Sieć wewnętrzna

Re: Sieć wewnętrzna

Postautor: Fell Mohrgan dodano: 08 maja 2021, 17:32

Obrazek
Kanał: Zamknięty, sieci wewnętrznej
Sektor: brak
Planeta: Hakassi
Współrzędne planetarne: E-3
Nadawca: Padawan Fell Mohrgan

Data wydarzenia: 03.05.21 | 07.05.21
Priorytet: niski

Kod: Zaznacz cały
Wraz z Adeptem Carrem odebraliśmy z dachu ciekawego gościa. Barabel, Thang Glauru. Na dachu była mała sprzeczka z kierowcą, ale nic wartego uwagi.

Barabel mówi, że był Padawanem Jedi, który opuścił Zakon po wojnie, ale zdecydował się wrócić do walk z łajnem i bagnem. Przez ostatnie lata wędrował po Jądrze. Jego historia jest wiarygodna, spójna i logiczna. Wszystko co mówi się klei. Przewidywalnie, nie ma żadnych wybitnych udokumentowań życiorysu, bo... Kto normalny zbiera taką kolekcję. Miał trochę świstków ze swoich prac dorywczych na Prakith i Odiku, gdzie poznawał wojenne historie i nasze przy okazji też. Czasowo wszystko się zgadza, wszystko jest maksymalnie wiarygodne. Sondowałem też jego aurę i o ile nie mam wybitnych umiejętności, to potrafię ocenić, czy intensywność zgadza się z tym co mówił o sobie i swoim szkoleniu. A także czy nie widać żadnych śladów jakiegoś syfu. O szkolonych użytkowników Mocy aury są tak wyraziste, że to całkiem rzeczowe badanie. Na tym polu także facet jest bardzo wiarygodny. Jest konkretny, rozumny, normalnie chwyta co i jak na temat naszego życia i naszych dziwadeł wewnętrznych.

Ode mnie definitywnie facet ma zaufanie i rekomendację. Poleciłem mu zgłosić się po kwaterę, ma też rozpisać przebieg swojego szkolenia, żeby było wiadomo, gdzie go ulokować. Powiedziałem otwarcie, w jak głębokim szajsie jesteśmy i jak bardzo toniemy po uszy w bancim łajnie, ale doskonale rozumie i tym bardziej chce pomóc.

=====

Dwa, sprawa tego całego Rylanora. Ogarnąłem kwestię dokumentacji jego służby na Odiku. Wysłałem odpowiednie formularze i zapytania do Sojuszu z pakietem wszystkich potwierdzeń i danymi samego faceta. Jak HoloNet nie zawiedzie, powinni przysłać jego papiery na mój adres, a z mojego poleci auto-przekierowanie do samego Rylanora. I on już niech ogarnie dalej swoje "wdrożenie" z bodajże Rycerz Valo, to ona z nim rozmawiała o jego miejscu w grupie, z tego co mówił. Ten też swoją drogą wydaje się doskonale akceptować jak wygląda nowe życie, ale mało z nim rozmawiałem.

===

Miałem okazję dłużej pogadać z Thangiem Glauru. Szczegóły o nim w wiadomości wyżej. Generalnie, kompletnie mogę faceta zarekomendować. Spędziłem parę godzin opowiadając mu o naszym życiu i dyskutując o naszych dylematach. Facet doskonale rozumie na co się pisze. Świetnie podchodzi do natury smrodów naszego życia i kwestii etycznych. Ekstremalnie niepowtarzalny, barabelowy unikat. Ale równie ekstremalnie sensowny i przekonujący. Poznałem dokładniej jego biografię. Wszystko jest stuprocentowo wiarygodne i autentyczne. Z racji tego, że Prakseum i Coruscant z natury jadą na podobnym programie nauczania, to po prostu poprosiłem o detaliczną listę nauk które odbył i które zdał. Nie ma sensu bawić się w pół roku testowania go ze wszystkiego po kolei od zera, jeśli facet robił w programie szkoleniowym z tych samych źródeł co nasz. Może coś tam lżej czy trudniej, ale ludzie u nas też przecież zdają rzeczy na styk, zapominają, itepe. Jakby coś, Barabel ma przy sobie rozpiskę. Ale generalnie, facet jest ekwiwalentem... gdzieś wczesnego Ucznia na nasz system. Wyszkolony w niemalże wszystkim czego wymaga się jako "elementarnego minimum" od Rycerza Jedi, tak jak nasi w grupach Padawańskich. Ten pułap co Okka'rin, z tą różnicą, że miał mistrza i był szkolony na poważnie. "Bezmistrzowy" Uczeń.

Osobiście z czystym sumieniem mogę faceta polecać. Poproszę tylko, by ktoś bieglejszy w Mocy niż ja stwierdził, czy nie wyczuwa w nim czegoś nie tak. Może też przeskanował medycznie dla pewności. Jeśli wszystko się zgadza i nikt nie wyczuwa w nim kłamstwa, to tak naprawdę wszystko. Wszystko inne dokładnie zweryfikowałem i totalnie ręczę, że facet nie zdradza żadnych przeciwwskazań, jest bardzo rozumny i sprawia na start zdecydowanie lepsze wrażenie, niż 90 % przyjmowanych do nas osób sprawia na start. Jasne, pewnie. Nigdy nie wiadomo co i jak wyjdzie z praktyką. Ale z tego co można ocenić na wstępie, z tego na co patrzyli wszyscy zawsze wcześniej - nic złego wyciągnąć się nie da. Nie ma niczego więcej do sprawdzenia, tylko żeby jakiś biegły sztukmistrz Mocy ocenił, czy nic nie niepokoi zmysłów, czy brzmi szczerze.
Awatar użytkownika
Fell Mohrgan
Padawan

Postautor: Thang Glauru dodano: 23 maja 2021, 11:39

Obrazek
Nadawca: Uczeń Jedi Thang Glauru

Data wydarzenia: 22.05.21

Jedi mieli wizytę kolejnego człowieka chętnego do pomagania - żołnierza z Constancii, Trimara Ghatyry. Twierdził, że obsługiwał działo W-165, jego dokumenty potwierdzają posiadanie statusu weterana. Nie był agresywny, ale przyjazny i chętny do pomocy. Nie narzucał się, zatem zapewne nie jest udającym pomocnego obywatela zleceniobiorcą Theresse, taki zapewne by bardziej naciskał na pozostanie w bazie. Barabel obiecał, że się z nim skontaktują.
Kanał: 8-332-1783A565B2C83321783A565B2C.

Nie jest Barabelowi znane, jaka jest stosowana polityka względem osób niewrażliwych na Moc, które nie należą do oficjalnych struktur wojska, nie mają z Jedi wspólnej historii, a chcą pomóc. Trimara oferował towarzyszenie Jedi w niektórych wyprawach jako eskorta. Może znajdzie się dla niego jakaś praca nie wymagająca wtajemniczenia. Jeśli Barabel nie zdąży, ktoś może skontaktować się z Trimarą i dodatkowo go sprawdzić. Dobrze będzie upewnić się, czy to aby na pewno nie podstęp - udanie chętnego do pomocy żołnierza, dołączenie do Jedi i przeprowadzenie zamachu byłoby łatwiejsze, niż pełnoprawny atak na bazę. Tak Barabel chciałby zrobić z Theresse, a i ona i Echani są od niego dużo bystrzejsi. Jeżeli intencje człowieka są takie, jak twierdzi, to być może trafią się sytuacje, w których będzie można wykorzystać go do pracy. Choćby w kontekście zbierania informacji i badania kręgów, w których działają nasi wrogowie.

Druga sprawa to, że Barabel przekazał ministrowi Saite pomysł na przeprowadzenie kontrpropagandy w holonecie i ciemnym holonecie. Barabel sugerował przedstawienie dovin basali i innych bioform w jeziorze jako źródła anomalii i plagi, aby ludzie mieli mniej powodów obwiniać Jedi i wierzyć Theresse - wszystko inspirowane wcześniejszą mądrością Mistrzyni Jedi. Barabel podeśle ministrowi część materiałów z biblioteki, aby dopracować państwową bazę wiedzy. Jeżeli któryś Jedi może pomóc w wojnie informacyjnej i ma pomysły na poprowadzenie takowej, ministrowi na pewno się przyda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi

Postautor: Rylanor Loken dodano: 27 maja 2021, 11:28

Obrazek
Nadawca: Padawan Rylanor Loken

Data wydarzenia: 25.05.21
Priorytet: wysoki

Błogosławieństwa Bogini, plemię Jedi. Posiadam ważne wieści do przekazania.

