Oddział Nexu

Re: Oddział Nexu

Postautor: Bart dodano: 09 sty 2019, 0:43

Imię: Azronger
Nazwisko: Elm
Rasa: Duros
Data urodzenia: 1 ABY
Planeta pochodzenia: Duro

Stopień wojskowy: Starszy sierżant
Specjalizacja: Zwiadowca

Informacje ogólne: Służy w wojskach Głębokiego Jądra od wielu lat i od zawsze stanowi wzór komandosa, tak wzorcowy, że z łatwością ginący w tłumie, będący niemalże generycznym wzorcem tego, czego oczekiwałoby się po weteranie Sił Specjalnych. Choć każdy komandos taki jak on jest jednym na kilkuset żołnierzy, w szeregach pozostałych takich jak on - jest idealną częścią zbioru. Jest powszechnie znany jako profesjonalista o dość lekkim i przystępnym charakterze. Zawód niespecjalnie odbija się na tym, z jakiej strony znają go inni - wielu jawi się jako lekkoduch, który chce tylko wykonać swoje i iść do domu, zająć się sobą i odpowiada mu tryb pracy z tygodniem na misji, dwoma tygodniami w domu. Innym jako lekko wycofana istota, słabo czująca się wśród innych, siedząca na uboczu. O jego życiu prywatnym panują skrajnie różne opinie. Wiadomo tyle, że jego hobby kręci się wokół HoloNetu i czegoś związanego z historią współczesną. Według jednych - nudny Duros bez zainteresowań siedzący w domu, bez kontaktu ze światem. Według drugich - pasjonat żyjący dla hobby, który dzięki niemu ewidentnie cieszy się z życia. Według jeszcze następnych - odludek, któremu życie skoncentrowane na hobby pozwala przejść przez horrory wojny. Towarzyski, otwarty, chętnie rozmawia - o wojnie, o szkoleniu, o historii, o filmach, ale niespecjalnie o sobie. W kontakcie osobistym, z daleka od tematów służbowych, Azronger to także, poza dziwacznymi zaintersowaniami, wzór normalności, zwyczajności. Wojna nie dotknęła go w żaden osobisty sposób. Jego grono kolegów jest głównie poza wojskiem, w HoloNecie i barach cywilnych na Odiku II, rodzina w dalekim kosmosie. Dla Azrongera wojna z Yuuzhan Vongami nie była niczym innym, jak kolejnym - choć długim - epizodem w pracy, po tłumieniu konfliktów rasowych na Rubieżach, czy najeżdżaniu placówek piratów. Na tle żołnierzy, którzy widzieli najgorsze horrory, z których prawie każdy tracił rodziny i przyjaciół, Azronger wydaje się niemal odrealniony w normalności swych żołnierskich doświadczeń.

Umiejętności: Podręcznikowo szkolony zwiadowca sił specjalnych. Ekspert w stosowaniu wszelkiego sprzętu używanego w rozpoznaniu, wyszkolony w samotnym działaniu przez nawet okres kilku dni, strzelec poddany najbardziej rygorystycznemu szkoleniu. Długie lata służby w Siłach Specjalnych same w sobie stanowią wystarczającą rekomendację jego wyszkolenia fizycznego, obycia w kryzysowych sytuacjach, odporności na stres, zdolności podejmowania błyskawicznych decyzji. Azronger jest jawnym wzorcem produktu lat służby i synonimem komandosa, ciętym od wzorca.

