Sieć wewnętrzna

Re: Sieć wewnętrzna

Postautor: Tanna Saarai dodano: 15 sty 2018, 14:31

Obrazek
Kanał: Zamknięty, sieci wewnętrznej
Sektor: 5
Planeta: Prakith
Współrzędne planetarne: F-13
Nadawca: Uczeń Jedi Tanna Saarai

Data wydarzenia: 14.01.18
Priorytet: średni

Kod: Zaznacz cały
Wczoraj otrzymaliśmy przerażającą wiadomość, Crystan V padło; żołnierz, który się z nami skontaktował szacował możliwości obrony planety na pięć godzin... pięć godzin... Nie zdążylibyśmy nic zrobić...
Khsats Choka podszedł więc z drugiej strony, Crystan V znajduje się po przeciwnej stronie Głębokiego Jądra niż Dremulae. Chwilę później otrzymaliśmy wiadomość od Mistrza Wojny, który swoją część umowy ma przygotowaną i czeka na nasz ruch... Wygląda jednak, że tego nie będzie. Przedyskutowaliśmy sprawę z Mistrzynią Vile, która od samego początku była bardzo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Jak zwykle jej celne spostrzeżenia przekonały wszystkich dyskutujących.

To jednak nie był koniec niespodziewanych wiadomości... choć tym razem chodzi bardziej o transfer uszkodzonej paczki danych. Jeśli ktoś nie wiedział, podobnie jak ja, to nie pierwsza taka dziwna transmisja. Na niedługo przed poznaniem niewspółmiernych do czynu, konsekwencji pyskowania do Lorda Kaana Hanz Aderbeen również odebrał podobną transmisję.  W każdym razie Uczeń Namon-Dur Accar ustalił skąd przychodzą te dziwne transmisje... Czy ktoś z was słyszał o takiej planecie w systemie Adega, jak Ossus?
Tak, mowa o tej legendarnej planecie...
Skontaktował się z nami Lord Kaan, który wyjaśnił nam mniej więcej o co chodzi z dziwnymi transmisjami. Otóż chodzi tu ponoć o Mistrzynię Vile i kogoś komu postanowiła poświęcić następne miesiące swojego życia. Tak... mowa o mnie... Ponoć tylko my dwie możemy "przejść". Tylko my dwie możemy udać się na Ossus i - uwaga, bo teraz najlepsze - zadecydować o prawdziwym wyniku tej wojny i losie galaktyki; Lord Kaan rzucił, jak gdyby to była wiadomość o pogodzie, że Sojusz wygra konflikt z Yuuzhan Vongami, dodając chwilę później, że to i tak nie ma znaczenia...
Dodatkowo to prawdopodobnie była ostatnia rozmowa z Lordem Kaanem. Stwierdził, że jego rola tu się kończy, zrobił co do niego należało, a obliczenia przez dotychczasowe działania Mistrzyni Vile zostały złamane, czego nie przewidział.
Taki wieczór pełen wrażeń...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Alora Valo dodano: 15 sty 2018, 20:45

Obrazek
Planeta: brak danych
Współrzędne planetarne: brak danych
Nadawca: Padawan Alora Valo

Data wydarzenia: 14.01.18
Priorytet: niski

Skontaktował się z nami wczoraj kontradmirał Siv Vall. Poinformował o trwających pracach nad implementacją "zagłuszaczy" w urządzeniach "intredyktujących", które posiadają we flocie. Dane także udało im się dostarczyć na Cristophsis, gdzie ich specjaliści również szukają rozwiązań na wykorzystanie świeżo poznanej częstotliwości fal grawitacyjnych przeciwko Yuuzhan Vong w praktyce. Jest szansa, że uda im się, powiedział. Jest to jednak ciągła walka z czasem, tak więc niestety nie pomogły w tym ostatnie wydarzenia w Głębokim Jądrze. Z naszej strony pomocne tutaj chyba jedynie mogłyby być ewentualne dane z projektu Nihil'ian'nebu, które mogą znajdować się na jego zabezpieczonym cyfronotesie.

