Ogłoszenia

Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 13 mar 2013, 3:16

Poniższy temat przeznaczony jest na informacje o zmianach wprowadzanych przez konkretne osoby lub Radę, w formie ogłoszeń dotyczących tego rodzaju prac - przede wszystkim administracyjnych, dostarczając wszystkich potrzebnych danych i odnośników.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Rekrutacja - składanie podań

Postautor: Rada Jedi dodano: 08 maja 2013, 22:07

1 maja 2013 otwarto organizację Szlakiem Jedi, umożliwiając przy tym składanie do niej podań. W ciągu dwóch miesięcy przygotowano wszystko, co tylko mogłoby być potrzebne: tak od strony technicznej, jak i czystej treści. Od tego momentu zaproszono Was – wszystkich, którzy są zainteresowani rozgrywką roleplay w świecie Star Wars na najwyższym poziomie.

Wszystko, co warto wiedzieć o nas i naszej działalności, znajdziecie w następującym opracowaniu: ”O nas”. Zawarto w nim pełen opis tego, co oferują podróże Szlakiem Jedi.

Zainteresowanych odsyłamy jedynie w dwa podstawowe miejsca: do Regulaminu Szlakiem Jedi – w jego sekcji dziewiątej, „Rekrutacja”, dowiecie się wszystkiego, co potrzebne, aby złożyć podanie. W poszukiwaniu dodatkowych materiałów niezwykle pomoże Wam oficjalny „Indeks”.

Oczywiście oferujemy też wiele innych opracowań, które mogą się Wam okazać przydatne. W pierwszej kolejności jest Spis ras Rycerza Neila, w drugiej publikacja Rycerza Barta na temat roleplayingu.

Niewątpliwie pojawić może się wiele pytań – i z tego powodu zapraszamy do właściwego tematu. Zalecamy taką drogę zdobywania informacji z tego względu, że jest najwygodniejsza i najpewniejsza. Niemniej, gdyby miało się to okazać dogodniejsze, łatwo skontaktować się z nami prywatnie poprzez Xfire: nasze dane łatwo odnaleźć na stronie gildii w tej sieci.

Jedną z kluczowych informacji pozostawiamy na koniec. Nabór jest ciągły – podania składać można w dowolnej chwili. Każde oceniane jest indywidualnie i swoje szkolenie można rozpocząć niezależnie od innych aplikacji i ulokowania w czasie - po szczegóły zapraszamy tutaj.
System jest prosty. Akceptacja lub odrzucenie podania zależne są od sumy głosów wszystkich pełnoprawnych członków organizacji (od Padawana wzwyż). Następnie, gdy podanie zostaje przyjęte, ustalana jest forma i termin wprowadzenia postaci do świata gry – kandydat otrzymuje wszelkie potrzebne informacje. Podczas wprowadzenia ma miejsce ostateczna weryfikacja – na podstawie zaprezentowanej zdolności odgrywania. Z chwilą pozytywnej oceny kandydata na tym etapie – otrzymuje on rangę Adepta i zostaje przyjęty na okres próbny.

Zapraszamy!
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 16 maja 2013, 4:25

Zakończone zostało budowanie chmury przeznaczonej na pliki do gry. Odpowiednie odnośniki do poszczególnych segmentów chmury znaleźć można w poszczególnych sekcjach działu Pliki. Projekt ten pozwala realizować kilka funkcji:
- łatwo określić, na podstawie dat wrzucenia .pk3, kiedy pojawiły się aktualizacje,
- dokonanie masowego pobierania w wypadku straty plików jest uproszczone,
- zebranie potrzebnych modyfikacji jest dla rekrutów niezwykle wygodne,
- pojawia się alternatywa dla stosowanych przez uploaderów zróżnicowanych serwisów o nierzadko kłopotliwych parametrach.

Skonfigurowanie i koordynacja projektu: Rycerz Bart
Upload plików: Padawan Vinax Raxem, Padawan Aetharn Calius i Rycerz Bart
Weryfikacja poprawności: Padawan Aetharn Calius

Od tej chwili, jako osoba zarządzająca działem plików, za stan projektu odpowiada Padawan Aetharn Calius.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 15 lis 2013, 0:03

Zakończone zostało prowadzone przez pełnoprawnych członków organizacji głosowanie, mające zadecydować o składzie Rady Jedi. Wybory zostały zorganizowane, jak przewidywał Regulamin, pół roku po otwarciu organizacji - przewidywalnie, z uwagi na liczbę kandydatów i wymóg nieparzystości, podtrzymany został inauguracyjny skład.

W efekcie, w gronie Rady Jedi pozostają następujący Rycerze: Bart, Gluppor, Neil Danadris.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 14 maja 2014, 20:35

Zakończone zostało, prowadzone przez członków od stopnia Padawana wzwyż, głosowanie mające zadecydować o składzie Rady Jedi na najbliższe pół roku. Temat został zamknięty po upływie jednego dnia, gdy głosy oddała każda upoważniona osoba.

Członkami Rady Jedi zostali następujący Rycerze Jedi: Rycerz Bart, Rycerz Elia Vile, Rycerz Neil Danadris.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 09 sie 2014, 21:15

Po przegłosowaniu propozycji Padawana Fenderusa i naniesieniu modyfikacji przez Rycerz Jedi Elię Vile i honorowego członka Neila Danadrisa, wprowadzona do organizacji została ranga Mistrza Jedi. Funkcjonuje ona w identyczny sposób, co dotychczasowe prawo dostępu do profesji prestiżowej i osobistego tytułu, pod każdym kątem - a więc sposobu otrzymania, wiążących się z tym praw i ustawień tytularnych w grze.

W efekcie:
- ranga Mistrza Jedi została wprowadzona do Regulaminu poprzez modyfikację sugerowaną przez Padawana Fenderusa, po zmianach Rycerza Jedi Barta - w punkcie 6.5;
- ranga ta funkcjonuje w organizacji, lecz wszelkie uprawnienia pozostają tożsame z uprawnieniami Rycerza Jedi, bądź dotychczasowego Rycerza Jedi o profesji prestiżowej;
- ranga została odpowiednio umieszczona przez Rycerz Jedi Elię Vile w Systemie RPG, w punkcie 4.6, co opisano w odpowiednim temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 08 lip 2015, 12:49

Z uwagi na zamknięcie platformy Xfire, zdecydowano się na wybranie sieci Steam jako nowej drogi komunikacji członków organizacji. Decyzję podjęto po testach wszystkich dostępnych aktualnie aplikacji tej kategorii.

Przyjęci do gry kandydaci będą do grupy organizacji na Steam zapraszani osobno po założeniu swego konta i pozostawieniu loginu Radzie - wszystkie szczegóły będą przesyłane bezpośrednio kandydatom po przyjęciu aplikacji.

W razie potrzeby komunikacji prywatnej z członkami organizacji, listę kont można odnaleźć pod adresem grupy, w tym linku.

Wszystkie testy programów przed wyborem platformy zostały przeprowadzone przez Adepta Raooba Gjybba, Mistrza Jedi Barta i Rycerz Jedi Elię Vile. Dodatkowe opcje przedstawili również Padawan Tranquil i Padawan Alain Xeren.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 13 lis 2015, 14:01

Regulamin Forum został usunięty z inicjatywy Mistrza Jedi Barta, przy wkładzie w decyzję ze strony Rycerz Jedi Elii Vile i Ucznia Jedi Fenderusa - zdecydowano o zrezygnowaniu z niego z powodu braku przydatnych treści. W wyniku rozwoju technicznego forum i trwałego ustawienia uprawnień i funkcji większość instrukcji stała się zbędna, a w pozostałych punktach regulamin zawierał wyłącznie oczywiste kwestie powiązane z elementarną kulturą wypowiedzi.

W życiu pozostają wyłącznie reguły odnoszące się do wymiarów i tematyki avatarów i sygnatur współautorstwa Rycerz Elii Vile i byłego Padawana Xarthesa. Reguły te trafiły w same ustawienia forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Elia dodano: 04 lut 2016, 22:18

Ustalono oficjalny symbol organizacji. Projekt powstał na wniosek Ucznia Jedi Fenderusa, autorem jest Adept Tanna Saarai (z uwzględnieniem poprawek Rycerz Jedi Elii Vile). Wersję wektorową symbolu stworzył Padawan Bar'a'ka.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi
 
Posty: 2319
Rejestracja: 03 lip 2011, 13:29

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 27 kwie 2016, 23:48

System Holokronu został zmodyfikowany - od dziś dostęp do poszczególnych sekcji mają osoby, które przeszły pełne szkolenie w każdym dostępnym tam zagadnieniu, chyba że dział zawiera wyłącznie generalne wprowadzenia.

Ustawienia wynikają z tego, że treści Holokronu jedynie streszczają podstawy i luźnego zakresu elementarnego materiału poruszanego w ramach danego zagadnienia. Materiały z Holokronu służą więc bardziej do odświeżenia pamięci i prostych skojarzeń dla studentów, którzy dane kwestie opanowali, lub nauczają ich Adeptów; osobom uczącym się danych zagadnień mogłyby służyć jedynie do metagamingu przy poznawaniu założeń.

Hasła do poszczególnych działów zostały rozesłane indywidualnie; będą udostępniane przez opiekunów i trenerów, gdy studenci zakończą dany etap szkolenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 20 paź 2016, 20:51

W dniu dzisiejszym oficjalnie publikujemy naszą stronę internetową autorstwa Adept Kelisei Aestar. Strona będzie pełnić rolę wizytówki i przewodnika po naszej organizacji. Całość jest wyłączną pracą autora, od początku do końca, z własnej inicjatywy - projekt powstawał od 6 lipca 2016. Cały projekt, szata graficzna, przeniesienie treści z forum, pełne przeniesienie systemu RPG - są od początku do końca autorskie. Strona zawiera wszystkie przydatne dla zainteresowanych odnośniki, listę kontaktową, wszystkie kluczowe teksty opowiadające o naszej organizacji, galerię.

W przenoszeniu treści systemu RPG pomagał Uczeń Jedi Fenderus. W testach i wskazówkach uczestniczyła większość organizacji.

Zapraszamy na stronę pod tym adresem. Domyślna domena szlakiem-jedi.pl jest przekierowana także na stronę główną, lecz przekierowanie zależy od aktualności DNS u użytkownika przeglądarki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 17 lut 2017, 4:04

Zakończone zostały następne wybory do Rady Jedi, do ósmej już półrocznej kadencji. Ogłaszamy wynik publicznie ze względu na zajście pierwszej zmiany od maja 2014. Głosowanie zostało zakończone przed czasem ze względu na uzyskanie wypowiedzi wszystkich członków z prawem głosu.

Członkami Rady Jedi zostały następujące osoby: Mistrz Bart, Mistrz Elia Vile, Rycerz Gluppor.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 27 mar 2018, 19:02

Biblioteka zostaje otwarta dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników po zmianie formy większości prac i ich aktualizacji przez Archiwistę, Padawana Denarska Okka'rina. Zmodyfikowana została przez niego znaczna część dawnych artykułów, wszystko zostało zmodyfikowane celem skupienia treści na kwestiach związanych z fabułą Szlakiem Jedi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Re: Ogłoszenia

Postautor: Cradum Vanukar dodano: 10 kwie 2018, 0:12

Opublikowana na stronach producentów przeglądarek została wtyczka przeznaczona dla naszej organizacji.

Szlakiem Jedi Tracker - powstały na bazie pomysłu Rycerza Jedi Fenderusa - to dodatek sprawdzający ile osób przebywa aktualnie na serwerze, czyniąc to regularnie z dziesięciominutowym interwałem. Liczba graczy widnieje w rogu ikonki rozszerzenia, która po kliknięciu wyświetli pełny tracker w zminimalizowanej, poręcznej formie - niezależnie od aktualnie przeglądanej witryny.

Wtyczkę można pobrać z oficjalnych sklepów przeglądarek:


Z uwagi na rygorystyczną politykę publikowania dodatków prowadzoną przez twórców Opery i Microsoft Edge, dostępność wtyczki z oficjalnych źródeł dla tychże przeglądarek będzie opóźniona. Do tego czasu, po wersję dla Opery proszę zgłaszać się do mnie prywatnie, natomiast po wersję do Edge'a do Mistrza Jedi Barta.
Bart pisze:Nie stawiajcie mi pomników, słuchajcie Mahlera i Sibeliusa, wieczna chwała Mistrz Luki
Awatar użytkownika
Cradum Vanukar
Padawan
 
Posty: 1281
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Nick gracza: Neil

Re: Ogłoszenia

Postautor: Rada Jedi dodano: 08 mar 2019, 19:59

Zakończone zostały dwunaste wybory do Rady Jedi. Ich wynik ogłaszamy publicznie ze względu na pierwszą od lutego 2017 zmianę - w stosunku do dotychczasowego składu, miejsce zwolnione przez Rycerza Gluppora zajmuje Rycerz Siad Avidhal.

Członkami Rady Jedi pozostają na najbliższą kadencję: Mistrz Bart, Mistrz Elia Vile, Rycerz Siad Avidhal.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi
 
Posty: 466
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47

Następna

Wróć do System RPG/Zasady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron