Opinie i komentarze dotyczące misji

Re: Opinie i komentarze dotyczące misji

Postautor: Ashtar Tey dodano: 28 kwie 2014, 21:16

Od siebie dodam jedynie, że niesamowicie żałuję, że nie mogłem pomagać przy całym cyklu, bo już pierwsza misja zapowiadała coś wspaniałego. Bardzo spodobało mi się umiejętne prowadzenie tempa akcji - duże napięcie i wybuch akcji na początku, przełamanie za pomocą wizji, następnie powolne wyciszenie. Nie wiem, co było dalej, ale zapewne zostało to ułożone z podobną pieczołowitością. Cóż, przynajmniej udało mi się zdobyć wszystkie 3 kille na Elii B)
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi

Nick gracza: Gluppor

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 28 kwie 2014, 21:20

Nie wiem, co było dalej, ale zapewne zostało to ułożone w podobną pieczołowitością.
Pierwsza misja była spokojnym intrem przy ostatniej, w której napięcie sięgało zenitu, ilość genialnych motywów (pod które Bart chyba układał fabułę od paru miesięcy) to lista na dwadzieścia punktów i emocje zgniotły każde rp w jakim brałem udział.
Muzykę Bart powinien wydać pod właściwymi tytułami i w kolejności i tutaj wrzucić.

Link do muzyki - ukryty w dziale Mod naszego dysku online.
hasło: knightelia

Proszę bardzo, Elia też poparła pomysł, więc jeśli ktoś chce na pamiątkę - trzymajcie.
~Bart
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi

Postautor: Elia dodano: 29 kwie 2014, 19:15

Yay! Pobieram natychmiast. Kawał wspaniałej muzyki.

Dzięki : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Neil Danadris dodano: 29 kwie 2014, 19:23

Wszystkie misje wypadły naprawdę świetnie. Bart przygotował każdą część z ogromną pieczołowitością - spisał fabułę i zbierał potrzebne mu pliki na kilka miesięcy przed faktycznymi Próbami, co umożliwiło tak szybką realizację misji nie tracąc w żadnym wypadku na ich jakości. Całość była dostosowana stricte pod Elie i niezwykle dobrze przemyślana. Nie dość, że wydarzenia zgadzały się z kanonem, to były zgodne także i z prawami fizyki, co świadczy o stopniu zaangażowania GMa w prowadzony przez niego wątek.
Gratuluję wszystkim, bez wyjątku - GMowi, uczestniczce i pomocnikom. Choć tak długa gra potrafiła zwyczajnie zmęczyć, to mimo wszystko byłem - i jestem - zadowolony z tego, że mogłem brać udział w tak wielkim, genialnym przedsięwzięciu.

10/10, would play again.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Siad Avidhal dodano: 07 maja 2014, 19:38

Odnośnie mojej ostatniej misji - wyszło naprawdę super. Masa świetnie sporządzonego materiału na poczekaniu. Nigdy nie uczestniczyłem w misji, która miałaby aż tyle świetnie złożonej dynamiki. Przy jednoczesnej, nieocenionej pomocy samego Fenderusa... Wyrwanego późną nocą. Chyba najbardziej podobał mi się sam pościg - nie mówiąc rzecz jasna o tym, że reszta też była super. Dzięki za nocne, efektywne RPy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi

Nick gracza: Vinax

Postautor: Revel dodano: 23 maja 2014, 23:24

Taka spontaniczna misja wyszła wyjątkowo ciekawie, zwłaszcza że była przeprowadzana tylko i wyłącznie przez Barta, bez obecności żadnej innej osoby na serwerze. Pomimo tego "ograniczenia", ciężko było to odczuć. Jako gracz miałem cały czas zajęcie i musiałem stawić czoła wyzwaniom. Gralo mi się wyjątkowo ciekawie i całkiem wczułem się w ten klimat nagłej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu naszego ogółu, przywiązałem się do Redga i strasznie odczuwałem możliwość jego "straty". :D Wszystko wyszło na wyjątkowy plus, polecam!
Awatar użytkownika
Revel
Były członek

Postautor: Tranquil dodano: 14 sie 2014, 0:32

Było wspaniale już od momentu zasypania iluminatorów śniegiem. Im dalej tym więcej niepewności, ale moment kulminacyjny to poznanie prawdy, jeśli chodzi o Kelana - coś pięknego w wykonaniu wymyślającego cały wątek. Każdy pomocnik spisał się na medal, wypełniając zamysł autora - do samego końca było gorąco. I na dodatek te dialogi pomiędzy żołnierzami - "Jak zginiesz to ja wejdę wtedy" :D

Dzięki wielkie i czekam na więcej!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tranquil
Były członek

Postautor: Alain Xeren dodano: 27 paź 2014, 16:45

"Zaginiony" Grałem niewiele, ale zdarzało mi się uczestniczyć w naprawdę świetnych rzeczach, lecz moja misja zdecydowanie z nimi "wygrała". Chyba było tutaj to wszystko, z czym zacząłem utożsamiać dobre RP. Bardzo ciekawy, dobrze pomyślany, wieloelementowy i spójny scenariusz, w stu procentach zwarty z każdą pojawiającą się postacią, pokazujący fabułę od różnych stron. Byłem rzucony w ten scenariusz na zupełnie własną rękę i to mi się spodobało - łączenie wszystkich faktów, każdy pomysł, ułożenie możliwych opcji, wszystkie wnioski, były bezlitośnie zostawione tylko na moją odpowiedzialność, bez "naprowadzania" w najmniejszym kawałku przez wymowne opisy, albo przez inne postacie. Dużo myślenia, główkowania, cała inicjatywa i prowadzenie śledztwa oraz "pracy umysłowej" na odpowiedzialność uczestnika. Meesa like it! : D

Nie obyłoby się bez splecenia tej otwartości z bardzo prostymi i świetnie trzymającymi to w ryzach węzłami w postaci komunikacji porywaczy i ich wymogów, ale dalej wszystkie rozwiązania i najmniejszy pomysł na nie były w stu procentach zostawione w moich rękach. Było ciężko, czułem odpowiedzialność, żadnej podpowiedzi, ale dzięki temu wrażenia były wyśmienite. Nie obyłoby się bez pomocników - siostra była genialna, agent klimatyczny i wyrazisty bez żadnych tanich przejaskrawień, a reszta trzymała ten sam poziom.

Konfrontacja z porywaczami - daliście mi popalić. Podbramkowa sytuacja, niewybaczalność błędów i ta sama otwartość. Ja może bym sobie poradził, ale z bezkompromisową pozycją zakładnika czułem, że wszystko działo się o włos. Zrealizowanie celu w "lepszej" postaci dało mi wielką satysfakcję. : D

Pieczołowity dobór świetnej, nastrojowej muzyki także zrobił swoje. Nie wspomnę o specjalnej kurteczce dla Alaina, którą sobie zachowam.

"Koordynacja Rebelii". Strasznie, strasznie fajna misja, głównie przez unikalny klimat. Tyle ile czytałem raportów itp. to pierwsza misja za moich czasów, na jakiej jakakolwiek konfrontacja=pewna śmierć. Klimat okupacji był jasno widoczny, zwłaszcza w locie, na statku, w monitoringu przestrzeni i tak dalej. Nie dało się nie mieć wątpliwości, że problemy z SOO równają się odstrzałowi.

Niesamowicie przyjemnie było po misji posłuchać, na jakich etapach wystarczyłoby cokolwiek, aby odstrzelono nasz statek, zatrzymano na krążowniku, wsadzono do więzienia i tym podobne. Trzeba było sporo myśleć i unikać najmniejszego grama problemów, przez to... aż czułem, że siedzę na planecie wroga. : P Lektura na google o procedurach kontroli na lotnisku, myślenie nad wszystkim... Fajnie, że to wszystko się tak opłaciło.

Chyba najciekawsze jest to, że nikt nie podpowiedział nam ani trochę, jak zebrać rebeliantów, ilu, jak ich przewieźć, jakie ustalić z Republiką plany. Zupełna otwartość, zero proponowanego toku. Nie robiliśmy niczego epickiego, ale to strasznie fajne widzieć, że nasz nowicjuszowy duet wpłynie na ciąg dalszy wojny.

Dzięki dla organizatora i pomocników za tyle gry dla nas : )
Awatar użytkownika
Alain Xeren
Były członek

Postautor: Elia dodano: 27 paź 2014, 21:45

(Dobry pomysł z zamieszczaniem nazw misji - przynajmniej będzie w przyszłości wiadomo do czego się odwołujemy)

Koordynacja rebelii - otwarta misja, w której wiele mogło się nie udać, potoczyć kompletnie odmiennie, zakończyć porażką, akcją ratunkową, przedzieraniem się przez wrogów bądź, po prostu, brakiem konstruktywnych ustaleń na samej już planecie. Od początku było widać, że uczestnicy starają się mieć wszystkie bramki obstawione, przez co kolejne etapy przechodzili bardzo gładko - dla kogoś, kto nie rozumie, ile takie podejście wymaga ostrożności, zapobiegliwości i kombinowania, misja mogła się wydać nawet za prosta.

