Oferta

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

Oferta

Postautor: Milo dodano: 19 gru 2017, 20:59

Witam, znalazłem Wasze forum z reklamy na Centrum RP, jestem zainteresowany współpracą z wami. Planowałem zrealizować swój własny serwer RP oparty na platformie Jedi Academy i chętnie kupiłbym gamemoda za uczciwe pieniądze. Wstępnie 200-300, ale to oferta wywoławcza ;) Jestem chętny do negocjacji, obejrzymy moda i zobaczymy dokąd iść dalej, nie mam górnych poziomów. Poprosiłbym namiary na programistę. Zależnie od ambicji mojego projektu możemy pomyśleć też nad kupnem nowszych wersji na wyłączność, jestem pewien, że coś się dogada. Procenty od kont premium też wchodzą w rachubę.

Addony, skrypty, wszystko też mile widziane za uczciwe pieniądze, wszystko zależy co moderzy mają do zaoferowania...
Milo

Re: Oferta

Postautor: Neil Danadris dodano: 19 gru 2017, 21:07

Jestem autorem moda Szlakiem Jedi: xD
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 19 gru 2017, 21:17

Hmm...

No ogólnie każdy może zrobić z własnymi rzeczami co tylko chce, Barak może opylić paczki policyjne za 2 złote jak by chciał, ale powiem szczerze, że jak ja miał bym stawiać na ilość zainteresowanych to niestety 0.

Powiem tak... Binol, Elia i Barak za symbol Szlaku w profesjonalnej agencji by mogli za niego spokojnie 2000 zainkasować. Ja za pewnego pdfa na 40 stron co napisałem z researchem i wieloma analizami bym mógł spokojnie wołać tysiaka. Eryk za swoją stronę przy jej poziomie mógł by nawet 4000 wołać, to jest tyle z dziedzin o których wiem, z modem jest pewnie jeszcze gorzej. Siedzimy tu kupę lat, z pasji i zamiłowania, robimy te rzeczy dla siebie, na siebie, od siebie i ze sobą i nikogo za bardzo nie skusi do postawienia nad to wszystko perspektywa takiej kasy. Bo 0 $ vs. 200 $ to jest żaden wybór przy rzeczach za które na otwartym rynku się płaci 1500 xP Nikt nie odda rzeczy, co kosztowały go kilka wieczorów za ... w najlepszym wypadku jak widzę... swoją dniówkę w robocie.

Nie oceniam czy te rzeczy by się rzeczywiście mogły w ogóle na rynku przebić etc... ale po prostu jak ktoś by miał takie rzeczy opylać za kasę no to właśnie... aspirując do jakiegoś tam rynku i standardu a nie 1/20 xP

@EDIT:
No post Ezequieloneila to niestety mówi dobrze co to jest za porównanie xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 19 gru 2017, 21:37

Milo pisze:Witam, znalazłem Wasze forum z reklamy na Centrum RP, jestem zainteresowany współpracą z wami.

Hej! Jestem autorem tego tematu i prowadzę go od ponad roku. Dzięki za zainteresowanie.

Milo pisze:Planowałem zrealizować swój własny serwer RP oparty na platformie Jedi Academy

Obawiam się, że podejmujesz się czegoś niemożliwego. Serwer RP przypominający te z GTA czy Gothica, serwer w którym rozgrywka jest prowadzona luźno, bez narzuconej fabuły, z organizacjami tworzonymi przez graczy, kontami premium, wystawaniem na służbie w biznesie to coś, czego zwyczajnie nie da się osiągnąć w Jedi Academy z bardzo, bardzo wielu powodów. Wymienię tylko kilka z nich:

