KotOR a SW ToR

Miejsce wolnych rozmów na dowolne tematy niedotyczące spraw organizacji.

KotOR a SW ToR

Postautor: Shorurra dodano: 16 maja 2013, 18:01

Witam!

Chciałbym spytać was o opinię dotyczącą znanej i doskonałej gry RPG "Star Wars Knights of the Old Republic" oraz jej konflikt z MMORPG "Star Wars The Old Republic"

Mimo że te gry zachowują ciągłość wydarzeń i są wydawane przez tego samego producenta to jednak między nimi jest ogromna przepaść pod niemal każdym względem. O czym mówię?

Zacznijmy od tego, że w obu częściach KotOR'a wszystkie lokacje miały swój czar, tętniły życiem zapełnione przez cywili czy też przez dziką zwierzynę. Miasta były po prostu piękne, na przykład Taris gdzie mijałeś dziesiątki cywili i żołnierzy, gdzie każdy miał jakąś funkcję a wraz z biegem czasu oddziałując na niektóre postacie zmieniałeś to co działo się dookoła, wszystko miało jakiś cel i prowadziło do jakiegoś momentu, decyzje gracza były naprawdę istotne, od nich zależało jak ostatecznie zakończą się losy nie tylko gracza ale też jego towarzyszy i całego wszechświata.

Teraz weźmy pod lupę SW ToR, gra pozornie podobna do oryginału na którym się wzorowano, jednak daleko odbiegająca od tego czego wielu oczekiwało. Tutaj można śmiało powiedzieć, że wszechświat to jedno wielkie pole bitwy, fakt wojna wojną ale sam odwiedzając praktycznie wszystkie planety natknąłem się wyłącznie na obozy, bunkry, hangary oraz magazyny. Miast ani żadnych większych skupisk ludności praktycznie nie można tam zauważyć, jedyne zaludnione lokacje można policzyć na palcach jednej ręki, jednak mimo że istnieją tam npc nie mieszające się do wojny to jednak są one po prostu by być, nie ma możliwości nawet na takie postacie kliknąć by uzyskać chociaż zakodowaną odpowiedź mającą trzy słowa. A zatem puste miasta bez życia, npc bez żadnej funkcji stojące 24/7 w jednym miejscu i nie robiące absolutnie nic, dochodzi do tego fakt, że wszystkie misje sprowadzają się do zabicia określonej liczby przeciwników lub przebicie się przez kilkadziesiąt osobników by dostać się z jednej lokacji do drugiej.

Faktem jest że fabuła jest interesująca, każda klasa ma swoją własną historię i innych kompanów, jednak na fabule przyjemność się kończy. Monotonne walki w kosmosie, które przeprowadzamy przy użyciu myszy i czterech klawiszy [1,2,3,4] oraz spacji, gdzie większość się powtarza, różnią się tylko typy statków, które z jakiegoś powodu ostrzeliwujemy od tyłu. W sumie mógłbym wymieniać wiele wad, bo jest ich niezliczona ilość, główną jest to, że SW ToR to tak naprawdę World of Warcraft w skórce Gwiezdnych Wojen w dodatku okrojony z wszelkiego życia i pewnych fajnych funkcji. Dochodzi jeszcze item shop, w którym znajdują się naprawdę dziwaczne rzeczy oraz takie, które powinny być zarezerwowane tylko za naprawdę wyjątkowe osiągnięcia... Szata Revana? Można ją kupić nawet w domu aukcyjnym tak jak i szatę Darth Nihilusa. Wiele rzeczy straciło w tej grze sens, przynajmniej dla mnie...

Co wy sądzicie? Jakie byly wasze wrażenia z tych co grali lub widzieli tą grę i jak porównujecie ją do starych, klasycznych KotOR'ów?
Shorurra
Były członek

Re: KotOR a SW ToR

Postautor: Pakk'r dodano: 16 maja 2013, 18:11

W SWToR nie czuć tego klimatu, jedyne co ma to skakanie szczerze mówiąc ((Tego brakowało w KOTOR))
KOTOR jest wg. mnie o wiele lepszy, nawet bez rozgrywki Multiplayer.
Pakk'r

Postautor: Quiss dodano: 16 maja 2013, 18:45

Marzyłem o Kotorze MP aby go przejść z kolegą, ale SWTOR po prostu jest pod pewnymi względami nie do przyjęcia.
Nigdy nie czułem potrzeby skakania w Kotorze, nie jest on trudną grą ze względu na tury w walce, ale za to jest piękny na wiele sposobów.
Quiss

Postautor: Pakk'r dodano: 31 lip 2013, 9:05

Więc tak, ostatnio ściągnąłem sobie SWTOR.
Od razu wywaliło mi błąd "Failed to update host" pobrałem jakieś repair utility i gra zadziałała.
Kiedy postanowiłem uruchomić grę po raz drugi znowu to samo.
Próbowałem zrobić tak samo jak wcześniej, nic niestety to nie dało.
Ktoś wie o co chodzi?
Jeżeli tak proszę o pomoc
-Pozdrawiam
[Edit]
Pousuwałem kilka razy foldery z patchami i zadziałało.
Sorki za robienie spamu :)
Pakk'r

Postautor: Ayon Unn dodano: 24 paź 2013, 13:05

Powiem tak, KotOR ma swój unikalny klimat, do którego każdy z Nas ma wielki sentyment. Wyczekiwałem od samego początku SW:TOR, ponieważ twórcy wyraźnie twierdzili, że fani KotOR'a będą mile zaskoczeni, a wyszło pół na pół. Fabuła się trzyma kupy bardzo fajnie można spędzić czas, nie patrząc na wzrost poziomu postaci. Mimo to, gra staje się w pewnym momencie jakby to ująć, nudna. Po wyjściu F2P tylko zachęca do pobrania, a jednocześnie po wbiciu 15-20 poziomu już odrzuca gracza od siebie.
Ayon Unn
Były członek

Wróć do Kantyna