Pod ciągłą dyskusją znajduje się również sposób użycia otrzymanego przez nas krążownika kalmariańskiego. Wydaje się, że najbardziej oczywiste są dwa wyjścia. Zamiana jednego z okrętów floty, jeśli tylko ten byłby "lepszy", bądź wcielenie go do niej. Dzieląc załogę dotychczasowych okrętów. Kontradmirał Vall będzie naradzał się na ten temat z resztą dowództwa floty z Cristophsis.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Nick gracza: Oem

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 21 sty 2018, 3:18

Obrazek
Nadawca: Padawan Namon-Dur Accar

Data wydarzenia: 21.01.18

Minęło trochę (no dobra, sporo) czasu od pierwszych szkiców, zaczątków planów, od pierwszych zakupów... ale się udało. Stworzyłem w piecu kryształ do miecza świetlnego i jestem prawie pewien (jeszcze nie sprawdzałem), że zadziała i będzie użyteczny. W trakcie pracy sporządziłem całą tonę zapisków, więc następne tego typu przedsięwzięcie będzie już trochę łatwiejsze, choć wcale nie łatwe.

Zastanawiam się, czy nie warto stworzyć kolejnego takiego kryształu, może udałoby się w nim... pomieścić Redge'a, żeby żyło mu się choć trochę bardziej komfortowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Tanna Saarai dodano: 26 sty 2018, 3:07

Obrazek

Data wydarzenia: 26.01.18

Kolejna wiadomość od Khsats Choki dla mieszkańców Głębokiego Jądra... Generał brygadier Sulin Varel poniósł... nie... został brutalnie zamordowany przez w walce na pięści, jeden na jednego z wojownikiem Yuuzhan Vong. Na szczęście Porucznik Saral Baurus wyszedł z podobnego pojedynku zwycięsko, a Khsats Choka dotrzymał danego mu słowa i puścił go wolno, udostępniając mu myśliwiec...
Jeśli kiedyś usłyszycie o Poruczniku Saral Baurusie miejcie w pamięci, że może on posiadać istotne informacje o Yuuzhan Vongach grasujących po Głębokim Jądrze.
WSK oczywiście zapewniło, że społeczeństwo Prakith nigdy nie ugnie się pod groźbami Yuuzhan Vong, a sama planeta jest fortecą nie do zdobycia...

A skoro mowa o WSK. Adepcie Hyenn, upominają się o raport z Twojej drugiej wyprawy na Rake. Wypadałoby go przesłać... Dla własnego dobra. WSK słynie jest pamiętliwe i nie znosi nadmiernego zwlekania z tak istotnymi sprawami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Alora Valo dodano: 06 lut 2018, 18:00

Obrazek

Data wydarzenia: 04.02.18

Kolejne niepokojące wieści. Znów odwiedził nas w bazie Starszy. Albo... Albo raczej nawiedził umysły znajdujące się w naszej kantynie, to jest - mój i Edgara. Przekazał nam ultimatum. Za następne kilkanaście dni będzie gotów do zrealizowania swoich planów; cokolwiek może to znaczyć, oraz do zniszczenia nas, jeśli do tego czas nie opuścimy planety. O ile można powiedzieć, że to nie pierwszy raz - tym razem może być to zrealizowane w inny, możliwe bardziej dotkliwy dla nas sposób.

Zgranie w czasie może nie być przypadkowe. Chwilę wcześniej odwiedzili nas federalni i zdali informacje, jakie udało im się pozyskać od złapanego... nikogo innego jak "terrorysty" Aetasa. A raczej o ich braku. Niezłomnie wciąż powtarza to samo, niczym obrażone dziecko. Z tym samym przekazem - on pogodził się już ze śmiercią, ale przynajmniej zrobił coś, dzięki czemu wszyscy gorzko pożałujemy... czegoś? Brzmi, jakby postradał zmysły. Mimo wszystko jednak mógł posiadać informacje o nas i przekazać je naszym wrogom. Jeśli miałabym strzelać - mógł pójść prosto do Sanarisa. Do kultu nie pasują zagrywki polityczne, ale ten z pewnością wykorzystałby z chęcią informacje pozyskane od Aetasa, w celu - na tle ultimatum Choki - chociażby rozpoczęcia prakithańskiego "polowania na czarownice".

Próbowałam przemówić Echaniemu do rozsądku. Ale... o ile nie złapie go sumienie z opóźnieniem - raczej nic z tego nie będzie. Federalni jeszcze przez cztery... teraz już dwa dni będą przesłuchiwali zbiega. Jeśli do tego momentu niczego się nie dowiedzą - pozbędą się go. Istnieje jeszcze jednak jeden sposób na pozyskanie tych informacji. Wraz z Edgarem skontaktowaliśmy się z Volianderem. Jemu również nie spodobała się ta nowina, ale jeśli porozmawiamy z federalnymi i sprowadzimy Aetasa z powrotem do bazy, wtedy odwiedzi nas i włamie się do umysłu Echaniego, by wyciągnąć to, czego nie chce zdradzić. Taka operacja zakończyłoby się jego śmiercią... ale wygląda na to, że tak czy inaczej tak to się będzie musiało zakończyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Postautor: Elia dodano: 18 lut 2018, 20:18

Obrazek
Nadawca: Mistyk Jedi Elia Vile

Data wydarzenia: 14.02.18
Priorytet: wysoki

Starszy w ciele Redge'a, podając się za reprezentanta Sojuszu w stopniu majora, wydał oficjalne oświadczenie w mediach. Nazwał nas Mrocznymi Jedi, których przez pięć lat obserwował, ale po zamachu na swoje życie zamierza opowiedzieć o wszystkich naszych zbrodniach. Ma nagrania z walki z Tanną, Hanzem, Alorą i Rycerzem Avidhalem. Oraz inne materiały Redge'a, nasze dane z pięciu lat znajomości. I ma zamiar ujawnić to, co będzie wygodne, i ostatecznie nas pogrążyć w oczach społeczeństwa.

WSK robi wszystko, by opóźnić tę druga transmisję. Po niej Kult prawdopodobnie pozbędzie się ciała, będzie bezużyteczne. Potrzebujemy tego ciała. Ale nie możemy planować ataku przed emisją drugiej części... bo oni tylko na to czekają.

Potrzebuję kogoś, kto czuje się na siłach odbić ze mną Redge'a. Użyjemy amuletów z łuski taozina. Mój Mistrz nie może tego nosić, Rycerz Fenderus ma od WSK zakaz brania udziału w akcji... więc ktoś inny. Będzie bardzo niebezpiecznie. Jeśli żaden z Rycerzy ze mną nie pójdzie, wezmę moją Uczennicę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Tanna Saarai dodano: 19 lut 2018, 11:21

Obrazek

Data wydarzenia: 18.02.18

Stworzyliśmy plan, z kategorii tych szalonych. Z oczywistych względów nie możemy o nim głośno rozmawiać, a tym bardziej wdawać się w szczegóły. Chciałam tylko dać znać byście wiedzieli, że coś się dzieje i nie martwili o Majora.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Tanna Saarai dodano: 25 lut 2018, 23:43

Obrazek

Data wydarzenia: 24.02.18

Postarajcie się ograniczyć opuszczanie wnętrza bazy do absolutnego minimum. Jeśli macie możliwość, kryjcie twarz, gdy już musicie wyjść. W związku z rewelacjami ujawnionymi przez nie-majora, znajdujemy się pod stałą obserwacją całego Prakith; wojska, rządu, federalnych, łowców Mrocznych Jedi...

Więcej szczegółów znajdziecie w moim raporcie, który opublikuję w najbliższym czasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Alora Valo dodano: 27 lut 2018, 14:57

Obrazek

Data wydarzenia: 25.02.18

Oddział Nexu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Udało się im zgromadzić dowody, nagrania, a nawet opinię psychologów dzięki którym będą w stanie udowodnić, że to nie major Sojuszu Galaktycznego Redge Leecken występował w Prakith-News, ale ktoś pod niego się podszywający. Kontaktowali się ze stacją, która zaś wydała się chętna przeprowadzić z ich przedstawicielem audycję na ten temat.

Jedyny mankament jest w tym, że Nexu twierdzą, że się nie nadają do publicznych wystąpień. Stąd pomysł,
że to my napiszemy dla porucznika Aurbere Vina przemówienie. Zgodziłam się wziąć pierwsze podejście na siebie, ale z chęcią przyjmę wszelkie rady, jak i z pewnością będzie potrzebna korekta, gdy już uda mi się złożyć przemówienie w jakąś całość. Denarsku, chyba na Ciebie liczę tu najbardziej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alora Valo
Uczeń Jedi

Postautor: Avekias dodano: 04 mar 2018, 19:25

Obrazek
Nadawca: Adept Avekias Cad

Data wydarzenia: 03.03.18

Jakiś czas temu kiedy trenowałem przewroty do zdania akrobatyki przyszedł do mnie Noshiravani Miad z chęcią pomocy mi. Po jego dość specyficznej metodzie nauki - strzelania do mnie kiedy tylko spadłem z belki - oraz niesprzyjającej pogodzie zacząłem wyjątkowo szybko opadać z sił, miałem zawroty głowy, ogólnie czułem się słabo. Miad pobiegł do kantyny po jakieś picie, ja poszedłem do bazy i zaraz po przekroczeniu progu zemdlałem.

Tutaj zaczyna się właściwa wiadomość: Podczas omdlenia miałem sen/wizję/iluzję, (nie wiadomo do końca co to było) w którym przeniosłem się do świątyni Kultu. Jakiś Kultysta zataszczył mnie do środka na swego rodzaju arenę, przy której klęczał zmaltretowany Rodianin i kazał go zabić. Co niestety uczyniłem myśląc, że to jest jakiś sen i nie ma w zasadzie żadnego znaczenia - jak się okazało grubo się myliłem... Potem przyszedł ich Mistrz i zaczął grzebać mi w głowie Mocą, wtedy się obudziłem dokładnie w tym samym miejscu, w którym omdlałem. Szybko wstałem i poszedłem do łóżka nie zastanawiając się nad tym jakoś specjalnie.

Wczoraj opowiedziałem o tym Rycerzowi Fenderusowi, który wyjaśnił mi co to mogło być i co teraz powinienem robić; na przykład to, żebym napisał tę wiadomość. Druga sprawa jest taka, że Rycerz również prosił o zachowanie w mojej obecności powściągliwości jeśli chodzi o informacje dotyczące grupy jako, że przez ten incydent mogę być "nadajnikiem" dla Kultystów i mimowolnie przesyłać im różne dane. 
Awatar użytkownika
Avekias
Były członek

Postautor: Tanna Saarai dodano: 08 mar 2018, 22:37

Obrazek

Data wydarzenia: 07.03.18

SDK poinformował mnie o próbie przedostania się do naszej bazy pięciu osobników różnych ras. Zatrzymało ich i zniechęciło do dalszego podejścia pole minowe.

Poprosiłam SDK o opis tych osób. Oto on:
Przypadek pierwszy - Rasa - niezidentyfikowana ze wzgledu na opancerzenie. Odnotowano trzy sztuki broni ciężkiej blasterowej, opancerzenie i duże ilości materiałów chemicznych.

Przypadek drugi - Devaronianin, wiek od dwudziestu trzech do trzydziestu jeden. Rozwinięta budowa ciała. Wykryto uzbrojenie blasterowe.

Przypadek trzeci - Człowiek, wiek od dwudziestu pięciu do dwudziestu dziewięciu. Rozwinięta budowa ciała. Wykryto uzbrojenie blasterowe i duża ilość elektroniki. Przenosił plecak.