Krótka historia dołączenia: Zniknięcie kapitana Vryexa w czasie pogrzebu porucznika Vina wywołało oczywiste zainteresowanie jego oddziału. Przebywając na tej samej planecie, w ramach tych samych sekcji Sił Specjalnych, trudno było o tym nie usłyszeć. Sierżant zainteresował się tą historią, rozmawiając z pozostałymi członkami oddziału - a z racji tego, że nie zapowiadało się, by miał przed sobą nowe misje, z luźnego zainteresowania, a także braku swojego miejsca od czasu restrukturyzacji, zaczął badać, gdzie Vreyx mógł zniknąć. Tak trafił po długim czasie na Aargau, dwa dni przed Mistrzynią Jedi, Elią Vile. Gdy z wieżowców zobaczył słynny myśliwiec Jedi, o którym słyszał czasem opowieści w kantynie, szybko do niej dołączył, odbierając kapitana z więzienia. Do oddziału dołącza z prostego powodu - jest zwiadowcą, który szuka nowego oddziału, a Oddział Nexu nie ma zwiadowcy. To jeden z powodów, dla których poza tym z ciekawości i chęci zwykłej rozrywki, Azronger postanowił szukać kapitana.

Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi
 
Posty: 964
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Oddział Nexu

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 06 lut 2019, 2:06

Imię: Donram
Nazwisko: Balgood
Rasa: Człowiek
Data urodzenia: 5 BBY
Planeta pochodzenia: Kuat

Stopień wojskowy: Sierżant
Specjalizacja: Wsparcie/Ciężkozbrojny

Informacje ogólne: Nieprzyjemny w obyciu, nudny, ponury człowiek. W pracy komandosa nadaje się do wszystkiego, poza rozmową z ludźmi. Ratowanie ludzkiego życia i ochrona słabszych to dla niego zawód, w którym podejrzewa się go o pracoholizm, ale nie moralna misja. Wydaje się człowiekiem smutnym, niespełnionym w życiu, z kulejącymi zdolnościami miękkimi, który uciekł w pracoholizm i chorobliwe doskonalenie się w zawodzie komandosa, któremu poświęcił całe życie. Po wspólnym tygodniu w koszarach może wydawać się, że poza grami komputerowymi nie ma żadnych zainteresowań. Cechuje go awersja do kobiet, skrajnie prawicowe poglądy polityczne, ale nie obnosi się z tym. Profesjonalizm zawodowy stoi ponad jego awersją do "szarej masy" społeczeństwa. O swoim życiu sprzed dołączenia do wojska opowiada w kategoriach szkoły równającej do szarej masy, kobiet-księżniczek, rodziców-przegrańców i uniwersytetach tępiących za poglądy.

Umiejętności: Mistrz swojego fachu. Żyje dla swojego zawodu, w którym znalazł się w wieku 23 lat. Nie ma życia poza doskonaleniem się w zawodzie. Urlopy spędza na doskonaleniu się fizycznie. Może biec równym tempem kilka godzin, udźwignąć dwóch rannych towarzyszy i wspinać się po stumetrowej ścianie. Obsłuży każdy karabin, działo i wyrzutnię. Jest dobry, bardzo dobry, ale nie fenomenalny. Jest tak dobry, jak spodziewać można się po komandosie o dwunastoletnim stażu i manii samodoskonalenia. Ani więcej, ani mniej. Doskonale reaguje pod obciążeniem stresem, w kryzysowej sytuacji, ale nie jest strategiem. Wykonuje rozkazy i improwizuje w opracowaniu drogi ewakuacji, nic więcej. Poza pilotażem śmigacza, nie ma żadnych umiejętności praktycznych, całe jego życie to doskonalenie się w pozycji ciężkoopancerzonego liniowca. Denerwuje go większość technologii. Beznadziejne umiejętności miękkie. Wykształcenie i wiedza ogólna o świeice kuleją.

Krótka historia dołączenia: Do oddziału zgłosił się sam. Był znany reszcie oddziału z wspólnej operacji na Corulag kilka dni temu. Isan Brosso miał okazję zobaczyć jego umiejętności na własne oczy podczas ochraniania zaplecza ewakuacji i poręczyć za niego, gdy Donram odnalazł OSK 44 na Odiku podczas ćwiczeń. Przedstawił poza tym swoje referencje, wyniki, opowiedział o sobie dokładnie. Znali się także wcześniej z podporucznikiem Carperem Stone prywatnie, także dołączył do Isana w poręczeniu. Dołączyć chce ze względu na plotki zasłyszane w kantynach przy centrali wojsk specjalnych, o przyjaźni oddziału z grupą Mistrzyni Elii Vile i możliwość bycia blisko ostatecznych rozstrzygnięć i serca walki.

Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan
 
Posty: 123
Rejestracja: 24 kwie 2018, 20:33
Lokalizacja: nie Polska :DD

Re: Oddział Nexu

Postautor: K.I.R.A. dodano: 28 mar 2019, 21:09

Imię: Evie
Nazwisko: Moore
Rasa: Człowiek
Data urodzenia: 4 ABY
Planeta pochodzenia: Bar'leth

Stopień wojskowy: Specjalista
Specjalizacja: Sieci informatyczne, automatyka, obsługa systemów pokładowych i nawigacja

Informacje ogólne: Evie jest osobą której ciężko idzie nawiązywanie bliższych znajomości. Przeważnie zajmuje jej to dość sporą ilość czasu. Nie jest to jednak spowodowane niechęcią do takowych, a jedynie zwyczajny lęk przed rozmową, brakiem tematów do ich prowadzenia. Często ludzie oceniają ją przez pryzmat pierwszego wrażenia, jednak ci którzy ją dobrze znają wiedzą, iż jest to miła, pomocna i lojalna osoba. Iv nie posiada żadnej rodziny, wychowana została w domu dziecka a następnie podjęła kształcenie w kierunkach skupiających się na szeroko pojętej informatyce, automatyce, robotyce a także obsłudze systemów pokładowych statków kosmicznych. Nauka tak wielu dziedzin zajęło jej kilka dodatkowych lat, jednak taki był cel. Gdy nadeszły pierwsze wieści o inwazji Yuuzhan Vongów, Evie podjęła niełatwą decyzję o wstąpieniu do armii w charakterze specjalistki. Nigdy nie miała zbyt wielkiego celu w życiu, nie miała rodziny i pewnie nikt o niej by nie pamiętał, jednak wtedy pojawił się ten wielki cel – pomóc galaktyce.
Evie postrzegana jest w jednostce jako typowy geek, niemal każdą wolną chwilę poświęca na doskonalenie się w swoich umiejętnościach bądź pracach nad modyfikacjami swojego pancerza. Jej życie towarzyskie można określić jako skromne. Zawsze jednak stara się wykonywać rozkazy co do joty, mimo iż czasami lubi wdać się w dyskusje na ich temat.

Umiejętności:
  • Szeroko pojęta informatyka
  • Systemy sterowania – automatyka
  • Obsługa systemów pokładowych
  • Nawigacja

Krótka historia dołączenia: Evie Moore była technikiem na pokładzie Niszczyciela typu Republic, który brał bezpośredni udział w walkach nad Odikiem II. To jeden z czterech ciężkich krążowników, które przetrwały bezkresną rzeź Yuuzhan w szturmie na planetę - było ich całościowo dwadzieścia pięć. Tam też miała okazję zapoznać się z Isanem Brosso, który został "towarzysko" wcielony do eskadry K-Wingów stacjonujących właśnie na tym pokładzie, z racji niedoborów ludności do obsługi tego typu maszyn. Myśliwce szturmowe K-Wing obsługują 4 osoby z racji ilości uzbrojenia, którym dysponują. Pilot, bombardier i dwójka strzelców. Evie właśnie podczas tej potyczki miała możliwość przejścia bezpośredniego chrzestu bojowego, który odznaczył ją zarówno jako świetnego nawigatora, jak i pokazał bieżące zdolności odnośnie obsługi systemów komputerowych. Dzięki jej wiedzy: znacząco odciążała pilota w obsłudze systemów pomocniczych pojazdu, dając mu się skupić na walce; świetnie zarządzała systemami nawigacyjnymi, nie dając się zaskoczyć pilotowi; po trafieniu maszyny i krytycznym błędzie systemów, w czasie rzeczywistym dokonała ostatecznie ich obejścia, które pozwoliło wznowić pracę silników wystarczająco, by po prostu dokonać ewakuacji i zwyczajnie przeżyć wszechobecny chaos bitwy kosmicznej. Na tej podstawie dołączenie do oddziału - za pośrednictwem wspólnej walki - było już jedynie formalną propozycją z oczywistym rozwiązaniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
K.I.R.A.
Adept
 