• Mapy. Multiplayer Jedi Academy to u samego źródła gra DM/TDM dla 32 graczy. Żeby ci gracze w ogóle mogli się znaleźć na mapach i powalczyć mieczami świetlnymi/blasterami, mapy tworzone na potrzeby tej gry muszą być raczej niewielkie. Największe mapy do Jedi Academy nie są większe niż miasto Khorinis z Gothica, czy drobna wioska w stanie San Andreas. Prowadzenie rozgrywki przez wielu graczy na tak małych mapach jest z góry skazane na porażkę, bo ciężko byłoby znaleźć ustronne miejsce do prowadzenia choćby rozmowy.
  • Ograniczenia gry. By w ogóle rozpocząć grę na naszym serwerze, kandydaci których podania zostały zaakceptowane muszą (oprócz przygotowania karty postaci i modelu) ściągnąć mnóstwo, mnóstwo drobnych modyfikacji Jedi Academy - mapy, bronie, pojazdy, modele postaci. Ściąganie tego wszystkiego to czysto manualny, niezautomatyzowany i trochę uciążliwy proces. Znakomita większość graczy z serwerów RP w GTA i Gothicu nigdy nie zdecydowałaby się na poświęcenie czasu na to.
  • Konta premium. Nie mamy ich! Jesteśmy społecznością RP, a nie serwerem gry. Rozgrywka na Szlaku Jedi opiera się o tworzoną przez Mistrzów Gry i samych graczy fabułę, nie jest to gra w biznesy, policjantów, polityków, gromadzenie majątków i zakładanie gangów. W realiach naszej gry konta premium zwyczajnie nie mają sensu, bo... po pierwsze wszyscy tu wszystkich znają, po drugie ciężko byłoby wytłumaczyć fabularnie otrzymywanie jakichś profitów IC za posiadanie konta premium, a po trzecie... prowadzimy grę wyłącznie dla rozrywki.

Milo pisze:chętnie kupiłbym gamemoda za uczciwe pieniądze. Wstępnie 200-300, ale to oferta wywoławcza ;) Jestem chętny do negocjacji, obejrzymy moda i zobaczymy dokąd iść dalej, nie mam górnych poziomów. Poprosiłbym namiary na programistę. Zależnie od ambicji mojego projektu możemy pomyśleć też nad kupnem nowszych wersji na wyłączność, jestem pewien, że coś się dogada. Procenty od kont premium też wchodzą w rachubę.

Addony, skrypty, wszystko też mile widziane za uczciwe pieniądze, wszystko zależy co moderzy mają do zaoferowania...

Technicznie rzecz biorąc, nasz autorski mod nie za bardzo nadaje się do prowadzenia serwera RP w rozumieniu tych z GTA i Gothica. Nie ma tu kont użytkowników połączonych z forum, nie ma wspomnianych kont premium, nie ma kar OOC pokroju AdminJaila, czy blokady czatu OOC. Obawiam się, że źle trafiłeś ze swoją propozycją, ale jednocześnie bardzo kibicuję Ci w realizacji Twoich pomysłów! Jeśli udałoby Ci się rzeczywiście stworzyć taki serwer, masz szansę wypełnić pewną niszę i przyciągnąć sporą rzeszę fanów gwiezdnej sagi. Społeczność Jedi Academy jest wciąż bardzo silna. Być może znajdziesz dobrego programistę na największym forum zrzeszającym fanów tej gry: jkhub.org
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Milo dodano: 19 gru 2017, 22:04

Ja nie o otwartym rynku, po scenie RP krążą takie sumy, bo tyle się da wyciągnąć. "Taki mamy klimat".

Mówimy tu o małym zarobku za swoje hobby i wejściu w dorosłość dla licealisty, nie pracy :P Ale Namon-Dur Accar, mówisz, że projekt, który na siebie zarobi nie wypali? Nie ma tu np. kredytów, czyli waluty Star Wars, części do miecza, tego typu rzeczy?
Milo

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 19 gru 2017, 22:16

Milo pisze:projekt, który na siebie zarobi nie wypali? Nie ma tu np. kredytów, czyli waluty Star Wars, części do miecza, tego typu rzeczy?