Przypadek czwarty - bliźniaczy do pierwszego. Persona miała dwa metry i dwadzieścia jeden centymetrów wzrostu i plecak rakietowy.

Przypadek piaty - Trandoshanin. Lekka odzież niedostosowana do warunków. Uzbrojenie w dwie sztuki broni blasterowej i miotacz ognia.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie ci sami bądź kolejni spróbują ponownie dostać się do naszego domu. Tym razem przygotowani na pole minowe. To tylko moja drobna obawa, nic pewnego oczywiście.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Avekias dodano: 09 mar 2018, 19:49

Obrazek
Nadawca: Adept Avekias Cad

Data wydarzenia: 07.03.18

Przedwczoraj skontaktowało się z bazą WSK z zadaniem przeszpiegów w pewnej kopalni na Rake i wybadaniu czy nie są w jakiś sposób powiązani z Vongami.

Potrzebowali kogoś, kogo wizerunek nie widnieje na każdej stronie w HoloNecie... Czyli mnie, jako że jestem nowy i nie zdążyłem jeszcze wystarczająco nabroić. Poleciałem do wskazanej kopalni pod przykrywką młodszego inspektora. Po krótkiej "inspekcji" odkryłem całe nic. Ot, zwykła placówka starająca się jakoś utrzymać.

Gdy wróciłem do bazy i zdałem raport WSK to komandosi stwierdzili, że nie gra im to, że górnicy nie zauważyli żadnych sond ani nic na zewnątrz, przez co w przyszłości mogą tam wysłać kolejną osobę. 
Awatar użytkownika
Avekias
Były członek

Postautor: Tanna Saarai dodano: 15 mar 2018, 1:14

Obrazek

Data wydarzenia: 14.03.18

SDK poinformował, iż obserwacja bazy przez wojsko Prakith właśnie się zakończyła. Nie jesteśmy już otoczeni... I chronieni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Tanna Saarai dodano: 15 mar 2018, 4:26

Obrazek

Data wydarzenia: 15.03.18

Chwilę po północy doszło do incydentu w skutek, którego straciliśmy niemal całe paliwo w generatorach. Energii wystarczy nam na zaledwie cztery dni. Gdy tylko będę mogła opuścić ambulatorium - ze spokojnym sumieniem odstąpić od wycieńczonej Mistrzyni - zamówię dodatkowe paliwo, jak również sporządzę sprawozdanie z całej sytuacji.

Moc generatorów została ograniczona do absolutnego minimum, oznacza to między innymi brak światła do czasu zakupu paliwa. Chodźcie więc ostrożnie. Również ogrzewanie działa w trybie absolutnego minimum wymaganego do przeżycia. Będzie więc niekomfortowo niestety.

Oszczędzajcie jednak maksymalnie energię i nie nadwyrężajcie zasilania bazy.
Starajcie się nie wychodzić na zewnątrz, chyba że to absolutnie konieczne - wpuszczanie powietrza z zewnątrz bardzo wychładza bazę.
Nie korzystajcie za wiele z elektroniki, oszczędzajcie swoje holodaty, by nie musieć ich za szybko i często ładować.
Droidy również zostały dostosowane do obecnej sytuacji i skupią swoje moce przerobowe na patrolowaniu terenów zewnętrznych. Zwracajcie więc szczególną uwagę na otoczenie; zwłaszcza z racji ciemności.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Postautor: Tanna Saarai dodano: 16 mar 2018, 22:52

Obrazek

Data wydarzenia: 15.03.18

Od wczoraj w bazie mamy gościa. Przywiezionego przez Ashare Danadris Sullustanina; nazywa się Garrin Sul. Więcej czasu spędził z nim Namon. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie w/w odsyłam do niego.

Również wczoraj Poorgin dostarczył złożone ostatnio przeze mnie zamówienie. Wszystko rozpakowałam z pomocą naszego ulubionego, po Rycerzu Fenderusie, Aqualisha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

PoprzedniaNastępna

Wróć do Informacje