Posty: 291
Rejestracja: 28 lut 2015, 20:54
Lokalizacja: k. Kołobrzegu
Nick gracza: Key

Re: Oddział Nexu

Postautor: Khad Llyn'han dodano: 27 lis 2019, 1:36

Imię: Arnold
Nazwisko: Braell
Rasa: Echani
Data urodzenia: 5 BBY
Planeta pochodzenia: Bengali/Nimban

Stopień wojskowy: Plutonowy
Specjalizacja: Szturmowiec

Informacje ogólne: Arnold to osoba, która skrywa wiele tajemnic. Patrząc na niego możesz czuć dreszcz niepokoju - na prawej skroni Echaniego znajduje się rozległa, niedogojona blizna, ma gęstą, dużą brodę, a jego fryzura to całkowicie wygolone boki i swobodnie opadający "liść" na lewy bok. Tęczówki jego oczu mają srebrny kolor, co tylko potęguje uczucie niepokoju i grozy. Widać po nim, że jest zaprawiony w boju, wysportowany, postawny i tęgi. Jest przeciętnego wzrostu.
Rozmowa z Arnoldem nie jest zbytnio komfortowa - podczas rozmowy obserwuje rozmówce, mówiąc nieprzyjemnym i szorstkim głosem.
Blizna, tęga postawa i zbroja, na której widać wyraźne ślady użytkowania, mogą świadczyć o tym, ile Echani przeżył - i ile skrywa tajemnic.

Arnold wychowywał się na Bengali, jednej z planet zdominowanych przez Echani. Dorastał w zupełnie normalnej, ale niezbyt zamożnej rodzinie. Od pierwszych lat życia interesował się bronią palną i sztukami walki, ojciec nauczył go strzelać i pilotować śmigacze, a walkę wręcz ćwiczył w lokalnym klubie. Gdy dorósł, postanowił się usamodzielnić - wyleciał do przestrzeni Huttów i osadził się na planecie Nimban, gdzie żył ze zleceń. Został najemnikiem, wykonującym nawet najbrudniejsze roboty. Podczas inwazji Vongów na jego planetę, prowadził lokalny ruch oporu, a niewiele później ewakuował się na Odika II, gdzie wstąpił do Sił Specjalnych, zaczynając od stopnia szeregowego.

Umiejętności: Szybki, zwinny i postawny mężczyzna, co wykorzystywał głównie przy swojej pracy - pracy najemnika. Najlepiej radzi sobie w pojedynkę, ale nie odmówi wsparcia, jest skory do współpracy. Potrafi posługiwać się dwoma blasterami na raz oraz lekkim karabinem szturmowym. Uwielbia walkę wręcz i idzie mu to świetnie, przez sprzyjające uwarunkowania rasowe.

Krótka historia dołączenia: Przez swoje nienaganne umiejętności, szybko wdrapał się na stopień plutonowego, dołączając do Sił Specjalnych na Odiku II niewiele wcześniej. Podczas ostatecznego uderzenia floty Vongów na Odik, wraz z Donramem Balgoodem ratował ludzi ze zniszczonych fregat, pomagał w ewakuacjach i transportach ludności. Został przydzielony do Oddziału Nexu jakiś czas później, gdy jego oddział zaczął się rozsypywać - po propozycji Donrama Balgooda, znajomego Arnolda z czasów inwazji Yuuzhan Vong.
Awatar użytkownika
Khad Llyn'han
Padawan
 
Posty: 335
Rejestracja: 11 cze 2019, 15:39
Nick gracza: Violet

Poprzednia

Wróć do Informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość