Poparzenia 8go stopnia

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

Poparzenia 8go stopnia

Postautor: Falan dodano: 12 kwie 2018, 7:02

Cześć, pracuję nad pewnym materiałem i wkopuję się przy okazji w podstawowe aspekty działania miecza świetlnego. Poszukuję jakiejś w miarę sensownej odpowiedzi, najlepiej popartej źródłem, na to czemu ciepło emitujące z ostrza nie parzy użytkownika i nie pali mu szat? W Shii-Cho ostrze jest może kilkanaście centymetrów od twarzy.

W dziale technologia wspomniane jest jedynie o polu magnetycznym fizycznie zakrzywiającym ostrze, natomiast wg mojej najlepszej wiedzy nie można polem magnetycznym zatrzymać energii cieplnej. W głębiach internetów widziałem inną teorię o bardzo słabym polu siłowym, takim które zatrzymuje jedynie energię, ale nie cząsteczki - dla tego można np walnąć dwoma mieczami o siebie i się siłować tak jakby były ze stali.

Ma ktoś na to jakieś lepsze uzasadnienie? :) Zależy mi na możliwie szybkiej odpowiedzi bo w sumie dzisiaj muszę to nagrać.

Pozdro!
Falan
Były członek

Re: Poparzenia 8go stopnia

Postautor: Alora Valo dodano: 12 kwie 2018, 10:04

Ciężko tak naprawdę jest wyjaśnić rzecz dla "naszej rzeczywistości" tak abstrakcyjną. Kiedyś słyszałem o pewnych badaniach i znalazłem coś podobnego w internetach. To prawda, że o ile "zatrzymać" energii cieplnej się nie da polem magnetycznym, to bodajże udowodnione już zostało (w mocno laboratoryjnych warunkach), że pole magnetyczne jest w stanie wpływać na przewodność cieplną materiału; to jest prędkość z jaką ciepło oddawane jest przez jednen, cieplejszy ośrodek do drugiego. Zakładając, że w SW mamy wystarczająco silne/specyficzne pola magnetyczne, które mogłyby zmiejszyć przewodność cieplną ośrodka otaczającego ostrze (to mogłoby być nawet powietrze) - możnaby przyjąć, że ilość i prędkość z jaką oddawane jest ciepło przez ostrze nie zagraża życiu użytkownika.

Fizykiem kwantowym nie jestem, mogę się mylić, ale jak dla mnie takie wytłumaczenie dla świata SW może być wystarczające xD

Tutaj masz artykuł z Ohio State University.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Nick gracza: Oem

Re: Poparzenia 8go stopnia

Postautor: Falan dodano: 17 kwie 2018, 19:33

Wypociny są online jeśli ktoś jest zainteresowany :)

https://youtu.be/U_YO90z9ofQ
Falan
Były członek

Wróć do Kantyna