Moebe Weithel - Odrzucone

Punkt składania aplikacji - stale otwarty.
Regulamin forum
Przy składaniu podania należy wykorzystać wzór pojawiający się przy zakładaniu nowego tematu w tym dziale. Można go pobrać jednak także ręcznie, z tego tematu.

Bezwzględnie proponujemy także zapoznanie się z tym tematem z największą dokładnością, wliczając w to lekturę Regulaminu.

Moebe Weithel - Odrzucone

Postautor: Moebe dodano: 19 sty 2020, 15:26

1. Informacje bazowe
a. Imię: Monika
b. Wiek: 24
c. Zainteresowania/Hobby: amerykańska motoryzacja, muzyka, moda
d. Kilka zdań o sobie i swoim charakterze:Świeżo upieczona Pani magister, nauczyciel, ale także nadal studentka. Fanka samochodu uważanego powrzechnie za brzydki - Chrysler Pt Cruiser.
e. Kontakt:
- email wroclawska@onet.eu
- steam póki co brak

2. Scena RP/RP w JK3
a. Formy rozgrywki: (świeżynka)
b. Organizacje/Grupy: (świeżynka)
c. Staż: (świeżynka)
d. Powód zakończenia gry: (świeżynka)


3. Postać
a. Imię i nazwisko: Moebe Weithel
b. Wiek: 21
c. Pochodzenie: Naboo
d. Rasa: człowiek
e. Wygląd: Średniego wzrostu kobieta o długich, grubych włosach.
f. Historia:

Urodziła się w bogatej rodzinie na Naboo. Była długo oczekiwanym dzieckiem, dlatego też nie posiada żadnego rodzeństwa. Niewiadomym jest to jak została poczęta, bowiem nastąpiło to w chwili największego zwątpienia jej rodziców, dlatego pozotaje to niewiadomą. Wraz z rodzicami mieszkała w ogromnym domu o klasycznej, zabytkowej architekturze, która charakteryzowała się jasnymi murami i zielonym dachem.

Ojciec Moebe był wpływowym politykiem, matka zaś działała w organizacji charytatywnej Ruch Pomocy Uchodźcom. Ich marzeniem było to, aby ich jedyna córka - "cud" poszła w tą samą stronę. Na palanecie w dużej mierze kształcili się pedagodzy, artyści i politycy. I choć rodzice Moebe chcieli, aby córka kształciła się w niedalekej przyszłości na polityka to ona sama postanowiła jednak pójść w stronę artystyczną, ponieważ uwielbiała sztukę i muzykę. W czasie malowania obrazów odnajdywała wewnętrzny spokój ducha, akceptację harmonię w życiu i moc. Moebe uczęszczała do najlepszych szkół. Swój talent i wrażliwość duszy artystyczniej mogła rozwijać dzięki planecie, którą zamieszkiwała. Bowiem Naboo jest planetą gęsto porośniętą roślinnością. Codziennie słyszała szum wodospadów i widok letniach kwiatów. Zachwycała ją również archtektura pałacu i miasta królewskiego Theed. Kultura planety Naboo w głównej mierze opierała się na festiwalach, a ulubionym festiwalem Moebe jest festiwal Radosnego Przybycia, w ramach którego ozdabiano łąki dla występów artystycznych i koncertów. Innym ważnym wydarzeniem był Festiwal Światła, w czasie którego organizowane były pokazy laserów i fajerwerków, które upamiętniały przyłączenie się Naboo do Republiki Galaktycznej.

Do jej zainteresowań należał również jej wygląd zewnętrzny. Doskonałe upięcia włosów i piękne ubrania, wykonane z wysokiej jakości tkanin. Jej znakiem rozpoznawczym są piękne włosy, upinane w wyszukane fryzury i zdobne szaty, które nawiązują do słów jej matki i uspakajają ją. Dają jej do zrozumienia, iż jej działania są bez winy i nie mogła nic z tym zrobić, nie mogła zmienić biegu wydarzeń.

Wiodła szczęśliwe życie, w którym niczego jej nie brakowało zaczynając od miłości kończąc na aspektach materialnych. Jednak to szczęście zakończyło się w okresie dojrzewania, gdy na Naboo odbyła się bitwa z Yuuzhan Vongami. Yuuzhan Vongowie to wojownicze istoty pochodzące z Yuuzhan'tar. To istoty humanoidalne, jednak wyższe i lepiej zbudowane od ludzi. Znacznie mniej owłosione. Są oni bardzo religijni i czują wstręt do technologi oraz wszelkich innych inteligentnych istot. Ich statki, broń i inne wytwory są zmodyfikowane genetycznie żywymi organizmami. W czasie tej bity planecie (Naboo) nic się nie stało poza Theed, gdzie rozbiło się kilka koralowych skoczków wroga w samobójczych atakach. Niestety, w czasie trwania tych ataków zgineli jej rodzice z rąk Vongów. Oboje pochowano na ich ojczystej planecie Naboo. W pogrzebie małżeństwa uczestniczyli wszyscy mieszkańcy planety. Moebe miała jednak to szczęście, że po śmierci obojga rodziców zajęła się nią siostra matki - Tatii wraz ze swoją rodziną (mężem i trójką dzieci).

Młoda dziewczyna pomimo tego, co ją spotkało posiadała łagodne i przyjazne uspobienie, choć w pewnym sensie stała się typem samotnika, jedynie jej przyjaciel Wagul potrafił do niej trafić i przemówić czasem do rozsądku. Dziewczyna nigdy nie pogodziała się z tym co spotkało jej rodziców i ją. Z tryskającej energią, energicznością i pozytywnym nastawieniem osoby stała się osobą bardziej zdystansowaną, choć nadal jest bardzo pozytywna, kochająca i optymistyczna. Zawsze stara się dostrzegać dobro w innych. Od dziecka troszczyła się najpierw o swoich rodziców, a następnie o ciocię i jej rodzinę, dzięki czemu stała się dojrzała i niezależna. Wszystko wskazywało na to, że dziewczyna jest poskładana psychicznie , jednak w głębi duszy od lat szukała zemsty, dlatego też Moebe nie miała czasu na polityczne gry. Czuła, że z każdym dniem jej żal rośnie, przeistaczając się w gniew i złość.

Jej najlepszym przyjacielem jest przedstawiciel rasy Gunganów, z którym przyjaźni się od najmłodszych lat. Ta dwójka poznała się kiedy to Moebe miała zaledwie pięć lat. Gunganie to lądowo - wodna rasa, ich miasta zazwyczaj położone są pod powierzchnią oceanów, które zajmują sporą część powierzchni planety. Moebe i Wagul poznali się na lądzie, kiedy to Moebe wraz ze swoją piastunką siedziały nad brzegiem wody na pikniku. Dla Gunganów ważne jest przestrzeganie prawa i zachowanie ładu w swoim otoczeniu, najprawdopodobniej to właśnie, dlatego Moebe tak świetnie dogadywała się z jednym z nich. Przyjaciel nauczył ją kilku, a w zasadzie kilkunastu zwrotów w języku basic i gugańskim. Jednak najistotniejszym był fakt, że jak to bywa w przyjaźni posiadali oni i swoje tajemnice, a w zasadzie jedną tajemnicę. Któregoś dnia, gdy pokłóciła się ze swoim przyjacielem - Wagul'em Mings po przyjściu do domu myślała intensywnie o tym, co powiedziała mu w nerwach, odwecie. Starała się postawić w jego sytuacji i poczuć emocje, które wówczas mogły towarzyć jej przyjacielowi. Układając sobie w głowie plan przeprosin zaczęła głośno myśleć i po chwili jej oczom ukazała się sylweta jej przyjaciela. Zaczęła przecierać oczy ze zdumienia, przyglądając się cały czas temu co widzi, po chwili kontynuując;
- Wagul, jesteś tutaj, to Ty? Czy to może być prawdą? - czuć było w jej głosie wyraźne zaskoczenie i niedowierzanie. Zresztą nie tylko ona była zaskoczona, jej przyjaciel również. Postanowili jednak nikomu o tym nie mówić. Z czasem ta tajemnicza umiejętność Moebe stała się dla tej dwójki czymś normalnym, ponieważ bardzo często w ten sposób kontaktowali się ze sobą. Nie zastanawiając się już nad tym, czy to normalne, czy też nie.
Jeśli chodzi o innych znajomych dziewczyna, choć uchodziła wśród nich za osobę powrzechnie lubianą nie tylko za to, jaka jest, ale i też ze względu na swój przyjemny dla oka wygląd to wszyscy mieli ją za osobę niesamowicie skrytą. Bo choć potrafiła porozmawiać ze wszystkimi o wszystkim to nie lubiła mówić o samej sobie, o tym jak się czuje, jakie uczucia jej towarzyszą. To jedynie wiedział Wagul, tylko on potrafił do niej dotrzeć, tylko jemu na to pozwalała.

Jest drobiazgowa, nieprzewidywalna, nadopiekuńa i uparta, ale też bardzo miła, inteligentna, współczująca, moralna i honorowa. Jest również bardzo lojalna i ma kochającą naturę. Jednak pomimo tego Moebe jest bardzo naiwna i łatwo manipulowana. Mocno wierzy w zaufanie, uczciwość i lojalność, a gdy chce dać komuś swoje słowo, to potrafi go dotrzymać. Zwykle mówi to co myśli oraz ma gwałtowny temperament, który prawdopodobnie odziedziczyła po swoim ojcu. Moebe nie lubi być okłamywana, ani manipulowana.
Największą definiowaną cechą, jak również jej największą słabością, jest jej miłość i lojalność wobec swojej rodziny. Uważa, że to jej obowiązk jest zachować i chronić najbliższych. Moebe często stara się utrzymać wizerunek osoby honorowej, poukładanej i dobrze wychowanej, która potrafi się poświęcić dla rodziny.

Dziewczyna posiada wielki talent do pilotowania pojazdów, ponieważ od najmłodszych lat wraz z ojcem testowała wszystko, co tylko potrafi przemierzać drogę, a nawet zaczęli budować swój własny ścigacz. Po śmierci ojca, budowa ścigacza stanęła w miejscu, jednak w jedną z rocznic śmierci ojca dziewczyna postanowiła dokończyć ten projekt, tym razem jednak już w pojedynkę. Zajęło jej to kilka dobrych lat, wciąż jednak doskonaliła swoje umiejętności pilotowania na innych maszynach. Mając 21 lat ukończyła pracę nad własnym ścigaczem i postanowiła wystartować w wyścigu o puchar Nowego Imperium w pierwszych powojennych igrzyskach na Hakass. W tym celu wyruszyła w podróż statkiem kosmicznym, aby zmierzyć się ze swoimi rywalami..

4. Informacje dodatkowe
a. Czego szukasz w RP w organizacji i co jest dla Ciebie w grze najważniejsze? Dobrej kreacji postaci, dojrzałością społeczność. Dobrej i życzliwej atmosfery.
b. Skąd dowiedziałeś się o organizacji? Z strony, na której widniało ogłoszenie, w którym napisane zostało, że mogą zgłaszać się również świeżaki.


Moebe
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2019, 23:24

Re: Moebe Weithel

Postautor: Moebe dodano: 19 sty 2020, 15:27

Podejście drugie, do trzech razy sztuka. xD
Moebe
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2019, 23:24

Re: Moebe Weithel

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 21 sty 2020, 4:38

Tym razem muszę oddać negatywa. Połowa z nas oferowała na forum pomoc, ja się jeszcze na PW przypomniałem, ale ostatecznie nie odezwałaś się z niczym, choćby żeby rzucić okiem na to podanie tutaj przed publikacją. W trakcie tych dwóch tygodni spokojnie trzeba było się odezwać, popytać, podrzucić do oceny, po to jesteśmy, żeby pomóc. A jeśli np. przez te dwa tygodnie Cię nie było, to poczekać i poświęcić chwilę na porady i pogadanie z nami, zamiast od razu 19-ego wrzucać. Okrutnie boleśnie widać, że to co zostało tu zrobione, to strasznie na szybko. Nawet wszystkie literówki i źle odmieniane wyrazy zostały zupełnie takie same xD

Wrzucenie motywu z Force Bondem z gungańskim przyjacielem jest okropnie nie do przełknięcia. Wygląda jak skopiowane z TLJ, ale tam mieliśmy całe to fiksum dyrdum z przeciwstawnymi reprezentantami swoich stron Mocy, Rey jako przeciwbalans dla Kylo itd (nie mówię czy ten motyw był dobry/zły i czy to wyjaśnienie miało jakiś szczególny sens, ale jakaś idea w filmie była xD), a tutaj to nie służy do kompletnie niczego poza tym że jest koszmarnie przegięte i wepchnięte na siłę. W żaden sposób niczego nie dodaje w kreacji postaci, nie wnosi jakiejkolwiek treści poza wsadzeniem przegiętego "cool motywu z Mocą". Kompletnie nie widzę też żadnego sensu we wrzuconym spłyconym prostym opisem Vongów, nie wiem kompletnie po co to i wybija to strasznie z klimatu, tak samo jak opisy festiwali na Naboo (btw, te co tu przepisałaś to są festiwale z Kanonu, my gramy na starym uniwersum Legend). Kompletnie nie wiem po co wciskać ćwierć-przepisanie z Ossusa/Wookieepedii, zwłaszcza w wypadku Vongów, równie dobrze można na siłę wrzucać przepisany opis czym jest hipernapęd i czym jest śmigacz. Historia to historia, nie definicje. Sugestię Elii przekleiłaś po całości, ale źle przeklejona jest nazwa planety. To wszystko jest takie... Na odwal, na takie zupełne minimum. :< To i tamto poszło do przodu, ale z dodaniem różnych nowych okropieństw i jak na wersję poprawioną to naprawdę jest tu za mało na plus, żeby szło powiedzieć, że ostro wzięłaś sobie komentarze do serca i przysiadłaś do tego na poważnie. Trochę poprawione, ale ani trochę na tyle, żeby to było przekonujące. Zamiast wrzucać to od razu (zakładając że przez te 2 tygodnie Cię nie było np.) trzeba było usiąść na spokojnie, pogadać z nami, zrobić to porządnie. Tu wszystko jest tak bardzo wersją "plan minimum" z najbardziej oczywistą przeklejką wyłącznie tych najprostszych uwag z naszych postów, że nie mogę tego kupić. Tam mogłem dać głos neutralny na podstawie tego, że wszystko było zupełną enigmą. Tutaj mogę ocenić poziom wykonanych poprawek, z którymi nikt nie kazał się spieszyć, połowa komentujących oferowała wsparcie personalne i opcji było naprawdę wiele.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan
 
Posty: 108
Rejestracja: 24 kwie 2018, 20:33

Re: Moebe Weithel

Postautor: Ashtar Tey dodano: 21 sty 2020, 11:00

Z racji bardzo mocnego bazowania na poprzednim podaniu, nie da się ocenić obecnego bez bezpośredniego porównania, więc na tym się skupię.

To, co się zmieniło, to w zasadzie trzy rzeczy wymienione przez Fella, z czego żadna nie dodała nic do historii czy postaci. Zamiana Federacji na Vongów to w zasadzie kosmetyka, bo dodanie paru zdań opisu kim są ciężko uznać za jakąkolwiek wartość dodaną. Motyw z Mocą jest wrzucony niesamowite na siłę, bez najmniejszego nawet sensu i mi również wygląda na inspirację TLJ, z czym jest co najmniej kilka problemów. Po pierwsze, to nie ten kanon. Po drugie, tam działo się to pomiędzy dwoma użytkownikami Mocy, z czego jedna strona była po wielu latach szkolenia, a druga miała niespotykanie wysoki potencjał w Mocy. Po trzecie, całe połączenie zostało zainicjowane i prowadzone przez osobę trzecią, czyli Snoke'a, który jest jednocześnie (w tamtym momencie) najpotężniejszym użytkownikiem Ciemnej Strony. W swojej historii wrzuciłaś to pomiędzy swoją postać, która o Mocy chyba nawet nie słyszała i Gunganina, o którym nawet nie wiadomo, że jest na Moc wrażliwy. Tego typu motyw nawet w teorii jest bardzo trudny do realizacji i wymaga bardzo dużej wiedzy, nie mówiąc o stworzeniu odpowiedniej podbudowy i tła, by miał sens. Tutaj tego zupełnie nie ma i działa tylko na minus, zamiast jako ciekawy dodatek. Ostatnia zmiana to końcówka podania i... no w bardzo wyraźny sposób po prostu zaznaczyłaś sugestię Elii i skopiowałaś na koniec podania, bo nie zaznaczyło Ci się na końcu "i", czego nawet nie zauważyłaś. Oczywiście, nie ma zupełnie nic złego w tym, by taki podsunięty motyw wykorzystać, ale to nie polega na przepisaniu czyjegoś pomysłu słowo w słowo. Może to być tylko wskazówka, zalążek innego zakończenia, ale resztę musisz napisać Ty. Historia ma nam umożliwić ocenę Twojej kreatywności, kreacji postaci, pisania fabuły, dialogów czy pomysłów, a nie cudzych. Jedyna zmiana na plus, jaką widzę, to delikatne rozwinięcie relacji Moebe z przyjacielem, ale zostało to zrobione tak skrótowo, że ciężko powiedzieć coś więcej.

