[Problem] Rozdzielczość i minimalizowanie

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

[Problem] Rozdzielczość i minimalizowanie

Postautor: Satur Kasabow dodano: 27 lip 2017, 14:08

Nie mam pojęcia czy to dobry dział, więc w razie czego proszę o przeniesienie.

Bardzo dawno nie grałem w ową część gry Star Wars. Po instalacji napotkałem się z wieloma problemami w funkcjonalności samej gry. Na upartego da się grać, jednakże dwa ze wszystkich problemów są dotkliwe najbardziej...

1. Problem tyczy minimalizacji gry, po stosowaniu skrótów klawiszowych "alt + esc" bądź "alt + tab" czy jakiegokolwiek innego, mającego na celu minimalizacji gry... no... gra nie minimalizuje się, wyskakuje tylko kursor windows'u na tle ekranu gry. Mnie to osobiście dość męczy, bo jedynym sposobem zrobieniem czegoś w trakcie gry jest tylko i wyłącznie, wyłączenie gry, (tu moment jak coś działam poza grą) i włączenie gry od nowa.

2. Problem przedstawiam wam na ss'ie, jest on co najmniej śmieszny, bo wystarczy "spojrzeć", nie trzeba nawet komentować.
Ukryte:

Jeżeli ktoś dalej nie domyśla się w czym rzecz, to owy problem jest z rozdzielczością gry. Gra zwyczajnie ciągle działa mi na minimalnych wymaganiach. Tak - próbowałem z wieloma rozdzielczościami innymi w ustawieniach. Tak - efekt był dalej taki sam. Czy ktoś orientuje się, jak to zmienić? Wiem, że z innych gier (pokroju Gothica) wystarczyło zmienić tylko kilka funkcji zwykłym notatnikiem w plikach systemu gry.
Awatar użytkownika
Satur Kasabow

Nick gracza: Wolfer

Re: [Problem] Rozdzielczość i minimalizowanie

Postautor: Tanna Saarai dodano: 27 lip 2017, 14:58

Odnośnie pierwszego problemu - https://jkhub.org/files/file/1133-q3e-minimizer/

A rozdzielczość konfiguruje się wpisując w grze te komendy :-)
/r_mode -1
/r_customwidth 1920 (1366, 1024 - szerokość ekranu)
/r_customheight 1080 (500, 700, 1200 - wysokość)
/vid_restart
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 27 lip 2017, 15:07

Innym rozwiązaniem obu tych problemów jest instalacja OpenJK, dostępnego tutaj: https://builds.openjk.org
(najbardziej stabilna wersja to: openjk-2016-08-22-cdfdb5ad-windows.zip 2016-08-23 01:00 5.0 MB). To kompleksowa modyfikacja Jedi Academy likwidująca mnóstwo błędów i dodająca kilka usprawnień. Wprowadza między innymi możliwość minimalizacji gry i obsługę natywnej rozdzielczości pulpitu gracza (/r_mode -2).

Pełna lista łatek i usprawnień dostępna tutaj: https://jkhub.org/topic/7578-openjk-changelog/
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Satur Kasabow dodano: 27 lip 2017, 20:34

Tanna Saarai pisze:Odnośnie pierwszego problemu - https://jkhub.org/files/file/1133-q3e-minimizer/

Działa, dzięki.

Co do pierwszego sposobu - jak włączyć konsole?
Awatar użytkownika
Satur Kasabow

Postautor: Tanna Saarai dodano: 27 lip 2017, 20:35

W grze? Shift + `~ - standardowo.
Jeśli masz to na skrót minimalizowania to go po prostu w q3 zmień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Satur Kasabow dodano: 27 lip 2017, 20:57

Tanna Saarai pisze:W grze? Shift + `~ - standardowo.
Jeśli masz to na skrót minimalizowania to go po prostu w q3 zmień.

O mój Adanosie...
Ukryte:

Ekran zmniejszył mi się jeszcze bardziej niż wcześniej.
Awatar użytkownika
Satur Kasabow

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 27 lip 2017, 21:02

Spróbuj może zmienić te opcje w plikach gry, zamiast bezpośrednio w grze - pliki jaconfig.cfg dla gry SP i jampconfig.cfg dla MP. Linijki mają takie same nazwy, tylko poprzedzone "seta" zamiast "/". Ewentualnie wypróbuj OpenJK i załatw sprawę za pomocą /r_mode -2 i /vid_restart
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Satur Kasabow dodano: 28 lip 2017, 13:49

Namon-Dur Accar pisze:Ewentualnie wypróbuj OpenJK i załatw sprawę za pomocą /r_mode -2 i /vid_restart

Nie działa ta druga część wypowiedzi (przywróciło mi do domyślnych ustawień gry 600x400), z pierwszą jeszcze spróbuje.
Awatar użytkownika
Satur Kasabow

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 28 lip 2017, 14:45

Satur Kasabow pisze:
Namon-Dur Accar pisze:Ewentualnie wypróbuj OpenJK i załatw sprawę za pomocą /r_mode -2 i /vid_restart

Nie działa ta druga część wypowiedzi (przywróciło mi do domyślnych ustawień gry 600x400), z pierwszą jeszcze spróbuje.

Bo obie części są nierozłączne. To właśnie OpenJK wprowadza r_mode -2, pozwalające zrównać rozdzielczość gry z rozdzielczością pulpitu. Zawartość .zip z podanego wyżej linku trzeba wrzucić do folderu GameData gry. Grę uruchamia się potem jednym z dołączonych .exe - w przypadku gry SP będzie to openjk_sp.x86.exe
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Wróć do Kantyna