Pytania

Wszelkie informacje, których potrzebujesz przed wyruszeniem Szlakiem Jedi.

Re: Pytania

Postautor: Elia dodano: 27 lut 2015, 20:10

Posłużę się moją postacią jako przykładem, ponieważ zmagałam się z podobnym problemem - moja wiedza o SW była słaba, zakurzona i niezbyt aktualna. Umieściłam swoją postać w hermetycznych warunkach pojedynczego statku, na którym wychowywała się bez mediów, bez kontaktów spoza rodziny, odcięta od wszystkiego, pod kloszem. Mimo że sam statek odwiedzał różne punkty w Galaktyce, a postać - zwykły człowiek - żyła w cywilizowanych warunkach, jej wiedza wciąż mogła być praktycznie zerowa.

Wszystko zależy od pomysłu. Egzotyczny humanoid z zapomnianego świata to nie jedyna opcja, a im dziwaczniejsza rasa, tym więcej ma narzuconych cech i właściwości, które trzeba potem jakoś odgrywać.
Awatar użytkownika
Elia
Mistrz Jedi

Postautor: Tranquil dodano: 27 lut 2015, 21:13

Ja bym tak nie przesadzał z tym brakiem wiedzy. Jeszcze rok temu wiedziałem tylko tyle, co widziałem w filmach + trylogii Darth Bane'a, a do tworzenia postaci posłużyłem się ilustrowanymi przewodnikami, doczytywałem potrzebne rzeczy z ossusa/wookiepedii.

Nie trzeba od razu odcinać postaci od świata, można budować wszystko małymi krokami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tranquil
Były członek

Postautor: Krav dodano: 09 kwie 2015, 20:32

Witam. Znalazłem wasze forum dwa dni temu, rozeznałem się w temacie i mam kilka pytań z mojej ciekawości.

Przede wszystkim, w jakich godzinach zwykle gracie? To dla mnie ważne pytanie z powodu trybu życia i pracy, w grę wchodzą tylko późne wieczory.

Spytam też, jaka panuje tu ogólna atmosfera, jak się ludzie ze sobą trzymają, na jakie charaktery stawiacie, co się ceni, a co nie?
Krav

Postautor: Siad Avidhal dodano: 09 kwie 2015, 20:49

Witaj.

Jeżeli masz czas na grę tylko w późne wieczory, to z pewnością nic Cię nie ominie. Zwykle właśnie o takich porach prowadzimy rozgrywki.

Atmosfera to dość ciężki temat do wyjaśnień i nie chcę mydlić Ci oczu z tego względu, że każdy na to ma inne postrzeganie... A przedstawianie wszystkiego w superlatywach to kwestia personalna poszczególnej jednostki. W zależności od, rzecz jasna, systemu wartości. Jednakże mogę Ci powiedzieć jak to wygląda z mojej perspektywy - jesteśmy bardzo silnie zgranym i otwartym gronem. Sami charaktery mamy bardzo różne, jednakowoż podstawowym aspektem jaki sobie zawsze bardzo cenimy, jest po prostu szczerość. Od założenia, aż po dnie dzisiejsze. Cenimy sobie osoby, które potrafią wyłożyć ewentualne problemy "kawa na ławę" i nie kryć się, nie generować jakichś utajonych konfliktów - na bazie doświadczeń przed powstaniem naszej organizacji. Stąd też jesteśmy bardzo zgrani i "trzymamy się" świetnie ze sobą. Nie myśl sobie jednak, że to w jakikolwiek sposób wpływa na otwartość względem osób nowych. Wręcz przeciwnie.

Mam nadzieje, że taka odpowiedź Cię zadowala. Jeśli nie - z pewnością rozwinę swoją myśl, lub ktoś bardziej "na luzie" mnie wyręczy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi

Nick gracza: Vinax

Postautor: Krav dodano: 09 kwie 2015, 21:18

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. :)
Jakieś obostrzenia rasowe są tutaj? Chciałbym też wiedzieć, czy trzeba w podaniu podawać też te wszystkie dane, imię, miasto i wiek, mam bzika na punkcie anonimowości w sieci...

Szanse na przejście postaci rasy Yody są niemalże zerowe, ryzykowna i trudna jest też rasa Miraluki, zaś rasa Firrerreo zwyczajnie nieco przesadzona. Poza tym obostrzeń brak.

ekran-informacyjny-f180/spis-dostepnych-ras-t1133.html - tutaj znajduje się lista wspieranych ras, pod które posiadamy modele - każda rasa inna niż wymienione (i różne odmiany "Near-Human") wymaga znalezienia modelu przez gracza.

Co do danych, to straszliwie proste ogólniki, które nijak nie pozwalają kogoś znaleźć jeśli nie używa identycznych loginów czy adresu mailowego publicznie.
~Bart
Krav

Garść pytań

Postautor: Denarsk Okka'rin dodano: 14 sie 2016, 20:33

Witajcie.

Zamierzam złożyć tutaj podanie po wakacjach. Teraz zwykle mnie nie ma, używam hotspotów na wakacjach, lub i jestem na wsi bez dostępu i wiele by z tego nie było, postanowiłem, że łatwiej mi i wam będzie zostawić to na październik. Mam za to kilka pytań. Postanowiłem napisać o tym tutaj, bo nie jest mi w smak pisać tyle komunikatorem.

Ile pomocy mogę otrzymać w podaniu? Nie odbierzcie mnie źle, wiem, że pomysły i podanie to moje zadanie, tylko ten tyci problem, że nie wiem o ile rzeczy wolno mi pytać. Oceny motywów przed wstawką podania są passe? Pytania o planety, rasy i gwiezdne sprawy to chleb powszedni, czy mój dział? I skoro już sobie o tym gawędzimy, wiedza o wszechświecie Lucasa to podstawka, czy dodatek?

Może przy okazji zapytam, jak widzicie tyci gigantyzm Bothanina, 170 w obcasie? Nie odbierzcie mnie źle, nie jestem dzieciakiem nakręconym na łysego Wookiee, pamiętam, że to choroba, która występuje na naszym świecie i chciałbym ją obdarzyć swojego trędowatego wśród swoich Bothanina. Nie mam w planach mutacji, eksperymentów genetycznych i Broni X, ale zrozumiem, jeśli to nie w smak :].
Awatar użytkownika
Denarsk Okka'rin
Padawan

Re: Garść pytań

Postautor: Tanna Saarai dodano: 14 sie 2016, 21:39

Witaj :-)

Pomocy możesz otrzymać tyle ile będziesz jej potrzebował. Oczywiście nikt za Ciebie nie napisze podania, historii, nie wymyśli ci postaci, ale w każdym aspekcie owego możesz pytać o co chcesz. Ba, nawet znajdą się osoby, którym jeśli wyślesz wcześniej swoją historię to pomogą Ci ją poprawić.
Wiedza o świecie Star Wars nie jest wymagana. Jest bardzo pomocna, owszem, ale właśnie rozmawiając z ludźmi możesz ją zdobyć. Pytaj o co chcesz. Nikt Cię tu za to nie będzie karał, czy oceniał negatywnie. Wręcz przeciwnie. Każdy z nas kiedyś jakoś zaczynał swoją przygodę z RP i Star Wars, każdy tę wiedzę musiał jakoś zdobyć. W skrócie "Kto pyta, nie błądzi" ;-)

Odnośnie Bothanina giganta... cóż... Jeśli będziesz potrafił to odpowiednio umotywować. Będzie to miało ręce i nogi... To ja nie widzę w tym większego problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tanna Saarai
Uczeń Jedi

Nick gracza: Binol

Postautor: Edgar Alexander dodano: 15 sie 2016, 0:01

Jak wspomniano wyżej, nie ma rzeczywiście żadnego problemu, jeśli chodzi o którąkolwiek z kwestii.

Pytanie w sprawie historii, czy samego podania jest jak najbardziej na miejscu. Nasza fabuła rozrosła się dość sporo i wręcz wskazane jest, by przed wstawieniem podania skonsultować niektóre treści z osobami w pełni z tą fabułą rozeznani, by nie było żadnych zgrzytów. Poza tym, małe pchnięcie w dobrym kierunku czy opinia trzeźwo myślącego może uratować kiepsko zapowiadające się podanie - wiem z autopsji ;) .

Kwestia wiedzy o uniwersum... cóż, nie ma teoretycznie gigantycznego znaczenia, aczkolwiek nie może jej istnienie lub brak przeszkadzać w RP. Tzn, jeśli masz małą wiedzę o uniwersum, nie ma mowy żeby twoja postać była w pełni obeznana z każdym elementem galaktyki, od nauki, po społeczeństwo. Musi to mieć ręce i nogi.

Co do Bothanina... Cóż, ja z żadnymi dziwactwami problemów nie mam. Sam lubię czasami lekkie udziwnienia i dodatki przyprawiające rumieńca historii, nawet jeśli nie pasują do prostego obywatela. Możesz nawet zrobić jakąś udziwnioną hybrydę - choć nie zalecam - ważne, żeby był to element tej postaci, nie jej jedyna cecha definiująca, ale też żeby odgrywało to rolę. Wiesz, ma być wiarygodnie. Jak z tatuażami, czy bliznami - dodane z dupy dla samego "cool-factor" tylko psują cały wizerunek. Unikalność i wyjątkowość postaci może być naprawdę genialna, po prostu nic na siłę.
Samo zaznaczenie, że ma to być na zasadzie zrobienia z twojej postaci "trędowatego" jest jak dla mnie na plus i raczej wskazuje myślenie w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
Edgar Alexander
Padawan

Postautor: Siad Avidhal dodano: 15 sie 2016, 15:08

Nasza fabuła nie wykracza poza tą, która była zgodna z kanonem. Jednak są prowadzone kampanie, które mają swoje umiejscowienie tylko i wyłącznie w naszej grze. Zawsze miło patrzy się na kandydata, który w jakiś - chociaż drobny sposób - zahaczył swoją historią o jakąś tematykę, która jest stricte związana z wytworami wyobraźni naszych Mistrzów Gry. Warto dopytać się o pewne rzeczy, możliwości. Ba... Udostępniamy sprawozdania, wpisy z sieci wewnętrznej naszych postaci. To taka drobna rada, do której rzecz jasna ustosunkować się nie trzeba.

Raoob o uniwersum wiedział niewiele. Stworzył więc postać Rattakanina, który z cywilizacją miał niewiele wspólnego. Ja, zaczynając swoją przygodę, również byłem noga... Uzupełniałem swoją wiedzę zarówno poprzez grę, ale i własną dociekliwość. (wookieepedia, ossusy, ksiunżki etc.) Nie trzeba zatem nijak mieć pojęcia o obecnych technologiach w uniwersum, wydarzeniach. Na pewno też nie należy udawać, że się ją posiada. Może tych czysto podstawowych na nasze czasy, takich jak inwazja Yuuzhan Vongów - ale i to można ominąć. Liczy się chęć do gry i własna wyobraźnia pod tym kątem.

Oceny motywów... To zależy w sumie jakich, tak naprawdę. Zapytać o to zawsze można... Po prostu w granicach normy przy uwzględnieniu, że nikt Ci postaci i jej historii nie ułoży. No i - rzecz jasna, błahy, prostacki przykład - odrealnione rzeczy pokroju "wleciałem krążownikiem w słońce i przeżyłem bez ręki, ale teraz muszę chodzić w czarnej zbroi" xD Odpadają definitywnie. Ale z tego co widzę to Tobie tego mówić nie trzeba.

Planety, rasy i gwiezdne sprawy - dlaczego nie. Możesz pytać śmiało. Ale pamiętaj, że internet daje Ci o wiele ciekawsze i rzetelniejsze źródła informacji... fabularnych.
starwars.wikia.com (jest też polska, okrojona wersja) lub nasze biblioteki
Ja osobiście nie widzę powodów dla których pod tym kątem i tak miałbyś nie móc zapytać.

Odnośnie Twojej postaci. Przy jej kreacji - myślę - że w większości Twoje pytania będą rozwiane przez Bartowe poradniki. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to gorąco zachęcam do przeczytania:

porady-rp-jk3-f139/popularne-bledy-wazne-motywy-t1639.html
porady-rp-jk3-f139/kreacja-postaci-i-idea-rp-t1638.html

To trochę obszernego teksty, ale - jak sądzę - wielu kandydatów po przeczytaniu tego nie potrzebuje wiele więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Siad Avidhal
Rycerz Jedi

Nick gracza: Vinax

Postautor: Gurd dodano: 30 cze 2017, 18:22

Hej, miałbym kilka pytań. Uprzedzając zapoznałem się z tym tematem i tym także, ale poprosiłbym o wyjaśnienie mi jeszcze, czym różnią się tutejsze rangi? W jaki sposób się komunikujecie, bo chyba nie tylko przez forum? Jak ma się sprawa z umiejętnościami poza blokami systemu, szczególnie interesuje mnie jak się to przedstawia w przypadku ras o rozbudowanym węchu?

Rozgrywka osadzona w Canon, Legends, świecie autorskim?

Z góry dzięki za odpowiedź :).
Gurd

Postautor: Fenderus dodano: 30 cze 2017, 18:38

Akurat przeczytałem twój post na styk z wyjściem na miasto, więc zdążę tylko na szybko odpowiedzieć na temat rang, reszta rzeczy jest potwornie prosta i na bank jeszcze dzisiaj ktoś przejmie po mnie pałeczkę bo nie ma się tu nad czym głowić.

A co do rang, to ogólnie masz wszystko opisane w punkcie "Hierarchia", w Regulaminie, a z takich dodatków to mogę wspomnieć jeszcze:
- Adept - jest regularnym graczem, może grać na wszystkim, to pierwsza ranga i nie wymaga nic.

- Padawan - jak szybko ktoś nim zostaje to zależy tylko od niego, umiejętności, starań i sytuacji fabularnej, bo szkolenie Adepta jest "otwarte" (trener jest od zaliczeń, uczysz się od kogo chcesz materiału), Fenderus i Revel potrzebowali 3 miesięcy, Alain i Coris 4,5 miesiąca, Angar pół roku, Tanna rok Padawani dostają już pełne, regularne misje. Większość Padawanów dostaje prawo głosu, o którym też w regulaminie możesz poczytać i oznacza to, że razem ze wszystkimi ze "starej gwardii" decyduje o wszystkim na temat ustroju szlaczków i projektów wszelakich.

- Uczeń Jedi - tak jak tam wspomniane w regulaminie, zostaje nim wyróżniający się Padawan, taki, który daje perspektywy na bycie kiedyś dobrym Rycerzem, szkolenie Padawana do tego etapu to rok-półtora. Uprawnienia to już kwestia danej osoby. Kupę lat temu Elia na tym poziomie miała wielką samodzielność jako MG, ja zaMG'owałem raz i nigdy więcej nie chciałem, bo się nie nadawałem, za to miałem uprawnienia do organizacji kart postaci i nadzoru nad cudzymi statystykami, etc.

- Rycerz Jedi - człowiek, który powinien już ogarniać absolutnie i totalnie wszystko na Szlaczkach pod kątem tego jak co działa i co jak się robi. Nauczyciele, Mistrzowie Gry, organizatorzy i koordynatorzy różnych rzeczy. Uprawnienia zwykle na moderację większości działów na forum i serwerze, chyba że ktoś się na MG totalnie nie nadaje (jak ja xP).

- Mistrz Jedi - uprawnienia identyczne, co Rycerz Jedi, ranga dla największych legend z legend.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fenderus
Rycerz Jedi

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 30 cze 2017, 19:39

Gurd pisze:W jaki sposób się komunikujecie, bo chyba nie tylko przez forum?

Używamy platformy Steam. Nakładka Steam in-game jest na tyle nieinwazyjna, że nie sprawia problemu nawet najbardziej średniowiecznym komputerom. (na przykład u Fenderusa) Steam pozwala nam też na tworzenie rozmów grupowych, co bardzo ułatwia organizację misji/eventów.

Gurd pisze:Jak ma się sprawa z umiejętnościami poza blokami systemu, szczególnie interesuje mnie jak się to przedstawia w przypadku ras o rozbudowanym węchu?

Takie rzeczy najczęściej rozstrzyga mistrz gry w trakcie rozgrywki - wykorzystanie przytoczonego rozbudowanego węchu może być na przykład zakłócone warunkami panującymi w okolicy. MG uwzględnia wszystkie czynniki, a efekt wykorzystania takiej rasowej zdolności pojawia się na ekranie w formie opisu.

Gurd pisze:Rozgrywka osadzona w Canon, Legends, świecie autorskim?

Gramy w starym kanonie, czyli obecnych Legendach. Aktualnie w świecie gry mamy rok 28 ABY, co oznacza, że galaktyce wciąż zagraża inwazja Yuuzhan Vongów. Mamy tu jednak sporo ze świata autorskiego, nasza grupa żyje zazwyczaj na światach słabiej opisanych w źródłach, więc sporo fabuły/postaci/lokacji to dzieła naszych mistrzów gry. Jeśli nasze postacie uczestniczą w wydarzeniach opisanych w źródłach, znajdują się zazwyczaj gdzieś na uboczu, by zwyczajnie nie zaburzać kanonu Star Wars.
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Gurd dodano: 30 cze 2017, 19:53

Wielkie dzięki ;). Teraz żeby tak napisać udaną historię...
Gurd

Postautor: Namon-Dur Accar dodano: 30 cze 2017, 19:58

Powodzenia! Jeśli będziesz miał wątpliwości związane z umiejscowieniem postaci gdzieś w Legendach Star Wars - warto zapytać kogoś na PW lub bezpośrednio na Steam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Namon-Dur Accar
Były członek

Postautor: Aven dodano: 22 lut 2018, 15:27

Witam.

Chcę założyć na waszym serwerze postać, ale niektóre rzeczy wyglądają na skomplikowane i nie wiem jak się za nie zabrać. We wzorze podania na postać znajduje się steam, z tej platformy nigdy nie korzystałem. Chciałem zrobić tam dzisiaj konto, ale nie chciałbym złapać się na jakieś pułapki, skoro to cała platforma na sklep gier, a oryginały to dla mnie "obcy świat". Poprosiłbym o instrukcję, jak założyć poprawnie konto Steam. Chciałbym dowiedzieć się też, co zrobić, aby używać odpowiedniej tekstury dla swojej postaci. Tam gdzie grałem wszystko było wbudowane w kreator, tworzenie postaci ręcznie to dla mnie czarna magia. Jeśli w czymś pomogę, moja postać to młody Sullustanin w wieku 24 lat. Poza tym chciałbym wiedzieć, czy Sullust jest bezpiecznym wyborem, czy nie obudzę się na terraformowanym przez Yuuzhan Vongów spalonym kawałku asteroidy?

Grę już zainstalowałem i poznaję, czy serwer posiada własnego gamemoda o innej obsłudze?

Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Awatar użytkownika
Aven
Adept

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ekran informacyjny