Nie zmieniła się za to cała reszta, łącznie z najbardziej oczywistymi literówkami, które wykryje przeglądarka podczas wrzucania posta. Nadal mamy ten sam styl bezpośredniej narracji, proste, dosłowne opisy jaka jest Twoja postać i praktycznie zero konkretnej fabuły. Niestety, ale przy drugiej lekturze zauważyłem też dużo poważniejsze problemy z samą postacią i jej motywacją. Dużo piszesz o jej chęci zemsty, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Nie wygląda na to, by poza samą chęcią Moebe robiła cokolwiek w tym kierunku - wygląda na to, że po prostu spędza całą wojnę na Naboo, a potem nagle, bez żadnego wyjaśnienia, w jakiś sposób dowiaduje się o wyścigu na Hakassi i po prostu leci tam, by wziąć w nim udział. Ponownie skrótowość historii sprawia, że całość zupełnie traci sens.

Jestem przeciw. Ciężko mi nawet stwierdzić, by ta wersja historii była dużo lepsza, niż poprzednia. Fakt, że poszłaś po najmniejszej linii oporu i nie włożyłaś w drugie podejście żadnego wysiłku ze swojej strony nie pozwala mi również dać dodatkowego plusa za to, że się starasz. Jeśli będziesz chciała zrobić trzecie podejście, to zalecałbym napisanie historii od zera, dając sobie czas na przemyślenie i dopracowanie całości.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
 
Posty: 1722
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Nick gracza: Gluppor

Re: Moebe Weithel

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 21 sty 2020, 16:19

Zawsze przy drugiej próbie daję pozytywa właściwie z automatu, bo jak dla mnie to decydują wtedy chęci i rozwojowość, ale tutaj to by było po prostu z mojej strony ogromnie nie fair wobec innych ludzi, co zaliczali drugie podejście. Bo zawsze tam było widać duże przeróbki, dużo starań, z rezultatem może nawet często bardzo słabym, ale gołym okiem widziało się spore przebudowy i samo to zasługiwało na przepuszczenie. Tutaj to tylko wdrożenie tych najbardziej łopatologicznych rzeczy z naszych postów po najmniejszej linii oporu, całość różni się raptem o parę procent, tu ciężko nawet powiedzieć, czy jakieś wnioski i poprawę widać, bo przeklejenie prosto z naszych postów o niczym nie świadczy. To by było nie fair dla innych przepuścić coś takiego. Jedyna jakaś większa zmiana to parę zdań więcej o Gunganinie i ten strasznie dziecinny i przegięty motyw ich telepatii x/

Z wielkim bólem, bo to chyba mój drugi negatyw przez ostatnie 3 lata, ale muszę dać właśnie negatywa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi
 
Posty: 502
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:33

Re: Moebe Weithel

Postautor: Elia dodano: 21 sty 2020, 19:46

"Po najmniejszej linii oporu" chyba najlepiej opisuje wprowadzone przez Ciebie poprawki. To słabo rokuje - nie pokazuje kreatywności, nie pokazuje chęci rozwoju, nie pokazuje serca do RP. Trochę tak, jakby nasze uwagi były komentarzem od promotora i trzeba było je gdzieś wepchnąć, by praca przeszła. Potem tylko obrona i odbębnione.

Nie kupuję. Negatyw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
 
Posty: 2004
Rejestracja: 03 lip 2011, 13:29

Re: Moebe Weithel

Postautor: Siad Avidhal dodano: 22 sty 2020, 3:17

Niewiele można dodać. Negatyw. Jeśli faktycznie planujesz "do trzech razy sztuka", to polecam serio skorzystać z rad i pomocy, bo w innym wypadku wspólnie niestety będziemy marnować sobie czas. Cieszymy się ze świeżaczków - jasne. Dlatego staramy się im pomagać, dawać całą masę rad. Ale jeśli oni sami mają je za nic, to niestety niewiele można zrobić. RP to dość specyficzna zabawa, gdzie niestety pewne umiejętności twórcze już przed grą trzeba mieć. Tak jak - nie wiem... Nogi w piłce nożnej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi
 
Posty: 1687
Rejestracja: 15 lip 2010, 9:20
Lokalizacja: Ukraina, Kijów
Nick gracza: Vinax

Re: Moebe Weithel

Postautor: Rada Jedi dodano: 25 sty 2020, 14:51

Podanie otrzymało pięć głosów negatywnych, w efekcie czego zostaje odrzucone. Następne podanie może zostać złożone po upływie 14 dni. W razie wszelkich pytań i wątpliwości zapraszamy na PW.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 420
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47


Wróć do Podania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości