Szlugersowa baza piwna

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

Szlugersowa baza piwna

Postautor: Ashtar Tey dodano: 30 sie 2017, 2:00

An story timing
Z racji mojej krótkiej pamięci połączonej z zamiłowaniem do piwa (co jest jednak powodem o marginalnym znaczeniu), poszukiwałem ostatnio strony, która umożliwiłaby mi ich ocenę, dzięki czemu mógłbym kupować tylko to, co rzeczywiście jest warte swojej ceny. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, iż wszystkie dostępne rozwiązania po prostu jedzą gówno przez debilne kryteria oceny bądź inne głupie rozwiązania (publiczny charakter wypowiedzi i dodatkowe wymagania). Z tego powodu zadecydowałem o stworzeniu własnego, prostego arkusza kalkulacyjnego przechowujące moje rozmyślania oraz odczucia sensoryczne (w tym duchowe) towarzyszące spożywaniu tego trunku. Pomysł szybko przerodził się w projekt zbiorowy, zatem po zaproszeniu do niego Barta oraz Berta/Kelana/Namona Durex-Acodina/Ktotokurwajest przybrał nazwę Szlugersowej Bazy Piwnej


Podsumowując, mamy własną bazę dotyczącą piwa. Zapraszamy do skorzystania z niej każdego, kto zastanawia się co warto kupić (tudzież wypić). Będzie ona stale uzupełniana w miarę rozszerzenia zakresu naszych alkoholowych (lecz nie nałogowych) eksploracji. Gdyby ktoś o odpowiednich kompetencjach (czyt. nie smakuje mu harnaś/tatra/domowej roboty sraka/RP w formie TFFA) chciał dołączyć do projektu, proszę o informację na Steamie. Poniżej linku znajduje się wytłumaczenie wszystkich elementów arkusza.

SZLUGERSOWA BAZA PIWNA

Omówienie arkusza
Gratuluję kliknięcia w ten odnośnik. Świadczy to o wyjątkowym zainteresowaniu otaczającym Nas światem, co nie jest często spotykaną cechą. Ciekawość świata jest jedną z tych cehc, które przynoszą nam nieskończony w swej wielkości zawód. Gratuluję również zmarnowania czasu potrzebnego na przeczytanie tej wiadomości.


Dodatowe uwagi
TO NADAL NIE TO XD


Uwagi końcowe
Ta sekcja zawiera informacje dotyczące wspomnianego dużo wyżej arkusza (przepraszam za oficjalną formę, jestem w trakcie pisania magisterki).

Ocena danego piwa opiera się cząstkowo na pięciu kategoriach, które są wyjaśnione poniżej:
- aromat (w skali 1-10), który może być utożsamiany z jego zapachem,
- wygląd ( w skali 1-10), na który składają się zarówno odczucia wzrokowe po przelaniu go do szklanki/kufla,
jak i butelka wraz z etykietą,
- smak (w skali 1-10), czyli po prostu czy nam to smakuje
- paleta (w skali 1-10), czyli stopień złożoności smaku (przykład odróżniający tę kategorię od smaku: jedzenie asfaltu dostarcza wielu bodźców smakowych, co jednak nie oznacza, że nam to smakuje)
- ogólne wrażenia (1-20), które mogą być utożsamiane z pijalnością piwa, czyli po prostu czy dobrze się to piło (nie mylić ze stężeniem alkoholu we krwi)

Z racji tego, że każdy stosuje nieco inne kryteria oceny, w pierwszej zakładce nazwanej "Wagi" można znaleźć informacje dotyczące tego, jak każdy z nas ocenia piwa i jak duże znaczenie przypisuje do każdej z powyższych kategorii. Przykładowo można z niej wysnuć wniosek, iż Bert/Kelan/Namon Durex-Acodin/Ktotokurwajest lubi pić piwo nosem.

Najważniejszą liczbą jest ocena końcowa (kolumna I), która na podstawie wag (takich samych dla wszystkich ocen) i werdyktów piwosza przyznaje piwu ostateczną ocenę w skali od 0 do 10. To jednak nie koniec, gdyż dla większości z nas istotną rolę odgrywa cena. Z tego powodu podajemy również koszt zakupu każdego z trunków oraz dodatkową miarę określającą stosunek do jakości. Do jej obliczenia wykorzystano niezwykle skomplikowany algorytm z zakresu data miningu (czyt. jebany kwadrat oceny do ceny XD), który może być interpretowany następująco: jeśli wskaźnik cena/jakość jest równy ocenie końcowej, piwo jest warte swojej ceny. Jeśli wskaźnik ten jest wyższy, opłaca się je kupić zaś jeśli jest niższy, lepiej tego nie rób, bo prokuratura już zaciera ręce.

Do naszej bazy dołączamy wyjątkowo inteligentne i przemyślane komentarze, oparte o wieloletnią praktykę i doświadczenie. Polecam przeczytać je przed podjęciem decyzji o zakupie.

W przypadku potrzeby posortowania zbioru po ocenie bądź filtrowania po stylu (bądź według innych kryteriów) należy kliknąć na symbol odwróconego, rozwarstwionego trójkąta (nie wiem jak to inaczej opisać xD) obok nazwy kolumny w pierwszym wierszu.

Na koniec chciałbym dodać, że Bart sra na ceny, a Bert/Kelan/Namon Durex-Acodin/Ktotokurwajest ma calą bazie w dupie.


Baza będzie stopniowo rozwijana. W przypadku zawarcia w niej dużej liczby ocen powstanie zakładka porównująca wrażenia oraz rekomendacje wszystkich recenzentów.

PS Przypominam temat tylko ze względu na adekwatną nazwę działu.
Awatar użytkownika
Ashtar Tey
Rycerz Jedi
 
Posty: 1690
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47
Nick gracza: Gluppor

Re: Szlugersowa baza piwna

Postautor: Neil Danadris dodano: 13 wrz 2017, 10:54

Najlepsze IPA jakie pilem. Gęste, smukłe, mocno owocowe, niskie wysycenie. Aromat i smak mocny i intensywny. Jest marchew, brzoskwinia i jabłko. Świetne IPA polecam każdemu, czekam na Kubuś sour brett rye bourbon barrel aged ipa
#craftbeer

Obrazek
Awatar użytkownika
Neil Danadris
Honorowy członek
 
Posty: 1210
Rejestracja: 08 kwie 2010, 9:47


Wróć do Kantyna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość