Pytania

Wszelkie informacje, których potrzebujesz przed wyruszeniem Szlakiem Jedi.

Re: Pytania

Postautor: Tanna Saarai dodano: 22 lut 2018, 15:49

Hej :')
Założenie konta na Steam jest całkowicie darmowe i nie da się tam kompletnie nic zepsuć, więc śmiało i bez obaw ;') Jedyny wydatek to 5$, które da Ci dostęp do dodatkowych funkcji, jak na przykład możliwość rozmawiania na chatach grupowych (co u nas przydaje się jedynie podczas pomocy w misjach). Warto ten koszt ponieść, ale to możesz wydać dosłownie na cokolwiek w sklepie steam chcesz i kiedykolwiek chcesz. Nikt Cię do tego nie zmusi ^^'

Co do modelu postaci. Nie musisz nic umieć sam robić. Jest u nas parę osób, które ogarniają grafikę 3D/2D na świetnym poziomie, z pewnością chętnie Ci pomogą. Ja sam też coś tam nawet potrafię ^^'
kantyna-f174/skiny-miecze-zamowienia-t1985.html - Tu jest temat, w którym możesz napisać prośbę o złożenie odpowiedniego modelu postaci :')

Sullust jest w tej wojnie bezpieczne ;') Potwierdzone info ;') Więc nie musisz się bać, że twoja postać już na starcie będzie się musiała zmagać z armią Yuuzhan Vongów ^^'
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: gwen dodano: 15 kwie 2018, 19:15

Chciałbym wiedzieć, jak zapatrujecie się na włączenie do projektu na krótszy okres czasu, mam na myśli kilka miesięcy? Przemyśliwuję złożenie podania od kilku dni i nie wiem, czy ma to sens, w końcu dzisiaj myślę, sami mi powiedzcie, rzecz w tym, że obecnie mam dużo czasu, ale w połowie wakacji kończy mi się i czy jest sens dołączać na taki czas, czy to więcej zachodu niż to warte?

Pozdrawiam.
gwen

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 15 kwie 2018, 21:16

Celem tego wszystkiego jest dobra zabawa i spędzenie czasu w klimacie Star Wars, z powodzeniem można to osiągnąć na przestrzeni kilku miesięcy. Twoja postać nie zostanie może nawet Padawanem, ale z pewnością będzie miała okazję uczestniczyć w przynajmniej kilku eventach. Zawsze warto!
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Elia dodano: 16 kwie 2018, 1:46

Zgadzam się z Namonem - u nas gra zaczyna się od pierwszego wejścia na serwer, nie od osiągnięcia X levelu. Na etapie Adepta też jest intensywnie i zdecydowanie można się dobrze bawić. Ja bym próbowała, przynajmniej się przekonasz co my tu robimy i czy Ci się to podoba. A potem? Kto wie, może się wciągniesz i dasz radę znaleźć dwie godziny w tygodniu na grę. A może wrócisz, gdy będziesz mieć luźniejszy okres w życiu :)
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Fell dodano: 03 maja 2018, 19:37

Siema, postanowiłem już nie truć dupy wyłącznie waszej Elii (pozdrawiam za cierpliwość) i rozproszyć wysiłki xD

Yuuzhan Vongowie to mój główny problem. Chcę dobrze osadzić historię w czasach wojny, nienawidzę tworzyć do jakiegokolwiek roleplaya historii postaci oderwanych od świata, które następnie trafiają w nowe miejsce, nową fabułę i motywy z ich historii się kończą. Nie chcę tworzyć spokojnego życia na planecie poza inwazją Yuuzhan Vongów, której nigdy więcej nie zobaczę, a następnie pójścia w nieznany świat i tyle mnie widzieli.

Potrzebuję do swojej historii trzech miejsc i jednej postaci.

