Poradnik RP

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

Poradnik RP

Postautor: pitotrek dodano: 22 lut 2014, 20:53

Witam wszystkich. Trafilem na to forum przez przypadek szukajac jakichs materialow zwiazanych z RP, odnalezieniu sie w tym swiecie i tym podobne. Pytalem o takie rzeczy na innym forum (rowniez zwiazanym z roleplayingiem w swiecie gwiezdnych wojen, linka nie podam bo jeszcze wylape bana za reklamę :P) i dostalem calkiem satysfakcjonujace odpowiedzi. Ale dzial, ktory zobaczylem u was przekroczyl moje najsmielsze oczekiwania. Temat zakladam za pozwoleniem Rycerza Jedi Bart, z ktorym kontaktowalem sie przez prywatna wiadomosc i wyrazil zgode. Wielki szacunek dla poradnika autora bo to chyba najlepsze kompendium wiedzy jakie spotkalem do tej pory... Rownie dobrze moznaby to wydac jako ksiazke i zbijac na tym pieniazki :P. Co prawda nie zdazylem przeczytac wszystkiego, bo tyle tam tego ze ciezko o dobre przyswojenie tematu w tak krotkim czasie. Ale jestem bardzo, bardzo wdzieczny autorowi za taka prace. Jesli ten temat uznacie za durny spam to wywalcie i zapomnijcie o jego istnieniu, po prostu chcialem gdzies oddac hold Rycerzowi Jedi za trud ktory wlozyl w cala serie tych artykulow. Pozdrawiam.
pitotrek

Re: Poradnik RP

Postautor: Elia dodano: 23 lut 2014, 14:50

Bartowy poradnik przeczytałam, te (niemal) trzy lata temu, za jednym posiedzeniem. Dużo. Na temat. Fajne spostrzeżenia i brak serwowania samych oczywistości, a jednocześnie - naprawdę przystępnie, zwłaszcza dla kogoś, kto o RP ma pojęcie słabe lub żadne. Ja miałam dość spore, a i tak "zjadłam" ten poradnik ze smakiem i wiele mi w głowie ułożył.

Nasza postać to, tak naprawdę, nasz najlepszy przyjaciel w RP. Z fajnym przyjacielem nawet najbanalniejsze rzeczy są przyjemne - mycie auta, gotowanie makaronu o 3 w nocy, głupie pogadanki w ogrodzie. Natomiast ze sztucznym nudziarzem albo kimś, kogo nie lubimy, nawet najlepsza wycieczka może być katorgą. Ba - nie tylko dla nas. Całe towarzystwo będzie się skręcać w środku, jeśli przyprowadzimy mu drewniaka do zabawiania.

Bart dobrze opisuje co zrobić, by jednak drewniaka nie stworzyć, i by nasza postać dawała nam, oraz innym, wiele czystej przyjemności z grania. Jeśli już samo "robienie niczego" z nasza postacią jest fajne, to co dopiero przeżywać z nią epickie przygody! RP rządzi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Wróć do Kantyna