Revin "Rev" Sarst - Zatwierdzone

Punkt składania aplikacji - stale otwarty.
Regulamin forum
Przy składaniu podania należy wykorzystać wzór pojawiający się przy zakładaniu nowego tematu w tym dziale. Można go pobrać jednak także ręcznie, z tego tematu.

Bezwzględnie proponujemy także zapoznanie się z tym tematem z największą dokładnością, wliczając w to lekturę Regulaminu.

Revin "Rev" Sarst - Zatwierdzone

Postautor: Shorurra dodano: 13 cze 2018, 1:09

1. Informacje bazowe
a. Imię: Michał
b. Wiek: 28
c. Zamieszkanie: Poznań
d. Zainteresowania/Hobby: Praca, gry komputerowe (głównie RPG), filmy i seriale (glównie Science-Fiction), gry Role Play, dobra muzyka (pomijając disco i muzykę komercyjną) i wiele innych, pomniejszych zainteresowań.
e. Kilka zdań o sobie i swoim charakterze: Introwertyk, poniekąd pracoholik. Spokojny, małomówny, nierzadko uparty, cierpliwy ale nieco wymagający. To tak w skrócie.
f. Kontakt:
- email: lecreix@gmail.com
- steam: calaeus

2. Doświadczenie z RP:
a. Formy rozgrywki: Forma tekstowa (Vallheru, PBF), sesje w grach takich jak JK3, WoW, SWTOR, Gothic Multiplayer, GMod i tym podobne.
b. Organizacje/Grupy: Wszystko to było lata temu, więc szczerze mówiąc nie pamiętam.
c. Staż: Nie pamiętam kiedy wkręciłem się w RP, ale chyba nie skłamię jeśli powiem, że siedzę w temacie od jakichś dziesięciu lat.
d. Powód zakończenia gry: Różne powody. Brak czasu, wykruszanie się grup, brak zainteresowania bo np. nie znalazłem to czego szukałem i tak dalej.

3. Postać
a. Imię i nazwisko: Revin "Rev" Sarst
b. Wiek: 28
c. Pochodzenie: Korelia
d. Rasa: Człowiek
e. Wygląd: Przeciętnego wzrostu mężczyzna o ciemnych, średniej długości włosach zaczesanych do tyłu i wykończonych kilkoma utrzymującymi włosy warkoczami. Jednocześnie boki jego głowy są wygolone i wyrównane z eleganckim, zadbanym zarostem na twarzy. To co zwraca najbardziej uwagę to jego mechaniczne ręce, wyłaniające się spod długich rękawów czarnej kurtki. W jego niebieskich oczach jeszcze do niedawna można było dojrzeć żal, który obecnie zastąpiła duma. Z kolei surowa ekspresja jego twarzy i widoczny brak uśmiechu zdają się zdradzać ciężkie doświadczenia jakie ma za sobą. To samo mogą mówić także nieliczne, dawno wygojone już blizny.
Ukryte:
f. Historia:
Ukryte:
4. Informacje dodatkowe
a. Czego szukasz w RP w organizacji i co jest dla Ciebie w grze najważniejsze?: Najbardziej interesuje mnie historia i wspólne jej pisanie. Trochę też zależy mi na rozwoju postaci, ale nie tylko pod kątem mechanicznym.
b. Skąd dowiedziałeś się o organizacji?: Nie jestem w tej chwili pewien, bo na Wasze forum zaglądam od dość długiego czasu. Albo przez forum kotor2.pl, albo google szukając klanów RP na OJP.
Awatar użytkownika
Shorurra
Adept

Re: Revin "Rev" Sarst

Postautor: Bart dodano: 13 cze 2018, 15:12

Niewiele można tu powiedzieć - tekst ma wszystko, czego trzeba, prezentuje się dobrze pod każdym kątem. Konkretna postać, wyraźny pomysł na przekonujący, naturalny życiorys i motywacje, przejrzysta kreacja, ani ograna, ani przekombinowana. Przyjemny styl pisania, który bez problemu sprawdzi się w RP, wygodne osadzenie w realiach kanonicznych bez angażowania się w detale, w których łatwo byłoby popłynąć. Wszystko jest po prostu dobre. Za.
Awatar użytkownika
Bart
Mistrz Jedi

Postautor: Elia dodano: 13 cze 2018, 16:31

Podanie jest bardzo poprawne. Historia spójna, postać również. Być może nic szczególnego nie wyróżnia Twojego bohatera, ale też nic go wyróżniać nie musi - ot, zwykły człowiek, który miał trudne życie. To właściwie dobrze, postacie faktycznie ożywają już w rozgrywce, historia to bardziej ich opakowanie - może postać oddawać dobrze, ale równie dobrze może być tylko eleganckim futerałem dla kawałka drewna albo prostackim kartonem dla diamentu.

Forma, język, wpasowanie postaci w realia - wszystko również poprawne. Co można ocenić po podaniu, to jest w porządku. Za.
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Alora Valo dodano: 13 cze 2018, 19:27

Bardzo przyjemna historia. Wiarygodna, nie przekombinowana, ładnie ułożona w realiach. Co tu dużo gadać... Osobiście spodobał mi się motyw dryfu w nicość, który nadaje krótkiemu audiolog'owi przechodzącemu przez życie postaci bardzo naturalnego wydźwięku. ;)

Powodzenia na wprowadzeniu! Za.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Padawan

Nick gracza: Oem

Postautor: Tanna Saarai dodano: 14 cze 2018, 7:06

Fajna historia, forma dziennika z początku kompletnie do mnie nie trafiła, nie przepadam za taką formą. Pod koniec jednak musiałem uderzyć się w pierś, gdyż samo zakończenie zdradza skąd właśnie tak, a nie inaczej poznajemy bohatera. I ostatecznie wyszło to na plus, a nawet mi się podobało :')

Nie dodam praktycznie nic nowego, czego poprzednicy już by nie powiedzieli.

Jedyne co mi jakoś przeszkodziło to motyw z porzuceniem igiełek śmierci. Jak na tak silnie uzależniający narkotyk poradzenie sobie z nimi w jednej chwili wydaje się być ujmą dla mocy tej substancji. Miałem wrażenie, że nie bardzo wiesz jak sobie z tematem poradzić i skończyło się na prostym:
Musiałem to rzucić, choć było to diabelnie trudne.

Szkoda. To drobnostka, ale po skończeniu czytania "niesmak pozostał" ;')

Jestem za.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 14 cze 2018, 21:23

Porządna historia, wiarygodna postać, wątek narkotykowy ucięty może trochę za szybko, ale może będzie miał jakieś rozwinięcie już w grze, kto wie. Powodzenia na wprowadzeniu!
Obrazek
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Shorurra dodano: 14 cze 2018, 21:43

Tanna Saarai pisze:Jedyne co mi jakoś przeszkodziło to motyw z porzuceniem igiełek śmierci. Jak na tak silnie uzależniający narkotyk poradzenie sobie z nimi w jednej chwili wydaje się być ujmą dla mocy tej substancji. Miałem wrażenie, że nie bardzo wiesz jak sobie z tematem poradzić i skończyło się na prostym:
Musiałem to rzucić, choć było to diabelnie trudne.

Szkoda. To drobnostka, ale po skończeniu czytania "niesmak pozostał" ;')

Namon-Dur Accar pisze:Porządna historia, wiarygodna postać, wątek narkotykowy ucięty może trochę za szybko, ale może będzie miał jakieś rozwinięcie już w grze, kto wie.

Tą kwestię wyjaśniłem krótko Binolowi na pw, choć w sumie powinienem to zrobić tutaj :) Nie chodziło tutaj o nagłe zerwanie z nałogiem "w jednej chwili". Po prostu zdecydowałem się nie zagłębiać w zbędne szczegóły. Miałem tutaj nadzieję, że wspomnienie o tym, że było to diabelnie trudne mówiłoby samo za siebie. Teraz jednak widzę, że mogłem ten wątek nieco bardziej rozwinąć, by należycie nakreślić wagę tego problemu i ciężką walkę Rev'a z głodem narkotykowym. Mam nadzieję, że będę mieć szansę to nadrobić :)
Awatar użytkownika
Shorurra
Adept

Postautor: Gluppor dodano: 14 cze 2018, 22:11

Historia mi się spodobała, nie mam większych uwag poza tym, co było już powiedziane - za.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gluppor
Rycerz Jedi

Postautor: Neil Danadris dodano: 14 cze 2018, 23:40

Również jestem za.
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek

Postautor: Shorurra dodano: 16 cze 2018, 23:19

Denarsk, bardzo Ci dziękuję za trafne uwagi odnośnie moich błędów, oraz za te szczegółowe wyjaśnienia. To bardzo cenne wskazówki, które mi się na pewno przydadzą.

Faktycznie, mam problemy z interpunkcją w pewnych miejscach. Nie zawsze wiem, gdzie powinny się pojawiać przecinki, co zmusza mnie do posiłkowania się internetowymi 'sprawdzaczami tekstu', które weryfikują tego typu błędy. Jak widać, w tym przypadku nie wyłapały wszystkich.

Kwestia dużych liter w nazwach jest, jak podejrzewam, efektem tego, że większość czasu spędzam komunikując się w języku angielskim, skąd podłapałem pewne niezdrowe przyzwyczajenia. Na dobrą sprawę, wiele moich błędów może wynikać z faktu, że ostatnimi laty stosunkowo rzadko posługuję się polszczyzną. Oczywiście, nie jest to żadne usprawiedliwienie. Mam zamiar się poprawić w tym zakresie, a Twój komentarz mi w tym pomoże.

Bardzo doceniam Twoją pomoc, w szczególności, że nie miałeś żadnego obowiązku poświęcać czasu mojej karcie, a i tak to zrobiłeś. Jeżeli zdarzy mi się jeszcze ślizgnąć w przyszłych tekstach, to będę wdzięczny jeśli dasz mi znać.

Na zakończenie dodam, że z tego co zdążyłem zauważyć, jesteście bardzo fajną drużyną, pełną pomocnych ludzi, co sprawia, że naprawdę chce się tutaj być. :)
Awatar użytkownika
Shorurra
Adept

Postautor: Rada Jedi dodano: 19 cze 2018, 12:17

Podanie otrzymało siedem głosów pozytywnych - aplikacja zostaje jednogłośnie zaakceptowana. Dalsze instrukcje zostaną przekazane na PW.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rada Jedi

Wróć do Podania