Kredyty, części mieczy świetlnych - oczywiście. Wszystko to u nas istnieje, ale tylko w formie IC. Nie ma licznika pieniędzy jak w GTA, nie ma stanu konta po wpisaniu komendy. Pieniądze są tu wydawane zawsze czysto IC, bez skryptów sklepu (zwykle większe zakupy są u nas grane w formie eventu dla danego gracza, podczas którego pozostali odgrywają NPC sprzedawców, przechodniów - dzięki czemu nawet proste zakupy mogą przerodzić się w wydarzenie o znaczeniu fabularnym), bez bankomatów, bez komend na oferowanie przedmiotów za pieniądze innemu graczowi. Prowadzimy rozgrywkę RP zupełnie różną od tego, co można zobaczyć na serwerach w GTA i Gothicu - bez automatyzacji, bez stania za ladą w restauracji, czysta rozgrywka IC między graczami i Mistrzem Gry.

Oczywiście, zapewne dałoby się stworzyć skrypt z kontami użytkowników połączonymi z bazą danych, systemem przedmiotów, pieniędzy, etc., ale my nigdy tego nie potrzebowaliśmy. Ciężko mi powiedzieć, czy taki projekt nie wypali. Nikt takiego nie próbował tworzyć, to zupełnie nowy sposób myślenia o RP w Jedi Academy - gra bardziej prosta, przystępna, ale przez to raczej płytsza. Z odpowiednim programistą warto próbować, ale nasz mod do takiej rozgrywki zupełnie nie pasuje.
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Neil Danadris dodano: 20 gru 2017, 0:10

Powiem więcej - silnik id Tech 3 nie nadaje się do stworzenia gry w dużym, otwartym świecie. Nawet id Tech 4 z bodajże 2011 roku nie podołałby temu wyzwaniu. Pod JK3 można podpiąć bazę danych, utworzyć system kont, przedmiotów, kredytów, utworzyć system dialogów czy nawet zaimplementować premium (jakkolwiek miałoby to funkcjonować), ale za bardzo nawet nie wykorzystasz tego w praktyce. Nie potrafię sobie wyobrazić jak miałaby wyglądać rozgrywka RP dla 64 graczy, gdzie każdy chce zrobić coś innego, a możliwości swobodnego opuszczenia mapy i zmiany lokacji dla pojedynczego gracza zwyczajnie brak.

Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować swoich sił w organizacji tego typu rozgrywki, zerknij na Lugormoda. Jeżeli dobrze pamiętam, ma wbudowany system kredytów, dialogów i innych pierdół.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Gluppor dodano: 20 gru 2017, 0:39

Ja tylko dodam od siebie dwie szybkie uwagi.

Mówimy tu o małym zarobku za swoje hobby i wejściu w dorosłość dla licealisty, nie pracy :P

Nie ma wśród nas licealistów, większość z nas pracuje, nasze hobby służy za rozrywkę i nie wydaje mi się, by ktokolwiek nawet chciał mieć z tego jakikolwiek zarobek. Kwestia druga:

Ale Namon-Dur Accar, mówisz, że projekt, który na siebie zarobi nie wypali? Nie ma tu np. kredytów, czyli waluty Star Wars, części do miecza, tego typu rzeczy?

Tu naprawdę nie ma żadnego "zarabiania", ani żadnych kosztów, nie licząc serwera i domeny na forum, co w perspektywie roku jest naprawdę znikome. Przy grze liczącej sobie 14 lat naprawdę nie znajdziesz chętnych, którzy chcieliby jeszcze płacić za możliwość gry (co strasznie śmierdzi mi popularnymi i ubóstwianymi przez większość obecnych gier mikrotransakcjami). I w ogóle nie o to tu chodzi. Jeśli podchodzisz do takiego projektu od strony pieniędzy i moda, co jest kwestią skrajnie techniczną, to podchodzisz do tego źle. Najpierw trzeba pomyśleć o rozgrywce w tego typu organizacji, a dopiero potem o całej reszcie. Po prostu nie znajdziesz graczy nie mając im niczego do zaoferowania pod kątem RP, nie mówiąc już o czymkolwiek, co mogłoby je otaczać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gluppor
Rycerz Jedi

Postautor: Milo dodano: 20 gru 2017, 1:04

Skoro takie coś piszą weterani sceny, to nie mam nad czym się głowić przy tej jednogłosowości. Dzięki za tyle postów w krótkim czasie, można zamykać :P
Milo

Wróć do Kantyna