1. Świat, który został zaatakowany gdzieś w połowie inwazji, jeszcze przed podbiciem Coruscant, w czasie, gdy Vongowie najeżdżali świat, jeszcze się nie udomowili, tylko zajmowali nowe lokalizacje. Musi to być jakiś świat, który dobrze się bronił, z którego uciekli ocalali. Anihilacja bez ocalałych przez planetarną yuuzhańską atomówkę nie wchodzi w grę. Środowisko, w którym można żyć. Byłbym wdzięczny za coś, co nie jest dziczą - poziom Ameryki Południowej przynajmniej (tak, wiem, ktoś napisze "to też dzicz" xD).

2. Świat, który został wdeptany w ziemię co najmniej dwa miesiące po tym poprzednim. Może być tam cokolwiek, nieważne, byleby była krwawa łaźnia.

3. Planeta, na której mogli coś słyszeć o waszej sekcie, nadal żywa w obecnym czasie kanonicznym. Jeśli nie tylko żywa, ale obroniła się przed inwazją wcześniej i przetrwała atak Yuuzhan Vongów, byłbym już wyjątkowo zachwycony, ale wybrzydzał nie będę.

4. Postać jakiegoś wolontariusza, którą mógłbym wykorzystać w swojej historii. Była na tym trzecim świecie, jest tam znana.
Awatar użytkownika
Fell
Adept

Postautor: Fenderus dodano: 03 maja 2018, 20:06

Na 1 planetkę masz dużo opcji, to Ci podrzucę kilka do wyboru. Ale jak chcesz więcej to wal na PM.
- Arkania - najpierw się obroniła przed Vongami, a później upadła, do tego mamy jedną z fajniejszych postaci z różnymi motywami stamtąd i to może być niezły przeplot mi się wydaje.
- Borleias - niezły materiał z kanonu, była cała historia o tym, mogę Ci podrzucić materiały jak wybierasz Borleias.
- Chazwa - całkiem konkretna, ale prosto zarysowana planetka, łatwo poznasz i łatwo wpasujesz tam totalnie wszystko, co Ci się zamarzy.
- Dantooine - najlepsza opcja, ale trzeba trochę poznać. Też daje trochę fajnych związków z Jedi.

Na 2 planetkę.
- Cato Neimoidia, legendarna w Star Wars już praktycznie.
- Brentaal IV, prosta planetka, bez skomplikowania, ale dobrze znana i dobrze osadzona.
- Colla IV, możesz tu opisać prawie wszystko bo dokładne losy jej nalotu były nieznane i w naszym szlakokanonie też o tym nie ma.

Na 3 opcję polecałbym Onderon. Toczyła się cała wielka jedi-kampania na Onderonie, ale wymagało by to od Ciebie duużo lektury. Z Onderonu jest kupa znanych postaci które możesz wykorzystać i były tam legendarnymi obrońcami planety wręcz, mimo że oczywiście przeciętny mieszkaniec na oczy nie widział naszych Jedi. Wiadomo, znały ich władze planety broniące jej, to nie byli celebryci, tylko bohaterowie wojenni, a w środku działań wojennych szarego człowieczka nie ma zwykle.
- Elia Vile
- Siad Avidhal
- Tanna Saarai
- Bar'a'ka
- Neil Danadris
- Tranquil
- Alain Xeren
To znane postacie z obrony Onderonu, więc masz naprawdę kogo pytać. Elia, Siad i Tanna to postacie nadal żywe itd. Neil jest w rękach aktywnego gracza, Ezequiela, a Alain nas odwiedza. Więc pytaj kogo chcesz.

Oczywiście Onderon to trochę trudna sprawa, co prawda gwarantuje świetne opcje, ale to jest wersja dla ambitnych. Mam też sporo lżejszą opcję dla Ciebie. Malastare, wystarczy przeczytać tylko jedno sprawko o akcjach wojennych Namona i wiesz już wszystko co trzeba. post32751.html#p32751
Obrazek
Awatar użytkownika
Fenderus
Rycerz Jedi