Naprawdę przyjemnie było oglądać duet Alain-Coris w akcji, patrzeć, jak prześlizgujecie się między pułapkami i wszystko kończy się całkowicie bezkrwawo, pełnym sukcesem. Brawo dla organizatora, który to wykoncypował i obmyślił różne wersje na wypadek niepowodzeń tu czy tam. To była misja mało dynamiczna dla ciała, ale niezwykle dynamiczna dla umysłu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Tranquil dodano: 05 lis 2014, 16:23

A ja muszę się przyznać, że do samego końca byłem przekonany o doskonałym odegraniu żołnierzy. Sam popełniłem parę błędów, a w tym największy.- źle oceniłem czas nam potrzebny do dotarcia na miejsce - po prostu uważałem, że coraz to kolejni żołnierze to konsekwencja nieporozumień, błędów i błądzenia po tunelach, korytarzach. Jestem miło zaskoczony, że ostatecznie misja zakończyła się sukcesem, bo przeczuwałem misję ratunkową dla Jedi w więzieniu / CK przynajmniej dla mnie. Szacunek za wymyślenie całego wątku i za próbę opanowania tego. O, zapomniałbym - wspaniały levelshot :D Dwa najlepsze momenty - comeback na piętrze vs dowódca i moment, w którym prom wskoczył w nadprzestrzeń.

Dziękuję wam wszystkim bardzo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tranquil
Były członek

Postautor: Neil Danadris dodano: 23 gru 2014, 11:56

Choć cel misji był konkretny i szczegółowy, to nijak nie mogę powiedzieć, by ta sama w sobie była nudna lub przewidywalna. Przez cały czas czułem wyraźne napięcie, solidny klimat - a każdy kolejny etap odciskał swoje piętno w postaci zmęczenia nie tylko na postaci, ale także i na mnie.
Walka o dowodzenie nad centrum była ciężka i wymagająca, zwłaszcza z aktywnymi działkami - a stricte końcowa faza okazała się być wielkim zaskoczeniem. Choć nie miałem zbyt wielkiej styczności z całą kampanią, to cieszę się, że mogłem przyczynić się do jej zwieńczenia, które nastąpi już niedługo; być może straciłem nieco na zazębiających się wątkach, których nie znałem i nie mogłem kojarzyć, lecz nie zmienia to faktu, że nie straciłem w zasadzie niczego na klimacie - postać wiedziała niewiele, ale działała w słusznej wierze, bazując na dość ograniczonej, szczątkowej wiedzy. Czułem się autentycznie zagubiony, nie mając bladego pojęcia z czym właśnie się mierzę - i przez ten fakt bawiłem się jeszcze lepiej.
Dziękuję przede wszystkim organizatorowi i pomocnikom, którzy poświęcili bardzo dużo czasu na przygotowanie i misję samą w sobie - niezmiernie to doceniam i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł odpłacić się Wam tym samym. Wszyscy spisaliście się na medal - niezależnie od rangi i doświadczenia różnice w Waszej grze były po prostu marginalne; trzymaliście stały, solidny poziom - doskonała robota, gratuluję!
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Zosh Slorkan dodano: 04 sty 2015, 23:45

Ta kampania była przede wszystkim pokazem świetnej, wspaniałej kreacji świata przez Barta. Z misji na misję, Bart poprzez proste do odegrania postacie pokazywał nam, jak zmieniał się świat pod rządami tyranów. Przez te trzy miesiące Bart pokazał mi, Elii, Neilowi, Glupporowi, Tranquilowi i Alainowi, Giro nawet, całą ewolucję Onderonu. Odwiedzaliśmy te same miasta, te same porty, za każdym razem inaczej. Na początku mieliśmy planetę, której wiodło się lepiej. Porządek, spokój, tępienie wymuszonej "otwartości", hermetyczny i spokojny świat. Później ludzi żyjących tak jak zwykle, myśliwych, gdzie strach przed władzą był wyraźny, ale to był surowy, zdyscyplinowany świat. Coraz mniej kosmitów z misji na misję. Coraz większa dyscyplina, coraz większa izolacja. I przy SOO, które mówiło, że to wszystko przez nas, ja nie jestem do dziś pewien, na ile to SOO pogarszało władzę, a na ile musiało zaciskać pięść przez nasze interwencje i to tylko niezostawienie Onderonu w spokoju było przyczyną tego pogłębiania ^^

Bart zakończył te wszystkie świetne wątki jak zrobiłby to doskonały pisarz i granie w tą kampanię było jak czytanie długiej, wciągającej sagi z tym pokazem rozwoju wszystkiego. To raczej nie było coś dla miłośników pędzącej akcji, trupów wszędzie, postaci ginących bez sensu dla pseudoniebezpieczeństwa, ale dla kogoś chcącego się w to wgryźć było genialne. To jaki wszystkie nasze postacie miały wpływ na ciąg dalszy, jak wszystko się splatało i zamykało... Przez to czuć było, że wszystko jest naprawdę w naszych rękach, pośród tego świetnie wyreżyserowanego świata. Dla mnie to było mistrzostwo RP i z żadnymi postaciami i żadnym światem nie będę miał takich wspomnień x) Nie spodziewałem się tak świetnej kampanii po miesiącu opóźnienia przez Siada i totalnej stracie zarąbistego tempa i niesamowitego zaskoczenia z nagłą wiadomością w nocy przed kampanią :D