Po zakończeniu ostatniego treningu z siostrą bohaterką Saarai, brat Padawan Besha'laet'aune oraz ja odebraliśmy połączenie od członka plemienia Nexu, noszącego imię Carper Stone. Po krótkiej prośbie zgodziliśmy się oczywiście porozmawiać wewnątrz bazy w sali konferencyjnej. Na tamtą chwilę nie miałem jeszcze nawet cienia podejrzeń, że coś może być nie tak, wychodząc z założenia, że brat mych braci jest i moim. Bogini więc natchnęła mnie i przemówiła mymi ustami, bym całkowicie przypadkowo w trakcie spaceru z drogim bratem Padawanem Besha'laet'aunem wspomniał, że bodajże (niektóre imiona wciąż mi umykają, gdy mam do czynienia z nimi przelotnie) ten właśnie żołnierz kontaktował się z nami na ostatnim treningu, nawiązując konwersację z siostrą bohaterką Saarai, która to poinformowała go o śmierci grzesznika Alexandra. Pamiętam, że żołnierz wydawał się być wtedy bardzo przybity tą informacją, ze względu na więzi lojalności które ich łączyły. Wspomniany przeze mnie szczegół dobrze wbił się w pamięć brata Padawana Besha'laet'aune, gdyż jego postępowanie podczas rozmowy z żołnierzem Stonem było znacznie ostrożniejsze niż moje.
Ja wciąż wychodziłem z przeświadczenia, że nie mam się czego obawiać ze strony naszego sojusznika, ale jednak swąd podstępu plugawców można było wyczuć w powietrzu, co jako pierwszy wyłapał mój drogi brat o świetlistym spojrzeniu, o czym mnie ostrzegł poprzez cyfronotes. Żołnierz Stone wypytywał się BARDZO intensywnie o kwestie związane z Morcanth i wysłaną tam ekspedycją, jednocześnie dopytując się przede wszystkim o losy grzesznika Alexandra, który planowo miał tam się udać w pierwotnym składzie jak wyczytałem z danych archiwalnych. To była pierwsza podejrzliwa kwestia, która zwróciła naszą uwagę i dalszą część rozmowy brat Padawan Besha'laet'aune prowadził bardzo ostrożnie, przez przedstawianie dobitnie fałszywych informacji, które winny były od razu zrazić żołnierza Stone'a. Tak się jednak nie stało, co potwierdziło nasze przypuszczenia, że członek plemienia Nexu musi być w niebezpieczeństwie. Przekazaliśmy minimum informacji, wspominając że powrót ekspedycji może się wydłużyć, ale pozostajemy w kontakcie przez dosyłane raporty, a Rycerz Avidhal, oraz brat Padawan Mohrgan zajmują się próbą zdobycia tych takich... kręcących się talerzy jak na szczycie wieży budynku... sa-satelit? Do wzmocnienia sygnału znaczy się, tak.
Nie miałem wcześniej okazji poznać brata Stone'a, ale wydawał się w trakcie rozmowy dość nerwowy i choć jego usta się otwierały, to jednak... ktoś inny przemawiał. Czy czerwonoskóry plugawiec mógł ponownie pojmać jednego z naszych sojuszników? Ze względu na dziwność sprawy, tuż po tym połączeniu, zgodnie z pomysłem brata Padawana Besha'laet'aune, przekazałem kopię tych informacji do dowództwa Sojuszu, stacjonującego na Odiku II i mogącego mieć zdolność do zweryfikowania losów tego żołnierza.

Modlę się w naszej intencji ku Marwolaeth, by nie był to początek kolejnego kryzysu, związanego z koniecznością ratowania jednego z naszych wieloletnich towarzyszy.
Medycyna robi dziś takie postępy, że czasem trudno umrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rylanor Loken
Padawan

Postautor: Farhir Carr dodano: 30 maja 2021, 1:01

Obrazek
Nadawca: Adept Farhir Carr

Data wydarzenia: 29.05.21

Wiadość nagrywazbiornika. Kolto. Trochniewyraźnie, słabo przytomny. Porucz nik Carper Sto. Żywy, naprawdę problem. Złapany drodze rehabilitacji. Dwa łyse białe, Umbara. Na Odiku onidważne, przerażające. Porwali go, zmusili do łączenia z Jedi, pytać o Morcanth co dzieje, strach o życie, ale on pytał o Edgara Alexandra, jak on się ma, wiedział, że Edgar Alexander już nie. Miał nadzieję, że Jedi wie że wie że on. Udało, jak wiemy, Beshsaasusznaune Padawan zgadł że. Potem chcieli zabić, żeby łatwiejucieczkę. Porucznik zablefował, że sierżant Azronger paranoicznie łączy pytać, brak odpowiedzi, on alarm, panika, wtedy planeta wojsko, oni złapani. Przyczepili mu bombę i kamerkę, jakby dostał hologram, miał udawać, wszystko okej, albo detonacja zabity jeśli i tak ich podkabluje. Połączenia nie było, odlecieli z Odika II. Porucznik żywy, dzięki swojemu mózgowi, nasza wiedza ocalona, dzięki mądremu Chissowi. To wszystko wpis wcześniej nagranie. Oddział Nexu wściekły, że im tak łatwo na planecie wojska, cała planeta wojsko, Odik.

PS: incydent z amphifafi. Noga i zębylone. Żywy.

PS2: Rycerz Valo, umowa myśliwiec, czytał analizował, język prawniczy precyzja inteprretacja podobna filozofia, nie prawnik, ale umowa zdrowe. Podpis ją???
Awatar użytkownika
Farhir Carr
Adept

Postautor: Thang Glauru dodano: 09 cze 2021, 13:09

Obrazek
Współrzędne planetarne: E-14
Nadawca: Uczeń Jedi Thang Glauru

Data wydarzenia: 08.06.21
Priorytet: średni

Barabelowi udało się nawiązać kontakt z siłami Theresse poprzez ciemny holonet. Podał się za desperata bez przyszłości, takiego jak poprzedni zamachowcy. Wczoraj spotkał się z Weequayem i Umbaraninem. Otrzymał zadanie zabicia Jedi. Początkowy tok rozmowy sugerował łapanie ich żywcem, wytypowali tylko czwórkę do porwania- uczennicę Saarai, padawanów Llyn'han, Okka'rin i Besha'laet'aune. Później jednak stwierdzono, że najlepiej ich zabić, ponieważ ktokolwiek złapany żywcem będzie rozstrzelany po dowiezieniu. Zapewnią środki do obezwładnienia Jedi zgodnie z planem Barabela, ale przede wszystkim chodzi o zabójstwa.

Całość umowy wygląda następująco - Weequay zapewni sprzęt w postaci kuszy energetycznej, karabinu dezintegracyjnego, śmigacza z działkiem, sztucznych szponów wypełnionych środkami usypiającymi (do brania żywcem po wcześniejszym zbliżeniu się) oraz plecaka rakietowego. Barabel zapoluje na Jedi na wyspie treningowej. Przed rozpoczęciem uruchomi kamerę na śmigaczu, aby wróg mógł obserwować przebieg akcji. Za udany zamach otrzyma 10 000 kredytów. Możliwa jest dalsza współpraca.

Barabel, rycerz Jedi Ashtar Tey i padawan Besha'laet'aune uzgodnili, jak zostanie przeprowadzona napaść. Sensowne będzie kontynuować oszustwo do czasu, aż nadarzy się okazja na pochwycenie Theresse lub kogoś z wewnętrznego kręgu organizacji. Jeśli nie, zawsze można uprowadzić Umbaranina i Weequaya, a do tego czasu ich doić i wodzić za nos. Gdy otrzyma sprzęt, Barabel rozpocznie polowanie na Jedi. Na dobry początek zainscenizuje zabicie osoby niższej rangą i mnie doświadczonej, aby zdobyć środki pieniężne i zaufanie wrogów. Wytypowano adepta Farhira Carra. Jest tchórzem i nie bierze udziału w fizycznych starciach, jego główną zaletą jest jego umysł, ale ten może działać z bazy, incognito.

Barabel poprosi ministra Saite o dostarczenie zakonserwowanych zwłok o fizycznych wymiarach zbliżonych do tych adepta. Ciało należy przenieść na wyspę w zamrażarce - gdy będzie można czym - w ramach uzupełniania zapasów. Barabel zaatakuje, zagoni go do środka bunkra, a następnie zmasakruje kuszą ucharakteryzowanego na jego podobieństwo denata. Wyciągnie trupa przed kamerę i odjedzie. Od tamtej chwili konieczna będzie konspiracja, aby ukryć życie adepta, co najmniej na czas trwania współpracy z wrogiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Thang Glauru
Uczeń Jedi

Postautor: Khad Llyn'han dodano: 15 cze 2021, 14:51

Obrazek
Nadawca: Padawan Khad Llyn'han

Data wydarzenia: 14.06.21

Nasz majordomus, droid Mango Sunrider, wspomniał, że kończą nam się powoli zapasy żywności. Za prośbą Mistyk Elii, zamówiłem żywność wraz z napojami, z firmy Gialrith-All, która jest obecnie jedyną hurtownią obsługującą "prywaciarzy". Transport powinien dotrzeć w ciągu trzech dni roboczych - będzie on chroniony przez wynajętą firmę ochroniarską, gdyż to jedyna dostępna opcja na dowiezienie nam żywności. Miejmy nadzieję, że żywność dotrze do nas w stanie nienaruszonym.

Poprzednia firma, od której zamawialiśmy żywność, została zamknięta. Jej właściciel po trzech miesiącach rozpaczliwych prób podniesienia firmy na nogi, popełnił samobójstwo. Przyczyną kryzysu w firmie, była dobrze znana nam sytuacja "mrocznych Jedi" na Hakassi. Niech Moc ma go w swojej opiece.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Khad Llyn'han
Padawan

Nick gracza: Violet

Poprzednia

Wróć do Informacje