyt znaczącym incydencie destrukcyjnym muszli klozetowej...
W każdym razie, rozwój choroby wywołanej zakażeniem zarodnikami coomb jest najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu, gdyż adept świadomie znieważył ostrzeżenia Rycerza Avidhala, moje i pozostałych członków placówki co do letalności tej choroby jeżeli nie zadba o swój rozwój w Mocy, która prawdopodobnie mogłaby złagodzić jej rozwój i zapobiec tragedii. Mistrzyni Vile również oferowała zmarłemu adeptowi pomoc, którą zignorował. Możliwym jest, że adpet sam skrócił swe męki będąc zatrzaśniętym w kabinie, gdyż w pobliżu odnaleziono pustą strzykawkę medyczną. Stąd trudno powiedzieć, czy wykończył się sam, czy rozwój choroby go złamał.
Ciało zostało zabrane i zutylizowane przez nasze droidy, a perymetr dokładnie zdezynfekowany, aby uniknąć rozprzestrzenienia się kolejnej zarazy po placówce i ich rezydentach. Szczególną troską objęliśmy nasze osłabione kraby i eopki, które Mistrzyni przetransportowała w bezpieczne miejsce, podczas gdy Rycerz Valo, Adept Carr i ja, poddajemy się dobrowolnej kwarantannie.
Medycyna robi dziś takie postępy, że czasem trudno umrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zayne Vergee
Padawan

Postautor: Alora Valo dodano: 23 sty 2021, 21:12

Obrazek
Nadawca: Uczeń Jedi Alora Valo

Data wydarzenia: 14.01.21

Kilka dni temu byliśmy z Rycerzem Avidhalem w siedzibie stoczni w Ord Trasi, gdzie dołączyliśmy do spotkania pomiędzy władzami stoczni a Koreliańską Korporacją Inżynierską. Niektórzy z Was mogą kojarzyć temat. Pierwszy raz wspomniany przez wysłannika Korporacji, który dotarł do naszej bazy - Savonira Sarsta. Chodzi o reklamę nowego myśliwca HLAF-750.

Nowy myśliwiec nie ma na celu przebicia osiągami najnowszych wynalazków jeszcze z czasów wojny. Ma być to pojazd szybki i wielozadaniowy, z bardzo mocnymi tarczami, ale w porównaniu do konkurencji - wyjątkowo tani i łatwy w serwisowaniu, który jednak nie będzie nadawał się specjalnie do podróży kosmicznych. Główne zastosowanie - siły obronne.

Główną, najbardziej rozpoznawalną postacią w tym układzie ma być sam Rycerz. Poniekąd jednak wplątywani jesteśmy w to wszyscy, w razie, gdyby Rycerz Avidhal był niedysponowany. Umowa, która przedstawiła nam Koreliańska Korporacja Inżynierska nie była idealna. Większość spotkania zajęło wprowadzanie do niej poprawek. Na koniec otrzymaliśmy szkic, który możemy jeszcze modyfikować, nim ostatecznie odeślemy im do zatwierdzenia.

Szkic umowy dodaję w załączniku.

[[Umowa o świadczenie usług reklamowych i wykorzystanie wizerunku]]
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Alora Valo dodano: 12 lut 2021, 18:15

Obrazek
Nadawca: Uczeń Jedi Alora Valo

Data wydarzenia: 10.02.21

Adept Carr zdecydował się poświęcić swój dyżur, byśmy jak najwcześniej skontaktowali się z władzami w sprawie ostatnich wieści dotyczących Arelle. Rozmowę tą zapoczątkowała i zakończyła jedna myśl - nie możemy długo zwlekać w tej tragicznej dla nas i Hakassi sytuacji.

Jest źle. Ostatnie niepokojące wieści odnośnie Arelle okazały się prawdziwe, co można generalnie powiedzieć, stało się w tym momencie tematem numer jeden na Hakassi. Wydaje mi się, że możemy założyć, że Arelle tego nie zrobiła, ale niezależnie od tego czy jest ona winna, czy nie - dla rządu nie ma to znaczenia. Problem w tym, że opinii publicznej nie da się tak łatwo przekonać. Służby również nie są przekonane co do jej niewinności. Samej Arelle po schwytaniu też nie udało się przekazać im nic, co mogłoby jakkolwiek uspokoić, czy uwiarygodnić sytuację. Nie przeprowadzono również badań krwi pojmanej, więc nie można definitywnie stwierdzić, czy w momencie akcji była odurzona, czy świadoma.

Zaraz po tym incydencie, który potencjalnie służył jako idealne odwrócenie uwagi miał miejsce inny - atak na fabrykę durastali. Sprawcy wpierw zaatakowali bombowcem TIE/sa, następnie zrabowali zgliszcza. Łup załadowali na prom i uciekli z Hakassi, nim obrona orbitalna była w stanie zareagować. Duża szansa, że to właśnie sprawka tego gangu, a razem z tym definitywnie urywa się każdy trop do nich prowadzący. Szczątki rozbitego po akcji bombowca nie wskazują na nic, co mogłoby powiązać te dwie sprawy.

Morale społeczeństwa leci na łeb na szyję. Przyszłość Hakassi leży na włosku po tym, jak znaleziono jednego z ich bohaterów w tej sytuacji. Definitywnie musimy zareagować. Czym wcześniej, tym lepiej. Przedstawić swoje stanowisko w sprawie. Szczerość wydaje mi się jednym z wyjść, ale jak urzędnik trafnie stwierdził - pozwoliliśmy, by społeczeństwo widziało w nas kogoś ponad nimi samymi. Przeciętnemu obywatelowi potencjalnie trudno będzie przyswoić, że kilku bandziorów z normalną bronią było w stanie w takim stopniu wykorzystać jednego z nas. Istnieją też obawy odnośnie tego, jakie będą tego następstwa. Idąc za tym co mówili - nasza obecność tutaj ma duży wpływ na stabilność rozwijającej się planety. Nawet zrzucenie winy na Arelle, jako mrocznego Jedi stawia to i nas wszystkich w złym świetle, ale tej opcji pod uwagę nie biorę.

Jakoś ustosunkować się do tego musimy; szybko, ale byle nie pochopnie. Odnoszę wrażenie, że historia z Prakith zatacza koło. Tyle, że stoimy po przeciwnej stronie ekstremum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Rycerz Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 13 lut 2021, 15:47

Obrazek
Nadawca: Padawan Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 12.02.21
Priorytet: średni

Przybył do nas gubernator Deshan w sprawie katastrofy ostatnich dni. Ja i Rycerz Valo ugościliśmy go w bazie i rozpoczęliśmy ciężką, wymagającą rozmowę o sytuacji. Dyskusja była umiarkowanie długa, ale intensywna, bardzo konkretna i ostra. Czuć było klimat... Nerwów, beznadziei i znalezienia się nad przepaścią. Powiedzieć, że rząd jest na nas wnerwiony, to naturalnie mało. Arelle mają za albo szpiega i zdrajcę, co świadczy o naszej filtracji tragicznie, albo za kretynkę poziomu zagrożenia narodowego, co jest równie tragiczne i w zasadzie nic nie zmienia. Beznadzieję czuć na każdym kroku.

Przyszedł mi do głowy pomysł, który wykorzystałem. Nie będę snuł zbędnych opisów, skoro szkic oświadczenia powie doskonale o co chodzi...

=====

Obywatele Hakassi, ostatnie przerażające wydarzenia słusznie zdruzgotały nami wszystkimi. Należą się Wam jak najszybsze i jak najdokładniejsze wyjaśnienia zbrodni, do której doszło w mieście Stenber.

Nasza Padawanka została wrobiona w to morderstwo przez naszych wrogów. Przez niedobitki i resztki sił kolaborantów Yuuzhan Vong, których odparto w Wojnie o Jądro i którzy próbują mścić się po tym, jak nie zostało im nic więcej. Niewinna ofiara została przez naszych bestialskich wrogów zamordowana, aby wrobić w to pojmaną Padawankę. Ogłaszamy to dopiero teraz ze względu na skrupulatne śledztwo za tą tragedią i przepraszamy z całego serca wszystkich obywateli, dla których tych kilka dni oczekiwania na nasze oświadczenie było niewątpliwie okresem ogromnego przerażenia. Wiemy to i przepraszamy za to, ale nie mogliśmy wysnuwać pochopnych wniosków przed potwierdzeniem tego dramatu.

Nasz wróg to ocalali kolaboranci z tak zwanej Brygady Pokoju. Na czele grupy stoi dwójka niebezpiecznych mężczyzn, oddanych sojuszników Yuuzhan Vong, zbrodniarzy wojennych. O tych zbrodniarzach mogli państwo słyszeć już dawno. Sojusz Galaktyczny wystawił za nimi list gończy po zuchwałych napadach na konwoje bacty i kolto.
<Fotografia 1> - to Echani upodabniający się do jednego z naszych uczniów w celu rujnowania naszej reputacji.
<Fotografia 2> - to związany z sektami okultystycznych wrogów humanoid.
Obaj poszukiwani są istotami wspierającymi się resztkami biotechnologii vongijskiej, którym daleko do rangi prawdziwych Yuuzhan Vong i podobnych diabłów kosmosu, którzy odeszli w zgliszczach w wojnie. Ale są dość niebezpieczni, by zagrozić młodszym Jedi. Udało im się zaczaić na nią, porwać i ogłuszyć Arelle Deron, gdy ta wracała z rutynowego zadania poskromienia kilkuosobowej grupy przestępczej ukrywającej się na zimowych pustkowiach wschodu. Po wielodniowej wyprawie. Nie są dość niebezpieczni i silni, aby mieć jakikolwiek cień szansy przetrwania przy jakiejkolwiek otwartej działalności przeciwko nam, zastawili więc znakomicie przygotowaną pułapkę na młodą uczennicę. Podejrzewamy, że przygotowywali ją wiele tygodni, może nawet miesięcy. Nie mając żadnych szans, pokonani i zniszczeni, zdecydowali się na pustą zemstę przeciwko nam, próbując znaleźć sobie pole do zemsty w zwróceniu obywateli przeciwko Jedi. Nie mając innego pola na swoją zemstę, te kolaboranckie niedobitki poświęciły swoje siły na tego typu operację.

Zapewniamy, że zbrodniarze stojący za tym bestialskim morderstwem zostaną pochwyceni. Ta sprawa to nasz priorytet. Jesteśmy zdruzgotani morderstwem na niewinnym obywatelu popełnionym dla tak próżnego i pustego celu. Wszystkich, którzy wątpią w prawdę prosimy tylko o chwilę zastanowienia. Jedynym, co widziały jakiekolwiek oczy, była półprzytomna Padawanka Deron i niewinna ofiara już po zbrodni, już po fakcie. Doskonale jednak to zwątpienie rozumiemy. To były miesiące pracy naszych wrogów, zakrojone tylko na to, by taki strach wśród Was zasiać. Ubolewamy, że nasi wrogowie wykorzystali niewinnego Hakassańczyka jako broń przeciw nam i uspokajamy, że ci zbrodniarze dołączą do swoich dawnych sojuszników w pyle kosmicznym.

====

O co tu chodzi, chyba się domyślacie. Obecnie, gdy wszystko inne się sypie i żadne fakty i wydarzenia nie działają na korzyść Hakassi, jedynym hamulcem, kotwicą, czy jak zwał tak zwał, są mity i nadzieje związane z nami. Zostanie przez nas zbrodniarzami to katastroaf i śmierć planety, ale zostanie przez nas niedojdami, których legendy i reputacja to śmietnik to prawie to samo, tylko wolniej. Tak czy siak, cała metafizyczna legendarna nadzieja, która pozwala Hakassańczykom trzymać się wbrew nędzy w twardych statystykach, idzie papa. I wraz z nią Hakassi się sypie.

W tym scenariuszu, na który przystał gubernator Deshan, naturalnie nie jest cudownie. Przyznajemy, że dostaliśmy w tyłek. Ale mimo tych wszystkich legend wokół nas i tego, jak bardzo ludzie nie są w stanie przetworzyć dziejów wojny i walki z czymś tak niewyobrażalnie silnym, jak Yuuzhanie... To znają nas właśnie z wojen z nimi. Znają nasze ofiary. Wiedzą, że to byli niezniszczalni bogowie kontra niezniszczalni bogowie. Właśnie z tego bierze się nasza reputacja, z tego jak bardzo niepojmowalna była siła Vongów. Gubernator Deshan słusznie zauważył, że idea obecności na Hakassi samych Yuuzhan, czy metaludzi z ich ligi sterroryzuje ludzi. Stanęło więc na vongijskich kolaborantach. Dodałem tu biotechnologię Vongów, bo naród nie przełknie zeszmacenia nas przez bandę uzbrojonych normików, musi być ten element czegoś "hiper", co pozwoli utrzymać naszą reputację i "nadzieję" Hakassańczyków w całości. Biotechnologia niezniszczalnych diabłów, ale nie same niezniszczalne diabły. Wymęczona Padawanka. Wielomiesięczna operacja. Zemsta na Jedi i tylko na Jedi w wyniku desperatów. Podkreślenie ich niezdolności do osiągnięcia czegoś więcej. Rozczarowanie i nędza pozostaną i tak... Ale oby mniejsze.

Jestem może i dobry w takich ideach i wynajdywaniu takich pomysłów, ale mam denny talent medialno-mówczy. Proszę kadrę mistrzowską o jak najszybszą korektę tego tekstu, albo i napisanie go od nowa i jak najszybciej wyślijmy to do Biura Gubernatora, a stamtąd po poprawkach pójdzie to w media. Musimy być bardzo szybcy. Każdego dnia stocznie sypią się przez ilość nieobecnych pracowników i ucieczek z Hakassi. Katastrofa jest już teraz i będzie. Musimy ją zminimalizować najbardziej jak możemy.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan

Postautor: Farhir dodano: 17 lut 2021, 15:48

Nadawca: Adept Farhir Carr

Data wydarzenia: 14.02.21

Pan Alexander pytał na kanale komunikacyjnym, czy ktoś mógłby go wprowadzić w kwestię tego, kim jest więzień. Na mój widok, gdy zjeżdżałem po schodach mając schód, zareagował "o, Farhir, świetnie", co jest bardzo fascynujące, ciekawi mnie, z jakiego powodu założył, że będę obyty, ale nie zdążyłem o to zapytać. Pan Alexander poddał się obliczu rezygnacji z racji niewiedzy, lecz ja mam wyuczone dążyć do poznania przy każdej okazji, prawda? Zapytałem więc pana Alexandra, co zdążył wywęszyc co do charakteru więźnia rasy Chagrian. Nie lubił Jedi, to było pewne. Nie miał żadnej chęci kooperacji, najmniejszej, tylko nienawiść. Obmyśliłem więc strategię, zważywszy na to, ze cała planeta wiedziała już o historii pani Deron. Strategia zakładała, że wejdziemy znowu do więźnia, ja jako przekonany, by uciekać od idiotów Jedi, pan Alexander niepewny, aby wykłócać się tam i na jego przykładzie wykazywać, że Zakon jest beznadziejny i zbankrutowany moralnie. Chagrian nie wyglądał na kogoś, kogo przekonałyby pogróżki o więzieniu i deklaracje, że Jedi nie są tacy źli.

Plan wyszedł znakomicie. Lamentowałem nad beznadzieją naszej organizacji, przez którą nie wiedzieliśmy, kim jest więzień, nad sytuacją z panią Deron. Więźnia pytaliśmy, skąd się w ogóle wziął i czy w ogóle jest powód, ponieważ przy idiotach Jedi nigdy nie wiadomo. Dowiedzieliśmy się o jego napadzie na pana Beshalaetaune. Plan opierał się na tym, że postanowił przylecieć do bazy Jedi. Nie wiemy, skąd znał adres. Planował wylądować i nie wychodzić, aż jakiś nikczemny Jedi spróbuje otworzyć drzwi, a wtedy gdy to zrobi, zaleje go gaz łzawiący. Jak widać, plan się udał.

Nasz jegomość zamierzał zabić swoją ofiarę, zwłaszcza, że widział jej miecz świetlny. Rozważał zabicie go rychle w pojeździe, ale odezwała się w nim niepewność spowodowana tym, że ofiara niezbyt sprawnie odpaliła miecz, jeśli dobrze zrozumiałem. Zaczął się zastanawiać, czy to nie jakiś pracownik, który otrzymał miecz dla ozdoby, nie znał twarzy Padawana z mediów, miał za dużo wątpliwości, co ocaliło życie naszego brata zakonnego.

Powodem desperackiego zamachu była chęć zemsty. Chagrianin mówi, że na Hakassi miał jedyną szansę na godną pracę i godne życie, lecz jego firma została zamknięta po wydarzeniach spowodowanych przez panią Deron. Z powodu dobitnej pewności, że jego życie jest już na zawsze przegrane, postanowił się w ten sposób krwawo zemścić z życiowej pustki i bezcelowości. Nigdy nie lubił Jedi, a po zrujnowaniu jego ostatniej nadziei na godne życie przez psychopatyczną zabójczynię, mówić nie muszę.

Pragnę zaapelować, aby lekkomyślni naiwniacy bez wyobraźni nie mówili temu panu o potencjalnych perspektywach. Jeśli ktoś zabrnął tak daleko, to perspektywy rzeczywiście ma w życiu już żadne i rzeczywiście jest on przegranym w grę w życie i świata przed nim nie odkryjemy propozycjami wzięcia się w garść i szukania nadziei. Nie miotajmy frazesami. Sam ten pan powiedział, że zabije każdego kto mu takimi rzuci. Musi naprawdę wyjątkowo tego nienawidzić, rzucający pogróżkami bez ręki i w celi.

Bardzo smutna historia. Chęć zemsty tej istoty jest logiczna i zgodna z ludzką naturą. Przykre.
Awatar użytkownika
Farhir
Adept

Postautor: Elia dodano: 18 lut 2021, 21:58

Obrazek
Nadawca: Mistyk Jedi Elia Vile

Data wydarzenia: 17.02.21

Odebrałam Arelle z więzienia. W ramach zadośćuczynienia ma do wygłoszenia płaczliwe oświadczenie publiczne. Dalszych konsekwencji dla niej nie będzie.

Uprzejmie proszę, żeby nikt nie podejmował się zadań wykraczających poza jego kompetencje, póki jesteśmy na Hakassi. Postaram się poprawić wizerunek Jedi przez szeroko zakrojoną działalność społeczną, ale to niewiele da jeśli w tle będziemy ponosić kolejne porażki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Poprzednia

Wróć do Informacje