Dzisiejsza misja? Żadnego zapychania czasu, żadnych ról wciskanych na siłę, żeby każdy koniecznie coś musiał robić. Genialna sprawa, plot twist był miażdżący, przeplot z "Kaanem", akcja z droidami... Długo by pisać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Zosh Slorkan
Rycerz Jedi

Postautor: Alain Xeren dodano: 07 sty 2015, 17:39

Podpisuję się pod Fenderusem. Jako uczestnik dwóch misji muszę powiedzieć, że kreacja świata targanego cichą wojną przebiegła świetnie, słowa Fenderusa znakomicie to oddają i całym sobą się pod Fenderusem podpisuję.

Z czystego egoizmu trudno mi nie cieszyć się, że trafiło mi się zastępstwo. Jaka moja aktywność jest, wie każdy i termin do gry wymaga ode mnie zawsze przygotowań z powodu spraw rodzinno-logistyczno-technicznych, ale tu wszystko odpłaciło mi się z nawiązką. Obie misje były świetne, a poprowadzenie klimatu, narracja, fabuła i wszystkie postacie stanowiły pokaz tego, co w waszym RP jest kluczem. Brak zapchajdziur, brak potyczek na siłę byle pomachać mieczem, czysty klimat. Wszystko w rękach graczy - wspaniale było mieć tyle wpływu na te wszystkie losy Onderonu : D

Po wpisach do pomocy widziałem, że od początku do końca utrzymaliście taką samą ilość graczy na misjach od początku kampanii od ostatniej misji, a według trackera nawet lepiej, bo nikt nie odpadał w trakcie. : P Fajnie, że tak wam to zgrabnie poszło. Czekam z niecierpliwością na ostatni raport.
Awatar użytkownika
Alain Xeren
Były członek

Postautor: Bart dodano: 09 lut 2015, 14:44

Wczorajsza misja była chyba najcięższą emocjonalnie w jakiej grałem - nie byłbym w stanie naprędce wyjaśnić, jaki wpływ miał cały ten wątek na moją postać, choć kto miał okazję to widzieć, obserwować, i zna powiązania losu Neila z losem dawnych przyjaciół Barta, łatwo wyobrazi sobie ogrom emocjonalnego przytłoczenia przy odnalezieniu ciała Neila.

Na odratowanie Neila, dobrze wiem, że nie było opcji - dość powiedzieć, że był już gotowy skin dla nowej postaci, karta, miecz. To, że się udało, to wynik chyba najbardziej nieprzewidywalnego RP do tej pory - bo sam temat "Essence Transferu" pojawił się akurat między odejściem Neila a powrotem... i dyskutowała o tym dokładnie ta sama trójka. Spotkanie resztek świadomości Neila skrytych w krysztale i całe to gwałtowne objawienie rozpoczęte przez Elię było po prostu euforyczne - a cała scena tego, co miało być naszym pożegnaniem, zwyczajnie wyciskała łzy. Szaleńczego biegu do celu, z paranoiczną troską o najabsurdalniej mikre drobiazgi, nie dogoni chyba nic.

Wspaniała misja, bo nie wyobrażam sobie, aby coś wycisnęło z naszych postaci bardziej oszałamiający kalejdoskop emocji i tak zawziętą walkę o zupełnie wszystko. Każdy dbał tu o wszystko, co tylko możliwe, z pieczołowitością sięgającą absurdu - bo inaczej to chyba nie byłoby nijak możliwe. To, że mapa szpitala, z którego dorwaliśmy ciało, była tak wypchana bugami, w niczym nie mogło przeszkadzać - w ten dziki, chaotyczny pęd, nawet się wpasowała.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Postautor: Elia dodano: 09 lut 2015, 21:54

Cieszę się, że mogłam w tym uczestniczyć. Nie wybaczyłabym sobie, gdyby mnie tam nie było.

W niewiarygodny sposób wszystko splotło się w całość, dawno rozważana ewentualność, teoretyczna dyskusja o transferze świadomości, w jednej chwili stała się opcją, koniecznością, właściwym rozwiązaniem. Było ciężko aż do końca. Było wręcz nieludzko. Emocje przytłaczały, nasze postacie przekształcały się i założę się, że żadna nie będzie po tym taka, jak wcześniej.

Dla takich chwil warto tu być. Są zwieńczeniem tego, co budujemy na co dzień, tą nagrodą za całe serce wkładane w RP. Niepowtarzalna, niesamowita szansa, by być bohaterem ostatniego rozdziału swojej najukochańszej książki. I wiedzieć, że będzie kontynuacja : )
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zadania