Postautor: Fell dodano: 03 maja 2018, 20:17

"Wersja dla ambitnych", czyli dla mnie, nie mam zamiaru stawiać na szybkość, to ma być postać, która starczy mi na długo, oszczędzanie się tutaj zemści się na RP, to ma być historia, która będzie się rozwijać i wylewać paliwo do RP, pójście tutaj na skróty oznacza mniej materiału fabularnego, więc nie przyjmuję innej opcji, niż najowocniejsza xD

Do wszystkich, których wymienił Fenderus, zostawcie mi PW na skrzynce, jeśli zgadzacie się na wykorzystanie waszych postaci jako materiału plotek, legend i tym podobnych.
Awatar użytkownika
Fell
Adept

Postautor: Tanna Saarai dodano: 03 maja 2018, 20:19

1. Pierwsza myśl to Arkania. Moja Tanna się tam wychowywała. Planeta broniła się, ale ostatecznie uległa potędze Yuuzhan Vongów w 27 ABY.
Druga myśl to Dantooine. Trzeba jednak trochę poczytać, bo Jedi mieli tam spory wkład i wtedy mógłbyś mieć załatwioną wiedzę o tej grupie. Planeta została zdewastowana całkiem srogo...

2. Hmm... W zależności od tego na co się zdecydujesz to możesz się posiłkować tabelką "Battles of the Yuuzhan Vong War" w artykule Yuuzhan Vong War. Albo z pewnością ktoś lepiej obcykany w całej wojnie i z lepszą pamięcią jest w stanie Ci to wyjaśnić ^^'

3. Glee Anselm. Temat do potwierdzenia u lepiej zorientowanych w tym okresie, ale Wookieepedia twierdzi, że planeta spełnia kryteria, które podajesz. Jako, iż jest to baza Sojuszu, a nasza grupa współpracowała i współpracuje z Sojuszem, mogli o nas słyszeć.
Albo jeśli jesteś hardkorowcem Onderon. Tu nawet nie odsyłam do Wookieepedii, bo tu trzeba Cię odesłać do działu ze sprawozdaniami, a tam jest tego masa... Jedi doprowadzili do przewrotu, zmiany władzy (długo tam mieszkali), ostatnio ocalili planetę przed dosłownym zderzeniem się z Dxun... Masa czytania, masa wątków, ale pole do stworzenia czegoś epickiego i konkretnego jest ogromne. Ponadto jeśli zdecydujesz się w pkt. 1 na Arkanię to po wyborze Onderonu masz wspólny mianownik, czyli moją postać Tannę Saarai.

4. Jakakolwiek nasza obecna postać odpada. Ale tu z kolei mógłbym zaproponować swoją alternatywną postać Tasha Q'aaha; specjalista, lekarz z oddziału Nexu. Z tym, że nie wiem, jak miałby Ci on pomóc ^^' Ale to Nautolanin, pochodzi z Glee Anselm, choć opuścił ją lata temu.

EDIT:
O, widzę, że Fenderus mnie ubiegł ^^' Trochę się nasze wypowiedzi pokrywają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Seleck dodano: 12 cze 2018, 14:12

Co jest najważniejsze w ocenie historii, jakie macie wymagania?
Seleck

Postautor: Aven dodano: 12 cze 2018, 15:00

Przede wszystkim, zrobić 800 słów. ;) Potem z górki, liczy się, żeby przedstawione wydarzenia i życiorys były realistyczne i wiarygodne, niezbędny jest brak tak zwanych luk fabularnych. Równie ważny jest udany pomysł, dobrze kształtujący i ukazujący niepowtarzalny typ myślenia postaci, jej cele w życiu, usposobienie, sposób widzenia świata. Życie postaci może być przyziemne, a nawet w wypadku mojej historii było to cenione. Wymagania nie wyglądały mi na duże, głosy negatywne pojawiają się z powodu poważnych błędów i bardzo słabych postaci, nie niedoboru zadowolenia, moim zdaniem skreślane były tylko bardzo złe podania, nie niedostatecznie dobre. Powodzenia. :)
Awatar użytkownika
Aven
Adept

Poprzednia

Wróć do Ekran informacyjny